Zavrieť

Porady

Sociálny fond - čerpanie

Dobrý deň, Chcela by som sa tu opýtať "múdrejších a skúsenejších" hlavičiek ako čerpať sociálny fond. Keďže som jediná zamestnankyňa, sekretárka, účtovníčka tvorím sociálny fond celoročne 0,6% - podľa zákona. Nemáme vytvorený samostatný účet v banke, pretože poplatky za jeho udržiavanie by prekročili samotnú sumu, ktorá by sa tam ocitla. Takže, ku koncu roka by sa mal vyčerpať (robí to nejakých 1500,- Sk). Nečerpám z neho cez rok (stravovanie), ale chcela by som to urobiť jednou sumou. Prosím, ak niekto viete - na aký účel by som ho mala minúť? Viem, že sa to dá na nejaké športové podujatia alebo tak - ale to si mám sama pre seba prenajať na hodinu klzisko??? Tak neviem. Vopred Ďakujem
Usporiadat
katchka katchka

katchka je offline (nepripojený) katchka

tictac7 Pozri príspevok
...malá poznámka. Ak použijete SF na iný účel, ako na príspevok na stravné, treba zamestnancom zraziť z príspevku odvody + daň a za zamestnávateľa odviesť odvody...
...neviem, či sa vám to oplatí aj po týchto úpravách...
Cize zo SF len prispevok na stravne je oslobodeny od zdanenia a odvodov ? zdravotna starostlivost a ine, co su v zozname, nie ? Lebo mnekde som citala, ze v pripade, ze tu zdravotnicku starostlivost objedna priamo zamestnavatel a takto ju zamestnancovi akoze poskytne, cize nie, ze preplati uctenku zamestnancovi, tak vtedy to takisto nepodlieha zdaneniu ani sa to nezaratava do VZ...Dik
0 0