Zavrieť

Porady

Poznáte Hurmi-Kaki, Ebenovník, Diospyros, Tomel, Datojasilva ?

wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Hurmi-Kaki, Ebenovník, Diospyros, Tomel, Datojasilva je všetko jeden a ten istý druh. Rovnako ako pestrý je zoznam jeho pseudonim pestrý je aj tento druh. Za približne 3000 rokov jeho pestovania a šľachtenia vznikol pomerne veľký počet jeho rôznorodých odrôd líšiacich sa svojimi vlastnosťami. Sú preto veľmi zaujímavé z hľadiska šľachtenia.
V poslednom čase som sa niekoľko krát stretol, že niekto má viacročný stromček ktorý kedysi vypestoval z náhodného semienka, ktoré sa občas v plodoch objavia.
Ako zberateľa by ma zaujímali práve takéto semenáče. Doteraz som zozbieral 60 rôznych odrôd a asi 10 typov semenáčov.
Ak niekto viete o takomto stromčeku - ozvite sa.
Môžeme vymeniť vrúble či sadenice.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Alebo ti zmrzne
0 0
Juraj Bindzár Juraj Bindzár

Juraj Bindzár je offline (nepripojený) Juraj Bindzár

wabi Pozri príspevok
Nedávno som počul, že niekomu zarodil lotusový semenáč už na 3 rok, ale to bude asi výnimka.
Zabudol si povedať či ti stačí aby zarodil alebo potrebuješ aby plody ali aj semená..?
Nuž Lotus ako každý diospiros je kindervajco. Ale tam si si aspoň istý že obsahuje čokoládu ale pri semenáči diospyrosa môže kľudne byť ako som už písal, že to bude jednoducho samec a plody mať nikdy nebude. Alebo to môže byť tiež samca, ktorá nie je samoopelivá a tiež bez opelenia plody mať nikdy nebude. Alebo možno bude partenokarpická a bude mať plody bez semien. Alebo bude samoopelivá ale to ti nikto nezaručí. Tiež nie je isté ak sa v prvom roku keď zakvitne prejavý nejako tak v druhom roku to môže byť inak a ustáli sa to až po niekoľkých rokoch ak budeš mať medzitým trpezlivosť a nevyrúbeš ju...
Ukazuje sa že aj u diospyrosov je normálne pestovať tieto druhy nie osamelo ale v sade...
Samozrejme že chcem aby mal semená tak dúfam že tie tri lotusi čo mám bude stačiť na to aby som mal semená .Chcem ich všetky naštepiť na jeden strom. Konzumovať sa nebude lotus ale Vaniglia, Tipo a Rojo brilante. Na jar sem hodím foto že ako tieto stromčeky prežili . Alebo skapali.:-)))
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Ty chceš štepiť Lotus a to ešte ani nevieš či je samec alebo samica a dozvieš sa to až za niekoľko rokov?
Šak ale prečo robiť zbytočne pokusy na roky dopredu...
Môžem ti dodať vruble 100% saice lotusa a tiež 100% samca a dokonca môžem to byť aj osvedčený plemeník Diospyros Virginiana. Takto by si mal unikát semenáče by boli hybridy lotusu a virginiany! Pochybujem že to niekto skúsil ale verím že by to malo fungovať a nestrácaš roky čakaní že možno......
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Juraj Bindzár Pozri príspevok
Keď si naštepím na jeden lotus hocijaké senenáče nič z tým nestratím a ani nepokazím aspoň zistím či viem štepiť :-)) A keď tam ešte naštepím odrodu Kaki kavkaz ktorý má aj samčie aj samičie kveti na jednom strome tak neviem čo bude ale uvidím :-))))
To čo píšeš myslíš aj vážne?
0 0
Juraj Bindzár Juraj Bindzár

Juraj Bindzár je offline (nepripojený) Juraj Bindzár

paloo Pozri príspevok
To čo píšeš myslíš aj vážne?
Chcel som tam napísať že hocijaké lotusové semenáče ale sa mi to nejako doplietlo ale nevadí , keď sú múdry musia byť aj hlúpi
0 0
Juraj Bindzár Juraj Bindzár

Juraj Bindzár je offline (nepripojený) Juraj Bindzár

paloo Pozri príspevok
To čo píšeš myslíš aj vážne?
Tu je príklad že to nie je úplne nemožné čo som tu popísal , táto fotka pochádza z Maďarského pestovatelského fóra vraj to je Nikita kupovaná na Slovensku
dinidani.jpg  
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Predpokladám,že majitel tejto rastliny je nesmierne šťastný
0 0
Milas265 Milas265

Milas265 je offline (nepripojený) Milas265

Nikita čo? Semenáč,štepenec,očkovanec ??
Tu sú "Bulhari" po 5 Eur na lotuse/Costata,Dunaj,Trojan,Hiratanenashi,Sheng.../Ja čo mám ORL
tak radšej takto../ORL= obe ruky ľavé

0 0
Juraj Bindzár Juraj Bindzár

Juraj Bindzár je offline (nepripojený) Juraj Bindzár

Milas265 Pozri príspevok
Nikita čo? Semenáč,štepenec,očkovanec ??
Tu sú "Bulhari" po 5 Eur na lotuse/Costata,Dunaj,Trojan,Hiratanenashi,Sheng.../Ja čo mám ORL
tak radšej takto../ORL= obe ruky ľavé

Však aj ja mám už odrody Kavkaz ,Korejec, Buju, Meader,Tipo,Vaniglia,Rojo brilante, koncom mesiaca idem do Blavy pre Costatu a práve zháňam odrodu Hana fuyu a na jeseň mán objednané tri odrody Tipo. A aj tak tu píšem o semenáčoch štepencoch a očkovancoch A aj ja mám Dunaj za záhradou ale ten rodí iba ryby
0 0
Juraj Bindzár Juraj Bindzár

Juraj Bindzár je offline (nepripojený) Juraj Bindzár

paloo Pozri príspevok
Predpokladám,že majitel tejto rastliny je nesmierne šťastný
Majitel tejto rastliny ani nevedel že ktorá časť rastliny je lotus a ktorá je nikita
0 0
Milas265 Milas265

Milas265 je offline (nepripojený) Milas265

To,čo máš ,máš všetko vysadené vonku?
0 0
Juraj Bindzár Juraj Bindzár

Juraj Bindzár je offline (nepripojený) Juraj Bindzár

Milas265 Pozri príspevok
To,čo máš ,máš všetko vysadené vonku?
Buju , Kavkaz a Korejec mám zatiaľ v kvetináčoch tie budem vysádzať až na jar . už som našiel aj odrodu Hana fuyu ale musím ísť pre to až do Budapešti a majú tam aj Costatu predávajú ich za 20 eur za kus a majú výšku od 150 do 170 cm.
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Juraj Bindzár Pozri príspevok
A aj ja mám Dunaj za záhradou ale ten rodí iba ryby
Ten by som bral,nie je na predaj?Alebo aspoň vrúble
0 0
Juraj Bindzár Juraj Bindzár

Juraj Bindzár je offline (nepripojený) Juraj Bindzár

paloo Pozri príspevok
Ten by som bral,nie je na predaj?Alebo aspoň vrúble
Tak ho tu máš , Dunaj zo záhrady . na druhej strane je Maďarsko
027.jpg  
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Našiel som v Čechách zaujímavý strom ktorého matka bola Rosianka a teda predpoklad odolnosti na mráz by mal byť a má červené listy a údajne aj intenzívne červené plody.
0 0
Juraj Bindzár Juraj Bindzár

Juraj Bindzár je offline (nepripojený) Juraj Bindzár

Pozdravujú ťa pestovatelia z Maďarska, vraj majú na jednom stromčeku dve odrody.
006.jpg  
007.jpg  
1/1
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Nuž v jednom prípade sa mi skôr zdá že podrastá lotusový podpník ale v 2 prípade by to tak mohlo byť.
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Môže niekto poradiť či Bycie srdce nie je to iste ako Dunaj a ak nie, odkial pochadza?
Vďaka
0 0
Juraj Bindzár Juraj Bindzár

Juraj Bindzár je offline (nepripojený) Juraj Bindzár

Tak toto by som aj ja rád vedel ,som zvedavý čo sa o tom dozvieme . ja som počul že nie je to to isté .
0 0
Milas265 Milas265

Milas265 je offline (nepripojený) Milas265

Nie je to isté..je to odroda Niuxin....
http://translate.google.sk/translate...26prmd%3Dimvns
Naposledy upravil Milas265 : 02.10.11 at 14:02 Dôvod: Doplnenie údaju
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať