Zavrieť

Porady

Digi TV alebo Skylink?

Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
Potreboval by som poradiť od niekoho skúsenejšieho,chcem si vybrať satelitnú TV a neviem, čo je lepšie Digi TV alebo Skylink?
Usporiadat
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

video1983 Pozri príspevok
asi sme sa nepochopili
lebo ja som reagoval na tu tabulku cosi skopiroval s tymi tv kanalmy
GRATIS
Neplatené slovenské a české TV programy *
STV Jednotka
STV Dvojka
STV Trojka
Markíza
Doma
TV JOJ
JOJ Plus
TA3
ČT1
ČT2
ČT24
ČT HD
Óčko
Z1
Noe TV
Public TV

ČT4 Sport **
Nova **
Nova Cinema **
Nova HD **
Prima TV **
Prima COOL **
TV Barrandov **

tieto

lenze tie s tymi hviezdickami sa daju chytit len na uzemi CR!
** Programy z ponuky Skylink určené výhradne pre územie ČR (Českej republiky).

nemas skylink tak nevies.len citas to co maju na stranke. neodpisujem skylink len hovorim o tom co mam a pouzivam. pre mna jednoznacne UPC vzhladom na ponuku cenu a servis !
jeden skylink mám v BA a druhy na chalupe v okrese GA, a na oboch môžem pozerať
Prima TV **
Prima COOL **
TV Barrandov **
s ČT 4 Sport a novou som si nie istý, nakoľko mi nie sú srdcu blízke...

ja som jednoznacne za skylink, mal som rok DIGI TV mesačný poplatok 9,60 € avšak pri trochu silnejšom vetre obraz kockovateľ pri skylinku tento problém nemám (jasné rozdiel je v kvalite konvektora...) avšak ak zadávateľ býva v rodinnom dome a uvažuje využívať TV dlhodobejšie tak by mal zainvestovať do paraboly, prípadne zdvojeného konvektora na astru 1 a 3... ak chce len slovenské a české programy stačí jeden konvektor a počiatočná investícia je okolo 130 € + montáž... čo v podstate má za nejaké necelé dva roky späť... ako platiť DIGI a podobným firmám mesačné výpalné
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
luzkin to co je na stranke napisane to som napisal sem.

skylink veru nemam a ani ma nelaka ale ak ma presvedcis o opaku ze je kvalitnejsi lacnejsi a servis je lepsi ako UPC tak idem na to. rad si neham poradit
0 0
scalper scalper

scalper je offline (nepripojený) scalper

Ja vyuzivam sluzby Skylink. Mnoho ludi, co ma digi sa stazuje na zhorseny prijem v pripade zhorseneho pocasia. A podla toho co som videl kvalita obrazu zaostava za konkurenciou. S digi vsak nemam dlhodobejsie vlastne skusenosti.
Pri Skylinku som mal problem pri zhorsenom pocasi iba raz, ale to obraz vypadol uplne, ked fukal velmi silny vietor. No ked vietor zoslabol obraz bol opat spickovy.
Vseobecne pre dobry prijem satelitneho vysielania je nutny aj kvalitny konvertor a dostatocny priemer paraboly. V pripade Skylinku postaci 60 cm, ja by som vsak volil aspon 80 cm. Ja puzivam 100 cm parabolu s moznostou natacania. S velkostou paraboly rastie ucinna plocha a to ocenite hlavne v pripade zhorseneho pocasia. Dolezita je tiez kvalitna montaz.
Vela stastia pri vybere satelitu aj sluzby.
1 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

UPC a DIGY sa kvalitou signálu nevyrovná SKYLINK a CSLINK. Neide iba o horší konvertor u DIGY, ale UPC a najmä DIGYpoužívajú nižší dátový tok ako SKYLINK a CSLINK. Rozdiel je vidieť najmä na veľkoplošných LCD a plazmových obrazovkách. Ak používaš starý CRT TV, môžeš si dať aj DIGY.
Čo sa týka konvertora u DIGY, tak pri horších podmienkach vypadával signál so 100cm parabolou a pritom hneď vedľa na 60cm parabole s LowEnd prijímačom za 100E (kompletný satelit + karta CS link) funguje úplne bez problémov.

Poznám ľudí čo prešli s UPC na SKYLINK a nevedia si to vynachváliť.
0 0
Stefanredko Stefanredko

Stefanredko je offline (nepripojený) Stefanredko

Počul som o nejakých kódoch na internete ...a čo tak niečo, čo by sa dalo "na č ierno" využívať + normálne bezplatné vysielanie. Má niekto skúsenosť s kúpou sat. kompletu v elektro, alebo kamenn. obchode?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Stefanredko Pozri príspevok
Počul som o nejakých kódoch na internete ...a čo tak niečo, čo by sa dalo "na č ierno" využívať + normálne bezplatné vysielanie. Má niekto skúsenosť s kúpou sat. kompletu v elektro, alebo kamenn. obchode?
...prímač sa dá kúpiť na Ukrajine , komplet ...

Akurát je problém s tým , že je neustále potrebné vyhľadávať kódy ...
Brat to mal na chate , no prestalo ho to baviť ...tie neustále " inštalačky "...
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Stefanredko Pozri príspevok
Počul som o nejakých kódoch na internete ...a čo tak niečo, čo by sa dalo "na č ierno" využívať + normálne bezplatné vysielanie. Má niekto skúsenosť s kúpou sat. kompletu v elektro, alebo kamenn. obchode?
no staré digi karty sa dali nejak oblafnúť... avšak od júna 2010 prechádzalo DIGI na nejakú novú technológiu a zasielala ľudom (modré karty), a keď všetky vymenia prejdú na nejaké kodovanie, ktoré sa nebude dať už oblafnúť... u ostatných poskytovateľov neviem ako to je... ale na skylinku som mal pri aktivácií 2 mesiace rozšírený program zdarma akože na namotanie sa...
0 0
zacik23 zacik23

zacik23 je offline (nepripojený) zacik23

kazdy satelitny prijem je nachylny na pocasie, to proste vyplyva z povahy technologie. Cim lepsi hardware (vacsia parabola a kvalitnejsi konvertor, tym je zariadenie menej nachylne na zmeny pocasia).

Podla mojich osobnych skusenosti je Skylink v porovnani s Digi TV menej nachylny na vypadky pri horsom pocasi, avsak ked je husty dazd/snezenie tak to ani Skylink neustoji.

Pred casom som vymenil kablovku za Skylink, mam len zakladny balik bez mesacneho poplatku a som velmi spokojny...navratnost menej ako 1 rok.
0 0
lužkin lužkin

lužkin je offline (nepripojený) lužkin

video1983 Pozri príspevok
luzkin to co je na stranke napisane to som napisal sem.

skylink veru nemam a ani ma nelaka ale ak ma presvedcis o opaku ze je kvalitnejsi lacnejsi a servis je lepsi ako UPC tak idem na to. rad si neham poradit
Zle si napísal a okrem toho ty radu nepotrebuješ. Otázka bola Digi TV alebo Skylink, prikláňam sa k Skylink pohode stačí základný balík, lebo čím máš viac programov, tým viac prepínaš, ale v skutočnosti nič nepozeráš.
0 0
slant slant

slant je offline (nepripojený) slant

mam digi,mam aj skylink.
digi - nemas vlastny prijmac, nulova investicia, ale po zruseni zmluvy ti ho vezmu. mozes ho nevratit a zaplatit, ale nebude ti na nic. sluzba ma nizke datove toky, rozkockovatene dynamicke sceny dokonca viditelne aj na 55 cm uhlopriecke, uplne vypadava pri zlom pocasi, nie casto, ale stane sa. zakaznicka podpora takmer nulova, chces nieco reklamovat, mas zavarene na komplikacie. ak ti daju prijmac humax, budes mat problemy s prijmom ceskeho audia na 2 dokumentarnych kanaloch, ale uz si nepamatam ktore su to. absencia HD kanalov. stale mesacne poplatky

Skylink - nutna investicia do vlastneho prijmaca a karty. sluzba ma vyssie datove toky - lepsi obraz. vypadky signalu pri zlom pocasi uplne minimalne. ceske HD kanaly zdarma, CT HD aj ked sa registrujes na seba, NOVA HD myslim len ked si registrovany v CR. balik zakladnych asi 15 programov gratis. ak chces platene kanaly, zaplatis si ich na taky pocet mesiacov ktory ti vyhovuje, nie si viazany zmluvou. prestanes platit, nechaju ti len zakladnu ponuku. opat zaplatis, daju ti pozadovany balik, ziadne penale, nic. super.

podla mna skylink, usetris si nervy a hlavne ak mas vacsiu uhlopriecku, urcite neobanujes.
1 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
slant Pozri príspevok
mam digi,mam aj skylink.
digi - nemas vlastny prijmac, nulova investicia, ale po zruseni zmluvy ti ho vezmu. mozes ho nevratit a zaplatit, ale nebude ti na nic. sluzba ma nizke datove toky, rozkockovatene dynamicke sceny dokonca viditelne aj na 55 cm uhlopriecke, uplne vypadava pri zlom pocasi, nie casto, ale stane sa. zakaznicka podpora takmer nulova, chces nieco reklamovat, mas zavarene na komplikacie. ak ti daju prijmac humax, budes mat problemy s prijmom ceskeho audia na 2 dokumentarnych kanaloch, ale uz si nepamatam ktore su to. absencia HD kanalov. stale mesacne poplatky

Skylink - nutna investicia do vlastneho prijmaca a karty. sluzba ma vyssie datove toky - lepsi obraz. vypadky signalu pri zlom pocasi uplne minimalne. ceske HD kanaly zdarma, CT HD aj ked sa registrujes na seba, NOVA HD myslim len ked si registrovany v CR. balik zakladnych asi 15 programov gratis. ak chces platene kanaly, zaplatis si ich na taky pocet mesiacov ktory ti vyhovuje, nie si viazany zmluvou. prestanes platit, nechaju ti len zakladnu ponuku. opat zaplatis, daju ti pozadovany balik, ziadne penale, nic. super.

podla mna skylink, usetris si nervy a hlavne ak mas vacsiu uhlopriecku, urcite neobanujes.
Vďaka za odpoveď.
0 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
scalper Pozri príspevok
Ja vyuzivam sluzby Skylink. Mnoho ludi, co ma digi sa stazuje na zhorseny prijem v pripade zhorseneho pocasia. A podla toho co som videl kvalita obrazu zaostava za konkurenciou. S digi vsak nemam dlhodobejsie vlastne skusenosti.
Pri Skylinku som mal problem pri zhorsenom pocasi iba raz, ale to obraz vypadol uplne, ked fukal velmi silny vietor. No ked vietor zoslabol obraz bol opat spickovy.
Vseobecne pre dobry prijem satelitneho vysielania je nutny aj kvalitny konvertor a dostatocny priemer paraboly. V pripade Skylinku postaci 60 cm, ja by som vsak volil aspon 80 cm. Ja puzivam 100 cm parabolu s moznostou natacania. S velkostou paraboly rastie ucinna plocha a to ocenite hlavne v pripade zhorseneho pocasia. Dolezita je tiez kvalitna montaz.
Vela stastia pri vybere satelitu aj sluzby.
Ďakujem.
0 0
brumteles brumteles

brumteles je offline (nepripojený) brumteles

Co sa tyka kvality - jednoznacne Skylink.
Co sa tyka ceny, tam je to zlozitejsie, pozri si dobre programovu ponuku. Ak ti v Skylink staci zakladny balik, tak investicia do hardware sa ti po case vrati. Ak si ale zvyknuty na dokumentarne alebo viac sportovych kanalov tak ta Skylink vyjde drahsie lebo si musis doplatit balik Multi (ale stale v lepsej kvalite).
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..au!..prečítala som všetky príspevky...lebo mám doma digi už od roku 2007 a nemala som žiadnu poruchu, ani kockovaný obraz, fičí krásne, bez poruchy,na dvoch plazmáčoch,akurát, že mi idú na nervy tie večné reklamy bez konca a málo staníc s filmami.....a tento skylink nám majú dať na činžák od budúceho mesiaca, skúšobne, aj s tými českými stanicami- Nova, Nova Cinema a ešte nejaké..a ja teraz neviem, či si nechať digi, alebo dať ten skylink...lebo nič detailnejšie nám okolo toho skylinku nepovedali...každý chváli niečo iné...
..ešte doplním, že k tomu skylinku máme mať aj internet-ak máte niekto s ním skúsenosti, hoďte sem..díky...
Naposledy upravil pepsikova : 13.01.11 at 16:30
0 0
58vlasta 58vlasta

58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

Aj môj syn má Skylink v Anglicku... Večer mu síce veľmi slovenské programy nejdú, ale myslím, že Jojka áno.
0 0
tmhwk tmhwk

tmhwk je offline (nepripojený) tmhwk

suhlas so slant, len doplnam:

digi:
najnizsia cena, bez dalsich investicii (netreba nic kupovat, prijmac, parabola i montaz su v cene v prenajme), siroka prog. ponuka

prijmac je lowend, nie je mozne pouzivat svoj vlastny, pretoze karta je sparovana s prijmacom

dost otrasny zakaznicky servis, ale v tych mestach kde maju servisne pracoviska sa osobne problem da udajne rychlo vyriesit, t.j. napriklad vymenit pokazeny prijmac za funkcny

moznost nezavisleho pozerania na dvoch prijmacoch bez zvysenia mesacneho poplatku (iba za jednorazovy aktivacny poplatok), idealne ak mate dva TV prijmace

problemy pri zlom pocasi sposobene pouzivanim druzice s nizsim vykonom a celkovou aususovostou prijmacej techniky, taktiez casto je problemom nekvalitna montaz u zakaznika

nizky datovy tok (na vacsich plazmovych a LCD televizoroch to vyzera zle, na klasickych "sklenenych" je to vcelku ok)

kupili prava na niektore sportove prenosy ktore nemaju ine televizie. tento sportovy kanal (digisport) vysiela vo vyssej kvalite (vyssim datovym tokom) nez ostatne ich programy.

--

Skylink:

- zakladna programova ponuka zadarmo "navzdy" vratane
ceskych programov (vysielanie ceskych programov prebieha v tzv. testovacom rezime a je otazkou ci nebude musiet byt ukoncene - momentalne v rieseni Ceskou radou pre retransmisiu)

- kvalita zakladnych programov je velmi dobra

- moznost dokupenia dalsich programov, ich datovy tok je vsak vyrazne nizsi -- kvalita na urovni digi, taktiez ich je pomerne malo a na ich nizky pocet su vcelku drahe

- treba pouzivat vlastny prijmac, nie je moznost si nic prenajat

- planovany prechod na iny system kodovania /irdeto/, aktualne problemy s hybridnymi ICE kartami v mnohych prijmacoch

--
Cslink:

- plati skoro vsetko co u Skylink, z velkej casti ide o totozne programy, vysiela sa z tej istej druzice

- vacsia flexibilita v kupe dodatocnych programov

- zatial zostavaju pri overenom kodovacom systeme cryptoworks ktory bezproblemovo funguje na vacsine dostupnych prijmacov

- moznost kupy karty platnej na 1 rok za nizku cenu a po roku sa doplati zvysok do ceny "neobmedzenej karty", ak vam bude vyhovovat

- urcite pochybnosti o financnej stabilite firmy

--

UPC

- moznost vyberu pouzitia vlastneho alebo ich prijmaca - na zaklade toho je rozna cena

- dobra kvalita

- siroka ponuka a slusna akciova cena

- neakciova cena prilis nadsadena, a z toho vyplyvajuca nutnost handrkovania sa o cenu vzdy pri konci viazanosti, resp. akciovej ceny
Naposledy upravil tmhwk : 13.01.11 at 18:36
0 0
mirocl mirocl

mirocl je offline (nepripojený) mirocl

Zaujímalo by ma, ako je to pri občasnom HD vysielaní (napr. STV3, občas Markiza vysiela nejaký film v HD), či príde až do môjho tv v HD, kebyže mám HD sat. komplet, ale nemám predplatený HD balíček napr. na Skylink.
0 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

mirocl Pozri príspevok
Zaujímalo by ma, ako je to pri občasnom HD vysielaní (napr. STV3, občas Markiza vysiela nejaký film v HD), či príde až do môjho tv v HD, kebyže mám HD sat. komplet, ale nemám predplatený HD balíček napr. na Skylink.
STV 3 vysielala v HD Olympiádu na dočasnej stanici,tam stačila karta registrovaná v SK,markíza dá film v HD asi 2x za mesiac ale iba v káblovke,cez sat. nie.U nás nie je potreba vysielať v HD pokiaľ sa sipú peniaze z reklám a STV je zadlžená,ak by niekto uchmatol Markíze prvensto v zisku z reklám tak by bola aj v HD a zvládla by to z večera do rána.
http://www.zive.sk/stv-odvysiela-pre...0/default.aspx
Naposledy upravil Taserda : 15.01.11 at 15:33
0 0
Miloš+ Miloš+

Miloš+ je offline (nepripojený) Miloš+

Čauko. Na tému Digi TV som tu už písal viackrát a môj názor sa nezmenil - hocičo len nie Digi TV. Nekvalitný obraz, šuviksové prijímače, nekvalitné držiaky paraboly (v zime po zatečení vody sa v mraze zdeformoval), nefungujúce EPG a pod. by sa dalo nenáročnému prehliadnuť. Ale o prístupe k zákazníkovi zo strany Digi by som vedel napísať román. Momentálne mám Magio cez satelit, takže môžem porovnať. A tie 2€ čo platím mesačne viac ako v Digi mi za to stoja.
2 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať