Zavrieť

Porady

nárok na vrátenie daní

Zdravím

Vedel by mi niekto poradiť?

V roku 2010 som bola na Materskej dovolenke a manžel toho času je poberatelom invalidného dôchodku.
V septembri 2010 som sa vrátila do práce.
Mám za rok 2010 nárok na vrátenie daní, respektíve čo by som si mohla uplatniť pri danovom priznaní, alebo inak?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    zuzinaz Pozri príspevok
    Zdravím

    Vedel by mi niekto poradiť?

    V roku 2010 som bola na Materskej dovolenke a manžel toho času je poberatelom invalidného dôchodku.
    V septembri 2010 som sa vrátila do práce.
    Mám za rok 2010 nárok na vrátenie daní, respektíve čo by som si mohla uplatniť pri danovom priznaní, alebo inak?

    Ďakujem
    Za rok 2010 máš nárok na odpočítateľnú položku základu dane vo výške 22,5 násobku sumy živ. minima, t.j. 4025,70 EUR. Ak si mala príjem nižší, než je táto suma, tak nebudeš platiť žiadnu daň a tá, ktorá ti bola stiahnutá v mesačných zálohách, tak ti bude vrátená.

    zuzinaz je offline (nepripojený) zuzinaz

    zuzinaz
    A aké potrebujem k tomu vyplnit tlačivo? Potrebujem aj potvrdenie o manzelovom príjme?/zo soc. poistovne?/

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zuzinaz Pozri príspevok
    Zdravím

    Vedel by mi niekto poradiť?

    V roku 2010 som bola na Materskej dovolenke a manžel toho času je poberatelom invalidného dôchodku.
    V septembri 2010 som sa vrátila do práce.
    Mám za rok 2010 nárok na vrátenie daní, respektíve čo by som si mohla uplatniť pri danovom priznaní, alebo inak?

    Ďakujem
    Aký hrubý príjem si dosiahla v roku 2010 ? Uplatňuješ si u zamestnávatela daňový bonus na dieťa ?

    zuzinaz je offline (nepripojený) zuzinaz

    zuzinaz
    Čiže sa mi ráta celý príjem za rok 2010, to zn., že rodičovský príspevok aj mzda za mesiac 9-12/2010 v práci?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zuzinaz Pozri príspevok
    Čiže sa mi ráta celý príjem za rok 2010, to zn., že rodičovský príspevok aj mzda za mesiac 9-12/2010 v práci?
    Zaujíma ma iba tvoja hrubá mzda z práce. Rodičovský príspevok je štátna sociálna dávka - nie je predmetom dane.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zuzinaz Pozri príspevok
    v mzde si uplatnujem aj danový bonus na dieťa
    OK, ale ak tvoj príjem presiahol 6-násobok min. mzdy, môžeš požiadať v ročnom zúčtovaní dane o doplatenie daňového bonusu za celý rok 2010 (nepýtam sa na výšku príjmu zo srandy).

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zuzinaz Pozri príspevok
    Presne neviem, ale určite mi to nepresiahlo spomínanú sumu 4025 €.
    na doplatenie Daňového bonusu za celý rok ti stačí suma cca 1850 €, nezabudni do 15.2. 2011 požiadať svojho zamestnávatela o vykonanie ročného zúčtovania dane (na predpísanom tlačive). Ak si mala zo svojho príjmu zrazenú daň, aj táto sa ti vráti.

    Od manžela žiadne potvrdenie nepotrebuješ, ak tvoj príjem nepresiahne 4025,70€, nie je čo vracať.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    zuzinaz Pozri príspevok
    Presne neviem, ale určite mi to nepresiahlo spomínanú sumu 4025 €.
    To nie je minimálna mzda. Minimálna mzda na rok 2010 je 307,70 EUR, teda 6 násobok bude 1846,20 EUR.

    zuzinaz je offline (nepripojený) zuzinaz

    zuzinaz
    Na doplatenie Danového bonusu treba zvlásť iné tlačivo, alebo je súčasťou Ročného zúčtovania dane, alebo to tam treba len zaškrtunúť?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zuzinaz Pozri príspevok
    Na doplatenie Danového bonusu treba zvlásť iné tlačivo, alebo je súčasťou Ročného zúčtovania dane, alebo to tam treba len zaškrtunúť?
    Zaškrtneš v žiadosti o vykonanie RZD.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.