Zavrieť

Porady

Vypoveď vo vypovednej dobe???

chcem sa opytat moze mi dat zametnavatel vypoved ak som mu dal vypoved ja s dvojmes. vyp.lehotou??je to mozne??
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ja sa nehádam, zrejme to nevedel že ju tak uzamkne.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Veď ani ja sa nehádam. Možno fakt nevedel. Ale bolo by lepšie spojiť obe témy, nech ten, kto chce odpovedať a nečítal predchádzajúcu tému, má lepší prehľad, o čo ide.
0 0
maurenius maurenius

maurenius je offline (nepripojený) maurenius

uzamkol som ju nechtiac : D
novacik : D
dakujem za rady
0 0
maurenius maurenius

maurenius je offline (nepripojený) maurenius

este otazka..dnes mi napisala dovolenku mal som zvysnych 7.5 dnaa napisala mi ju od zajtra 31.12-8.1 ale to sa nepocitaju len pracovne dni???
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Tezaurus Pozri príspevok
veronikasad: ja nepotrebujem blizsie informacie, mna zaujima ci je vo vseobecnosti mozne dostat vypoved ak ju clovek dal sam s dvojmesacnou vypovednou lehotou. To znamena ci to upravuje nejaky zakon. Zaujima ma to z toho dovodu ze nieco podobne som pred casom riesila a vtedy som nenasla potrebne info.
Je to možné, aj keď teoreticky to nemá zmysel. ZP ale nezakazuje dať výpoveď, okamžité skončenie alebo uzatvoriť dohodu o skončení počas výpovednej doby. Podstatné je to, ktoré ukončenie PP nastane skôr, podľa toho skončí PP.

Napr. zamestnanec dá výpoveď - beží VD. Ale po mesiaci navrhne jeden z nich skončenie dohodou. Ak s tým súhlasia obaja, tak PP skončí na základe dohody, o mesiac skôr, než by uplynula VD.

Alebo dá zamestnávateľ výpoveď z dôvodu porušenia prac. disciplíny s dvojmesačnou VD. Ale nevyplatí výplatu za predchádzajúci mesiac, tak zamestnanec môže dať okamžité skončenie z dôvodu nevyplatenia mzdy. PP skončí okamžite a ešte bude mať nárok na náhradu dvojmesačného platu.

PS: tému som otvoril a obe spojil....
2 0
maurenius maurenius

maurenius je offline (nepripojený) maurenius

este jedna otazka..dovolenka sa pocita len cez pracovne dni nie??dala mi dovolenku 7,5 dna a napisala mi ju ze od 31.12 do 8.1. to nie je len 6 dni dovolenky??alebo sa mylim?
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

maurenius Pozri príspevok
este jedna otazka..dovolenka sa pocita len cez pracovne dni nie??dala mi dovolenku 7,5 dna a napisala mi ju ze od 31.12 do 8.1. to nie je len 6 dni dovolenky??alebo sa mylim?
Od 31.12. 2010 do 8.1.2011 je len 5 dni, kedy sa cerpa dovolenka pri rovnomernom prac. case
31.12.
3.1.
4.1.
5.1.
7.1.

(6.1. je den prac.pokoja, 1.1. sviatok, 2.1. nedela a 8.1. je sobota).
Ak si nejaku dovolenku, na ktoru mas narok, nevycerpas, pri ukonceni prac. pomeru ti ju musia preplatit.
0 0
maurenius maurenius

maurenius je offline (nepripojený) maurenius

Llívia Pozri príspevok
Si si dobre neistý, nemal na to právo:

Zákonník práce § 109Krátenie dovolenky
(2) Za každú neospravedlnene zameškanú zmenu (pracovný deň) môže zamestnávateľ krátiť zamestnancovi dovolenku o jeden až dva dni. Neospravedlnené zameškania kratších častí jednotlivých zmien sa sčítajú.


Neviem, čo si podpísal (asi len písomné upozornenie na porušenie pracovnej disciplíny), stále sa však môžeš domáhať toho, aby ti neoprávnene krátené 2 dni dovolenky vrátili späť (teda aby ti o 2 dni zamestnávateľ zvýšil zostatok dovolenky). A môžeš sa toho domáhať aj podaním podnetu na príslušný inšpektorát práce, ak to zamestnávateľ nebude chcieť napraviť.
Tak ako je to s tymto?mam tam napisane ze som mal robit od 18-22 ale bolo zistene ze som odisiel 21:45...na zaklade §109 odst. 2 kratim Vasu dovolenku o 2 dni...
0 0
maurenius maurenius

maurenius je offline (nepripojený) maurenius

mohol mi stiahnut ci nie?dakujem za pomoc
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

maurenius Pozri príspevok
Tak ako je to s tymto?mam tam napisane ze som mal robit od 18-22 ale bolo zistene ze som odisiel 21:45...na zaklade §109 odst. 2 kratim Vasu dovolenku o 2 dni...
ZA 15 min. absenciu nemôžu krátiť dovolenku o 2 dni. Treba sa voči tomu ohradiť a odvolať sa na ZP, konkrétne ustanovenie § 109 ods. 2:

(2) Za každú neospravedlnene zameškanú zmenu (pracovný deň) môže zamestnávateľ krátiť zamestnancovi dovolenku o jeden až dva dni. Neospravedlnené zameškania kratších častí jednotlivých zmien sa sčítajú.
1 0
maurenius maurenius

maurenius je offline (nepripojený) maurenius

no to mi pisala aj llivia tusim...mam ist za personalistkou?aj ked som to podpisal?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

maurenius Pozri príspevok
no to mi pisala aj llivia tusim...mam ist za personalistkou?aj ked som to podpisal?
Áno, choď. Je škoda stratiť 2 dni dovolenky za 15 minút absencie, najmä, ak je to protizákonné.
0 0
maurenius maurenius

maurenius je offline (nepripojený) maurenius

toto uz je sila..dva dni uz pisem veducej,pisal /na officialny mail/ aj personalnej kedy mam nastupit po dovolenke do roboty a nikto sa mi neoziva aj ked viem ze urcite su v praci...to uz fakt nechapem..kto mi poradi nieco rozumne ked sa zo mnou takto hraju???to tam musim ist osobne??
0 0
maurenius maurenius

maurenius je offline (nepripojený) maurenius

maurenius Pozri príspevok
toto uz je sila..dva dni uz pisem veducej,pisal /na officialny mail/ aj personalnej kedy mam nastupit po dovolenke do roboty a nikto sa mi neoziva aj ked viem ze urcite su v praci...to uz fakt nechapem..kto mi poradi nieco rozumne ked sa zo mnou takto hraju???to tam musim ist osobne??
poradite mi niekto???dakujem
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

áno, treba tam ísť osobne. Ale ak chcete niečo vybaviť, tak slušne. Nepoznáme názor druhej strany, prečo sa k Vám tak správajú. Aký majú na to dôvod. Jedna absencia 15 minút to asi nebude Ja by som veľmi rada počula aj druhú stranu.
0 0
maurenius maurenius

maurenius je offline (nepripojený) maurenius

ved ja chcem slusne dorobit tie dva mesiace a oddist...nerobil som ani ziadne problemy ked som mal cerpat staru dovolenku hoci som ju absolutne nepotreboval a nevyuzil..ale ocakaval som ze mi konecne urobia nejaky rozpis smien ked mi skonci ta dovolenka a vobec aby som vedel kedy mam vlastne nastupit do prace...
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

maurenius Pozri príspevok
ved ja chcem slusne dorobit tie dva mesiace a oddist...nerobil som ani ziadne problemy ked som mal cerpat staru dovolenku hoci som ju absolutne nepotreboval a nevyuzil..ale ocakaval som ze mi konecne urobia nejaky rozpis smien ked mi skonci ta dovolenka a vobec aby som vedel kedy mam vlastne nastupit do prace...
Ja som nechcela nikoho obviňovať Len sa mi správanie zamestnávateľa zdá absolútne nekorektné. Ak máte podpísanú dovolenku, tak skončením treba nastúpiť do práce. A je len na zamestnávateľovi, či Vám dá aj prácu. Ak nie, budete čakať, hlavne neodchádzajte z práce a nepodpisujte papiere, ktoré budú podsúvať. Prípadne upozornite, že už vás zbytočne obrali o 2 dni dovolenky a ak chcú takto pokračovať aj ďalej, tak sa obrátite na inšpektoriát práce
1 0
maurenius maurenius

maurenius je offline (nepripojený) maurenius

mne sa to zda uplne divne...ved ano lenze ja neviem kedy mam nastupit..dovolenku mam do 8.1 ale to je hlupost lebo dovolenka sa pocita iba pracovne dni nie?takze mam ist do prace v pondelok alebo???
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

maurenius Pozri príspevok
mne sa to zda uplne divne...ved ano lenze ja neviem kedy mam nastupit..dovolenku mam do 8.1 ale to je hlupost lebo dovolenka sa pocita iba pracovne dni nie?takze mam ist do prace v pondelok alebo???
urcite by som do pra ce v pondelok riadne nastupila na tvojom mieste.
0 0
maurenius maurenius

maurenius je offline (nepripojený) maurenius

ked sa mi nikto neozve tak nastupim v pondelok...nemozu mi dat Absenciu ak by som mal nahodou robit v nedelu??alebo nieco take??cele sa mi to nezda..
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať