Zavrieť

Porady

PN v ochrannej lehote.

Som super baba
Dobry den chcem Vas poprosit o radu.
Moj pracovny pomer skonci dna /po vypodnej dobe/ 31.3.2011
Na kolko do konca roka 2011 ostava 9 mesiacov, tak chcem sa dat od 1.4.2011 na PN. /to budem v ochrannej lehote po novom 7 dni/ aspon do vtedy do kedy bude do konca roka 2011 6 mesiacov, pretoze potom by som chcel brat podporu. Je toto mozne?
Este sa chcem opytat koho uvediem pri PN ako zamestnavatela byvaleho alebo socialnu poistovnu ako to je?
A bude ma kontrolovat len socialka ci aj predchadzajuci zamestnavatel ako je to vtedy?
dakujem za odpoved
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

suklova Pozri príspevok
Poprosím o radu. Zamestnanec skončil PP v našej firme 27.1.2011. Dnes mi došla od neho Pn-ka od 28.1.2011. Na tlačivo Pn-ky od lekára nevypisujem nič, však? Vypíšem mu iba tlačivo Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku a spolu s pn-kou ju zašlem do poisťovne. Je to prosím Vás tak?
Áno, tak, len na tlačivo PN uvedieš dátum, kedy naposledy pracoval. A ten je 27.1.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

suklova Pozri príspevok
Poprosím o radu. Zamestnanec skončil PP v našej firme 27.1.2011. Dnes mi došla od neho Pn-ka od 28.1.2011. Na tlačivo Pn-ky od lekára nevypisujem nič, však? Vypíšem mu iba tlačivo Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku a spolu s pn-kou ju zašlem do poisťovne. Je to prosím Vás tak?
v takýchto prípadoch zvyknem hore poznačiť "OL"
0 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

Ďakujem krásne. To bola ale rýchlosť. Ešte raz ďakujem.
0 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

a mám to aj opečiatkovať a podpísať?Tú pn-ku?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

suklova Pozri príspevok
a mám to aj opečiatkovať a podpísať?Tú pn-ku?
Áno, a nech zamestnanec podpíše tam, kde je žiadosť o nemocenské.
0 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

A ešte jedna otázka: do riadku zamestnanec má nárok na náhradu príjmu pir dočasnej pracovnej neschopnosti za obdobie od do mám škrtnúť alebo tam jednoducho nič nevypíšem, kedže nárok na náhradu nemá?
a ešte raz krásne ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

suklova Pozri príspevok
A ešte jedna otázka: do riadku zamestnanec má nárok na náhradu príjmu pir dočasnej pracovnej neschopnosti za obdobie od do mám škrtnúť alebo tam jednoducho nič nevypíšem, kedže nárok na náhradu nemá?
a ešte raz krásne ďakujem
Nemá nárok. Môžeš prečiarknúť, alebo napísať, nemá.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

suklova Pozri príspevok
a mám to aj opečiatkovať a podpísať?Tú pn-ku?
Nie, pacient už nie je vašim zamestnancom. Bývalý zamestnávatel k PN vystavuje potvrdenie o príjme, ktoré priloží k PN. PN-ku do SP si mal odniesť zamestnanec (môžeš to urobiť za neho).
0 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
Pracovníkovi skončil prac.pomer na dobu určitú dňa 30.11.2010. Zaevidoval sa na ÚP. Od 4.2.2011 je PN.
Platí pre neho ochranná doba 42 dní/keďže skončil v období keď platil starý zákon/ - alebo len 7 dní - už podľa nového zákona?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ivustek Pozri príspevok
Pracovníkovi skončil prac.pomer na dobu určitú dňa 30.11.2010. Zaevidoval sa na ÚP. Od 4.2.2011 je PN.
Platí pre neho ochranná doba 42 dní/keďže skončil v období keď platil starý zákon/ - alebo len 7 dní - už podľa nového zákona?
Platí pre neho novela zákona - ochranná doba 7 dní. Začiatok PN je po 1.1.2011.
Ak by sa bol aspoň deň pred vznikom PN prihlásil v SP ako DNPO, vznikol by mu nárok na nemocenské z DNP - z min. VZ.
2 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
ďakujem pekne
0 0
wlladko wlladko

wlladko je offline (nepripojený) wlladko

veronikasad Pozri príspevok
Platí pre neho novela zákona - ochranná doba 7 dní. Začiatok PN je po 1.1.2011.
Ak by sa bol aspoň deň pred vznikom PN prihlásil v SP ako DNPO, vznikol by mu nárok na nemocenské z DNP - z min. VZ.


Ked sa ale prihlási na DNP už tento rok, musi si najprv platit DNP 270 dni, až potom ma nárok z DNP pri PN? je to tak?
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Dobrý večer. ja len sa chcem spýtať ak zamestnanec nastúpi na PN v ochrannej lehote zamestnávateľ mu nevypláca náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti? Ďakujem
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Zuzka2510 Pozri príspevok
Dobrý večer. ja len sa chcem spýtať ak zamestnanec nastúpi na PN v ochrannej lehote zamestnávateľ mu nevypláca náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti? Ďakujem
všetko od prvého dňa platí SP - veď už nie je vašim zamestnancom
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Ďakujem:-)
0 0
ANEM ANEM

ANEM je offline (nepripojený) ANEM

Dobry den. 24.4 som skončila RD. OD 25. som nastupila do práce a čerpám dovolenku. K 20.5 dostanem výpoved dohodou podla §63 ods. 2, s odstupným. Od 1.12.2010 si platím DPvN. 26 týždnov mi uplynie 1.6 ??????? Mám zdravotné problémy, behám po doktoroch, možem v ochrannej lehote 7 dní, nastúpiť na PN????????A po skončení PN sa ísť registrovať na úrad práce?????? Potrebujem dlhodobejšiu liečbu, je daako ohraničená doba, na ktorej môžem byť PN a potom a evidovať na úrade práce?????????Neovplyvní PNka výšku dávky v nezamestnanosti, ktorú by som chcela mať z DPvN , ktoré k dátumu registrácie na UP budem 26 týždnov platiť?????Kolko dní po skončení PN mám povinnosť sa registrovať na úrade práce?????????Dakujem za rady.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ANEM Pozri príspevok
Dobry den. 24.4 som skončila RD. OD 25. som nastupila do práce a čerpám dovolenku. K 20.5 dostanem výpoved dohodou podla §63 ods. 2, s odstupným. Od 1.12.2010 si platím DPvN. 26 týždnov mi uplynie 1.6 ??????? Mám zdravotné problémy, behám po doktoroch, možem v ochrannej lehote 7 dní, nastúpiť na PN????????A po skončení PN sa ísť registrovať na úrad práce?????? Potrebujem dlhodobejšiu liečbu, je daako ohraničená doba, na ktorej môžem byť PN a potom a evidovať na úrade práce?????????Neovplyvní PNka výšku dávky v nezamestnanosti, ktorú by som chcela mať z DPvN , ktoré k dátumu registrácie na UP budem 26 týždnov platiť?????Kolko dní po skončení PN mám povinnosť sa registrovať na úrade práce?????????Dakujem za rady.
Výpoveď dohodou ZP nepozná. Ak si dostala výpoveď z tebou citovaného dôvodu (§ 63 odst.2), nemáš nárok na odstupné.
0 0
mirkao mirkao

mirkao je offline (nepripojený) mirkao

Dobrý deň
potrebovala by som radu ?
30.4.11 som skončila pracovný pomer od 1.5.11 som PN kôli chrbtici, už v práci som mala problém s ňou ale nechcela som isť na PN lebo som bola v skúšobnej dobe 18.5.11 mi PN končí ale zistila som, že som tehotná a môj gynekológ mi spomínal že ak otehotniem musím isť na PN koli rizikovému tehotenstvu je možné, aby som prešla z PN na PN ? Čiže 18.5. skončím jednu a 19.5. začnem druhú ? Na úrade som sa ešte evidovať nebola nakoľko mi tam povedali že sa môžem evidovať až po ukončení PN a to do 7 dní.
A otázka je môžem prejsť z PN na PN alebo sa musím isť po PN evidovať na úrad a až potom na PN. A kto bude pri druhej PN uvedený ako zamestnávateľ ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mirkao Pozri príspevok
Dobrý deň
potrebovala by som radu ?
30.4.11 som skončila pracovný pomer od 1.5.11 som PN kôli chrbtici, už v práci som mala problém s ňou ale nechcela som isť na PN lebo som bola v skúšobnej dobe 18.5.11 mi PN končí ale zistila som, že som tehotná a môj gynekológ mi spomínal že ak otehotniem musím isť na PN koli rizikovému tehotenstvu je možné, aby som prešla z PN na PN ? Čiže 18.5. skončím jednu a 19.5. začnem druhú ? Na úrade som sa ešte evidovať nebola nakoľko mi tam povedali že sa môžem evidovať až po ukončení PN a to do 7 dní.
A otázka je môžem prejsť z PN na PN alebo sa musím isť po PN evidovať na úrad a až potom na PN. A kto bude pri druhej PN uvedený ako zamestnávateľ ?
Ak sa pýtaš, či budeš mať nárok na nemocenské, ak jednu PN-ku ukončíš 18.5. a ďalšiu začneš 19.5. - odpoveď je, že z ochrannej doby nie.
Ale môžeš sa prihlásiť ako dobrovolne nemocensky poistená osoba v SP, podmienku 270 dní nem. poistenia máš zrejme splnenú z predch.prac.pomeru. Budeš mať nárok na nemocenské, ale len z minima, aj keď si určíš vyšší vymer.základ.
Ak si nebola tehotná v čase skončenia prac.pomeru (ochr.doba je 8 mesiacov), nebudeš mať ani nárok na materskú zo zamestnania. Vznikne ti nárok na materskú z DNP, ak sa naň urýchlene prihlásiš a ak do pôrodu splníš podmienku 26 týždňov DNP, nebude z minima, ale zo skutočne určeného vymer.základu.

Počas poberania nemocenského z DNP, DNP neplatíš.

Pre istotu ešte otázka : bola si v posledných 2 rokoch aspoň 270 dní zamestnaná ?
1 0
mirkao mirkao

mirkao je offline (nepripojený) mirkao

Som DNP už 3 roky.
Chápem to správne ? Teraz na prvej PN-ke dostanem nemocenské z môjho príjmu a aj nemocenské z DNP, ale na druhej dostanem iba z DNP? Ide o to že už som 2x prišla o bábo tak boh vie či sa dopracujem ak k tej druhej PN - ke
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať