Zavrieť

Porady

kolko zeleza do zakladovych pasov a do zakladovej dosky?

caute, chcem sa spytat kolko zeleza treba dat do zakladovych pasov?roxory? a ake *8 alebo 10?treba aj sietovinu? do zakladovej dosky treba kari akej hrubky a ake velke oka?dakujem
Usporiadat
froschka froschka

froschka je offline (nepripojený) froschka

Tak toto je vsetko co mozem prilozit k teme vystuz...mne je to z nakresov zrejme ako to tam su tie bodky-kruzky - znamena roxor - napr. hore 3 a dole 3 a na inom vykrese hore dva a dole dva, a vedla je tvar a rozmer strmienka, ktore vypocitam z poctu dlzky vsetkych stran a vyjde my dlzka jednej tyce ktoru dam ohnut, len neviem roxory ake dlhe a ake dlhe L-kaa kolko
este blba otazka ale treba na zaklady debniace tvarnice?je to jednoduchsie alebo staci si z latiek urobit? co odporucate?
no ja ako total laik a zenska sa trosku orientujem ale netrufam si vypocitat to bo sa bojim ze sa niekde seknem a budem mat zbytocne vela zeleza doma....keby bolo malo tak no problem hehe to sa dokupi.....
tak kto sa nudi straaaaasne tak sa potesim odpovediam..vypoctom
Naposledy upravil froschka : 19.06.11 at 19:25 Dôvod: sledovanie
Strmene-roxory.jpg  
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

chod za statikom co robil projekt nech ti da vykaz vystuze.

ale skor mam pocit ze to su len nejake "vykresy" co zosmolil architekt, v tom pripada chod urcite za nejakym statikom, lebo ak to robil architekt tak to bude cele zle. napriklad preto ze do zakladov RD sa vystuz nedava skoro nikdy.
0 0
froschka froschka

froschka je offline (nepripojený) froschka

chandler....no uz o tom mnohy pisali ze naco do zakladov zelezo. Nas Rd je povodne 60r stary jedna cast ostavaju asi 60cm hlboke zaklady a doraba sa teraz tato cast co som poslala pdf. je to sedliacky typ domu kde bola kedysi veranda a ta sa neskor zamurovala no nedavali sa tam zaklady.
tak tiez nechapem preco zaklady v polke take silne zelezne a v druhej polke ostavaju stare.....neviem aku to ma logiku
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

220870 Pozri príspevok
Nikto to nebude robiť zadara.5 minút nestačí ani na to aby na výkres poriadne pozrel.
Skôr to bude tak že projektant sa ľahko zbavil zodpovednosti.S prístavbami je vždy problém, praskajú.Možno projektantovi to vypluje počítač za 5 min.
No pokial si objednala len projekt pre stavebne povolenie, tak sa projektant nicoho nezbavil,lebo za jej realizaciu nezodpoveda. To si musia ludia uvedomit, aka je legislativa a co si objednavaju.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

froschka nevidel som Vas dom, ale takto vystuzene zaklady zrovna bezne nie su. A bez podorysov a aspon vizualneho okuknutia podlozia Vam nikto kompetentnu radu neda. Co sa tyka vykazu, ked uz robim vykres vystuze, tak na nom by mal byt vykaz, je to jeho sucast. Na stavebne povolenie vystuze potrebne nie su, tak si dobre pozrite,co mate na rozpiske nasisane, ze aky to je vlastne projekt.
0 0
froschka froschka

froschka je offline (nepripojený) froschka

objednavali sme prijekt len na stavebne povolenie, s tym ze architekt tam nedaval vsetko, tak sme boli aj dohodnuty, inak by to stalo viac...no asi sme nemali setrit....
myslite ze bude potrebne zavolat si Geologa na prieskum zakladov - tych starych a potom statika aby urcil ci tam naozaj treba tolko zeleza?
no nic tu nevykuzlim na porade rady, treba to riesit na mieste...chcela som len vediet ci sa to zelezo naozaj neda vypocitat s tych nakresov....
vdaka
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Z podorysu zakladov a tych rezov sa ten vykaz samozrejma urobit da a viac ako hodinu to nemoze trvat, asi tak
Naposledy upravil ciners : 21.06.11 at 07:34
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

ked mas len projekt na stavebne povolenie, tak si urcite zozen statika nech ti spravi realizacny, lebo teraz je to presne ako pises - nema to ziadnu logiku.
geologa nepotrebujes zatial - uvidis co ti povie statik.
0 0
froschka froschka

froschka je offline (nepripojený) froschka

tak preco mi firmy pisu maily ze to nejde ze potrebuju ten vykaz ocele krucifix....ale neriesim uz, prizvem statika
0 0
froschka froschka

froschka je offline (nepripojený) froschka

chandler Pozri príspevok
ked mas len projekt na stavebne povolenie, tak si urcite zozen statika nech ti spravi realizacny, lebo teraz je to presne ako pises - nema to ziadnu logiku.
geologa nepotrebujes zatial - uvidis co ti povie statik.
jo inak to nepojde.....a co stoji realizacny projekt???
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Snad sa nedate zdierat nejakemu blbcovi s okruhlou peciatkou. Do zakladov pod steny zelezo netreba a majstri vedia ako na to.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

froschka Pozri príspevok
jo inak to nepojde.....a co stoji realizacny projekt???
statika (moja skusenost) od 300€
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

to by bola velmi dobra cena, ale netvrdim ze sa neda - zalezi od domu a co bude robit.
v skutocnosti je to skor tak ze 300e za stavebne a 300e realizacny - a ked bude robit len jeden stupen tak je to stale 300+300=600e
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať