Zavrieť

Porady

rosenie 3 skla

zrdavim poradaci.

chcem sa informovat dali sme si robit v septembri plastove okna do celeho bytu takze 5 okien s 3 sklom a mame problem ze sa neskutocne rosia cele rami aj okna su zarosene asi tak 5cm po obvode okna.na parapetach mame mnostvo vody vsetko to vpije do stien a uz sa robia na obvode okien plesne aj v rohu v byte a tak to je v celom byte.vetrame mame pootvorene na mikroklimu a nic vzdy je vela vody na parapete cele ramy su mokre a neviem co mam robit.
vo firme odkial mame okna mi povedali ze je to vlhkostou tak idem kupit vlhkomer ci je to tak lebo ked nemrzne tak okna sa nerosia ani niesu mokre rami.ale akonahle zacne mrznut tak sa to vracia spat.moze to byt s toho ze je vlhko v celom byte?do teraz sme mali 40 rocne stare okna a nic.teraz mame nove a sama pliesen vlhkost a pod.vo firme odkial mame okna mi povedali ze sme si dali okna koli tomu aby sme usetrili na kureni ale ako vidim tak som prave ze prerobil lebo budem musiet investovat do vlhkomeru a potom asi aj do nejakeho odvhcovaca.

neviete mi povedat kedy su okna na vine a kedy nie?
myslim pri akej vlhkosti bytu

dakujem za vsetky pripomienky a rady
Usporiadat
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Načo je dobrý ten tvoj návrh? Vychádzam z toho, že ty máš so svojimi oknami ťažkosti a ja nie. Pravdepodobne je to v samotnej kvalite okna a aj v kvalite montáže. Nechel som ťa zotrieť. Je mi ľúto, že si tak zobral.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

zavis1 Pozri príspevok
podla mna umna v izbe kde spime je vlhkost cca od 36% do 55%viac mi to nenameralo.myslim si ze to nieje nejake extremna vlhkost kde by som musel kupovat el.odvlhcovace a predsa sa okna s 3sklom rosia.skratka skusam a je to cim dalej tym mensie rosenie takze skusam a skusam.najviac ma stve ta pliesen
U nás je vlhkosť v izbách stále okolo 50 %, max. 55 % a plesne sa nám opäť začali tvoriť, aj keď už boli odstránené (či skôr vybielené) Savom, takže aj tá 50 % (55 %) vlhkosť je dosť na to, aby sa tvorili. Na tému "plesne" je tu tiež dosť tém, skús pozrieť v nich, možno nájdeš nejaké riešenie.
0 0
zavis1 zavis1

zavis1 je offline (nepripojený) zavis1

Ľubomír Pozri príspevok
Načo je dobrý ten tvoj návrh? Vychádzam z toho, že ty máš so svojimi oknami ťažkosti a ja nie. Pravdepodobne je to v samotnej kvalite okna a aj v kvalite montáže. Nechel som ťa zotrieť. Je mi ľúto, že si tak zobral.
vobec si ma nezotrel len som chcel vediet a urcite nie len ja ale aj dalsi mozny zaujemcovia o plastove okna ze z ktorej firmy mas ty okna aby sa dalsi zakaznici mohli slobodne rozhodnut a vybrat si tu spravnu firmu.nic ine som nemal na mysli len aby si povedal svoj nazor a ludia co tu chodia ti bud daju za pravdu alebo nie preto sa to tu vola porada a chodia tu ludia a myslim si ze to ze tu napises nazov firmy je dobra rada pre dalsich aby sa neunahlili a nespravili chybu
0 0
MiroM4 MiroM4

MiroM4 je offline (nepripojený) MiroM4

zavis1 Pozri príspevok
neviete poradit ako zistim ze mam trojsklo?lebo sice ked sa pozeram na okno tak to prve a posledne sklo vidim ale to v strede nie.je tam len taka skara ze je predelena ta lista.
Ked zasvietis vecer na to sklo, tak vidis odrazy, idealne je laserom, ale staci na to aj obycajna baterka, dokonca ak je vonku uplna tma, staci aj mobilom a hned vidis ako sa ti to odraza.

Rosi sa ti to preto, lebo okno je šmejd. teda ram je šmejd. Voda kondenzuje na studenych povrchoch, keby ten ram mal dostatocnu tepelnoizolacnu schopnost, tak aj ked vonku mrzne, jeho vnutorna cast by nebola natolko studena, aby sa ti na nej rosila voda. Lenze s tym uz asi teraz nic nespravis, dodavatel ti povie ze jeho okno je OK, ze mas doma vela vlhkosti a ze teda ty si na vine a bla bla bla.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Mojim rodičom montovali RI-okná koncom novembra, v 4 izbách. Je to 40-ročný barák, nezateplený, vrchné poschodie, rohový byt. Okná SALAMANDER® STREAMLINE ELEGANT 7 / 2 sklo. "Nadmerne sa im rosí len okno v rohovej izbe, kde radiátor nie je pod oknom, ale vedľa. Tu sa v rohu tvorí aj plieseň. V ostatných izbách je rosenie v norme ...cca 2-3 cm na spodku. Aj to len pri veľkých rozdieloch teplôt, keď je vonku -15 stupňov.
Naposledy upravil jess : 07.01.11 at 14:04
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

zavis1 Pozri príspevok
vobec si ma nezotrel len som chcel vediet a urcite nie len ja ale aj dalsi mozny zaujemcovia o plastove okna ze z ktorej firmy mas ty okna aby sa dalsi zakaznici mohli slobodne rozhodnut a vybrat si tu spravnu firmu.nic ine som nemal na mysli len aby si povedal svoj nazor a ludia co tu chodia ti bud daju za pravdu alebo nie preto sa to tu vola porada a chodia tu ludia a myslim si ze to ze tu napises nazov firmy je dobra rada pre dalsich aby sa neunahlili a nespravili chybu
No dobre, keď na tom trváš. Firma Fenestra okna Rehau. Mám ich roky a sú OK Sú iba 5 komorové s dvojsklom. V tom čase trojskla neboli na trhu. Začínali šesťkomorové. Šesťkomorové okná na panelák považovala firma za zbytočnú investiciu. Bytovka je zateplená. Pri tuhých mrazoch okolo -20 st. sa mi zarosí asi 2-3 cm pás na spodku okna. Pri teplotách okolo -5 st. sa už nerosia. Táto firma bola v SR jedna z prvých.
0 0
zavis1 zavis1

zavis1 je offline (nepripojený) zavis1

Ľubomír Pozri príspevok
No dobre, keď na tom trváš. Firma Fenestra okna Rehau. Mám ich roky a sú OK Sú iba 5 komorové s dvojsklom. V tom čase trojskla neboli na trhu. Začínali šesťkomorové. Šesťkomorové okná na panelák považovala firma za zbytočnú investiciu. Bytovka je zateplená. Pri tuhých mrazoch okolo -20 st. sa mi zarosí asi 2-3 cm pás na spodku okna. Pri teplotách okolo -5 st. sa už nerosia. Táto firma bola v SR jedna z prvých.
dik za radu pre ostatnych dufam ze sme pomohli aspon niekomu inemu.
a moja rada na zaver:
problem je vyrieseny podla toho co som sa tu docital tak su to nekvalitne okna a stym sa neda nic robit ziadna reklamacia nepomoze lebo nekvalita okna sa asi neda zmerat.
takze radsej si overte skusenosti okien hlavne v zime ri-okna moje ocakavanie nesplnili ale snad sme pomohli inym pri vybere
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať