Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

220870 Pozri príspevok
Zo sliepky sa stane kvočka vtedy keď sadne na vajcia...... cca 1 rok.
Za toto ma tu síce zabijú ale .Viete ako naučiť sliepku štekať....
No skús-aspoň tu nebudem sám čo má po ptákách
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
220870 Pozri príspevok
Zo sliepky sa stane kvočka vtedy keď sadne na vajcia...... cca 1 rok.
Za toto ma tu síce zabijú ale .Viete ako naučiť sliepku štekať....
Aby ti ich ale neprisadla. To by bol duet.
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

220870 Pozri príspevok
Zo sliepky sa stane kvočka vtedy keď sadne na vajcia...... cca 1 rok.
Za toto ma tu síce zabijú ale .Viete ako naučiť sliepku štekať....
Vezmeš si ju za manželku. ...
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

KoxXxo Pozri príspevok
Vezmeš si ju za manželku. ...
BINGO...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
peterkos2 Pozri príspevok
BINGO...
Úprimnú sústrasť
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

maria-danielova Pozri príspevok

Ak myslíš kvôčku, tak to je nevyspytateľné.

Dá sa povedať, kedy začne sliepka znášať - cca vo veku 7-8 mesiacov. Ale nie je nikde garantované, že sliepka začne kvočať. Sú sliepky, ktoré nikdy nezasadnú, niektoré aj niekoľkokrát ročne. Na dedinách si dokonca dobré kvočky gazdinky požičiavali.

Sliepka zvykne zasadnúť na vajíčka, ak je v hniezde viac vajíčok (10-20). Vtedy sa jej zmení režim, prestane znášať, zvýši sa jej teplota tela, prestane prijímať potravu (resp. to obmedzí) a z vajíčok zlezie len keď sa ide najesť alebo vyprázdniť. Nikde nie je určené, ako sliepku zasadnúť. Je to viacmenej vec náhody.

Nedá sa to naplánovať ani sliepku prinútiť, aby si kvokla. Moja mama má asi 50 sliepok a do roka jej asi 2 kvoknú. Dá sa stav kvokania prerušiť - stačí sliepku namočiť do studenej vody a prestane kvokať. Len to netreba robiť v zime (ono v zime ani nekvočia ..). Netreba sa báť, jej to neublíži.
3 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Chobot Pozri príspevok
Ak myslíš kvôčku, tak to je nevyspytateľné.

Dá sa povedať, kedy začne sliepka znášať - cca vo veku 7-8 mesiacov. Ale nie je nikde garantované, že sliepka začne kvočať. Sú sliepky, ktoré nikdy nezasadnú, niektoré aj niekoľkokrát ročne. Na dedinách si dokonca dobré kvočky gazdinky požičiavali.

Sliepka zvykne zasadnúť na vajíčka, ak je v hniezde viac vajíčok (10-20). Vtedy sa jej zmení režim, prestane znášať, zvýši sa jej teplota tela, prestane prijímať potravu (resp. to obmedzí) a z vajíčok zlezie len keď sa ide najesť alebo vyprázdniť. Nikde nie je určené, ako sliepku zasadnúť. Je to viacmenej vec náhody.

Nedá sa to naplánovať ani sliepku prinútiť, aby si kvokla. Moja mama má asi 50 sliepok a do roka jej asi 2 kvoknú. Dá sa stav kvokania prerušiť - stačí sliepku namočiť do studenej vody a prestane kvokať. Len to netreba robiť v zime (ono v zime ani nekvočia ..). Netreba sa báť, jej to neublíži.
Cipana Chobot, je niečo, čo by si Ty nevedel?
Tento Tibor je encyklopédia s očami, ušami, rukami a nohami.

Apropó, mňa keby niekto do ľadovej vody namočil, tiež by som nekvokala, akurát tak drkotala .
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
danushka Pozri príspevok
Cipana Chobot, je niečo, čo by si Ty nevedel?
Tento Tibor je encyklopédia s očami, ušami, rukami a nohami.

Apropó, mňa keby niekto do ľadovej vody namočil, tiež by som nekvokala, akurát tak drkotala .
Do čoho si sa to namočila?
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

marjankaj Pozri príspevok
Do čoho si sa to namočila?
Snažila som sa Janík vžiť do peria sliepky...hm...a vyšlo mi z toho, že nijak raz by som nekvočala .
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

danushka Pozri príspevok
Cipana Chobot, je niečo, čo by si Ty nevedel?
Tento Tibor je encyklopédia s očami, ušami, rukami a nohami.

Apropó, mňa keby niekto do ľadovej vody namočil, tiež by som nekvokala, akurát tak drkotala .
Je to len pozorovaním, čo robila moja mama a babka. Vždy sme mali doma sliepky, mačky, psov, morky, prasatá, u babky boli kravy, strýko mal bažanty... no proste celý zverinec. A ja som počas VŠ vo veľkom choval škrečky (odchov cca 500 kusov ročne).
2 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Chobot Pozri príspevok
Je to len pozorovaním, čo robila moja mama a babka. Vždy sme mali doma sliepky, mačky, psov, morky, prasatá, u babky boli kravy, strýko mal bažanty... no proste celý zverinec. A ja som počas VŠ vo veľkom choval škrečky (odchov cca 500 kusov ročne).
Takže máš už naškrečkované?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
maria-danielova Pozri príspevok
vie mi niekto poradit kedy po akom case sa so sliepky stane kocka?
Ty moja pekná sa len pozoruj a keď stratíš aj posledné perie, zrejme tá premena pomaly nastane.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Melnick Pozri príspevok
Ty moja pekná sa len pozoruj a keď stratíš aj posledné perie, zrejme tá premena pomaly nastane.
Nerobte si z nej srandu Kto sa môže pochváliť niečím takým. Zadala iba dve témy a obidve mali veľký úspech. Jedna to je iba náhoda. Dve za tým už musí byť aj niečo viac.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať