Zavrieť

Porady

CÚP 2011 - Cenník účtovných prác na rok 2011

som
Ak Vám minuloročný cenník CÚP 2010 pomohol k orientácii riešenia otázky, ako si svoju prácu ohodnotiť, predkladám aj tento rok nový
orientačný cenník.

Snáď pomôže


P.S.
Pre porovnanie prikladám aj minulé roky
Usporiadat
Téma je uzavretá.
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Nemailuj, netelefonuj, keď nabudúce príde, alebo zavolá, povedz, že ďalej robíš, len ak zaplatí predošlu prácu.
Všetci sa vyhovárajú na krízu, ale papiere a účty majú stále rovnako ako pred krízou. Veď to vidíš v účtovníctve, či mu platia, alebo nie!?
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

m.hladka Pozri príspevok
Nemailuj, netelefonuj, keď nabudúce príde, alebo zavolá, povedz, že ďalej robíš, len ak zaplatí predošlu prácu.
Všetci sa vyhovárajú na krízu, ale papiere a účty majú stále rovnako ako pred krízou. Veď to vidíš v účtovníctve, či mu platia, alebo nie!?
Ako ktorí, niektorí sú na tom horšie ako boli
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

ja neplaticov riesim najprv dohovaranim , nasledne si hladam inu firmu za nich ako nahradu a ked mam , tak penale , , zvysenie ceny a nasledne rozviazanie zmluvneho vztahu. Zial predtym som si velmi bral k srdcu ich "narek " ze maju krizu , ze ani im neplatia... Ano su aj taky co nie z vlastnej viny su na tom tak ako su , ale su i taky co co mi vraveli napr. 5.1. ze nameju cakaju na peniaze , anesledne urgencie , tel. vyhovaracky., nasledne 5.2. zaplati cast , a 28.2. zaplati zvysnu cast ... Az potom ma napadlo.. pozriet mu na bank vypis. Tak on si nakupuje v madarsku (nevravim ze nema nakupovat. ) ale zostatky na ucte 6 nasobne presahovali sumu ktoru mi mal uhradit a tento stav trval az do marca... len ze je tam potom uz fa ktura za januar splatna 5.2. a to iste dookola... takych uz neriesim dovidenia. Predpokladam aj oni budu spokojnejsi a i ja.
0 0
helaba helaba

helaba je offline (nepripojený) helaba

Ó super, ďakujeme....
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ja nerobím ďalšie obdobie, kým nemám zaplatené predošlé A to viem, že pred dph už budem mať všetko zaplatené
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Musím sa posťažovať : po 10 rokoch, čo robím účtovníctvo odomňa jeden klient, malý živnostník chce odísť, že som drahá, robím mu papiere 9 rokov a to nielen účto, ale komplet sledujem odvody, vybavujem mu inštitúcie a proste vidíme sa 4xdo roka a inak sa mu o všetko starám a teraz sa mu zdám drahá, lebo som zrazu po toľkých rokoch zvýšila ceny, kašlem na neho, však on sa zbadá, čo to je, keď si to dá niekomu inému, že to nebolo len o účtovaní.
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
No mne jedna zaplatila až na začiatku tohoto roka za minulé DP, aj to len preto, že už potrebovala doklady za rok 2009.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Ťažko je niekomu vysvetľovať , to čomu absolútne nerozumie. Kaderníčka zvýši ceny , no čo už bud od nej odídem , alebo pofrflem a ostanem , lebo som si na ňu zvykla. A tak je to so všetkým. Mám pocit,že to účtovníctvo je pre väčšinu klientov , len to nahadzovanie údajov do softwéru, veď program spraví všetko. A čím ďalej je to horšie. Koho zaujíma , že koľko hodín strávime študovaním stále sa meniacich zákonov, že treba zaplatiť za softvér, papier a pod. Už ani nemá síl to všetko vysvetľovať. Ale ak niekto vie urobiť PÚ za mesačný paušál 16,50EUR -neplatca DPH - manikúra-pedikúra / v cene sú aj mzdy, a všetko čo s tým súvisí, závierky , DP / tak to je pre mňa už veľmi silná káva. Bohužiaľ.
0 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

Prosím Vás poraďáci ja suma 20 € za priznanie B (jedno potvrdenie o príjme) + príležitostná činnosť veľa. Jedna známa mi teraz povedala, že ona berie 5 !!!!!! To sa mi zdá už úplne naruby. tak som jej poradila nech sa zamyslí nad sebou.

A ešte jeden prípad. Vypísať priznanie B - živnostník + výkazy + príjem z prenájmu mimo živnosti + jedno potvrdenie o príjme. Doniesol zrátané sumy z peňaž. denníka. Treba vypísať tlačivá. Toto vôbec netuším. Ďakujem.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Kľudne môžeš pýtať do 30,- eur, alebo podľa hodín ako odborná práca 33,-/hod.
0 0
waitinka7 waitinka7

waitinka7 je offline (nepripojený) waitinka7

Ja nie som úctovnícka na zivnost, ale myslím si, že za vypísanie DP typ A (trebárs s dvoma potvrdeniami o príjme) by mi nikto nikdy nedal 20 Eur. Zda sa mi to strasne vela. Ja som to robila kamaratom a znamym vzdy len za nejaku cokoladu. Keby som si aj mala pytat peniaze, bolo by to maximalne 5 Eur. Ja teda neviem, asi som dost skromna alebo hlupa...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
A ako týmto škodíš nám, čo to robíme na živnosť....asi by moja rodina z čokolád nevyžila...
1 0
waitinka7 waitinka7

waitinka7 je offline (nepripojený) waitinka7

No ja Vám nechcem škodiť, ale keď to viem urobiť, mám ich poslať za nejakým účtovníkom, ktorý to robí na živnosť? Keby to bola suma 5 Eur, tak by to bolo Ok podľa mna. Chcela som len tým povedať, že 20 Eur za to, je príliš veľa, keď to trvá možno pár minút. (ja viem, ze treba rátať aj čas, ktorý človek strávi študovaním zákonov a podobne...ale aj tak)
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
waitinka7 Pozri príspevok
No ja Vám nechcem škodiť, ale keď to viem urobiť, mám ich poslať za nejakým účtovníkom, ktorý to robí na živnosť? Keby to bola suma 5 Eur, tak by to bolo Ok podľa mna. Chcela som len tým povedať, že 20 Eur za to, je príliš veľa, keď to trvá možno pár minút. (ja viem, ze treba rátať aj čas, ktorý človek strávi študovaním zákonov a podobne...ale aj tak)
Nie je to celkom tak, ako píšeš!
Dobra rada: založ si živnosť a potom uvidíš, či je to len študovanie zákonov za 5, eur.
1 0
evagab evagab

evagab je offline (nepripojený) evagab

Aj ja som si myslela, že 5,- € za vypísanie DP A je až, až. Ale len pokiaľ som si nezaložila živnosť, teraz sa mi zdá aj 20,-€ skoro málo. To totiž naozaj nie je len o vypísaní tlačiva...... Alebo si zoberte akékoľvek činnosti, napr. právnik, notár. Veľa vecí má predpripravených (nemyslím teraz zastupovanie na rôznych sporoch)napr. rôzne zmluvy, zápisnice a pozrite sa koľko to stojí. Tiež to nerobia za 5,-€.
1 0
TATRY MKS TATRY MKS

TATRY MKS je offline (nepripojený) TATRY MKS

Dobrý deň, čítala som si priložené cenníky a v každom som našla niečo, na čo som nikdy nemyslela a čo stojí dosť peňazí. Napr v poslednom som objavila tlač dokladov. Keď robíte u klienta na jeho PC, s jeho spotrebným materiálom (šanóny, kancelárske potreby, tonery atď) tam je to v poriadku. Ale keď ste živnostník po ukončení daňových priznaní je to zúfalé, kancelársky papier a tonery -kvantá. Je mi trápne pýtať od klienta ešte aj šanóny a kancelársky papier a oni sa nedovtípia. Tak som rozmýšľala, že si
nabalím do zmluvy aj tlač dokladov - kalkuláciou mi to vychádza tak na 0.04-0,05 EUR za stranu. Čo vy na to - nestretli ste sa s takýmto problémom?
0 0
Lubo44 Lubo44

Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

TATRY MKS Pozri príspevok
Dobrý deň, čítala som si priložené cenníky a v každom som našla niečo, na čo som nikdy nemyslela a čo stojí dosť peňazí. Napr v poslednom som objavila tlač dokladov. Keď robíte u klienta na jeho PC, s jeho spotrebným materiálom (šanóny, kancelárske potreby, tonery atď) tam je to v poriadku. Ale keď ste živnostník po ukončení daňových priznaní je to zúfalé, kancelársky papier a tonery -kvantá. Je mi trápne pýtať od klienta ešte aj šanóny a kancelársky papier a oni sa nedovtípia. Tak som rozmýšľala, že si
nabalím do zmluvy aj tlač dokladov - kalkuláciou mi to vychádza tak na 0.04-0,05 EUR za stranu. Čo vy na to - nestretli ste sa s takýmto problémom?
Máš pravdu, aj tlač dokladov a priznaní niečo stojí. Ale neviem si predstaviť, že by som rátal každú stranu čo vytlačím. Tak isto počítať šanóny a iné drobnosti ako lepidlo, spinky a pod. Ja to robím tak, že náklady na kancelárske potreby už mám zarátané v cene za služby. Nevyčíslujem to osobitne. Ale keď chceš môžeš fakturovať pri službách extra výdavky a tam zahrnúť tieto veci. Ale podľa mňa je to tvoj náklad, tak by si si to mala zahrnúť do ceny služby. Ja to robím tak.
0 0
TATRY MKS TATRY MKS

TATRY MKS je offline (nepripojený) TATRY MKS

To je pravda, len ja som bola taká šikovná, že do zmluvy som si dala
paušál na celý mesiac, tak teraz rozmýšľam, že po siedmych rokoch by som si už dala dodatok ku tým zmluvám, a rozpísala všetko, čo robím, lebo tak mi to vychádza, že mzdy celkom zadarmo robím, štatistiky a podobné veci to je ako samozrejmosť - už ma to nebaví robiť podvojné účtovníctvo (neplatca DPH) s piatimi zamestnancami dvoma autami za 116 EUR. Ale tak mi treba, ich samozrejme ani nenapadne, že napr. po daňovom priznaní aspoň dáku dvacku, no ale s týmito už nejako dožijem, len čo si beriem nových už by som si to urobila "po novom". Všetkých pozdravujem
0 0
Lubo44 Lubo44

Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

TATRY MKS Pozri príspevok
To je pravda, len ja som bola taká šikovná, že do zmluvy som si dala
paušál na celý mesiac, tak teraz rozmýšľam, že po siedmych rokoch by som si už dala dodatok ku tým zmluvám, a rozpísala všetko, čo robím, lebo tak mi to vychádza, že mzdy celkom zadarmo robím, štatistiky a podobné veci to je ako samozrejmosť - už ma to nebaví robiť podvojné účtovníctvo (neplatca DPH) s piatimi zamestnancami dvoma autami za 116 EUR. Ale tak mi treba, ich samozrejme ani nenapadne, že napr. po daňovom priznaní aspoň dáku dvacku, no ale s týmito už nejako dožijem, len čo si beriem nových už by som si to urobila "po novom". Všetkých pozdravujem
Ak môžem poradiť, ja si pri klientoch s paušálom vždy po uzavretí roka a spracovaní daňového priznania prerátam koľko by zaplatil za rok keby som mu účtoval podľa položiek a podľa toho navrhnem úpravu paušálu. Nie je predsa možné, že ak firma začína na určitej sume, aby na nej ostala aj keď sa jej počet dokladov od začiatku podnikania napr. zdvojnásobí, pribudnú zamestnanci, autá a pod. Zatiaľ mi to tak klienti akceptujú.
1 0
TATRY MKS TATRY MKS

TATRY MKS je offline (nepripojený) TATRY MKS

Ďakujem za dobré nápady, musím to takto skúsiť, aj keď sú to už za tie roky kamaráti. S nimi už nič nenarobím, ale s novými klientmi to už skúsim inak. Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať