Zavrieť

Porady

MAXIMALNA MATERSKA 2011

DOBRY DEN
CHCELA BY SOM SA PORADIT OHLADOM MATERSKEJ DOVOLENKY
OD 4.3.2010 SOM BOLA NEZAMESTNANA DO 2.8.2010 OD 2.8.2010 SOM
ZAMESTNANA.DOBROVOLNE POISTENIE SI PLATIM OD 24.8.2010 Z NAJNISSIEHO VYMERIAVACIEHO ZAKLADU 319.58 V JANUARI 2011 SOM
OTEHOTNELA POTREBOVALA BY SOM PORADIT CI SA MI TERAZ OPLATI ZVYSIT DOBROVOLNE POISTENIE NA MAXIMALNY VYMERIAVACI ZAKLAD,ALEBO CO MAM UROBIT ABY SOM DOSTAVALA NAJVYSSIU MATERSKU.DAKUJEM
Usporiadat
angela85 angela85

angela85 je offline (nepripojený) angela85

no ved hej, ja este stale som, ale chcem kvoli skole podat vypoved a nastupit do skoly, a nechcem hned otehotniet, mozno az v druhom rocnik v druhom semestri, ja rozmyslam trochu dopredu, a to bude rok aj pol od zamestnania, takze teoreticky by sa to tam mohlo ratat
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

angela85 Pozri príspevok
no ved hej, ja este stale som, ale chcem kvoli skole podat vypoved a nastupit do skoly, a nechcem hned otehotniet, mozno az v druhom rocnik v druhom semestri, ja rozmyslam trochu dopredu, a to bude rok aj pol od zamestnania, takze teoreticky by sa to tam mohlo ratat
.. zatiaľ sa podmienka 270 dní poistenia skúma 2 roky pred pôrodom.....
... čo bude v takej ďalekej budúcnosti ... ťažko povedať. V každom prípade by bolo dobré, mať nejaké poistenie (môže byť aj s prestávkami ) ... a aspoň z minima. po lopatisticky ... aby nebola dlhšia pauza bez poistenia asi rok (rok a tri mesiace - to už je nadoraz)
0 0
angela85 angela85

angela85 je offline (nepripojený) angela85

dobre a aky bude rozdiel ked ostanem na materskej cez skolu a budem si platit z minima alebo ked si nebudem platit vobec nic?
ved vlastne budem zaebidovana na urade prace ako student a z minima mi vlastne vide taka ista materska ako aj nezamestnanej, ci????
0 0
angela85 angela85

angela85 je offline (nepripojený) angela85

mam este zivotnu poistku ale neviem ci mi k niecomu bude ak som nezamestnana, musim si to kuknut. je to pre mna tazke rozhodnutie odist z roboty, ist do skoly a byt bez penazi, ale v tejto robote aj tak nic neziskam, ziadne povysenie, ziadne zvysenie
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

angela85 Pozri príspevok
mam este zivotnu poistku ale neviem ci mi k niecomu bude ak som nezamestnana, musim si to kuknut. je to pre mna tazke rozhodnutie odist z roboty, ist do skoly a byt bez penazi, ale v tejto robote aj tak nic neziskam, ziadne povysenie, ziadne zvysenie
Pletieš hrušky s jablkami. Životné poistenie nijako nesúvisí s dobrovolným nem.poistením.

Ak v čase nástupu na materskú nebudeš mať aktívne nemocenské poistenie, aj keď budeš mať splnené podmienku 270 dní nem.poistenia, nárok na materské ti nevznikne (výnimkou je 8-mesačná ochranná doba). Budeš dostávať len rodičovský príspevok od mesiaca narodenia dieťaťa.

Štát nie je platitelom nemocenského ani dôchodkového poistenia za uchádzačov o zamestnanie. Plati len zdravotné poistenie - inak ako denný študent si koleduješ ...
0 0
angela85 angela85

angela85 je offline (nepripojený) angela85

no ja to zivotne, len tak naokraj
no dobre a rodicovsky je 190€, neviem sice ako dlho ho zena dostava, a ked si budem platit DNP z minima tak to je vlastne ta ista suma.
ja viem, ze ked si chcem platit DNP hocijaku sumu, dajme tomu z maxima, tak si to musim platit stale az kym nepojdem na matersku a musi to byt minimalne 270 dni za dva roky a ja si to chcem platit a chcem z maxima, nehovorim ze nie, len neviem aky je rozdiel ked si budem platit DNP z minima a dostanem matersku 190 € alebo nebudem si platit nic a dostanem rodicovsky 190€
ozaj a chcem sa este spytat ak to nemocenske bude rozne, ine bude z vyplaty a ine ked si budem platit sama, to sa nejako zpriemeruje? a to nevadi ak medzi platenim bude nejaka prestavka, dajme tomu ze po odchode z roboty si nebudem pol roka platit a az potom zacnem?
veronikasad, tebe musia zo mna stavat vlasy
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

DNP je dobrovoľné nem. poistenie ... ak chceš, prihlásiš sa, ak nie - neprihlásiš sa.
odpovede na svoje otázky (aj výhody DNP) sú rozoberané v témach o materskej niekoľkokrát napr. http://www.porada.sk/t137943-materska-2011-a.html
http://www.porada.sk/t119778-materska-2010-a.html .. a je ich viac
a hlavne tu
http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-...2011-a.html#48
1 0
angela85 angela85

angela85 je offline (nepripojený) angela85

no som tu zas, nieco som si pocitala, tak mam otazku, ze keby si zacnem platit po roku od odchodu zo zamestnania DNP z maxima a bolo by to minimalne tych 26 tyzdnov pred nastupom na matersku, tak by som mala narok na matersku? ale aku vysku materskej by som dostavala? a ako to je potom s rodicovskym prispevkom po materskej pre nezamestnanu? na ten mam narok? mi jedna znama nieco spominala ze by sa tam malo zas nieco menit
alebo keby som si hned po vypovedi platila nemocenske z minima a po roku z maxima tych 26 tyzdnov
je tam nejaky rozdiel ako keby som si neplatila ten rok po vypovedi?
Naposledy upravil angela85 : 19.06.11 at 11:15
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Angelka, čítaj v klude ešte raz od začiatku, čo sme ti tu popísali ... Pozri si aj odkazy, ktoré ti pridala Katy. Naozaj po x-tý raz sa mi to celé znovu písať nechce ...
0 0
angela85 angela85

angela85 je offline (nepripojený) angela85

no dakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať