Zavrieť

Porady

Digi TV alebo Skylink?

Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
Potreboval by som poradiť od niekoho skúsenejšieho,chcem si vybrať satelitnú TV a neviem, čo je lepšie Digi TV alebo Skylink?
Usporiadat
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
deane7 Pozri príspevok
No a prečo sa tu nemôžem spýtať na ten terestriál keď ním chcem riešiť prípadné vyradenie napr. slovenských programov z českého skylinku? Jednoducho chcem to riešiť komplexne. Kedysi ma to bavilo zlučovať antény, zosilovať signál atď.
Teraz som sa zase dočítal o zdieľaní jednej karty medzi troma prijímačmi ktoré sú prepojené, to by môj problém vyriešilo.
Ja mám 3 prijímače a zdielam 3 karty. Pozri tuto: http://www.ab-forum.info/index.php

A u Vrbu som videl 1 prijímač pre 2 TV.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

satelitný prijímač pre 2 TV? No ale diaľkový ovládač ako? Teda ak to bude fungovať to by bolo dobré. Stačilo by mi zdieľať jednu kartu.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
deane7 Pozri príspevok
satelitný prijímač pre 2 TV? No ale diaľkový ovládač ako? Teda ak to bude fungovať to by bolo dobré. Stačilo by mi zdieľať jednu kartu.
Ja som to tam zbadal náhodou, čosi podobné je možno toto : http://www.satelitnatechnika.sk/?cmd...=detail&id=175

Ale možno je ešte niečo dalšieho.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Dík za tento link, to si musím pozrieť zblízka. Ak by to fungovalo tak, že by som do toho dal druhú kartu tak to by mi stačilo. Videl som niekde tú primárnú kartu HD a sekundárnu SD. Musím si to pozisťovať presne skôr, než niečo kúpim. A je to celkom lacné.
0 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

deane7 Pozri príspevok
A to je neopraviteľné? Ak sa na TV čokoľvek pokazí tak nepozerám. A predsa mám ešte v spálni a syn v izbe. A ešte mám jednu vonku pod prístreškom. A tú 70" 100Hz dobrú a nie starú predsa nevyhodím.
A ešte jedna maličkosť by ma zaujímala. Ľudia (hlavne starší) si pokúpili prijímače k starým telkám a tie lacné majú len príjem MPEG2, no ďaľšie multiplexy by mali ísť v MPEG4. Takže budú kupovať nové?

Ak si to môžeš dovoliť alebo Ťa to baví meniť po roku, no nie každý na to má.
Starý sa predá, vždy sú to starostlivo vybrané s ohľadom na to čo dokážu vzhľadom k cene.No a keď ma baví stráviť čas doma a nie v krčme tak to ani finančná strata nie je.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Čo je to "krčma"? To nepoznám. Ale ja nezvyknem tak veci točiť každý rok nové. Ja si vždy myslím že ak to neni dobré pre mňa tak ani pre druhého nie.
http://www.satelitna.tv/zdielanie-kariet/
Trochu googlím a niečo som aj vygooglil, musím to poriešiť.
Naposledy upravil deane7 : 05.03.11 at 11:27
0 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

deane7 Pozri príspevok
Čo je to "krčma"? To nepoznám. Ale ja nezvyknem tak veci točiť každý rok nové. Ja si vždy myslím že ak to neni dobré pre mňa tak ani pre druhého nie.
http://www.satelitna.tv/zdielanie-kariet/
Trochu googlím a niečo som aj vygooglil, musím to poriešiť.
Keď to poriešiš a bude fungovať tak daj vedieť.
0 0
Theo Theo

Theo je offline (nepripojený) Theo

dôchodca
Ešte sa pophybujeme v intenciach Digi alebo Sky link?
Ak amo:Ak máš HD televizor-tak Skylink.Karta sa zdiela aj na 3 TV.
Ak chceš v zaklade cviac programom /najmä prirodovedne a.p.tak Digi.Budú davať aj nove rec.HD-.Ale na 2 TV si objednaj Digi dual.
A pozeraš nezavisle 2x programy digi.
Naposledy upravil Theo : 07.03.11 at 13:14
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Taserda Pozri príspevok
Keď to poriešiš a bude fungovať tak daj vedieť.
Dnes som sa zastavil v jednej predajni a že neni problém. Ukázal mi nejaké prijímače s ktorými to urobí. No ešte som pozeral aj niečo iné. Ešte sa na toto popýtam, uvidím čo sa podarí. Potrebujem to tak, aby jeden z troch prijímačov bol HD a karta samozrejme tiež.

Theo Pozri príspevok
Ešte sa pophybujeme v intenciach Digi alebo Sky link?
Ak amo:Ak máš HD tekevizor-tak Skylink.Karta sa zdiela aj na 3 TV.
Ak chceš v zaklade cviac programom /najmä prirodovedne a.p.tak Digi.Budô davať aj nove rec.HD-.Ale na 2 TV si objednaj Digi dual
A pozerač nezavisle 2x programy digi.
Asi si nevidel na klábosnicu. Máš naprostú pravdu, digi je programovou ponukou najlepšia. A kvalitou čo som zistil tak keď Ti dajú lepší prijímač tak na nejakú 32" tv je dobrý. Horšie asi na veľkých displejoch. Vraj chcú vysielať v HD, no neviem ako to zvládnu. Ja chcem 37", to mi úplne stačí. Neviem aké by to bolo.
Naposledy upravil deane7 : 05.03.11 at 18:56
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Zdá sa že blbneš. Karta a je jedno do koho nie je HD alebo SD. To, čo musíš mať HD je prijímač a TV. Inak tých HD programov nie je veľa, na Skylinku len niekedy STV3,CT HD a Nova HD, ale na tú by mala byť registrácia CR. V CS linku teraz ide vraj aj Prima HD. Skôr ide o to, že ked v tomto období kupovať prijímač, tak z perspektívy je rozumnejšie kúpiť HD. U Digi a niektorých dalších vlastne, tuším okrem UPC , prijímač dostaneš spárovaný s kartou. Takže ked chceš vlastný prijímač tak máš k dispozícii len Skylink, CSlink a UPC. A u tých prvých dvoch je možný základ bez mesačných poplatkov.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Akože karta nie je HD? A tomuto mám ako rozumieť?
V ponuke Skylink sú dva typy kariet:
Karta Skylink Štandard - umožňuje bezplatný príjem všetkých základných slovenských a českých televíznych staníc bez časového obmedzenia. K tomu navyše aj bezplatný príjem programového balíku MULTI, HBO a Cinemax a balíka CS TV na 2 mesiace . (Podrobnosti o programovej ponuke nájdete na stránke Televízne programy).

Karta Skylink Štandard HD umožňuje bezplatný príjem všetkých základných slovenských a českých televíznych staníc bez časového obmedzenia. K tomu navyše aj bezplatný príjem programových balíkov MULTI, HD PLUS, programov HBO HD, HBO, Cinemax a balíka CS TV na 2 mesiace. Karta Skylink Štandard HD obsahuje cenovo zvýhodnené predplatné balíku MULTI, HD PLUS a HBO a je preto vhodnejšia pre záujemcov, ktorí vlastnia prijímače s podporou príjmu HD programov.

To čo mi ten predavač povedal som možno dobre nepopísal, nechcelo sa mi toľko písať. A ja sa tu hlavne pýtam na veci ktoré som niekde čítal alebo počul. Na fóre ktoré ktosi uvádzal v príspevku sú informácie z roku 2009, preto už dnes môžu byť iné možnosti.
0 0
Viper Viper

Viper je offline (nepripojený) Viper

Skylink Standard HD znamena,ze tam mas aktivovany HD balicek na 2 mesiace zadarmo.Ked si kupis obyc. Skylink kartu tiez si mozes predplatit HD balicek.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Aha, tak som to zle pochopil, myslel som že tá karta HD by bola schopná prijímať HD programy, teda MPEG4.
Aby som to trochu objasnil, keďže mne ide o to, aby jeden z troch prijímačov bol HD a dva môžu byť SD. No a ten predavač mi ukázal prijímač ktorý by mohol slúžiť ako server či ako to nazval, ten bol SD ale taký drahší. Ďalej by bol jeden HD cca 90€ a ešte jeden SD taký lacnejší. Pýtal som sa prečo by mal byť ten server ten prijímač SD, tak že preto, že ten má otvorený systém alebo tak nejak, (asi linuxový) ak by som chcel aby ako server slúžil HD prijímač tak by to musel byť iný HD prijímač, tiež tam taký mal, ale tam bola cena niekde inde, teda ten sám by stál toľko ako v tej jeho konfigurácii všetky 3 spolu. Dúfam že som to aspoň trochu zrozumiteľne popísal. Ja s tým žiadne skúsenosti nemám, teda rád si vypočujem (prečítam) každý názor, každú radu.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
deane7 Pozri príspevok
Aha, tak som to zle pochopil, myslel som že tá karta HD by bola schopná prijímať HD programy, teda MPEG4.
Aby som to trochu objasnil, keďže mne ide o to, aby jeden z troch prijímačov bol HD a dva môžu byť SD. No a ten predavač mi ukázal prijímač ktorý by mohol slúžiť ako server či ako to nazval, ten bol SD ale taký drahší. Ďalej by bol jeden HD cca 90€ a ešte jeden SD taký lacnejší. Pýtal som sa prečo by mal byť ten server ten prijímač SD, tak že preto, že ten má otvorený systém alebo tak nejak, (asi linuxový) ak by som chcel aby ako server slúžil HD prijímač tak by to musel byť iný HD prijímač, tiež tam taký mal, ale tam bola cena niekde inde, teda ten sám by stál toľko ako v tej jeho konfigurácii všetky 3 spolu. Dúfam že som to aspoň trochu zrozumiteľne popísal. Ja s tým žiadne skúsenosti nemám, teda rád si vypočujem (prečítam) každý názor, každú radu.
To, čo sa nazýva server je spravidla ten prijímač, na ktorý sa dá karta a ktorý odomyká zakodované kanály na klientoch. Na kvalitu ktoréhokolvek prijímača to však nemá vplyv. Zadara HD idú tie čo som Ti písal, dalšie platíš mesačne - ak chceš:

HD PLUS
Voliteľný balík programov HDTV
Eurosport HDNOVA Sport HDFILMBOX HDDiscovery HD ShowcaseHistory Channel HD Brava HDTVTravel Channel HDPenthouse HD

za 9 Eur mesačne, ale len pár je ich vysielaných v SK/CZ jazyku. Všetko je to o peniazoch, pri SD sa totiž môže stať, že na pre úsporu objemu dat sa začne aj SD vysielať v MPEG4, ktoré sa teraz využíva najmä pre HD.
Naposledy upravil lubko6394 : 06.03.11 at 16:54
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Mne až tak o to nejde, na to čo ja si pozriem F1 a MS v hokeji by mi stačilo aj to obyčajné terestriálne. Ja pri televízii moc nesedím. Full HD chcem hlavne kôli videokamere a vlastným fotkám s compu. Ale ak by časom niečo dávali v HD tak nech to môžem aj pozerať. Ten HD balík si určite nepredplatím. Viac mi ide o nejakú prírodu a tak, preto by mi skôr vyhovovalo to digi-tv, len keby vysielali v dobrej kvalite.
0 0
Milas265 Milas265

Milas265 je offline (nepripojený) Milas265

Veď o to ide...keby vysielali v lepšej kvalite...
0 0
1a4ter 1a4ter

1a4ter je offline (nepripojený) 1a4ter

Ja som tiež pátral po tom ako získať TV čo najlacnejšie v rámci znižovania nákladov na domácnosť. Mám mágio internet+TV. Myslím že SKYLINK bude najlepší a som preň rozhodnutý, len musí vypršať viazanosť s t-comom. Skylink môže mať človek zadarmo iba s prvotnou investíciou a ostatné kanáli si môžem dokúpiť za malý peniaz. Teraz keď máme mágio aj tak sa tam dá pozerať jedine na TA3,animal planet,history, a naše programy. doteraz som ešte na ostatných programoch nenatrafil na dobrý film, alebo taký čo som ešte nevidel.A je pravda že skylink má oveľa kvalitnejší signál ako digi. Brat má digi u seba a veru blbne to pri daždi a búrkach. e to menej kvalitný konvertor, ale tak ked si niečo kúpim tak chcem aby to fungovalo a nie aby som niečo vymieňal, no nie?
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Ano, to je pravda. No zase ten konventor stojí nejakých 12€ a pri viazanosti máš celé zariadenie zadarmo. Ako som už písal, kolegovi dal lepší konventor aj prijímač a on nemá nikdy problém.
U skylinku mi chýbajú v základe práve tie programy ktoré teraz najradšej pozeráme, Spektrum, Discovery ... Ja kašlem na nejaké filmové programy, to u nás moc nejde. U káblovky čo máme mi chýbajú zase Nacional Geographic programy.
Záleží čo kto najviac pozerá.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
deane7 Pozri príspevok
Ano, to je pravda. No zase ten konventor stojí nejakých 12€ a pri viazanosti máš celé zariadenie zadarmo. Ako som už písal, kolegovi dal lepší konventor aj prijímač a on nemá nikdy problém.
U skylinku mi chýbajú v základe práve tie programy ktoré teraz najradšej pozeráme, Spektrum, Discovery ... Ja kašlem na nejaké filmové programy, to u nás moc nejde. U káblovky čo máme mi chýbajú zase Nacional Geographic programy.
Záleží čo kto najviac pozerá.
Čo do toho pletiete konvertory ? Kvalita obrazu závisí od TV a prijímača, ak tie sú kvalitné, tak konvertor môže robiť len rozkockovanie obrazu alebo totálny výpadok. Signál je totiž digitálny a bud je, alebo nie je. Žiaden duch alebo zrno v obraze je nemožné - tada potiaľ, pokiaľ nevznikli už v štúdiu. K tomu Spektru a Discovery len toľko, že som ich kedysi sledoval aj ja, ale prešiel som na Viasaty a History chanel, lebo program je podobný, ale bez tých madarských reklám. Lenže ja ich beriem od UPC.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

No však o tom to bolo, mnohí si sťažovali u DigiTV práve na to rozkockovanie obrazu. Dnes som sa rozprával s kolegom o tom digi, on ho má a asi takto:
Jeho susedovi to priviezla nejaká suchá baba a iba mu to zariadenie vyložila, povedala že ona mu na takú vysokú strechu kam to chcel dať nepolezie. Tak si to nainštaloval sám a nastavoval to tak že mu kričali z domu že dobre, zle, atď. Samozrejme mu to dobre nejde. Druhému susedovi to ona namontovala a tri hodiny mu to nastavovala, samozrejme len tak, bez prístroja, no že im to ide dobre. No kolegovi dal ktosi číslo na nejakého pána, ten prišiel do 3 dní, mal aj prístroj, presne zmeral signál, podľa prístroja mu to nastavil a on nemá žiadne výpadky ani za zlého počasia, jemu to šlape ako má.
A na tú kartu som sa spýtal na zákazníckom servise skylinku a je to ako píše Viper:

Dobrý den,



karty Standart a Standart HD se liší pouze v úvodní promo akci. HD programy lze tedy sledovat i pomocí karty Skylink Standart.

S pozdravom
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať