Zavrieť

Porady

KTORÝ OPERÁTOR JE VLASTNE NAJLEPŠÍ?

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac

Anketa: Ktorý operátor je naj???

Počet hlasujúcich
90. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • T-Mobile (ružový)

    8 8.89%
  • Telefonica O2 (modrý)

    69 76.67%
  • Orange (oranžový)

    11 12.22%
  • Pevná linka

    2 2.22%
Ktorý operátor je najlepší? Nie ste spokojní so svojím operátorom, ale neviete sa rozhodnúť kam prejsť? Viete s určitosťou povedať, že modrý operátor je lacnejší, pomarančový drahší, ružový lepší ako pomarančový. Existuje najlepší operátor? Komu dáte hlas?
Usporiadat
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Kvaka Pozri príspevok
No vidím, že zaujímavá téma, budem potrebovať radu. Sme v oranžovej firme na trojslužbu už od konca decembra 2009 a koncom marca nám teraz vyprší jej viazanosť, máme neobmedzený internet, vyše 100 staníc TV a 100 minúť do pevnej siete v SR, neobmedzené hovory medzi pevnými oranžovými linkami. Okrem toho jeden oranžový mobil neobmedzené volania svojim (víkend) + 100 minút (do všetkých sietí a na pevné do zahraničia). A ešte máme jednu predplatenú oranžovú primakartu. Používaná je najmä na sms zo zahraničia a na prijímanie hovorov doma. Spolu do konca marca 2011 zaplatíme v priemere aj s bonusmi za mesiac trojslužba 22€. Mobil je cca 14 € mesačne, primakarta 7 € za 90 dní.
Predtým sme mali 4 roky trojslužbu od UPC, boli však drahí, skoro 2x viac. Nemám prehľad o iných službách, viem len, že od apríla či mája budeme potrebovať mobil už dvaja, a zišiel by sa mi internet aj prenosný, ale denne využívame skype. Najradšej by som ostala u ružových, máme tam na mobil vernostnú zľavu viac ako 8 rokov, ale mohla by som vyskúšať aj zmenu. Naše potreby budú asi 500 minút do všetkých sietí, máličko aj do ČR na mobilnú sieť, určite skype denne, a neobmedzený internet. Začínam špekulovať s kombináciami oranžových a modrých, číslo primakarty previesť na modrých a skúsiť nejaké iné vhodné kombinácie voľných minút.
Za každú radu ďakujem dopredu.
Ako prvé by som s Prima kartou prešla na Základný paušál http://www.orange.sk/web/prevas/paus...ny_pausal.html

bez viazanosti a mesačných poplatkov.
výhody Základného paušálu
volania za jednotnú cenu 13 centov do všetkých slovenských a českých sietí
SMS iba za 6 centov v rámci SR
CLIP bezplatne
doplnkové balíky minút a SMS
5 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Na odlahcenie:
Teraz tu vsetci kritizujeme, chceme este nizsie ceny... Niekedy sme mohli o sluzbach, ake mame dnes iba snivat. Minutova tarifikacia a DPH 23% na hovorne. Aktivacny poplatok za pausal zhltol tretinu vyplaty a 4 mobily mali akurat tak 4 v jednej firme a nie 1 v jednej kabelke
Dnes sa na tom iba pousmejeme, ale niekedy sme s tym machrovali pred kolegami, susedmi, v autobusoch...
Retro cenniky:
http://www.mobilmania.sk/clanky/cenn...4/default.aspx

http://www.mobil.sk/spravy/?id=2298
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Kvaka Pozri príspevok
No vidím, že zaujímavá téma, budem potrebovať radu. Sme v oranžovej firme na trojslužbu už od konca decembra 2009 a koncom marca nám teraz vyprší jej viazanosť, máme neobmedzený internet, vyše 100 staníc TV a 100 minúť do pevnej siete v SR, neobmedzené hovory medzi pevnými oranžovými linkami. Okrem toho jeden oranžový mobil neobmedzené volania svojim (víkend) + 100 minút (do všetkých sietí a na pevné do zahraničia). A ešte máme jednu predplatenú oranžovú primakartu. Používaná je najmä na sms zo zahraničia a na prijímanie hovorov doma. Spolu do konca marca 2011 zaplatíme v priemere aj s bonusmi za mesiac trojslužba 22€. Mobil je cca 14 € mesačne, primakarta 7 € za 90 dní.
Predtým sme mali 4 roky trojslužbu od UPC, boli však drahí, skoro 2x viac. Nemám prehľad o iných službách, viem len, že od apríla či mája budeme potrebovať mobil už dvaja, a zišiel by sa mi internet aj prenosný, ale denne využívame skype. Najradšej by som ostala u ružových, máme tam na mobil vernostnú zľavu viac ako 8 rokov, ale mohla by som vyskúšať aj zmenu. Naše potreby budú asi 500 minút do všetkých sietí, máličko aj do ČR na mobilnú sieť, určite skype denne, a neobmedzený internet. Začínam špekulovať s kombináciami oranžových a modrých, číslo primakarty previesť na modrých a skúsiť nejaké iné vhodné kombinácie voľných minút.
Za každú radu ďakujem dopredu.
Fibernet a Fibertel by som nechal a FiberTV by som hned zrusil a dal nieco ine (SkyLink ). Zariadenia k Orange Doma su pomerne draha zalezitost a okrem routra ich nevyuzijes u ineho operatora. Neobmedzeny FiberNet je podla dobra volba za slusny peniaz. Pevnu linku by som tiez nechal. Kto ti da 100 minut do vsetkych SK pevnych sieti a mimo spicky aj na Orange mobily za 3,30 €/mesiac? To mas 0,03 € za minutu. Na toto sa nechyta ani O2.
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

camozzi Pozri príspevok
Fibernet a Fibertel by som nechal a FiberTV by som hned zrusil a dal nieco ine (SkyLink ). Zariadenia k Orange Doma su pomerne draha zalezitost a okrem routra ich nevyuzijes u ineho operatora. Neobmedzeny FiberNet je podla dobra volba za slusny peniaz. Pevnu linku by som tiez nechal. Kto ti da 100 minut do vsetkych SK pevnych sieti a mimo spicky aj na Orange mobily za 3,30 €/mesiac? To mas 0,03 € za minutu. Na toto sa nechyta ani O2.
Skylink mám na chalupe, tam sme tretinu roka, možno aj viac budeme, preto chcem nejaký internet mobilný. Ale doma mi to vyhovuje, tá trojslužba, teda aj TV. Kde tu dám satelit? Nemám kde.
1 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Kvaka Pozri príspevok
Skylink mám na chalupe, tam sme tretinu roka, možno aj viac budeme, preto chcem nejaký internet mobilný. Ale doma mi to vyhovuje, tá trojslužba, teda aj TV. Kde tu dám satelit? Nemám kde.
S telkou ti velmi neporadim, nakolko na telku nemam cas a to obcasne pozeranie mi staci klasika.
Davnejsie som mal skusenost s mobilnym internetom od T-Mobile. Hruza des. Pokrytie onicom a to aj vo velkom meste. Nestacilo to ani na Skype ci ICQ. Donekonecna ma to prijalo a odpajalo. Neviem na akej urovni je to teraz, ale o mobilnom internete ani len neuvaujem a som rad, ze ho nemam.
Skor by som ti odporucal PDA alebo smartphone a do neho instalovat Skype, ICQ, Operu... proste vsetko co potrebujes a aktivovat si niektory z datovych pausalov, napr. O2 Data Neobmedzene alebo T-Mobile Web-N-Walk. Usetris peniaze a aj nervy. Viem, ze to nie je ako na 17 palcovom monitore, ale ucel je rovnaky, snad vyssia stabilita vzhladom na nizsie naroky na siet a lepsia cena.
Naposledy upravil camozzi : 06.01.11 at 15:04
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

[QUOTE=alla66;1607729]
lujza.j Pozri príspevok

Lujza, vieš že má Indeed pravdu? Možno Ty vieš, ako si poskladať výhodný program, ale medzi nami je veľa ľudí, ktorých nezaujíma - nesledujú, kde dostanú viac a zaplatia menej. Uvediem ďalší príklad: priateľka s hypotékou, dieťaťom, majú predražené paušály už roky a keď som jej rozprávala o lacnejších produktoch u toho istého operátora, odmietla, že ona nič meniť nebude. Pritom peniaze potrebuje ako soľ.
A k predplatenkám.... tiež sú výhodné, ale treba vedieť ktoré a netreba sa báť zmeny.......
nechcem byť hnusná, ale toto je čisto len o tom ísť urobiť zmenu.lenže sme pohodlní budeme radšej frflať, pričom už je z čoho vybrať ale zmenu neurobíme pretože sme zvyknutí nato čo máme. mne to tiež trvalo dlhšie kým som odišla od oranžového k modrému, tiež som sa len vyhrážala ako odídem a len som čušala u orangového.potom sme raz išli okolo modrého zamestnanec nám čo to rozumne porozprával a boli sme chytení
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

[QUOTE=lujza.j;1608023]
alla66 Pozri príspevok

nechcem byť hnusná, ale toto je čisto len o tom ísť urobiť zmenu.lenže sme pohodlní budeme radšej frflať, pričom už je z čoho vybrať ale zmenu neurobíme pretože sme zvyknutí nato čo máme. mne to tiež trvalo dlhšie kým som odišla od oranžového k modrému, tiež som sa len vyhrážala ako odídem a len som čušala u orangového.potom sme raz išli okolo modrého zamestnanec nám čo to rozumne porozprával a boli sme chytení
A je to výhodnejšie? Majú trojslužbu? Triple Play sa tomu hovorí, ale ja nemám rada cudzie slová, čo už. Neviem, čo je PDA alebo smartphone, som na také moc stará a dosť zle vidím, najmä do blízka, predpokladám, že ide o vysokokvalitný mobilný telefón aj s internetom, to nie je pre mňa.
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Ja by som mobilny internet bez vyskusania nekupoval. Vyskusanie nemyslim na predajni, kde bude 100% pokrytie a na konci ulice mi bude nacitavat google.sk 20 minut. Zobral by som ho vsade tam, kde by som s nim bol najcastejsie: doma, praca, chata... Takuto moznost vyskusania asi neponuka ziaden operator, ale mozno mas niekoho v okoli, kto by ti povedal alebo pozical.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

[QUOTE=Kvaka;1608079]
lujza.j Pozri príspevok
A je to výhodnejšie? Majú trojslužbu? Triple Play sa tomu hovorí, ale ja nemám rada cudzie slová, čo už. Neviem, čo je PDA alebo smartphone, som na také moc stará a dosť zle vidím, najmä do blízka, predpokladám, že ide o vysokokvalitný mobilný telefón aj s internetom, to nie je pre mňa.
myslím, že modrý takú službu nemajútriple play má aj upc, ale to sú tiež magori .tiež som frfľala , ale zase som to s nimi na dva roky podpísala internet +TV.
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Viazanost nikdy, maximalne rok. To vsak neponuka ani jeden
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

čo sa mňa týka nateraz ma modrý určite nedostanú nakoľko som človek ktorý strašne veľa a aj rád telefonuje mám programy, ktoré sú premňa veľmi výhodné - ružový-100 min. do všetkých sietí od 8.00-18.00 a k tomu ružový v tom istom čase 2.000,alebo teraz už tuším 3.000 min. program mesačne 20 Eur, po 18.00 hod. volám z druhého tel.
a oranžový 100 min. do všetkých sietí paušál a od 18.do 8.00 orange zadarmo - žiadny program pre podnikateľov by ma toľko nestál ako táto kombinácia 42 Eur mesačne a nestrachujem sa koľkože to teraz príde myslím, že na počet mojich prevolaných minút by som horšie dopadla aj u modrých
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

camozzi Pozri príspevok
Ja by som mobilny internet bez vyskusania nekupoval. Vyskusanie nemyslim na predajni, kde bude 100% pokrytie a na konci ulice mi bude nacitavat google.sk 20 minut. Zobral by som ho vsade tam, kde by som s nim bol najcastejsie: doma, praca, chata... Takuto moznost vyskusania asi neponuka ziaden operator, ale mozno mas niekoho v okoli, kto by ti povedal alebo pozical.
No mala som niekoľkokrát požičaný, mobilný oranžový, manžel zobral na víkend na chalupu služobný. Išiel dobre, aj skype fungoval, aj všetko ostatné, načítal trochu pomalšie, ako som zvyknutá. Doma máme neobmedzený, s rýchlosťou 40Mbps/4Mbps, čo je celkom dobré. Ale práve som zistila v papieroch, že túto službu máme na dva roky, to iba paušál na mobil má viazanosť do marca, ale aj tak ma to zaujíma. Vďaka za radu.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Anik Pozri príspevok
čo sa mňa týka nateraz ma modrý určite nedostanú nakoľko som človek ktorý strašne veľa a aj rád telefonuje mám programy, ktoré sú premňa veľmi výhodné - ružový-100 min. do všetkých sietí od 8.00-18.00 a k tomu ružový v tom istom čase 2.000,alebo teraz už tuším 3.000 min. program mesačne 20 Eur, po 18.00 hod. volám z druhého tel.
a oranžový 100 min. do všetkých sietí paušál a od 18.do 8.00 orange zadarmo - žiadny program pre podnikateľov by ma toľko nestál ako táto kombinácia 42 Eur mesačne a nestrachujem sa koľkože to teraz príde myslím, že na počet mojich prevolaných minút by som horšie dopadla aj u modrých
https://www.sk.o2.com/pre-firmu/o2-moja-firma
a nemusíte vyvolávať po večeroch.ale nonstop
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

camozzi Pozri príspevok
Ja by som mobilny internet bez vyskusania nekupoval. Vyskusanie nemyslim na predajni, kde bude 100% pokrytie a na konci ulice mi bude nacitavat google.sk 20 minut. Zobral by som ho vsade tam, kde by som s nim bol najcastejsie: doma, praca, chata... Takuto moznost vyskusania asi neponuka ziaden operator, ale mozno mas niekoho v okoli, kto by ti povedal alebo pozical.
Mne taku moznost -vyskusat nezavazne na 3 dni mob.net ponukli v Orange.
Asi sa treba osobne na tuto moznost opytat priamo na zak.centrach
6 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

[QUOTE=lujza.j;1608120]
Kvaka Pozri príspevok

myslím, že modrý takú službu nemajútriple play má aj upc, ale to sú tiež magori .tiež som frfľala , ale zase som to s nimi na dva roky podpísala internet +TV.
My sme mali UPC 4 roky a dosť, lebo boli drahí, oranžoví sú lacnejší za tie isté, ba ešte lepšie služby.
1 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Mozno konecne prilsi na to, ze maju aj konkurenciu
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

220870 ďakujem za radu, aj ja patrím k tým ktorí, keď nájdu niečo s čím sú veľmi spokojní už roky tak to neradi menia a mne toto naozaj vyhovuje. Vôbec nemám problém s dodržiavaním určitých pravidiel za radu ďakujem. Ten program tiež poznám z vysvetlenia, ale ja viem, že najviac ľudí doteraz využívalo a aj využíva služby dvoch služobne starších operátorov ak mi niekto zavolal od ružových v priebehu dňa tak som mu zavolala späť nech zbytočne nemíňa, a mne zas kolegovia volali na orange do 18 hod. nech zbytočne nemíňam ja a ak niekto prešiel k modrým, tak potom nech volá ak majú najlacnejšie hovory a nie čaká odomňa, že mu zavolám späť na inú sieť, keď je to až také výhodné a preto si myslím, že ak by som prešla k modrým ani ja by som nečakala ústretovosť od tých od ktorých ju mám teraz. Okrem iného tiež tam musí byť rámcova zmluva a v nej dohodnutý min. obrat a od toho sa odvíjajúce bonusy a kľudne by sa mi mohlo stať, že za služby by som zaplatila aj 55 eur mesačne
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

camozzi Pozri príspevok
Fibernet a Fibertel by som nechal a FiberTV by som hned zrusil a dal nieco ine (SkyLink ). Zariadenia k Orange Doma su pomerne draha zalezitost a okrem routra ich nevyuzijes u ineho operatora. Neobmedzeny FiberNet je podla dobra volba za slusny peniaz. Pevnu linku by som tiez nechal. Kto ti da 100 minut do vsetkych SK pevnych sieti a mimo spicky aj na Orange mobily za 3,30 €/mesiac? To mas 0,03 € za minutu. Na toto sa nechyta ani O2.
A to je čo za balík za za 3,30 €/mesiac?
1 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Mária27 Pozri príspevok
A to je čo za balík za za 3,30 €/mesiac?
Je to zakladny balik programu FiberTel. Patri to pod Orange Doma. Za cenu 3,35 s DPH mas 100 volnych minut na vsetky pevne siete v ramci SR, mimo spicky aj na mobily Orange. Na ostatne FiberTely volas neobmedzene (do zblbnutia ). Su este aj dalsie baliky, napr. Slovensko 1000 za 6,96 a Europa 1000 za 8,97.
To vsetko ma ale hacik. K akejkolvek sluzbe Orange Doma je potrebny konvertor. Ten bez viazanosti stoji vyse 330 € a to este nemas telefon. Ak sa Orangeu upises na 2 roky a zoberies FiberTV a FiberNet, zakladny balik FiberTel dostanes zdarma.
Ja som sluzby Orage Doma bral pred dvoma rokmi bez viazanosti a vtedy ma to stalo asi 15000 Sk.
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Mária27 Pozri príspevok
A to je čo za balík za za 3,30 €/mesiac?
To je cena FiberTel z vianočnej nádielky spred roka, ja mám balík FiberNet, FiberTV a FiberTel, ten FibeTel mám zdarma, inak stojí 3,32€ a je tam 100 voľných minút do pevných sietí SR hocikedy a v slabej prevádzke aj na orange linky. Volania na pevné linky orange medzi sebou sú zdarma nonstop.
My sme sa zaviazali na 2 roky a máme to za 24e mesačne, v priemere aj so zľavami.
Naposledy upravil Kvaka : 07.01.11 at 16:34 Dôvod: doplnenie
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať