Zavrieť

Porady

Veličiny pre rok 2009, 2010, 2011, 2012

Zosumarizovala som určité veličiny, ktoré nám majú byť nápomocné pri našej práci ale hlavne šetričom času - všetko na jednom mieste.
Prosím, upozornite ma ak zistíte nejakú nezrovnalosť, prípadne preklep. Tiež vás chcem poprosiť, ak dostanete nápad, čo by bolo vhodné do tabuľky doplniť, napíšte. Myslím, že aj dobrý pocit zo spoločnej práce nie je na zahodenie.
Postupne budem tabuľku aktualizovať.

Sledujte, prosím, aj ďalšie príspevky, kde po prípadnej (o)úprava nájdete aktuálnu tabuľku.


09.01.2011 21:44 PM: Tabuľku odoberám. Aktuálnu hľadaj v nasledujúcich príspevkoch.
Naposledy upravil Marína : 09.01.11 at 19:45
Usporiadat
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Evička, udeľujem pochvalu pred nastúpenou poradou . Ďakujem.
Naposledy upravil ondrejvla : 23.03.12 at 15:01 Dôvod: preklep
7 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Doplnené v liste 2012
bunka B08 - životné minimum platné k 1. 7. 2012(Opatrenie MPSVaR č. 181/2012 z 20. 6. 2012)
bunka B25 - daňový bonus platný k 1. 7. 2012

02.07.2012 17:59 PM
Tabuľku odoberám, viď nasledujúci príspevok.
Naposledy upravil Marína : 02.07.12 at 15:01
16 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ešte ma napadlo zopár vecí doplniť.
- pridaný nový list vl_prij(v úvodnom zozname por. č. 14 - Nezdaniteľná časť na manžela/ku - čo sa do vlastného príjmu nezapočítava)
- poznámka k daňovému bonusu(podmienky na uplatnenie)
- oprava preklepu(DB 243,24 € 249,24 €
Naposledy upravil Marína : 02.07.12 at 17:19
28 0
ALINKA ALINKA

ALINKA je offline (nepripojený) ALINKA

účtovníčka
Zdravím. je to výborná pomôcka. Prosím doplniť stravné od 1.9.2012.
1 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Hádam sa nájde poraďák, ktorý od r. 2013 po mne prevezme štafetu.

Doplnené -
stravné - hárok č. 4 a 10
27 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Marína Pozri príspevok
Hádam sa nájde poraďák, ktorý od r. 2013 po mne prevezme štafetu.

Doplnené -
stravné - hárok č. 4 a 10
Evi, zo dva dni som tu nebola, ale počas mojej neprítomnosti som veru na Teba myslela a hlavne na to, že vzhľadom k tomu, že si až príliš zodpovedná ( čo sa v prípade väčšiny iných priložených dokumentoch povedať nedá) , zasa budeš venovať neskutočne veľa času , aby si tabuľku aktualizovala a pomohla nám všetkým, jednoduchým kliknutím, orientovať sa v zmenách, ktorých nie je málo.
Ja Ti strašne ďakujem a vážim si to, čo robíš. Cmuk.

Bojím sa, že ak sa rozhodneš niekedy nepokračovať - štafeta ostane hodená na trati a preto Ti želám veľa, veľa zdravia a chuti pracovať.

13 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Doplnila som do tabulky rok 2013 a niektore "veliciny" a tak vkladam do temy na kontrolu...
14 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Preberáš žezlo Sarlotka ?
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Melnick Pozri príspevok
Preberáš žezlo Sarlotka ?
uvidime.. ale ja neviem makra nastavovat co su v niektorych rokoch ponastavovane...
Naposledy upravil Sarlotka : 07.12.12 at 22:37
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Sarlotka Pozri príspevok
uvidime.. ale ja neviem makra nastavovat co su v niektorych rokoch ponastavovane...
Je to dosť jednoduché.

Zoberieš si napríklad list 2012, dáš ho skopírovať(klikneš pravým tlačítkom na list 2012, zaškrtneš štvorček "vytvoriť kópiu" a vyberieš "premiestniť alebo kopírovať"), prepíšeš názov listu na 2013 a potom prepíšeš všetky hodnoty a texty, ktoré sa menia. Makro sa skopíruje tiež.

Na liste zoznam vložíš riadok, upravíš text a prečísluješ prvý stĺpec.

Malo by to fungovať.
Naposledy upravil marjankaj : 08.12.12 at 00:08
3 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Sarlotka Pozri príspevok
uvidime.. ale ja neviem makra nastavovat co su v niektorych rokoch ponastavovane...
Šarlotka, vďaka, že si sa toho ujala.
Rok 2013 som ti pridala do zoznamu a náväzne v liste 2013 pridala "gombík" s makrom pre návrat do zoznamu.
Naposledy upravil Marína : 08.12.12 at 04:10
22 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Aj ja Šarlotke ďakujem, tabuľka je úžasná
3 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

A návrh, že sa daňový bonus bude poskytovať len do dovŕšenia 19 r. nebol stiahnutý? Malo by naďalej platiť, že sa daňový bonus bude poskytovať na nezaopatrené deti až do dovŕšenia 25 rokov veku. Ale tabuľka je úžasná pomoc.
2 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

mizu24 Pozri príspevok
A návrh, že sa daňový bonus bude poskytovať len do dovŕšenia 19 r. nebol stiahnutý? Malo by naďalej platiť, že sa daňový bonus bude poskytovať na nezaopatrené deti až do dovŕšenia 25 rokov veku. Ale tabuľka je úžasná pomoc.
zmena na vyplácanie DB ani nebola posunutá do vlády, pretože si pán premiér rozmyslel, prečo nechcel študentov, zvyčajne VŠ mať v uliciach, na demonštráciách......
ostáva po starom........
2 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

jasne, moze tam byt viac takychto chyb, opravim a este povinnost platenia preddavkov FO stvrtrocne preslo na 2 500 vsak? a mesacne je od akej výsky ta ostava? doplnila by som do tabulky...
Naposledy upravil Sarlotka : 08.12.12 at 13:42
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
OTÁZKA PRE EVKU - MARÍNU ?

Evi posunula si túto tému výhradne Sarlotke ? Prosím Ťa Ty už nechceš v nej pokračovať ? Som trochu zmätená - prepáč. Myslela som si, že "Veličiny" je Tvoje dieťa a žiadalo by sa mi , že ho oficiálne ponúkaš na adopciu - napríklad Sarlotke.( preboha, len si nemyslite, že ho chcem adoptovať ja. Nie nechcem!!! ) Ale takto si to predstavujem ja. Píšem to iba preto, lebo tu sa so 100% istotou vkladali veličiny po niekoľkotýždňových konzultáciách niekoľkých členov Porady a ja som sa už nebála niektorú z nich použiť vo svojej praxi.
Vážim si Sarlotku, ktorá priložila tabuľku, preto nehľadajte v mojich riadkoch nič zlé, určie to nepíšem s úmyslom niekomu ublížiť a už vôbec nechcem rozpútať názorovú vojnu, aj keď si myslím, že práve som to urobila. Ja iba chcem vedieť : Quo vadis Veličiny ?

: niekto raz použil na podobný postup pekné vetné spojenie : "štábna kultúra . "
Naposledy upravil Melnick : 08.12.12 at 16:55
2 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Melnick Pozri príspevok
OTÁZKA PRE EVKU - MARÍNU ?
Evi posunula si túto tému výhradne Sarlotke ? Prosím Ťa Ty už nechceš v nej pokračovať ? Som trochu zmätená - prepáč.
Nie, neposunula. Myslím, že Šarlotka porozumela, keď som napísala,
Marína Pozri príspevok
Hádam sa nájde poraďák, ktorý od r. 2013 po mne prevezme štafetu.
že od r. 2013 už tabuľku nebudem dopĺňať a sama sa rozhodla, že bude pokračovať, za čo jej patrí vďaka.
Predpokladám, že vás zaujíma dôvod. Asi takto(citujem časť môjho úvodného príspevku):
Marína Pozri príspevok
Zosumarizovala som určité veličiny, ktoré nám majú byť nápomocné pri našej práci ale hlavne šetričom času - všetko na jednom mieste.
Prosím, upozornite ma ak zistíte nejakú nezrovnalosť, prípadne preklep. Tiež vás chcem poprosiť, ak dostanete nápad, čo by bolo vhodné do tabuľky doplniť, napíšte. Myslím, že aj dobrý pocit zo spoločnej práce nie je na zahodenie.
Postupne budem tabuľku aktualizovať.
Keďže vyhľadávať a hlavne usledovať všetky zmeny, dokonca aj tie, ktoré ja osobne nepotrebujem, si vyžaduje čas, aj zodpovednosť, naozaj som si to predstavovala tak, že sa na tom budeme podieľať všetci a tým to nebude zaťažujúce. Presne takto:
Kvaka Pozri príspevok
Ešte som našla niečo na doplnenie.
Pomôcka na zdaňovacie obdobie roku 2010:
6 - násobok minimálnej mzdy = 307,70 x 6 = 1 846,20 €
12 - násobok minimálnej mzdy = 307,70 x 12 = 3 692,40 €
Základ dane pri sume 12-násobku minimálnej mzdy = 3 199,20 €
Max. výška zamestnaneckej prémie = 157,04 €
Je to v oznámení MFSR, uverejnemom vo FS, ktoré pripájam.
truch Pozri príspevok
Evka, ešte by som doplnila, že ak je daň na úhradu nižšia ako 3,32€ neplatí sa.
Inak tie sankcie sú riadne vysoké
Z komentárov:
rodina1 09.01.11, 12:08
... list: 2010 ... nemá byť text: minimálna mzda do 31. 12. 2010?,
životné minimum od 1. 1. 2010?
jacekova 09.01.11, 12:24
Jarka, myslím že áno
Marína Pozri príspevok
Už je to O. K. Inokedy mi napíšte aj správne číselká, prosím, aby som nemusela hľadať.
Tu som , myslím mierne, pripomenula to, o čo som prosila v úvodnom príspevku.

Lenže(to je len malý výcuc, prepáč Alinka, niekoho som musela „vytiahnuť“)
ALINKA Pozri príspevok
Zdravím. je to výborná pomôcka. Prosím doplniť stravné od 1.9.2012.
Keby tu boli uvedené aj hodnoty, tak je dvojitá kontrola, vami a aj ja by som si to len overila. Veď sama som vám už skôr písala, že
Marína Pozri príspevok
V Sk som skoro všetko držala v hlave, v € si nie a nie zapamätať. Vraj sa ten problém nie len mňa týka, preto ten súhrn.
Viacerí si sami vediete nejaké súhrny určitých údajov, prečo ich neuvediete aj tu, aby ten, kto robí celkový súhrn, to mal uľahčené?
Časť citátu
bijou Pozri príspevok
veľmi dobrá tabuľka, aj ja si vediem podobnú, ................
Verte, že nie som ničím dotknutá, len na základe toho, že som nakoniec predsa len na to ostala sama, stalo sa to záťažou, tak časovou ako aj psychickou, tým, že či je každé číselko ozaj správne, keďže som už dávnejšie nadobudla pocit, že niektorí si údaje ani neoverujú, či sú správne.

Melnick Pozri príspevok
Myslela som si, že "Veličiny" je Tvoje dieťa a žiadalo by sa mi , že ho oficiálne ponúkaš na adopciu - napríklad Sarlotke.( preboha, len si nemyslite, že ho chcem adoptovať ja. Nie nechcem!!! ) Ale takto si to predstavujem ja.
Majka, veď práve o to ide, že nakoniec ostalo len moje a nie naše.
A prečo nechceš? Ak by takto nik nechcel, tak si bude každý prehľad musieť urobiť sám. Osobne som si na začiatku myslela, že je to dobrá myšlienka, pre nikoho nezaťažujúca, ak by čo i len každý tisíci poraďák prispel jedným údajom, lenže ak sa to nechá na jedného .............
Melnick Pozri príspevok
Píšem to iba preto, lebo tu sa so 100% istotou vkladali veličiny po niekoľkotýždňových konzultáciách niekoľkých členov Porady a ja som sa už nebála niektorú z nich použiť vo svojej praxi.
Tak to nie je, to bolo len na úplnom začiatku, fakt len v úvode.
Melnick Pozri príspevok
Vážim si Sarlotku, ktorá priložila tabuľku, preto nehľadajte v mojich riadkoch nič zlé, určie to nepíšem s úmyslom niekomu ublížiť a už vôbec nechcem rozpútať názorovú vojnu, aj keď si myslím, že práve som to urobila. Ja iba chcem vedieť : Quo vadis Veličiny ?

: niekto raz použil na podobný postup pekné vetné spojenie : "štábna kultúra . "
Veď sa nič nedeje, niet dôvod dramatizovať, Majka. Za 4 roky som to robila ja a teraz sa teším, že sa našiel niekto, kto sa toho ujal, Šarlotka, a teraz aj ja budem môcť čerpať. Len mi nepovedz, Majka, že si nezaslúžim, lebo ............

Šarlotka, ešte raz vďaka, že si sa toho ujala, a vy, ty, aj ty i on, ona, aj ja, jej buďme nápomocní. Nedržme údaje popísané niekde na lístočkoch, nehrabme sa každú chvíľu hľadaním v zákone ale buďme jej nápomocní, aby mohla všetko zosumarizovať. Píšte jej nápady, čo by sa tam ešte dalo dať a ona zváži či áno/nie, kedy a kde, podľa jej možností a času.

to Sarlotka
Ak by si potrebovala tlačítka, pošlem ti rôzne na mail(ak poskytneš), tiež vysvetlím ako po vložení do listu k nim pridať makro.

Tak toto je zrejme môj najdlhší príspevok na porade.
Naposledy upravil Marína : 08.12.12 at 18:58
20 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Juj no ako to tu vsetko citam, som nejaka vyplasena...

Najskor som sa zlakla, ze som niekoho urazila, ze som tabulku vyplnala. Musim sa priznat, ze ja som teda skor taky novacik este stale na porade, vy sa tu aj viacej poznate.

Tabulku som si začala tvoriť pre vlastné potreby a zaroven som si povedala, ze vsak ju sem priložim, zíde sa možno aj iným a možno niekto podopĺňa iné údaje a skontroluje, či sú mnou vyplnené údaje správne. Skor mi islo o taku spolupracu pri vyplnani a vzajomnej porade (vsak sme na porade )

No napisat a slubit, ze budem pokracovat, to neviem, je to naozaj velmi pracne, casovo narocne a ked som si precitala, ze niektori cislam na 100 % doveruju ... tiez by ma potesilo keby sa tie cisielka vzajomne pokontrolovali a odsuhlasili ....myslela som, ze to tak funguje, celu temu som si od zaciatku necitala, ... myslela som, že vždy niekto vytvori prvotnú tabulku na dany rok s niektorymi udajmi a ta sa stahuje, doplna a vklada doplnena jednotlivymi clenmi porady do tejto temy...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Vysvetlené - akceptované .
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Keďže vyhľadávať a hlavne usledovať všetky zmeny, dokonca aj tie, ktoré ja osobne nepotrebujem, si vyžaduje čas, aj zodpovednosť, naozaj som si to predstavovala tak, že sa na tom budeme podieľať všetci a tým to nebude zaťažujúce.


Verte, že nie som ničím dotknutá, len na základe toho, že som nakoniec predsa len na to ostala sama, stalo sa to záťažou, tak časovou ako aj psychickou, tým, že či je každé číselko ozaj správne, keďže som už dávnejšie nadobudla pocit, že niektorí si údaje ani neoverujú, či sú správne.


Bolo to o dôvere v Teba .


Veď sa nič nedeje, niet dôvod dramatizovať, Majka. Za 4 roky som to robila ja a teraz sa teším, že sa našiel niekto, kto sa toho ujal, Šarlotka, a teraz aj ja budem môcť čerpať. Len mi nepovedz, Majka, že si nezaslúžim, lebo ............
Veď ja nedramatizujem, ale práve preto že som jedným z tých ľajdákov, čo využívali tabuľku od Teba, som chcela mať jasno v tom, že tá od Sarlotky bude pokračovaním .......... nič zlé za tým nehľadajte.
Šarlotka, ešte raz vďaka, že si sa toho ujala, a vy, ty, aj ty i on, ona, aj ja, jej buďme nápomocní. Nedržme údaje popísané niekde na lístočkoch, nehrabme sa každú chvíľu hľadaním v zákone ale buďme jej nápomocní, aby mohla všetko zosumarizovať. Píšte jej nápady, čo by sa tam ešte dalo dať a ona zváži či áno/nie, kedy a kde, podľa jej možností a času.

to Sarlotka
Ak by si potrebovala tlačítka, pošlem ti rôzne na mail(ak poskytneš), tiež vysvetlím ako po vložení do listu k nim pridať makro.
Sarlotka Pozri príspevok
Juj no ako to tu vsetko citam, som nejaka vyplasena...
Nemáš dôvod byť vyplašená Sarlotka, síce som začala s témou ja, ale určite ostatní uvítajú skutočnosť, že budú Tvoju tabuľku chápať ako pokračovanie a na prípadné nedostatky v tabuľke upozornia priamo Teba.
Najskor som sa zlakla, ze som niekoho urazila, ze som tabulku vyplnala. Musim sa priznat, ze ja som teda skor taky novacik este stale na porade, vy sa tu aj viacej poznate.

To ešte neznamená, že vieme robiť tabuľky - píšem o sebe.

Tabulku som si začala tvoriť pre vlastné potreby a zaroven som si povedala, ze vsak ju sem priložim, zíde sa možno aj iným a možno niekto podopĺňa iné údaje a skontroluje, či sú mnou vyplnené údaje správne. Skor mi islo o taku spolupracu pri vyplnani a vzajomnej porade (vsak sme na porade )

No napisat a slubit, ze budem pokracovat, to neviem, je to naozaj velmi pracne, casovo narocne a ked som si precitala, ze niektori cislam na 100 % doveruju ... tiez by ma potesilo keby sa tie cisielka vzajomne pokontrolovali a odsuhlasili ....myslela som, ze to tak funguje, celu temu som si od zaciatku necitala, ... myslela som, že vždy niekto vytvori prvotnú tabulku na dany rok s niektorymi udajmi a ta sa stahuje, doplna a vklada doplnena jednotlivymi clenmi porady do tejto temy...
Určite je, Evke za jej tabuľky ďakujem a Tebe prajem veľa síl, aby si to zvládala.
A Vám, ktorí sem nakuknete, prajem úspešný štart do vypracovávania daňových priznaní za rok 2012.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať