Zavrieť

Porady

Digi TV alebo Skylink?

Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
Potreboval by som poradiť od niekoho skúsenejšieho,chcem si vybrať satelitnú TV a neviem, čo je lepšie Digi TV alebo Skylink?
Usporiadat
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Takže ak by som chcel mať istotu že mi nevypnú tie stanice tak registrovať v ČR? To by nebol problém.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Digi-TV chce vraj vysielať v HD.

http://www.digizone.cz/clanky/sateli...y-v-hd-jde-to/
Naposledy upravil deane7 : 02.03.11 at 12:34
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
deane7 Pozri príspevok
Takže ak by som chcel mať istotu že mi nevypnú tie stanice tak registrovať v ČR? To by nebol problém.
Ale bol - potom môžeš prísť o tie slovenské, čo by zase nemali ísť v čechách...
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Tie môžem predsa pozerať aj cez terestriálny vysielač.
0 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

lubko6394 Pozri príspevok
Ale bol - potom môžeš prísť o tie slovenské, čo by zase nemali ísť v čechách...
Na karte CSlink je možnosť zmeny regionu cez SMS hoc aj každý deň.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Taserda Pozri príspevok
Na karte CSlink je možnosť zmeny regionu cez SMS hoc aj každý deň.
Ideál teda je prilepiť mobil k diaľkovému aby som si mohol prepnúť z SK na CZ a naopak. Ako hovoria vyhodňare: Aj tak še da.

Riešenie je predsa 2 karty 1x evidovaná na Slovensku a 1x evidovaná v Čechách.

A ten terestriál z NMnv nekomentujem, bavíme sa o satelitnom príjme a pohodlí, trebárz si cez EPG vybrať čo si pustím a prečo by som to mal robiť 2 dialkovými, ked je možnosť jedným a ešte rozmýšlať ktoré uchopiť ?
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

a čo televízor zapínáš ovládačom od satelitu?
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
deane7 Pozri príspevok
a čo televízor zapínáš ovládačom od satelitu?
Nie, na Tv mám také tlačítko na zapnutie, to stlačím a potom diaľkovým prepnem na HDMI 1. Potom už používam len DO od satelitu ( aj na hlasitosť ).
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Človeče, Ty máš na zapnutie tlačítko? Ja len poviem heslo. ;o))

http://www.supermont.sk/#kategoria1=...dProducts2.php
Poznáš túto firmu? Mohol by si keď si zo Soblahova. Chcel by som tam kúpiť parabolu a konventor. Ja som teraz vyrobil anténu na terestriál, idem vyskúšať čo na ňu chytím, či sa mi nepodarí český multiplex.
Naposledy upravil deane7 : 02.03.11 at 19:57
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
deane7 Pozri príspevok
Človeče, Ty máš na zapnutie tlačítko? Ja len poviem heslo. ;o))

http://www.supermont.sk/#kategoria1=...dProducts2.php
Poznáš túto firmu? Mohol by si keď si zo Soblahova. Chcel by som tam kúpiť parabolu a konventor. Ja som teraz vyrobil anténu na terestriál, idem vyskúšať čo na ňu chytím, či sa mi nepodarí český multiplex.
Skúšaj čo chceš, v NMnV som býval 25 rokov a dnes tam pracujem, takže to, čo sa tam deje poznám. Paraboly mám 3, 1x125 a 2x 80, všetky s twinmi a motormi, tie idú na 2x Full HD a 1xna SD. Komponenty kupujem bud v TN v Ansate, alebo v Abcome v Topolčanoch. A s tou amatérčinou s terestriálom mi pripomenulo moju 7,5 metra dlhú logaritmickoperiodickú anténu ktorú som za totality chcel použiť na príjem rakúskej O3, a ked som ju vytrepal na strechu, tak som síce chytil aj O3, ale lepšie mi išli stanice z Juhoslávie - to Rakúsko som asi preskočil.
Skúšať Javorinu je síce pekné, ale uvedom si, že zo satelitu máš všetko to, čo Ti Javorina poskytne a máš to z jedného miesta, akurát, že ked chceš mať totálne všetko, tak to vyžaduje 2 karty - SK + CZ. Ja som to vyriešil komplikovanejšie a to tak, že v prijímačoch mám zdielané 3 karty - Skylink Sk, CZ + UPC a ten terestriál beriem asi z Javoriny len na kus drotu a beriem to ako bonus ( aj tak mi ide len v obýváku a sito z povaly, ktoré potrebuje napájanie predzosilovača ani nepoužívam ) ale uvidíme, čo bude v apríli, ked naštartujú 2.MUX. Inak sa dajú niektoré veci kúpiť u Vrbu oproti Palme, len pre mna je málo špecializovaný. Takže doporučujem nabudúce niekoho nezhadzovať len preto, že býva na dedine -btw. dalších 25 rokov som býval v krajskom Trenčíne... ale nie preto sa v tom trochu vyznám.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

A čo ja Ťa zhadzujem? Ja som sa len pýtal či nepoznáš tú firmu keď bývaš blízko. Však ja som z kopaníc a okná máme otočené do hnoja. Keď máš toľko platených kariet tak si to asi môžeš dovoliť. Ja nie. To terestriálne by som mal tiež len ako doplnok, teda pre prípad že by vypli pre Sk české stanice alebo v prípade že by som mal lokalizovanú kartu v ČR tak ak by zrušili sk. Teda STV nezrušia, iba ak Narkózu a Jojku. Jednoducho to nejak musím poriešiť. Doteraz mám káblovku a 100 Hz televízor, neni ešte starý a nemôžem vyhadzovať dobré veci. No už musím kúpiť do obyváku nový. Chcel som Samsung LED s DVB-S tunerom aby som nemusel kupovať naraz aj HD prijímač. Jednoducho sa snažím vyriešiť situáciu.
A Trenčín nebol 25 rokov krajským mestom. ;o)) Ja som býval vo väčšom meste kedysi, o to ale nejde. Nebudeme sa predsa hádať ako malé deti kto býva v akom meste, ako vravím, detstvo som prežil na kopaniciach do 18-tich rokov.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
deane7 Pozri príspevok
A čo ja Ťa zhadzujem? Ja som sa len pýtal či nepoznáš tú firmu keď bývaš blízko. Však ja som z kopaníc a okná máme otočené do hnoja. Keď máš toľko platených kariet tak si to asi môžeš dovoliť. Ja nie. To terestriálne by som mal tiež len ako doplnok, teda pre prípad že by vypli pre Sk české stanice alebo v prípade že by som mal lokalizovanú kartu v ČR tak ak by zrušili sk. Teda STV nezrušia, iba ak Narkózu a Jojku. Jednoducho to nejak musím poriešiť. Doteraz mám káblovku a 100 Hz televízor, neni ešte starý a nemôžem vyhadzovať dobré veci. No už musím kúpiť do obyváku nový. Chcel som Samsung LED s DVB-S tunerom aby som nemusel kupovať naraz aj HD prijímač. Jednoducho sa snažím vyriešiť situáciu.
A Trenčín nebol 25 rokov krajským mestom. ;o)) Ja som býval vo väčšom meste kedysi, o to ale nejde. Nebudeme sa predsa hádať ako malé deti kto býva v akom meste, ako vravím, detstvo som prežil na kopaniciach do 18-tich rokov.
Však tie Skylinky mám len základ bez poplatkov, akurát na tú CZ som si zaktivoval Novu HD. TV so sat tunerom - nikdy, odíde CW a si v kýbli, radšej TV bez tuneru a STB zvlášť, a dnes už ani HD nie sú príliš drahé, dá sa meniť FW a tým je šanca preprogramovať čítačku - keby náhodou bolo treba.
0 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

-TV so sat tunerom musí mať slot pre dekódovací modul a ten sa vloží podľa potreby dekodovania.
-Jeden ovládač pre TV aj Satelitný prijímač má napríklad Ferguson Ariva 200 HD.
-Zmena regionu je dobrá vec pre prípad keď dôjde k neprístupu na českú ponuku zo slovenskej karty ako to bolo počas HD vysielania STV3,mať obe je lepšie a aj drahšie.Ja mám obe ,dlho som však mal iba českú a naše som mal cez DVB-T
--Ináč verím tomu že v blízkej budúcnosti budú regionálne stanice v DVB-T pre ktoré sa oplatí mať spojazdnená aj anténu.
Naposledy upravil Taserda : 03.03.11 at 10:35
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
-TV so sat tunerom musí mať slot pre dekódovací modul a ten sa vloží podľa potreby dekodovania.

No a zaplatíš za nový modul. Ak máš v STB čítačku, tak preprogramuješ a ideš.
0 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

lubko6394 Pozri príspevok
-TV so sat tunerom musí mať slot pre dekódovací modul a ten sa vloží podľa potreby dekodovania.

No a zaplatíš za nový modul. Ak máš v STB čítačku, tak preprogramuješ a ideš.
Súhlas, ale táto porada je myslím všeobecnejšia a pre ľudí ktorí chcú hlavne sledovať vysielanie a zachádza to do podrobností a zložitosti a preto je väčšine ľudí jednoduchšie rýchlejšie a zrozumiteľnejšie vymeniť CAM modul za možno 15€ a pozerať a nie študovať a meniť FW.Ja osobne som tiež za samostatný prijímač,mením ich po roku ale chce to byť v obraze a...
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Taserda Pozri príspevok
Súhlas, ale táto porada je myslím všeobecnejšia a pre ľudí ktorí chcú hlavne sledovať vysielanie a zachádza to do podrobností a zložitosti a preto je väčšine ľudí jednoduchšie rýchlejšie a zrozumiteľnejšie vymeniť CAM modul za možno 15€ a pozerať a nie študovať a meniť FW.Ja osobne som tiež za samostatný prijímač,mením ich po roku ale chce to byť v obraze a...
Možno, ale výbehový. Dnes cena Modul Irdeto CI licencovaný je cez net 40 Eur. A najjednoduchšie pre užívateľa je mať dobrého predajcu. A ako stálemu zákazníkovi mi to upraví skoro zadara.
0 0
pcgambler pcgambler

pcgambler je offline (nepripojený) pcgambler

Najlepšie bez TV. My už pol roka
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

lubko6394 Pozri príspevok
TV so sat tunerom - nikdy, odíde CW a si v kýbli,
A to je neopraviteľné? Ak sa na TV čokoľvek pokazí tak nepozerám. A predsa mám ešte v spálni a syn v izbe. A ešte mám jednu vonku pod prístreškom. A tú 70" 100Hz dobrú a nie starú predsa nevyhodím.
A ešte jedna maličkosť by ma zaujímala. Ľudia (hlavne starší) si pokúpili prijímače k starým telkám a tie lacné majú len príjem MPEG2, no ďaľšie multiplexy by mali ísť v MPEG4. Takže budú kupovať nové?
Taserda Pozri príspevok
Ja osobne som tiež za samostatný prijímač,mením ich po roku ale chce to byť v obraze a...
Ak si to môžeš dovoliť alebo Ťa to baví meniť po roku, no nie každý na to má.
Naposledy upravil deane7 : 03.03.11 at 23:51
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Pardón. Vyjadril som sa zložito. Takže ide o to, že tie karty čo vydával Skylink potrebujú modul Cryptoworks, tie novšie modul Irdeto. Takže TV sa nemusí pokaziť, podpora CW má skončiť v 2012 a čo bude to s určitosťou nevie povedať ani pán Glasník. A nepleť sem terestriál s MPEG2 a 4. Technika ide dopredu tak, že ani nestíham, kde sú tie časy ked boli hitom kazeťáky a ešte donedávna VHS a už šup cez CD na DVD a teraz USB kľúč. A o cenách sa nebavím. Prvý farebný TV ma stál 15 000 Kčs, ked som zarábal 2500 mesačne, dnes 500 Eur a kým si ho doma nainštalujem, tak už je zastaralý, lebo podsvietenie 3D... A ten konvertor čo sme kupovali, ked Javorina začala vysielať druhý program stál 720 Kčs a Husák ani nerozmýšľal ako to zadotovať dôchodcom ako to robí terajšia vláda pri STB DVBT za 20 Eur.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

No a prečo sa tu nemôžem spýtať na ten terestriál keď ním chcem riešiť prípadné vyradenie napr. slovenských programov z českého skylinku? Jednoducho chcem to riešiť komplexne. Kedysi ma to bavilo zlučovať antény, zosilovať signál atď.
Teraz som sa zase dočítal o zdieľaní jednej karty medzi troma prijímačmi ktoré sú prepojené, to by môj problém vyriešilo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať