Zavrieť

Porady

odpis pohľadávky v jednoduchom účtovníctve

Dobrý deň. Prosím Vás,aký je správny daňový postup - ked má SZČO v evidencii pohľadávok vedené pohľadávky ešte z roku 1994 - 1998, tieto pohľadávky sú aj premlčané,a niektoré firmy už sú dokonca aj zrušené.. Ako ich môžeme odstrániť z pohladávok? Stačí doložiť napr. výpis z internetu o zrušení firmy? pohladávky na súde vymáhané neboli..

ďakujem vopred za pomoc
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Katarína, si zlatá.....
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Katarina Pozri príspevok
Zitka, ešte raz Ti ďakujem za drahocenný čas v tomto pre účtovníkov ťažkom období. Po opätovnom preštudovaní dostupných materiálov a spomenutí na videoškolenie p. Ácsovej z roku 2010 som dospela k nasledovnému záveru.
Odpis pohľadávky v JÚ podľa § 19 ods.2 písm. i - ak výška pohľadávky /jedná sa o vlastnú pohľadávku/ nepresiahne 331,94 € a zároveň u toho istého odberateľa celková výška pohľadávky nepresiahne 331,94 € a uplynulo aspoň 24 mesiacov od vzniku pohľadávky odpis pohľadávky sa rieši nasledovne. V knihe pohľadávok sa zruší pohľadávka a v PD cez uzávierkové operácie sa o zrušení pohľadávky neúčtuje.

O tieto takzvané drobné pohľadávky sa neupravuje ani základ dane pri zrušení živnosti.
Katka nemáš začo ďakovať, aj tak som Ti nepomohla Ale nemám v tom veľmi jasno teraz,každé vysvetlenie je iné .
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
prosím vás, môže mi ti niekto potvrdiť či to platí ?
ak to správne chápem tak sa len v knihe pohľadávok tá stará pohľadávka len vymaže? a nikde sa to neučtuje? účtujem v alfe, JU, platca DPH...
viete mi poradiť? dakujem,

Katarina Pozri príspevok
.
Odpis pohľadávky v JÚ podľa § 19 ods.2 písm. i - ak výška pohľadávky /jedná sa o vlastnú pohľadávku/ nepresiahne 331,94 € a zároveň u toho istého odberateľa celková výška pohľadávky nepresiahne 331,94 € a uplynulo aspoň 24 mesiacov od vzniku pohľadávky odpis pohľadávky sa rieši nasledovne. V knihe pohľadávok sa zruší pohľadávka a v PD cez uzávierkové operácie sa o zrušení pohľadávky neúčtuje.

0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
aktualizujem... prosím viete mi niekto poradiť?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať