Zavrieť

Porady

Zamestnanec, Neplatené voľno a Daňový bonus

Zamestnanec požiadal o neplatené voľno + čerpanie dovolenky za mesiac December 2010. Dovolenku mal zvyšných 6.dní, 16dní neplat. voľno vyšlo v 12/2010.
Ale zamestnanec ma uplatnení DB od 9/2010 a vo výplate mi vôbec nehodilo 20,02 za 12/10. Je to tým neplateným voľnom??
Mám to zadať ručne alebo to tak ma byť ?? a ak to má tak byť bez DB na výplate, môže si zamestnanec uplatniť DB za 12 mesiac v daňovom priznaní ???

Ďakujem,,
Naposledy upravil Dav : 19.01.11 at 18:22
Usporiadat
Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

Predtým bola na RP takže príjem mala len u nás.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Deni Pozri príspevok
Predtým bola na RP takže príjem mala len u nás.
Tak v tom prípade je pri tomto príjme nevyjde doplatiť bonus. Môže si ho prípadne uplatniť manžel.
0 0
Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

Takže nárok má len za 11 a 12, kedy dosiahla polovicu min.mzdy a za október nárok nevznikol, lebo neodpracovala celý október a nedosiahla ani polovicu min.mzdy? Žije s druhom, ale ten je na ÚP. Ďakujem za radu, pomýlil ma ten program je to olymp od krosu, ktorý považujem za dobrý program a nechápem, prečo v tom RZ jej zarátal do nároku aj október.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Deni Pozri príspevok
Takže nárok má len za 11 a 12, kedy dosiahla polovicu min.mzdy a za október nárok nevznikol, lebo neodpracovala celý október a nedosiahla ani polovicu min.mzdy? Žije s druhom, ale ten je na ÚP. Ďakujem za radu, pomýlil ma ten program je to olymp od krosu, ktorý považujem za dobrý program a nechápem, prečo v tom RZ jej zarátal do nároku aj október.
V RZD môžeš doplatiť DB len v prípade, ak jej ročný príjem presiahol 6-násobok min.mzdy.

S OLYMPOM robím, pri správne zadanom RZD ti možnosť doplatenia DB v prípade ktorý uvádzaš, neponúkne. Akú mzdu mala za oktober ?
0 0
Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

Tak ešte raz:
-je u nás zamestnaná od 8.10.2010 na polovičný úväzok
-mzda 10/2010 -125,72 DB 0
11/2010 -168,93 DB 40,04
12/2010 -167,06 DB 40,04
---------------------------------
461,71 DB 80,04

Takto vyzerali jednotlivé mesiace, čo je správne. No keď som si dala vygenerovať RZ v kolónke nárok na DB riadok 10. program uvádza 120,12 čo je DB za tri mesiace a skutočne vyplatený DB ridok 11. je 80,04 takže DB na vyplatenie 40,04. Neviem teda čo môžem mať zle zadané v tom programe.
0 0