Zavrieť

Porady

Digi TV alebo Skylink?

Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
Potreboval by som poradiť od niekoho skúsenejšieho,chcem si vybrať satelitnú TV a neviem, čo je lepšie Digi TV alebo Skylink?
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
DIGI -nie som spokojná, nekvalitný obraz pri zhoršenom počasí,
MAGIO -nemám pevnú linku.
SKYLINK - zatiaľ najpravdepodobnejšia možnosť.
==================
momentálne máme z druhého domu z pevnej linky natiahnutý PC kábel, internet cez WIFI v novom domčeku funguje bez problémov.
Stačilo by mi kúpiť obrazovku, alebo aký prijímač, ktorý by tiež fungoval na princípe wifi a mohla by som si pozerať programy cez internet?
pýtam sa úplne laicky, už som v témach na takú možnosť narazila, ale tam šlo o nejaký upgrade starého monitora.
Vďaka vopred za akúkoľvek ale hlavne blbovzdornú radu.
0 0
tmhwk tmhwk

tmhwk je offline (nepripojený) tmhwk

Kejka, ak sa bavime o sledovani normalneho televizneho vysielania (akoze chces pozerat Markizu, Joj, Novu...) tak ti PC kabel alebo wifi prilis nepomozu. Nie ze by sa tak nedal prenasat obraz, resp. video, ale z roznych dovodov je toto riesenie pre tuto situaciu uplne bezpredmetne. Rozhodne by to nebolo ani blbovzdorne, ani lacne. Nebudem sa teda ani pustat do vysvetlovania ako by sa to riesilo.

Realne riesenie je v podstate kablovka, satelit, televizia cez pevnu linku (tu ako pises nemas) alebo terestrialny prijem (normalne cez antenu zo vzduchu).

Ak je jedinym tvojim dovodom nespokojnosti s DIGI nekvalitny prijem pri zhorsenom pocasi, je mozne dat si skontrolovat presnost nastavenia anteny niekomu kompetentnemu (napr. casto sa robi chyba ze nie je dobre nastaveny tzv. skew - konvertor musi byt spravne pootoceny). Este lepsie je vymenit samotny kovertor (to je taka mala krabicka co je vonku na parabole) ktory si dostala zadarmo do prenajmu od DIGI za iny, kvalitnejsi. Rozdiely mozu byt markantne. Casto sa odporucaju napr. konvertory od firmy Inverto (vid napr. http://www.tvsatnitra.sk/online-sate...-black-premium - stoji 7 EUR). Ten od DIGI ale nevyhadzuj - bude ho treba vratit po skonceni abonencie spolu s prijmacom a parabolou.

Ak nie si spokojna s DIGI aj z inych dovodov, na tej istej orbitalnej pozicii vysiela aj UPC direct ale vo vyssej kvalite a silnejsim vykonom. Kusok dalej odtial je aj to Magio. V tomto pripade ide o satelitnu sluzbu, na to ziadnu pevnu linku nepotrebujes (ano, Magio je aj v pozemnej verzii cez pevnu linku).

Kazdopadne, satelitne vysielanie je na pocasie haklive, a pri mimoriadne silnom snezeni alebo dazdi moze dochadzat k drobnym vypadkom. Rozhodne vsak nie je normalne aby ti pri kazdej burke vypadaval signal.

Ak ti staci prijmat len par slovenskych stanic (Markiza, Joj, STVcky, Joj plus, Doma) tak mozes pockat asi pol roka, kym sa snad zacne na Slovensku konecne vysielat digitalne v oboch multiplexoch. Momentalne sa vysiela iba prvy multiplex (Markiza, STV1+2, Joj).

Na prijem ti tak bude stacit antena (v zavislosti od tvojej polohy a a polohy vysielaca) a televizia ktora vie spracovat digitalny signal (to su snad vsetky normalne televizie ktore sa v poslednom roku-dvoch predavaju). Ak mas starsiu televiziu ktora vie spracovat len analogovy signal, bude treba zakupit DVB-T prijmac (cena cca 1000 Sk) ktory s televiziou prepojis (vid napr. http://www.tvsatnitra.sk/online-sate...alne-prijimace).

V pripade ze mas zaujem o ceske programy, tie je mozne prijmat len v casti zapadneho Slovenska a obvykle k tomu treba lepsie anteny, to je nad ramec tohto prispevku. Velmi zavisi od toho kde sa realizuje prijem. Podobne aj rakusania a madari... V pripade zaujmu o madarske programy je treba kupit DVB-T prijmac ktory okrem "tradicnej" normy MPEG2 zvlada aj normu MPEG4, lebo tak sa vysiela v Madarsku. Opat samozrejme zavisi od toho, ci vobec v mieste prijmu je dostatocny signal.

V niektorych castiach Slovenska je mozne prijmat kludne aj 20 roznych televizii z viacerych krajin pomocou digitalneho pozemneho vysielania. Bez akychkolvek mesacnych poplatkov.

KEJKA Pozri príspevok
DIGI -nie som spokojná, nekvalitný obraz pri zhoršenom počasí,
MAGIO -nemám pevnú linku.
SKYLINK - zatiaľ najpravdepodobnejšia možnosť.
==================
momentálne máme z druhého domu z pevnej linky natiahnutý PC kábel, internet cez WIFI v novom domčeku funguje bez problémov.
Stačilo by mi kúpiť obrazovku, alebo aký prijímač, ktorý by tiež fungoval na princípe wifi a mohla by som si pozerať programy cez internet?
pýtam sa úplne laicky, už som v témach na takú možnosť narazila, ale tam šlo o nejaký upgrade starého monitora.
Vďaka vopred za akúkoľvek ale hlavne blbovzdornú radu.
3 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ďakujem, budem kupovať novú TV a vybavovať anténu alebo satelit, pravdepodobne až v lete, neponáhľam sa.
len syn cez NB a to wi-fi internetové pripojenie sledoval normálne vysielaný film, tuším na markíze. Tak som si myslela, že s väčšou obrazovkou to bude pohodlnejšie a rovnako jednoduché.
zatiaľ však ďakujem.
0 0
amara amara

amara je offline (nepripojený) amara

Máme Skylink, Digital Satelite OPTICUM4060CXPLUS /2-konvertor/ na 1 televízor Samsung. Potrebujeme ďalší televízor. Chcem sa spýtať, či potrebujeme Ďalšiu parabolu alebo sa to dá nejako prepojiť, aby bolo možné sledovať- prepínať programy nezávisle na sebe. Poraďte ako to urobiť: aký televízor, z tej karty Skylink bude možné to sledovanie programov nezávisle na sebe?
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Adiks Pozri príspevok
Potreboval by som poradiť od niekoho skúsenejšieho,chcem si vybrať satelitnú TV a neviem, čo je lepšie Digi TV alebo Skylink?
Čo som sa zatiaľ ja dozvedel, keďže začínam riešiť ten istý problém, Digi TV má o niečo zníženú SD kvalitu, zatiaľčo Skylink vysiela v SD kvalite. V obchode mi predavač pustil tú nižšiu a taktiež SD kvalitu a poviem vám, že to bol neskutočný rozdiel. Pokiaľ ti stačia slovenské programy, kúp si len obyčajnú anténu a pozeraj digitálne vysielanie cez DVB-T tuner, je to najlacnejšie, aj keď zatiaľ obmedzené. Tiež sa to vysiela v SD kvalite.
Záver - kúp si Skylink
0 0
gabriela.didiova gabriela.didiova
ďakujem za radu, budem uvažovať o zmene na skylink
0 0
242micro 242micro

242micro je offline (nepripojený) 242micro

nikdy digi
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
..ja mám Digi niekoľko rokov a som max. spokojný, príjem je stabilný a pohybuje sa od 92 do 98%...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nám DIGI vypadáva pravidelne, menili karty aj skrinku viackrát.
Po 2 mesiacoch, čo to funguje bez závad, včera zasa vypadli všetky kanály. Zistilo sa, že poslednú zmenu - nejaký evidenčný kód napriek nahláseniu si nezapracovali do systému, tak kartu zablokovali..... pol dňa im trvalo, kým si prišli na chybu..........
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Kolega má digi-tv a je max. spokojný. Montoval mu to niekto po známosti, dal mu tam vraj lepší prijímač. Vraj mal v aute rôzne a povedal mu že "tento Ti nedám" Telku má fulHD LG a nikdy nemá nekvalitný obraz. A stačí sa pozrieť na ich programovú ponuku a porovnať s inými poskytovateľmi, asi zruším káblovku a dám digi.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
no hej, po známosti s lepším vybavením - beriem. Ale štandardne dávajú aj podľa vyššie uvedených príspevkov humus.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
deane7 Pozri príspevok
Kolega má digi-tv a je max. spokojný. Montoval mu to niekto po známosti, dal mu tam vraj lepší prijímač. Vraj mal v aute rôzne a povedal mu že "tento Ti nedám" Telku má fulHD LG a nikdy nemá nekvalitný obraz. A stačí sa pozrieť na ich programovú ponuku a porovnať s inými poskytovateľmi, asi zruším káblovku a dám digi.
Son tu mimo tému, ale nedá mi. Kedysi pred dvoma rokmi som mal Digi bv Emu, tú kvalitu resp. nekvalitu som videl, lenže ono je to vlastne tým, že stále mám oficiálne UPC direct a Skylink. Ja osobne som sa na Digi nemohol pozerať, šiel som na UPC, ale ani ti nie je to pravé orechové a ked sa mi zazdá, že čosi v obraze nie je v poriadku preľadujem na Skylink. Problám ke asi to, že musí mať ten obraz od providerov k dispozícii dlhšie a ono sa ukáže čo je lepšie. Samozrejme, že pri prechode z analógu na Digi je možné hovoriť o zlepšení, lenže nie je zlepšenie ako zlepšenie. Btw veľa robia aj televízie - ešte som nevidel Vinnetoua aby sa za ním nerozostrovalo pozadie, asi to všetci kedysi dávno preklopili na digitál a rovnako blbo by to vyzeralo aj na ARTE HD.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Ja som kolegovi povedal že čo som sa tu dočítal a on sa tomu smial. On si antény a satelity sám montuje, že to má také hobby, vyzná sa v tom dosť dobre. Ten satelit od digi mu asi nejaký kamarát robil. Povedal mi že asi aj oni sú nútení sa zlepšovať, keďže konkurencia je veľká. Niečo v tom asi bude.
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

deane7 Pozri príspevok
Kolega má digi-tv a je max. spokojný. Montoval mu to niekto po známosti, dal mu tam vraj lepší prijímač. Vraj mal v aute rôzne a povedal mu že "tento Ti nedám" Telku má fulHD LG a nikdy nemá nekvalitný obraz. A stačí sa pozrieť na ich programovú ponuku a porovnať s inými poskytovateľmi, asi zruším káblovku a dám digi.
Tak ten tvoj kolega si teda na Digi-TV svoju telku asi veľmi neužije, však?
Je max. spokojný, pretože asi nič lepšie nevidel. Neide iba o to že Digi montuje nekvalitné komponenty, ale hlavne to že používa asi najnižšie dátové toky.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Prečo by lepšie nevidel? Nikdy nemal žiaden problém, žiadne štvorčeky ako tu píšu. Montoval mu to po známosti. Má doma aj druhý satelit na dve družice a má teda s čím porovnať. Ešte má aj anténu na pozemné digi vysielanie.
A hlavne tá ich programová ponuka. Ja si chcem kúpiť telku max 40" LED. je pravda že on má fullHD ale 32".
Myslíš že to mojej žene na sledovanie Dámskeho magazínu nebude stačiť to digi? Ja pozerám tak hokej iba MS a so synom hlavne F1. Myslíš že mi to stojí za to kupovať prijímač na 2 telky? U digi dual set box dostanem zadarmo. Ja Full HD chcem využiť hlavne na prepojenie s compom.
Naposledy upravil deane7 : 17.02.11 at 20:51
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
anonym222 Pozri príspevok
Tak ten tvoj kolega si teda na Digi-TV svoju telku asi veľmi neužije, však?
Je max. spokojný, pretože asi nič lepšie nevidel. Neide iba o to že Digi montuje nekvalitné komponenty, ale hlavne to že používa asi najnižšie dátové toky.
..

..no teda môj Philips s Panasonicom, plazmáče s priemerom obrazovky 107 sú s Digi nadmieru spokojné..obraz čistý,jasný, prechod staníc dokonalý,stačí základný balík...nikdy žiadny výpadok ...asik mám šťastie..trvá už 3 roky...
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
deane7 Pozri príspevok
Prečo by lepšie nevidel? Nikdy nemal žiaden problém, žiadne štvorčeky ako tu píšu. Montoval mu to po známosti. Má doma aj druhý satelit na dve družice a má teda s čím porovnať. Ešte má aj anténu na pozemné digi vysielanie.
A hlavne tá ich programová ponuka. Ja si chcem kúpiť telku max 40" LED. je pravda že on má fullHD ale 32".
Myslíš že to mojej žene na sledovanie Dámskeho magazínu nebude stačiť to digi? Ja pozerám tak hokej iba MS a so synom hlavne F1. Myslíš že mi to stojí za to kupovať prijímač na 2 telky? U digi dual set box dostanem zadarmo. Ja Full HD chcem využiť hlavne na prepojenie s compom.
Má doma aj druhý satelit na dve družice a má teda s čím porovnať.

Problém nie je v družiciach, ale v prijímaných programoch. Skús si pozrieť free nemecké HD programy z Astry 19 a potom možno pochopíš čo vlastne ten tvoj TV dokáže. A ešte ostáva otázka tvojej vzdialenosti od TV. Ja mám 32 v spálni. Na obývák je treba čosi väčšie, lebo u HD by pri uhlopriečke 40 mala byť pozorovacia vzdialenosť okolo 2 metrov, lebo sk tam máš 4 metre, tak HD od SD nerozoznáš.

Myslíš že to mojej žene na sledovanie Dámskeho magazínu nebude stačiť to digi?
Určite áno. Programy TV Doma a JOJ Plus idú podľa mňa v mizernej kvalite už priamo zo štúdia, takže je úplne jedno z ktorého satelitu a od ktorého operátora to budeš mať.
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

deane7 Pozri príspevok
Prečo by lepšie nevidel? Nikdy nemal žiaden problém, žiadne štvorčeky ako tu píšu. Montoval mu to po známosti. Má doma aj druhý satelit na dve družice a má teda s čím porovnať. Ešte má aj anténu na pozemné digi vysielanie.
A hlavne tá ich programová ponuka. Ja si chcem kúpiť telku max 40" LED. je pravda že on má fullHD ale 32".
Áno ponuka je dobrá, možno najlacnejšia, ale iba na úkor kvality.

Na digy mu je telka s Full HD vieš na čo?

deane7 Pozri príspevok
Myslíš že to mojej žene na sledovanie Dámskeho magazínu nebude stačiť to digi? Ja pozerám tak hokej iba MS a so synom hlavne F1. Myslíš že mi to stojí za to kupovať prijímač na 2 telky? U digi dual set box dostanem zadarmo. Ja Full HD chcem využiť hlavne na prepojenie s compom.
Na seriály áno, tak ako píše lubko6394, ale na športové prenosy by som si vybral radšej niečo iné. Prečo asi sa najmä športové programy vysielajú v HD kvalite? Rýchle zmeny v obraze si vyžadujú vysoký dátový tok, a toto digy chýba.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Pozeral som ponuku CSlink, tá sa mi pozdáva viac, hlavne tých mojich 6, neplatil by som za kraviny, ktoré určite nebudem pozerať.
0 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

Ak sa dnes niekto rozhoduje odísť od Dig1 tv tak by mal trošku počkať.Skylink sa chystá na výmenu kariet a karta s novým kod systémom musí sedieť s daným tipom prijímača schopným ju prečítať.Je to neprehľadné a nepredvídateľná situácia,ale ak predsa tak kúpte prijímač aj so slotom na dekodovací modul (poistka).
CSLink zmenil majiteľa a tam to bude podobné.Kod systém Criptowrks je prelomený,problém má aj UPC. http://www.zive.sk/prelomili-kodovac...0/default.aspx
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať