Zavrieť

Porady

nezdaniteľná časť základu dane 2011

Prosím o radu. Aká je nezdaniteľná časť základu dane na rok 2011 a aká je mesačná nezdaniteľná časť základu dane v roku 2011?
Usporiadat
Lucka SS Lucka SS

Lucka SS je offline (nepripojený) Lucka SS

Mám ešte zopár otázok, prišiel totiž deň vyplatenia odmeny a stále mi to nie je celkom jasné. A nechcem urobiť chybu.

Dohoda o vykonaní práce uzavretá od 8.09. do 7.10, odmena splatná po vykonaní práce.
1. Dohodárovi vyplatím odmenu očistenú o daň?
2. Kedy zaplatím vypočítanú daň Daňovému úradu? Do piatich dní od vyplatenia odmeny?
3. A odvody do SP podám v mesačnom výkaze za október spolu s ostatnými zamestnancami?

Neviem sa k tomu dopátrať, našla som starší príspevok z roku 2009, podľa ktorého bolo treba rozdeliť výšku odmeny alikvotne na kalendárne mesiace (teda časť na september a časť na október).

Ako je to správne? Som z toho zúfalá ! Prosím o radu!
Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lucka SS Pozri príspevok
Mám ešte zopár otázok, prišiel totiž deň vyplatenia odmeny a stále mi to nie je celkom jasné. A nechcem urobiť chybu.

Dohoda o vykonaní práce uzavretá od 8.09. do 7.10, odmena splatná po vykonaní práce.
1. Dohodárovi vyplatím odmenu očistenú o daň? ÁNo, ak má daň, tak áno(daň patrí DÚ)
2. Kedy zaplatím vypočítanú daň Daňovému úradu? Do piatich dní od vyplatenia odmeny? Do 5 dní od vyplatenia odmeny.
3. A odvody do SP podám v mesačnom výkaze za október spolu s ostatnými zamestnancami? Áno, tak.

Neviem sa k tomu dopátrať, našla som starší príspevok z roku 2009, podľa ktorého bolo treba rozdeliť výšku odmeny alikvotne na kalendárne mesiace (teda časť na september a časť na október).


Ako je to správne? Som z toho zúfalá ! Prosím o radu!
Ďakujem
V texte.
1 0
Lucka SS Lucka SS

Lucka SS je offline (nepripojený) Lucka SS

Tweety, ďakujem, ďakujem, ďakujem. Veľmi si mi pomohla.

Dobrá rada nad zlato .
0 0
eva.toth eva.toth

eva.toth je offline (nepripojený) eva.toth

rozvedená, 2 deti
Mesačný výkaz do sociálnej poisťovni podáš aj za 09, hoci jej mzdu v tomto mesiaci nevyplatíš. V mesačnom výkaze uvedieš len počet dní od kedy začala pracovať /fakticky dni sa musia rovnať tak, ako si ju prihlásila do soc. poisťovne/ V mesačnom výkaze uvedieš len počet dní a mzda bude nulová.
0 0
Lucka SS Lucka SS

Lucka SS je offline (nepripojený) Lucka SS

eva.toth Pozri príspevok
Mesačný výkaz do sociálnej poisťovni podáš aj za 09, hoci jej mzdu v tomto mesiaci nevyplatíš. V mesačnom výkaze uvedieš len počet dní od kedy začala pracovať /fakticky dni sa musia rovnať tak, ako si ju prihlásila do soc. poisťovne/ V mesačnom výkaze uvedieš len počet dní a mzda bude nulová.
Presne tak som to urobila - výkaz za 09 s nulovou mzdou a presným počtom dní, odkedy dohodár nastúpil.

Aj tak ďakujem za upozornenie. Ste super
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

Aká je nezdaniteľná časť základu dane od 1.1.2012? Myslím mesačne.V kalkulačke denníka SME je nastavená suma pre rok 2012
303,73 Eur mesačne.Je to správne?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

§ 11 ods. 2 + 3 595/2003
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Jano24 Pozri príspevok
Aká je nezdaniteľná časť základu dane od 1.1.2012? Myslím mesačne.V kalkulačke denníka SME je nastavená suma pre rok 2012
303,73 Eur mesačne.Je to správne?
ja myslím, že 303,72
ak platí zaokrúhľovanie ako v roku 2011 (dúfam)
Naposledy upravil srska : 18.11.11 at 08:26
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Jano24 Pozri príspevok
Aká je nezdaniteľná časť základu dane od 1.1.2012? Myslím mesačne.V kalkulačke denníka SME je nastavená suma pre rok 2012
303,73 Eur mesačne.Je to správne?
http://www.porada.sk/t155511-p3-veli...ml#post1892944
0 0
bbbbb bbbbb

bbbbb je offline (nepripojený) bbbbb

Som nezamestnaná. Pracovala som na aktivačných prácach formou dobrovoľníckej práce. Mažel si chce na mňa uplatniť nezdaniteľný základ dane. Má sa to započítať do môjho príjmu? Vopred ďakujem za odpovede.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

mala si platenú mzdu???? podľa mňa nie, mzda to nebola, manžel si môže odpočítavať na Teba NČZD, len vylúčte prájmy, kt. tam nepatria (popr. rozdielom si bude uplatňovať)
1 0
Rasti.ma Rasti.ma

Rasti.ma je offline (nepripojený) Rasti.ma

Prosím Vás,
som zamestnanec od r. 2010. Za rok 2010 som si podával DP sám. V roku 2011 mi zamestnávateľ neodrátaval nezdaniteľnú časť základu dane. Je to zrejme preto, lebo som nepodpísal v januári vyhlásenie, však? Z toho vyplýva, že si musím podať daňové za rok 2011 sám a tam si uplatniť ten nárok?
Ďakujem za upresnenie.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

môže ti NČZD aj uplatniť v RZD zamestnávateľ,,,,,,,,,
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Rasti.ma Pozri príspevok
Prosím Vás,
som zamestnanec od r. 2010. Za rok 2010 som si podával DP sám. V roku 2011 mi zamestnávateľ neodrátaval nezdaniteľnú časť základu dane. Je to zrejme preto, lebo som nepodpísal v januári vyhlásenie, však? Z toho vyplýva, že si musím podať daňové za rok 2011 sám a tam si uplatniť ten nárok?
Ďakujem za upresnenie.
Môžeš do 15.2.2012 požiadať zamestnávatela o vykonanie ročného zúčtovania dane. Preplatok dane sa ti vráti prostredníctvom zamestnávatela.
0 0
Nati 1 Nati 1

Nati 1 je offline (nepripojený) Nati 1

Dobrý večer

Ja by som potrebovala odpoveď na otázku jednu - nie som si istá. Keď som SZČO od mája 2011 uplatňujem si 2.372,80 alebo plnú výšku 3.559,30 EUR?

Ďakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

plnú.....3559.30 €
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nati 1 Pozri príspevok
Dobrý večer

Ja by som potrebovala odpoveď na otázku jednu - nie som si istá. Keď som SZČO od mája 2011 uplatňujem si 2.372,80 alebo plnú výšku 3.559,30 EUR?

Ďakujem
Uplatňuješ si celú NČZD. mala si okrem príjmu z podnikania aj iný príjem ?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

No, teraz som z toho zmätená - živnostník si môže uplatniť neodpočitateľnú položku na manželku, ak nemá dostatočne vysoké príjmy.
Ide to aj naopak?
Manželka je zamestnaná a má aký-taký príjem, takže sa jej mesačne zráža daň. Manžel je živnostník a po spočítaní príjmov vyšlo najavo, že rozdiel príjmov a výdavkov je o dosť nižší, ako je odpočitateľná položka. Môže si zvyšok odpočitateľnejpoložky uplatniť manželka? Aké podklady dá k daňovému priznaniu? Kópiu daňového priznania manžela?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Dáša_ Pozri príspevok
No, teraz som z toho zmätená - živnostník si môže uplatniť neodpočitateľnú položku na manželku, ak nemá dostatočne vysoké príjmy.
Ide to aj naopak?
Manželka je zamestnaná a má aký-taký príjem, takže sa jej mesačne zráža daň. Manžel je živnostník a po spočítaní príjmov vyšlo najavo, že rozdiel príjmov a výdavkov je o dosť nižší, ako je odpočitateľná položka. Môže si zvyšok odpočitateľnejpoložky uplatniť manželka? Aké podklady dá k daňovému priznaniu? Kópiu daňového priznania manžela?
Dáška, u živnostníka sa berie do úvahy výška príjmu=tržieb, nie základ dane, znížená o zaplatené poistné.
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

pre posúdenie manžela -SZČO sa hľadí na jeho príjem, nie na rozdiel príjmov a výdavkov.....aký mal príjem?
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať