Zavrieť

Porady

Poznáte Hurmi-Kaki, Ebenovník, Diospyros, Tomel, Datojasilva ?

wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Hurmi-Kaki, Ebenovník, Diospyros, Tomel, Datojasilva je všetko jeden a ten istý druh. Rovnako ako pestrý je zoznam jeho pseudonim pestrý je aj tento druh. Za približne 3000 rokov jeho pestovania a šľachtenia vznikol pomerne veľký počet jeho rôznorodých odrôd líšiacich sa svojimi vlastnosťami. Sú preto veľmi zaujímavé z hľadiska šľachtenia.
V poslednom čase som sa niekoľko krát stretol, že niekto má viacročný stromček ktorý kedysi vypestoval z náhodného semienka, ktoré sa občas v plodoch objavia.
Ako zberateľa by ma zaujímali práve takéto semenáče. Doteraz som zozbieral 60 rôznych odrôd a asi 10 typov semenáčov.
Ak niekto viete o takomto stromčeku - ozvite sa.
Môžeme vymeniť vrúble či sadenice.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jurkomts jurkomts

jurkomts je offline (nepripojený) jurkomts

Každopádne by sa mal dať ten mičurin alias.........na politickú dráhu.
0 0
jurkomts jurkomts

jurkomts je offline (nepripojený) jurkomts

Pmajap, tie listy a hlavne tie menšie nižšie položené vyzerajú ako moje na virginkách (všetkých troch).
0 0
Mikiad Mikiad

Mikiad je offline (nepripojený) Mikiad

Bez komentáru.
Wabi: ... Preto sa nestotožňujem s týmto textom. Ak by som ten inzerát písal ja napísal by som ho trochu inak, fakt ale je že v ňom boli použité prekopírované vety môjho textu... Takže sám zo sebou sa človek ťažko poháda, to už by bola schizofrénia...

Záver inzerátu:
Odrody ktoré vydržia všetky mrazy.
asimina.kaki@gmail.com
0903 258 405
0905 336 405
Meno: mičurin
Telefón: 0905336405

A čo nájde Google:
ASIMINA TRILOBA
asimina.webnode.sk/‎
PodobnéKontakt: 0905 336 405, +421 903 248 405 ak sa nedovoláte na jeden skúste 2. telefon. asimina.kaki@gmail.com. Nie som zatiaľ spokojný so stránkou, preto sa ...
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

jurkomts
Pmajap, tie listy a hlavne tie menšie nižšie položené vyzerajú ako moje na virginkách (všetkých troch).
jurkomts, v lete po orezaní postupne do dvoch týždňov narástli na túto veľkosť všetky, aj tie spodné. Tento rok som ho vôbec nehnojila. Tvoje viržinky sa chovajú rovnako? Toto mal byť nikita, pravda je taká, že mráz sa ho nedotkol, ale ak je to viržínka tak to nepoteší.
0 0
neskusalova neskusalova

neskusalova je offline (nepripojený) neskusalova

dôchodca
A toto sa dá naozaj pestovať aj u nás. Aj na záhorí?
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Musím niečo napísať úspešným detektívom.
Sú proste nadšenci, ktorí sú ochotní podať mi inzerát a zostaviť ho tak aby neprekročili povolený počet slov. Ja by som s tým mal problém, pretože neviem sa vyjadrovať moc stručne. Je to na základe textov z mojej stránky a mailov.
A potom sú nadšenci ktorý ďalej tu na porade kopírujú a propagujú tento text aj s kontaknými údajmi.
Obom stranám týmto ďakujem. Je síce pravda že text možno nie je ideálny a tiež propagácia nie je vedená v priaznivom duchu ale veď ani ja nie som dokonalý a tak si nedovolím jednej ani druhej strane nič vyčítať...
Na poradu chodia virtuálne samí vzdelaní a inteligentní čitatelia a tak si každý iste sám vytvorí vlastný názor...
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

neskusalova
A toto sa dá naozaj pestovať aj u nás. Aj na záhorí?

Na záhorí toho už aj rastie... Viem asi o 15 ľuďoch ktorý to tam už úspešne pestujú, Len tak námatkovo v Levároch, Malackách, Senici, Kútoch, Kopčanoch, Smolenice, Budmerice, Vištuk, Čifáre...
Som presvedčený že po prečítaní tejto témy sa vám to vyjasní...
Kontaktov na úspešných pestovateľov a znalcov tu je teraz fakt dostatok... Si v tej najlepšej spoločnosti. Všetci kohúti tu svorne kikiríkajú u nás na našom krásnom Slovenskom "smetisku" v okruhu tak 100km kružidlom na mape.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

pmajap
Nerastie tento semenáč aj u nňa na dvore? Listy začali rásť po orezaní stromčeka.

Tak teraz už naozaj neviem čo myslíš, tým, že ti priamo neodpoviem. Veď sa priamo opýtaj čo potrebuješ vedieť...!
Pekné listy na fotke, typická virginiana, vidno že sa staráš...
Na fotke sú krásne veľké listy Diospyros virginiany. No podľa týchto listov ťažko niekto určí presne odrodu... Mohol by to byť meader, prípadne dickie, prok, korp alebo aj niečo iné...
Je to vážne semenáč?
Lebo takéto semenáče rastú na Slovensku nie celkom bežne...
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Wabi, to sa týkalo tých slovenských semenáčov. Takže je to viirginiana, tešila som sa že podľa veľkých listov to môže byť semenáč. Už sa nebudem pýtať.
Naposledy upravil pmajap : 14.11.13 at 15:31
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Ale šak kľudne sa pýtaj ak sa chceš niečo dozvedieť, rád ti poradím čo budem vedieť...
On to teoreticky môže byť semenáč ale semenáč virginiany.
To ti vyrástlo z podpníka, či nad miestom štepenia?
0 0
Marek107 Marek107

Marek107 je offline (nepripojený) Marek107

Dovolil jsem si sem dát obrázek hybridu Kaki Rosseyanka+Sajio od Franza. Takže jeden z dalších perspektivních co by stalo zato vyzkoušet.
K640_DSCF1773.jpg  
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Máš pravdu Marek, ďalší hriešny kúsok, ale prezraď akú má chuť.
0 0
Marek107 Marek107

Marek107 je offline (nepripojený) Marek107

Tak to já neví ale zkusím to zjistit od Franza jak mu chutnal.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Tento plod trochu pripomína plody odolného semenáča. Tiež sú najčastejšie ako je vidno mierne 4-hranné ale sú zospodu najčastejšie špicaté K špicu sa tiahnu s každej štvrtiny plodu hrebene, medzi ktorými sú pomerne výrazné ryhy.
Plod Rosseyanka+Sajio má však zospodu namiesto špica skôr priehlbinku s akýmsi "pupkom". Jeden s plodov odolného semenáča sa mu podobá, keď má namiesto špicu podobnú priehlbinu. Tento plod vpravo dole bol však odlišný, ostatné plody mali práve typický špic.

how to use print screen

Na obrázkoch je vidno hmotnosť týchto plodov, ktorá sa bežne pohybuje okolo 200g.


image ru

print screen windows 7
Naposledy upravil wabi : 17.11.13 at 08:14
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Wabi to je semenáč ako je na poslednej tvojej fotke zo záhrady? Vyzerajú dobre a chuť majú akú, niekde si už písal, že nie je trpký.
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Na tom mojom XY, lebo neviem čo to je, boli tri druhy plodov, najmenšie špicaté oválne od 100 do 150 g, štvorcové okolo 170 a najväčšie sploštené tvar ako Dunaj 250 až 280 g. Jeden typ bol trochu trpký, asi tie špicaté, bolo ich najmenej a opadli prvé. Čo ma zaskočilo, bola strašne jemná šupka, nedali sa olúpať nožom, tá šupka sa dala stiahnuť prstami ako jemný igelit a to ani neboli zrelé.
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Keď skončí boj o priesmyk, ty budeš vráskavec ozrutný, už sa teším na tvoj stôl.
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Mne chutilo najviac kaki, ktoré bolo trochu trpké, tieto čo sa teraz predávajú mi pripadajú také "obyčajné"
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

pmajap
Na tom mojom XY, lebo neviem čo to je, boli tri druhy plodov, najmenšie špicaté oválne od 100 do 150 g, štvorcové okolo 170 a najväčšie sploštené tvar ako Dunaj 250 až 280 g. Jeden typ bol trochu trpký, asi tie špicaté, bolo ich najmenej a opadli prvé. Čo ma zaskočilo, bola strašne jemná šupka, nedali sa olúpať nožom, tá šupka sa dala stiahnuť prstami ako jemný igelit a to ani neboli zrelé.
Tak teraz neviem. Hovoríš o tom, že máš naštepené na jednom strome 3 odrody?

Čo sa týka toho semenáča na mojich fotkách, nejedná sa o 3flow kaki či Dvorského, ide o ten odolný semenáč... robí plody partenokarpicky a má výrazné krásne listy, zdá sa mi akoby si si tie 2 stíle plietla, Veď ide len o 2 rôzne zaujímavé semenáče...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať