Zavrieť

Porady

Sociálny fond - čerpanie

Dobrý deň, Chcela by som sa tu opýtať "múdrejších a skúsenejších" hlavičiek ako čerpať sociálny fond. Keďže som jediná zamestnankyňa, sekretárka, účtovníčka tvorím sociálny fond celoročne 0,6% - podľa zákona. Nemáme vytvorený samostatný účet v banke, pretože poplatky za jeho udržiavanie by prekročili samotnú sumu, ktorá by sa tam ocitla. Takže, ku koncu roka by sa mal vyčerpať (robí to nejakých 1500,- Sk). Nečerpám z neho cez rok (stravovanie), ale chcela by som to urobiť jednou sumou. Prosím, ak niekto viete - na aký účel by som ho mala minúť? Viem, že sa to dá na nejaké športové podujatia alebo tak - ale to si mám sama pre seba prenajať na hodinu klzisko??? Tak neviem. Vopred Ďakujem
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Správne poradie má byť takto:

kvieta Pozri príspevok
Chcela by som sa opytat.. ci aj pohostenie ..teda vianocna kapustnica pre zamestnancov.. mozne uplatnit..ako cerpanie socialneho fondu? vdaka
mlyn16 Pozri príspevok
Prečo to neprezentujete ako poradu zvolanú vedením firmy a občerstvenie zaúčtujete na 513?
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Prosim Vas, mozem pouzit cast Socialneho fondu na rekondicny pobyt pre zamestnancov? Resp. bude tato ciastka vstupovat do zdanitelnych prijmov zamestnancov?
Dakujem za rady
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

posuvam...
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
fizzy Pozri príspevok
Prosim Vas, mozem pouzit cast Socialneho fondu na rekondicny pobyt pre zamestnancov? Resp. bude tato ciastka vstupovat do zdanitelnych prijmov zamestnancov?
Dakujem za rady

http://www.porada.sk/t83596-zdanenie...cny-pobyt.html
http://www.porada.sk/t62501-rekondicny-pobyt.html
0 0
marco04 marco04

marco04 je offline (nepripojený) marco04

Uhrádza sa DDP zo SF, ide mi o príspevok zamestnávateľa či ide zo SF, lebo časť DDP nám platí zamestnávateľ a časť si platia zamestnanci
Naposledy upravil marco04 : 23.01.09 at 09:09
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Chcela by som sa opýtať- v prípsp.20 je v prílohe medzi čerpaním SF aj poplatok za vedenie účtu.
Keď sme rušili účet SF- prevádzala som peniaze do pokladne-a zaevidovala aj do knihy SF tak tieto peniaze za vedenie účtu som odrátala ( v evidencii - v knihe SF)- veď sme ich účtovali ako PR - bankové poplatky.
Tak teraz neviem- je to tak O.K?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

L-M Pozri príspevok
Chcela by som sa opýtať- v prípsp.20 je v prílohe medzi čerpaním SF aj poplatok za vedenie účtu.
Keď sme rušili účet SF- prevádzala som peniaze do pokladne-a zaevidovala aj do knihy SF tak tieto peniaze za vedenie účtu som odrátala ( v evidencii - v knihe SF)- veď sme ich účtovali ako PR - bankové poplatky.
Tak teraz neviem- je to tak O.K?
Bankové poplatky z účtu SF sú náklady firmy, resp. prevádzková réžia;
rovnako prípadné kreditné úroky k tomuto účtu sú príjmom firmy a sa zdaňujú (avšak skôr sa stretávam s tým, že banka tieto výdavky/príjmy firme účtuje pri jej bežnom účte).
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

liba2 Pozri príspevok
Bankové poplatky z účtu SF sú náklady firmy, resp. prevádzková réžia;
rovnako prípadné kreditné úroky k tomuto účtu sú príjmom firmy a sa zdaňujú (avšak skôr sa stretávam s tým, že banka tieto výdavky/príjmy firme účtuje pri jej bežnom účte).
Ďakujem.
Takže potom to mám O.K?- totiž- zle som napísala- prirátala som ich k tej sume - čo bol ostatok z účtu SF- veď banka ich odrátala.
A zaevidovala som to v knihe SF- ako prevod zo zrušeného účtu+dorovnanie-(to boli tie bankové poplatky ).
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Pekný deň, už som tu zas- čo by som ja bez Vás - poraďákov robila.
Pekne prosím- môžem si určiť v IS k SF- pri príspevku na stravu- že budeme prispievať len na gastrolístky- Kupujeme aj str.lístky do jedálne(platia iba tam) aj gastrolístky.
Str.lístky do jedálne máme za 2,66 €- a zamestn. prispieva max.1,98 €. Tak by sme to poriešili iba na gastrolístky- kedže tvorba nie je vysoká- aby sme mohli prispievať aj na kult.podujatia aj iné.
Nebude v tom žiaden problém?
ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

L-M Pozri príspevok
Pekný deň, už som tu zas- čo by som ja bez Vás - poraďákov robila.
Pekne prosím- môžem si určiť v IS k SF- pri príspevku na stravu- že budeme prispievať len na gastrolístky- Kupujeme aj str.lístky do jedálne(platia iba tam) aj gastrolístky.
Str.lístky do jedálne máme za 2,66 €- a zamestn. prispieva max.1,98 €. Tak by sme to poriešili iba na gastrolístky- kedže tvorba nie je vysoká- aby sme mohli prispievať aj na kult.podujatia aj iné.
Nebude v tom žiaden problém?
ďakujem
Na stravu by ste mali prispievať rovnakým pomerom, ak by ste to riešili tak, ako uvádzaš, bola by to určitá diskriminácia tých stravníkov v ZJ.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Tweety Pozri príspevok
Na stravu by ste mali prispievať rovnakým pomerom, ak by ste to riešili tak, ako uvádzaš, bola by to určitá diskriminácia tých stravníkov v ZJ.
Zle som sa asi vyjadrila- stravníci sú stále rovnakí, len im dávame niekedy aj ( gastrolístky), keď je tam nanič jedlo, tak si objednajú dačo do kanc. Nato tie gastrolístky. Takže je to stále pre tých istých zamestnancov aj str.lístky aj gastrolístky.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

L-M Pozri príspevok
Zle som sa asi vyjadrila- stravníci sú stále rovnakí, len im dávame niekedy aj ( gastrolístky), keď je tam nanič jedlo, tak si objednajú dačo do kanc. Nato tie gastrolístky. Takže je to stále pre tých istých zamestnancov aj str.lístky aj gastrolístky.
To na podstate nič nemení.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Tweety Pozri príspevok
To na podstate nič nemení.
Asi nerozumiem Tweety - takže teraz nemyslíš na diskrimináciu stravníkov v ZJ. Ale na to, že by sa malo prispievať na každé jedlo? Prosím vysvetlíš mi to?
Podľa zákona -by sa malo teda zo SF- prispievať v prvom rade na stravu a až potom to ostatné. Nie je prípustné aby sa na stravu neprispievalo vôbec ?
Takže si nemôže ÚJ určiť, že bude prispievať iba na gastrolístky?
Veď, keď si určí možnosti čerpania- tak ich tiež neuplatňuje všetky v jeden mesiac- napr. niekedy na kultúru, inokedy na regeneráciu- šport...
A s doparvou je to ako?- tiež, keď sa rozhodne prispievať- tak to platí na každý mesiac, alebo ak sa dohodne (ústne)so zamestnancom, tak len vtedy ak on by o to požiadal napr.- len niektorý mesiac.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

L-M Pozri príspevok
Asi nerozumiem Tweety - takže teraz nemyslíš na diskrimináciu stravníkov v ZJ. Práveže myslím, je jedno, či ide o tých istých stravníkov,alebo nie, príspevok na formy stravovania by mal byť rovnaký. Ale na to, že by sa malo prispievať na každé jedlo? Prosím vysvetlíš mi to?
Podľa zákona -by sa malo teda zo SF- prispievať v prvom rade na stravu a až potom to ostatné. Nie je prípustné aby sa na stravu neprispievalo vôbec ? ÁNo, nie je. vyplýva to zo ZP § 152.
Takže si nemôže ÚJ určiť, že bude prispievať iba na gastrolístky?
Veď, keď si určí možnosti čerpania- tak ich tiež neuplatňuje všetky v jeden mesiac- napr. niekedy na kultúru, inokedy na regeneráciu- šport...
A s doparvou je to ako?- tiež, keď sa rozhodne prispievať- tak to platí na každý mesiac, alebo ak sa dohodne (ústne)so zamestnancom, tak len vtedy ak on by o to požiadal napr.- len niektorý mesiac. Tu osobnú skúsenosť nemám, nemala som takých zamestnancov, pozri prosím Zákon o SF. Tiež to nie je o dohode so zamestnancom, musíš postupovať podľa Zákona
Odpovede v texte.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Tweety Pozri príspevok
Odpovede v texte.
Ďakujem - a v tom §152 ods 3. zákonníka práce si myslela túto vetu - Okrem toho zamestnávateľ poskytuje príspevok podľa osobitného predpisu. ( to je príspevok zo SF ? )
Prepáč, že ťa otravujem- ale nemám sa s kým poradiť, tak keď budeš mať čas a chuť ...môžeš to pozrieť ako to chápeš ty?
Práveže som si to o tej doprave pozerala- aj s komentárom- ale je tam citujem "Podmienky pre poskytnutie tohto druhu príspevku ako aj jeho výška aprípadný spôsob preukazovania výdavkov, ak ho bude zamestnávateľ vyžadovať, sa dohodnú buď v KZ, ak nepôs.odb.org tak vo vnútornom predpise......."
Tak podľa tohoto ak sa to dohodne v IS- tak by to tak mohlo byť - nie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

L-M Pozri príspevok
Ďakujem - a v tom §152 ods 3. zákonníka práce si myslela túto vetu - Okrem toho zamestnávateľ poskytuje príspevok podľa osobitného predpisu. ( to je príspevok zo SF ? ) Áno, je.
Prepáč, že ťa otravujem- ale nemám sa s kým poradiť, tak keď budeš mať čas a chuť ...môžeš to pozrieť ako to chápeš ty?
Práveže som si to o tej doprave pozerala- aj s komentárom- ale je tam citujem "Podmienky pre poskytnutie tohto druhu príspevku ako aj jeho výška aprípadný spôsob preukazovania výdavkov, ak ho bude zamestnávateľ vyžadovať, sa dohodnú buď v KZ, ak nepôs.odb.org tak vo vnútornom predpise......."
Tak podľa tohoto ak sa to dohodne v IS- tak by to tak mohlo byť - nie?
Áno.
Odpovede tučným v texte.
0 0
mery24 mery24

mery24 je offline (nepripojený) mery24

máme otvorený účet v banke - sociálny fond, z účtu sú sťahované poplatky za jeho vedenie, ako mám tieto poplatky vysporiadať?

ďakujem za odpoveď
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mery24 Pozri príspevok
máme otvorený účet v banke - sociálny fond, z účtu sú sťahované poplatky za jeho vedenie, ako mám tieto poplatky vysporiadať?

ďakujem za odpoveď
Poplatky sú VOZD.
0 0
katchka katchka

katchka je offline (nepripojený) katchka

Prosim , neviete mi poradit ? Chceli by sme zamestnancom zaplatit zo SF nejake zdravotne sluzby... doteraz sme im z toho hradili stravne, ale zhodli sme sa, ze zdravotne sluzby by im lepsie vyhovovali...a zas nemame tam tolko, aby sme mohli zaplatit aj to aj to...v zakone o SF sice ako bod 1 za a, par. 7 , je napisane , ze zo SF sa prispieva na stravne, ale neviem nikde najst ten osobitny predpis, ktory sa spomina v ZP, podla ktoreho teda zamestnavatel je povinny zo SF hradit stravne....podla mna zakon o SF je v tomto nejednoznacny, lebo uhradu stravneho udava len ako jednu z moznosti .... viete mi poradit, kde hladat , pripadne ci je teda mozne cely SF minut na iny ucel ako na stravovanie ? DAKUJEM
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

katchka Pozri príspevok
Prosim , neviete mi poradit ? Chceli by sme zamestnancom zaplatit zo SF nejake zdravotne sluzby... doteraz sme im z toho hradili stravne, ale zhodli sme sa, ze zdravotne sluzby by im lepsie vyhovovali...a zas nemame tam tolko, aby sme mohli zaplatit aj to aj to...v zakone o SF sice ako bod 1 za a, par. 7 , je napisane , ze zo SF sa prispieva na stravne, ale neviem nikde najst ten osobitny predpis, ktory sa spomina v ZP, podla ktoreho teda zamestnavatel je povinny zo SF hradit stravne....podla mna zakon o SF je v tomto nejednoznacny, lebo uhradu stravneho udava len ako jednu z moznosti .... viete mi poradit, kde hladat , pripadne ci je teda mozne cely SF minut na iny ucel ako na stravovanie ? DAKUJEM
...malá poznámka. Ak použijete SF na iný účel, ako na príspevok na stravné, treba zamestnancom zraziť z príspevku odvody + daň a za zamestnávateľa odviesť odvody...
...neviem, či sa vám to oplatí aj po týchto úpravách...
0 0
Načítať ďalšie