Zavrieť

Porady

nezdaniteľná časť základu dane 2011

Prosím o radu. Aká je nezdaniteľná časť základu dane na rok 2011 a aká je mesačná nezdaniteľná časť základu dane v roku 2011?
Usporiadat
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Doplním, že tento rok neide o sumu NČZD vo výške 4025,70 ale o sumu 3559,30.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mokus113 Pozri príspevok
to znamenaza, ze ked mu zamestnavatel uplatnoval v priebehu roka tu NČZD a tym vlastne znizoval daň, nema to vplyv na uplatnenie tejto Nčzd pri príjme ked bol SZČO, spravne som pochopila???
NČ je len jedna, uplatní si ju v DP len raz.
0 0
mokus113 mokus113

mokus113 je offline (nepripojený) mokus113

mozno ja som fakt nechapava, ano v danovom priznani ma potom tam len raz celu sumu, ale co ked v mu v priebeho roka tych 6 mesiacov uplatnoval aj zamestnavatel, lebo v zuctovani mal, uvedene vyplatene prijmy, z toho vycislene zvlast odvody a bola tam polozka co mu uplatnili..to nevadi?? ani takto sa mu nekrati ta NČZD. prepáčte za moju nechapavost =(
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mokus113 Pozri príspevok
mozno ja som fakt nechapava, ano v danovom priznani ma potom tam len raz celu sumu, ale co ked v mu v priebeho roka tych 6 mesiacov uplatnoval aj zamestnavatel, lebo v zuctovani mal, uvedene vyplatene prijmy, z toho vycislene zvlast odvody a bola tam polozka co mu uplatnili..to nevadi?? ani takto sa mu nekrati ta NČZD. prepáčte za moju nechapavost =(
Nie, nekráti, kráti sa len pri príjmoch tzv. milion. dani.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

mokus113 Pozri príspevok
mozno ja som fakt nechapava, ano v danovom priznani ma potom tam len raz celu sumu, ale co ked v mu v priebeho roka tych 6 mesiacov uplatnoval aj zamestnavatel, lebo v zuctovani mal, uvedene vyplatene prijmy, z toho vycislene zvlast odvody a bola tam polozka co mu uplatnili..to nevadi?? ani takto sa mu nekrati ta NČZD. prepáčte za moju nechapavost =(
Zhruba ti to vysvetlím asi takto: zhdaňuješ úhrn príjmov zo zamestnania znížený o poistné + príjem zo živnosti, z tohto celkového príjmu odrátaš NČZD, preto ti to neovplyvní, že ju zamestnávateľ uplatňoval pol roka. V daňovom priznaní sa to celé zosumarizuje.
Naposledy upravil Tamila : 23.03.12 at 10:32
0 0
mokus113 mokus113

mokus113 je offline (nepripojený) mokus113

velmi pekne dakujem obom, uz v tom mam jasno =)
0 0
nunik nunik

nunik je offline (nepripojený) nunik

Dobry den. prosim vas o radu,kamaradkina dcera študuje na vysokej škole ,je v druhom ročniku a nepoberala za tie dva roky danovy bonus. Ma narok požiadat a bolo by jej vyplatene so spetnou platnostou ? dakujem pekne..
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

nunik Pozri príspevok
Dobry den. prosim vas o radu,kamaradkina dcera študuje na vysokej škole ,je v druhom ročniku a nepoberala za tie dva roky danovy bonus. Ma narok požiadat a bolo by jej vyplatene so spatnou platnostou ? dakujem pekne..
Jedine, ze by si kamaratka sama podala opravne danove priznanie za tie roky, ak mala pozadovany prijem na narok. Kedze je dcera druhacka, islo by o roky 2010 a 2011.
2012 si uz uplatni v riadnom DP.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nunik Pozri príspevok
Dobry den. prosim vas o radu,kamaradkina dcera študuje na vysokej škole ,je v druhom ročniku a nepoberala za tie dva roky danovy bonus. Ma narok požiadat a bolo by jej vyplatene so spetnou platnostou ? dakujem pekne..
Splňa podmienku príjmu (6-násobok minimálnej mzdy)? Robil jej zamestnávatel ročné zúčtovanie dane ? Z akého dôvodu nemala vyplácaný daňový bonus ?
1 0
nunik nunik

nunik je offline (nepripojený) nunik

ta dcera študuje teda nema vlastne prijmy . chcela vediet či rodičia maju narok poberat danovy bonus nanu kedže študuje. dakujem
0 0
nunik nunik

nunik je offline (nepripojený) nunik

Prosim ešte vedel by mi niekto poradit ..živnostnik pracujuci v českej republike ako by mal postupovat ked od januara 2012 je tam zavedeny ,švarcsystem,,. pracu vykonava po stavbach .aku by mal mat zmluvu aby sa vyhol pokutam alebo inym neprijemnostiam..Dakujem pekne
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nunik Pozri príspevok
ta dcera študuje teda nema vlastne prijmy . chcela vediet či rodičia maju narok poberat danovy bonus nanu kedže študuje. dakujem
Kamarátka bola v uplynulých dvoch rokoch zamestnaná a jej príjem dosiahol aspoň 6-násobok min.mzdy ? Ak ano, robil jej zamestnávatel ročné zúčtovanie dane ?
Koľko rokov má dcéra ? Študuje v dennej forme štúdia ?
0 0
nunik nunik

nunik je offline (nepripojený) nunik

Dobry den.. Viem že to tu asi nepatri ale neviem kam to dat :-) tak vas poprosim či predsa niekto neporadi...Dnpo mi skončilo 25.10.2012 momentalne som stale pn ale už končim k 31.12.2012..chcela by som vediet čo bude dalej skonči mi dnpo ,zanikne ? počula som že ked sa neodhlasim tak mi to plati ešte 2 roky ...ma niekto take info , velmi pekne dakujem ..
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

nunik Pozri príspevok
Dobry den.. Viem že to tu asi nepatri ale neviem kam to dat :-) tak vas poprosim či predsa niekto neporadi...Dnpo mi skončilo 25.10.2012 momentalne som stale pn ale už končim k 31.12.2012..chcela by som vediet čo bude dalej skonči mi dnpo ,zanikne ? počula som že ked sa neodhlasim tak mi to plati ešte 2 roky ...ma niekto take info , velmi pekne dakujem ..
DNP ti automaticky zaniklo......
neodhlasuješ sa, pretože poistenie už netrvá....
ale ak by si ho niekedy ešte potrebovala, dá sa v nejakých iných prípadoch i použiť.....
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nunik Pozri príspevok
Dobry den.. Viem že to tu asi nepatri ale neviem kam to dat :-) tak vas poprosim či predsa niekto neporadi...Dnpo mi skončilo 25.10.2012 momentalne som stale pn ale už končim k 31.12.2012..chcela by som vediet čo bude dalej skonči mi dnpo ,zanikne ? počula som že ked sa neodhlasim tak mi to plati ešte 2 roky ...ma niekto take info , velmi pekne dakujem ..
Máš trošku skreslené informácie. DNP ti zo zákona zaniklo 25.10.2012. Podmienku 270 dní máš splnenú, ak by PN-ka vznikla v nasl.období, stačí pred začiatkom PN sa prihlásiť na celý balík poistenia a zaplatiť pomernú časť poistenia (počas PN sa poistenie neplatí). Nezabudnúť sa však z DNP odhlásiť po skončení ďalšej PN. Pri ukončení tej súčasnej PN-ky sa neodhlasuješ.
1 0
nunik nunik

nunik je offline (nepripojený) nunik

dakujem za odpoved...Mila 123 prosim ta bližšie by si nauviedla v akych inych pripadoch sa da to použit ??...prosim ta ak možeš spresnit ..dakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

nunik Pozri príspevok
dakujem za odpoved...Mila 123 prosim ta bližšie by si nauviedla v akych inych pripadoch sa da to použit ??...prosim ta ak možeš spresnit ..dakujem
Veronikasad ti to konkretizovala......
opýtam sa, si aj zamestnaná, alebo inak nemocensky poistená z iného titulu ?
0 0
nunik nunik

nunik je offline (nepripojený) nunik

dakujem ano veronikasad som pochopila len som myslela že či vieš ešte o inej nejakej možnosti....ale dakujem ti ...no a odpovedam nato čo sa pytaš -nie nesom zamestnana som vedena na UP a zatial ine nemocenske poistenie som nemala len to dnpo..ktore mi vlastne skonči k 31.12.2012..ale pochopila som veronikasad a aj ty maš ten isty nazor .tak dakujem vam pekne za odpoved..
0 0
nunik nunik

nunik je offline (nepripojený) nunik

a ešte ma tak napadlo ..ako dlho to možem tak robit :-)že sa prihlasim a po pn sa odhlasim ..je tam stanovene nejake obdobie ? diik
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

nunik Pozri príspevok
a ešte ma tak napadlo ..ako dlho to možem tak robit :-)že sa prihlasim a po pn sa odhlasim ..je tam stanovene nejake obdobie ? diik
max. do 15. mesiacov....
stále musíš mať k prvému dňu PN, či očr, či MD musíš mať poistenie v dlžke 270 dní za posledné 2 roky....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať