Zavrieť

Porady

dovolenka

kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Mám pravdu ak nástup do zamestnania bol 13.9.2005dovolenka do koca roka sa počíta až od oktobra/t.j.25/12=6 dní nárok/?Aká dovoleka prislúcha pracovníkovi keď odchádza v skúšobnej dobe k 12.12.05? 6dní by bolo do konca roka ale takto sú to 4 dni?ďakujem za odpovede
Usporiadat
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
kira
Mám pravdu ak nástup do zamestnania bol 13.9.2005dovolenka do koca roka sa počíta až od oktobra/t.j.25/12=6 dní nárok/?Aká dovoleka prislúcha pracovníkovi keď odchádza v skúšobnej dobe k 12.12.05? 6dní by bolo do konca roka ale takto sú to 4 dni?ďakujem za odpovede
Prvá úvaha je správna, v druhom prípade je to 1/12 za každých 22 odpracovaných dní, čo vyjde myslím 4 dni.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
kira
Mám pravdu ak nástup do zamestnania bol 13.9.2005dovolenka do koca roka sa počíta až od oktobra/t.j.25/12=6 dní nárok/?Aká dovoleka prislúcha pracovníkovi keď odchádza v skúšobnej dobe k 12.12.05? 6dní by bolo do konca roka ale takto sú to 4 dni?ďakujem za odpovede
Môj názor :
25:12x3=6,24 dní, t.j. 6 dní, keď počítam, že zamestnanec bude mať odpracované 3 mesiace, rátam skutočne odpracované, mne to stále vychádza 6 dní. Ale ak mu počítaš, že odpracoval lne 2 mesiace ( čo nie je pravda), nastúpil takmer v polovici mesiaca a odchádza taktiež v polovici mesiaca. Myslím, že týmto počítaním bol ukrátený o 2 dni.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
ajobs
Prvá úvaha je správna, v druhom prípade je to 1/12 za každých 22 odpracovaných dní, čo vyjde myslím 4 dni.
Odpracovaných má 65 dní, 1/12 je 2,08 dňa, tak mne to vychádza stále 6 dní. Alebo sa mýlim?
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

ondrejvla
Môj názor :
25:12x3=6,24 dní, t.j. 6 dní, keď počítam, že zamestnanec bude mať odpracované 3 mesiace, rátam skutočne odpracované, mne to stále vychádza 6 dní. Ale ak mu počítaš, že odpracoval lne 2 mesiace ( čo nie je pravda), nastúpil takmer v polovici mesiaca a odchádza taktiež v polovici mesiaca. Myslím, že týmto počítaním bol ukrátený o 2 dni.
Ibaže keď nastúpil v strede mesiaca musím mu počítať D až o mesiaca následujúceho,nie?Len chce odísť v skúšobnej dobe a predtým si chce vyčerpať D na ktorú má nárok a nechcem ho práve ukrátiť.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
kira
Ibaže keď nastúpil v strede mesiaca musím mu počítať D až o mesiaca následujúceho,nie?Len chce odísť v skúšobnej dobe a predtým si chce vyčerpať D na ktorú má nárok a nechcem ho práve ukrátiť.
Dovolenku si nemusí vyčerpať, môžeš mu ju preplatiť po ukončení PP.
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Máš pravdu,ja som zabudla /za každých odprac.22 dní/.Dík
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
ondrejvla
Odpracovaných má 65 dní, 1/12 je 2,08 dňa, tak mne to vychádza stále 6 dní. Alebo sa mýlim?
Vlasti, mne to vychádza, že na nárok na 6 dní musí odpracovať 66 dní, a má len 65. Nemyslím si, že sa to dá ignorovať.
Možno sa pridajú ešte aj ďalší.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Mne to vychádza jednoznačne na pomernú časť dovolenky za kalendárny rok, t.j. za každý celý odpracovaný mesiac 1/12, čo je dovolenka za celý október a november.
Keďže zamestnanec odpracuje pri skončení PP minimálne 60 dní, vzniká nárok na dovolenku podľa § 101 a 102 ZP. Tu už dovolenka podľa § 105 ZP neprichádza do úvahy. Jedine, keby neodpracoval celých 60 dní.
Dovolenka za odpracované dni (§ 105) môže byť maximálne 2/12, nikdy nie viac.
Takže vlastne to je v tomto prípade úplne jedno, či odpracuje 60 dní, alebo nie.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Takže vlastne to je v tomto prípade úplne jedno, či odpracuje 60 dní, alebo nie.[/quote]

Ja som mu chcela pridať. Ale ste lakomé!
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Vlasti, ja by som mu tiež rada pridala, ale zákon je zákon
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Zita4
Mne to vychádza jednoznačne na pomernú časť dovolenky za kalendárny rok, t.j. za každý celý odpracovaný mesiac 1/12, čo je dovolenka za celý október a november.
Keďže zamestnanec odpracuje pri skončení PP minimálne 60 dní, vzniká nárok na dovolenku podľa § 101 a 102 ZP. Tu už dovolenka podľa § 105 ZP neprichádza do úvahy. Jedine, keby neodpracoval celých 60 dní.
Dovolenka za odpracované dni (§ 105) môže byť maximálne 2/12, nikdy nie viac.
Takže vlastne to je v tomto prípade úplne jedno, či odpracuje 60 dní, alebo nie.
Teraz sta ma poplietli.Má nárok na 6 dní,alebo ?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

kira
Ibaže keď nastúpil v strede mesiaca musím mu počítať D až o mesiaca následujúceho,nie?Len chce odísť v skúšobnej dobe a predtým si chce vyčerpať D na ktorú má nárok a nechcem ho práve ukrátiť.
Pre určenie nároku na dovolenku treba rátať odpracované dni odo dňa nástupu do zamestnania, t.j. od 13.9.05.
Správnu odpoveď uviedla Zita4. Má nárok na 4 dni.
Naposledy upravil liba2 : 02.12.05 at 06:15
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Tiež súhlasím s názorom, že má nárok na 4 dni. Zita4 má pravdu, lebo aj po odpracovaní 60 dní sa počíta nárok z celých odpracovaných kalendárnych mesiacov a celé mesiace mal len X. a XI.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Dobrý den chcem Vás veľmi pekne poprosiť o radu!
Máme zamestnanca,ktorý nastúpil do práce 9.6.2005 koľko dní má nárok na dovolenku??Myslím za celé to obdobie do konca roka 2005.
Pekný den Silvia
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

SilviaS
Dobrý den chcem Vás veľmi pekne poprosiť o radu!
Máme zamestnanca,ktorý nastúpil do práce 9.6.2005 koľko dní má nárok na dovolenku??Myslím za celé to obdobie do konca roka 2005.
Pekný den Silvia
Trošku málo informáciií, napíš aký má nárok celej výmery dovolenky za rok.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Ahoj takže základná výmera dovolenky za rok je 20 dní.
Pekný den Silvia
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

SilviaS
Ahoj takže základná výmera dovolenky za rok je 20 dní.
Pekný den Silvia
Takže tak: 20/12*6=10 dní.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Ďakujem ti veľmi pekne za pomoc!
Silvia
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Pozorne som si prečítala príspevky o dovolenke,ale mám nasledovný prípad.pracovníčka nastupila1.12.2005 a do 18.6.2006 pracovala. Od 19.6.2006 do 14.9.2006 bola na PN.a 15.9.2006 dala výpoveď na vlast.žiadosť.Pracovala na 6hodín denne.Má vyčerpané 8dní dovolenky zaplatené 2dni za § ošetrenie dieťaťa.a preplatené povinné sviatky od1.12.2005.Má odpracované 60dní splnila nárok na dovolenku, ale marodila 88dni takže krátenie by tam nemalo byť?alebo ano?Dko to bude keď konči prac.pomer?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

marcik
Pozorne som si prečítala príspevky o dovolenke,ale mám nasledovný prípad.pracovníčka nastupila1.12.2005 a do 18.6.2006 pracovala. Od 19.6.2006 do 14.9.2006 bola na PN.a 15.9.2006 dala výpoveď na vlast.žiadosť.Pracovala na 6hodín denne.Má vyčerpané 8dní dovolenky zaplatené 2dni za § ošetrenie dieťaťa.a preplatené povinné sviatky od1.12.2005.Má odpracované 60dní splnila nárok na dovolenku, ale marodila 88dni takže krátenie by tam nemalo byť?alebo ano?Dko to bude keď konči prac.pomer?
Ak v roku 2006 nemá neodpracovaných 100 pracovných dní pre chorobu alebo rodičovský príspevok a pod., nekráti sa jej dovolenka. Bude mať nárok na pomernú časť dovolenky.
Ak dala výpoveď 15.9.2006, výpovedná lehota jej plynie od 1.10.2006 do 30.11.2006. Pomerná časť dovolenky v tomto prípade je 11/12 a kráti sa podľa zákona za neodpracované dni ako bolo napísané vyššie. Počas výpovednej doby maróduje, alebo pracuje?
Ak skončila pracovný pomer dohodou k 15.9.2006, má v roku 2006 nárok na 8/12 dovolenky za kalendárny rok. Nekráti sa jej dovolenka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať