Zavrieť

Porady

Digi TV alebo Skylink?

Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
Potreboval by som poradiť od niekoho skúsenejšieho,chcem si vybrať satelitnú TV a neviem, čo je lepšie Digi TV alebo Skylink?
Usporiadat
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
@Taserda len nepodliehaj panike
A aj keby nahodou sa menili karty tak ich musia vymeniť bezplatne!
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Vymenia ich bezplatne ale už nebudeš mať na Sk Novu, Primu ...
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
@ deane7 prečo myslíš že tam nebude nova a prima?
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

A ako je to s TV prijímačmi, ktoré už majú v sebe aj satelitný prijímač? V tom sa zatiaľ nevyznám.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

mpca Pozri príspevok
@ deane7 prečo myslíš že tam nebude nova a prima?
Niekde som to čítal, Česi nechcú aby sa u nás Nova a Prima vysielala. Aj u nás ich káblovka musela vyhodiť z ponuky. Však aj na ich stránke je to označené dvomi hviezdičkami. Ja ich aj tak prechčím, lebo si kartu kúpim v ČR.
0 0
Jaroslav Dorusinec Jaroslav Dorusinec
DIGI tv urcite nie ja mam skylink zaplatim si po predoslych nakladoch 9E mesacne za dobry balik stanic a je to moje a nikomu neustale platit nemosim. som za skylink
0 0
smutok smutok

smutok je offline (nepripojený) smutok

Som bývalá zdravotná sestra,na invalidnom dochodku.V roku 2007 som stratila syna/22r./,mám dcéru 21 r.na VŠ.Mám dobrého manžela.Svoju rodinu milujem a som schopná pre nich aj...! ...viac
My máme od r.2006 Digi.Predtým sme mali UPC.Sme veľmi spokojní,aj prístup,cena,programy,či užkvalita alebo kvantita.Nekockuje,dobrý príjem.Keď sme mali UPC,tak boli stále problémy.Kockovalo,meškalo AUDIO,duchovia. a tá premrštená cena !!!Televízor máme ten istý.Skylink nemáme,pokiaľ som dobre čítala na fórach,tak skylink má viac ľudí na horách,oproti Digi.Je to môj názor.Príjemný deň.
0 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

mpca Pozri príspevok
@Taserda len nepodliehaj panike
A aj keby nahodou sa menili karty tak ich musia vymeniť bezplatne!
UPC ak bude meniť tak musí bezplatne ale Skylink http://www.parabola.cz/zpravicky/136...-vymeny-karet/ hľadá možnosť ako povedať zákazníkom že musia zaplatiť ak idú na Criptowrks a ich prijímač+ karta nie sú schopný dekódovať čisté IRDETO.Dnes predávajú karty Irdeto a ICE karty.V ICE karte je Irdeto+Criptowrks,Criptow. chcú odpojiť a Irdeto ide iba v málo prijímačoch.Kto dnes kúpi kartu ICE + prijímač s podporou iba Criptow. tak tam musí dbať o to aby mal kam dať kartu v ktorej je podpora iba Irdeta a kupoval všetko iba v predajni satelitnej technyky!!!Sam skylink dal do predaja karty s Veľkým nápisom Irdeto a Malinkím ICE,na ktorých sú obe systémy a idú v skoro každom prijímači vďaka ešte zatiaľ fungujúcemu Criptowrksu a Čisté Irdeto ktoré ide v malom počte prijímačov.ICE karty sú biele,fialové a asi aj modré (nie som si istý).V hepermarkete a elektre Vám môže neznalý predavač spôsobiť nechtiac problém ktorí sa prejaví po odpojení Criptowrsu.Najhoršia situácia by bola ak bude musieť zákazník doplatiť za novú kartu a potom zistí že mu v jeho prijímači nefunguje a musí investovať do kúpi modulu ak má jeho prijímač naň slot (asi 15€),ak nie tak kúpiť nový prijímač,okrem peňazí sú to aj starosti.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

A niektoré televízory majú v sebe prijímač a slot na tie karty?
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Takže musí mať DVB-S2 vstup? Ja viem že píšu že to neni dobré riešenie, že lepšie je kúpiť zvlášť prijímač, ale to práve by som nerád. Kopa krabíc, káblov, ďaľšia spotreba energie atď.
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
No aby som trochu to upravil na správnu mieru slot na karty ma takmer každý TV s digitálnym tunerom. Teda majú slot na CI modul do ktorého sa vkladá dekódovacia karta. Nezáleží či TV má DVB-T alebo DVB-S či DVB-S2 tuner.
1 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

deane7 Pozri príspevok
Takže musí mať DVB-S2 vstup? Ja viem že píšu že to neni dobré riešenie, že lepšie je kúpiť zvlášť prijímač, ale to práve by som nerád. Kopa krabíc, káblov, ďaľšia spotreba energie atď.
Dnes predávané tv majú asi každý okrem analogového tuneru aj dvbt čo je pozemné digitálne vysielanie a to je vlastne obdoba satelitného vysielania s porovnateľnou kvalitou aj vymoženosťami (EPG ...) ,DVB-T vysielanie v EU je v kompresnom formáte mpeg2 a v mpeg4 , satelitné používa tie isté formáty akurát ma väčší dosah ako to pozemné dvb-t.Kopa tv má aj dvb-c tuner,c znamená káblovú tv a dvb-s je satelitný tuner.Prípona dvb-s2 znamená že je použiteľný pre príjem v HD rozlíšení.Aby to nebolo taká jednoduché tak dodám že aj niektoré SD stanice sa dajú pozerať iba na sat.prijímači ktorí je HD,nie je ich veľa ale bude ich stále viac kôli nízkym nákladom,napr. doku cs.
dvb-s2 vstup neexistuje satelit HD aj SD používa rovnaký vstup.
1 0
sorrceress sorrceress

sorrceress je offline (nepripojený) sorrceress

uplne obyčajna žena použijem výraz z jednej tv show ktorý sa mi hrozne páči "z ludu" momentálne na materskej ...viac
mam skylink už druhý rok ani raz nebol výpadok signalu ani nebýva zrnitý obraz som s nim absolutne spokojná
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
sorrceress Pozri príspevok
mam skylink už druhý rok ani raz nebol výpadok signalu ani nebýva zrnitý obraz som s nim absolutne spokojná
Zrnitý nemôže byť zo satelitu žiaden - teraz je to všetko už digitál a ten bud je alebo nie je. Pri slabom signáli dochádza k rozkockovaniu obrazu resp. čiernej obrazovke. A malý datový tok sa prejavuje rozmazanosťou obrazu pri pohybe. A ak nejaké zrno je, tak je to nekvalitou v štúdiu - niektoré seriály na JOJ Plus sú toho príkladom.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Chcel by som kúpiť konventor na 4 prijímače, samozrejme s možnosťou HD na 2 satelity. Ktorý by ste mi doporučili?
http://www.abcom.sk/produkt/lnb-masc...03-306492.html môže byť?
Naposledy upravil deane7 : 25.02.11 at 12:05
0 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

Môže biť,pre HD nie sú iné konvertory ako pre SD,pozície 23,5°e a 19,2°e sú u nás v pohode.
1 0
MAVEL MAVEL

MAVEL je offline (nepripojený) MAVEL

skusim to zhrnut. (vsetko je uvedene ako sateliny prijem, nie kablovka!)

Digitv
je vhodny pre nenarocnych divakov s velkou davkou trpezlivosti a tolerantnosti. Digi TV je skor urcena pre starsie typy TV prijimacov. A plazmova TV si vie lepsie poradit s kvalitou Digi TV ako LCD.
Problemy, ktore tu ludi pisu o vypadkoch a o stvorcekovani je zial sposobene nekvalitnym naladenim parabol technikmi od Digi. Dobre nastavena parabola moze vypadavat len pri silnych lejakoch, burkach a pri zapadani vlhkym snehom... Tiez zalezi, aky vietor je vdanej lokalite prijmu. Tam by som volil kvalitnejsu parabolu a drziak. Parabola by mala byt min. 80cm. Nemozete si vybrat prijimac alebo pouzit vlastny. Poukonceni vracate parabolu, konveror i drziak. Neoplati sa od nich zakupit nic. Za tie peniaze dostanete nove a kvalitne komponenty.
Prijimac po ukonceni musite tiez vratit. ak by ste ho chceli odkupit, bude vam na nic. /neda sa pouzit u ineho poskytovatela/
Vyhodou su nizke alebo ziadne pociatocne naklady

UPC
kvalitnejsia sluzba ako Digi tv. Po prestahovani sa na druzicu Thor sice stale nieco doladuju, no maju lepsi datovy tok ako Digi TV. Prijimac tiez mozete od UPC dostat zapozicany. Mozete tiez pouzit vlastny prijimac alebo si kupit taky, ako vam vyhovuje (napr. i s nahravanim a timeshiftom).
Montaz, konvertor, parabolu s drziakom si musite zaplatit.

Magio nie az tak kvalitny obraz ako reklamuju . Pozicovnu mozete vyuzivat, len ak mate kvalitne pripojenie na internet. Prijimac nemozete pouzit vlastny. Dodaju vam ho. Po ukonceni zmluvy vam zostava parabola, konvertor drziak i kabel. Prijimac sa neda pouzit u ineho poskytovatela.

Skylink
Najkvalitnejsia satelitna sluzba. SK i CZ programy bez mesacnych poplatkov.
Moznost predplatit si platene programy podla potrieb. Napriklad len na december (Vianoce)
Ziadna zmluva. Mozete si vybrat prijimac podla vasich predstav. Niektore firmy dokonca ponukaju montaze s jednou kartou. Oplati sa to ak by ste si chceli predplacat balik multi na viac TV. Ak prijimace tuto moznost nepodporuju, alebo to firmy nerobia, mate moznost objednat si druhu kartu Next. Poplatok za službu Druhá karta je 3,30 EUR mesačne alebo 36,30 EUR ročne. Zariadenia ste si zakupili a su vase. Nemusite riesit iny prijem. Parabola postacuje 60cm ak neriesite prijem z viacerych druzic a montuje vam to firma, ktora vie kvalitne nastavit parabolu. Bezne sa vsak pouziva 80cm s monoblockom pre prijem Eurosportu a ine z druhej druzice...

CSLINK
alternativa Skylinku.
Programova ponuka sa od Skylinku mierne odlisuje. Programy AXN, Spectrum atd. CSlink ma SK i CZ programy tiez gratis. Platba za platene programy je ina. Mozete si zaplatit i svoje vybrane programy (napr. mojich sest, film, sport..)
Cenovo vsak velmi neusetrite oproti baliku Multi pri Skylinku. Karty su o nieco lacnejsie ako u Skylinku. Vyber je na kazdom, ci uz ide o CSlink alebo Skylink.
Teraz novy vlastnik predpokladaju sa zmeny. Dufam, ze k lepsiemu.

Este dodam, ze CZ programy Nova, Prima a pod. oznacene ** ma Skylink i CSlink v ponuke pre SR i CR.** znamena, ze prijem tychto programov moze byt obmedzeny. Mozu ich kedykolvek vypnut alebo obmedzit prijem napr. sportovych prenosov.

Ak mam udelovat miesta v zhrnuti kladov a zaporov, tak Skylink mi vychadza najlepsie. Cslink zatial nevyhodnocujem pre chystajuce sa zmeny. Dalej bude asi UPC. Magio dost zavadza (vramci platnych zakonov) a snazi sa maskovat cenu rozdelenim platieb, preto je u mna na predposlednom mieste pred Digi TV.
2 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

MAVEL Pozri príspevok
Este dodam, ze CZ programy Nova, Prima a pod. oznacene ** ma Skylink i CSlink v ponuke pre SR i CR.** znamena, ze prijem tychto programov moze byt obmedzeny. Mozu ich kedykolvek vypnut alebo obmedzit prijem napr. sportovych prenosov.
Preto by som radšej kúpil kartu CSlink v ČR aby som bol lokalizovaný tam.
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

deane7 Pozri príspevok
Preto by som radšej kúpil kartu CSlink v ČR aby som bol lokalizovaný tam.
Nie je dôležité kde ju kúpiš ale kde je registrovaná
Aby bolo jasno http://www.cslink.cz/sk/prakticke-ti...y-formular-25/
Naposledy upravil paloo : 01.03.11 at 19:22 Dôvod: príjem programov buď v cz alebo sk
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať