Zavrieť

Porady

tlaciva DP za rok 2010

Pekny den,

prosim, kde mozem najst na internete tlaciva na DP - FO za rok 2010?
na drsr som ich nenasla, iba za rok 2009,

dakujem
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Koncom týždňa by mali byť pre FO editovatelné tlačivá na stránke KROSu.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
lenže sa mi osvedčili tlačívá editovateľné cez drsr - chcem to poslať v .xml formáte elektronicky so ZEP.
zatiaľ vypisujem výkazy - tie sú rovnaké a Poznámky tie pošlem poštou, kedže bežné dokumenty .doc mi DU elektronicky nevezme.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

No, tak to je uz vyssi level...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
hlavne pohodlnejšie - z domu, plus pomôcka - predsa len zvyknú posúvať políčka podľa poradia a ponúkať sumy výpočtom.....
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

KEJKA Pozri príspevok
hlavne pohodlnejšie - z domu, plus pomôcka - predsa len zvyknú posúvať políčka podľa poradia a ponúkať sumy výpočtom.....
Suhlasim, o tom niet pochyb, pohodlne su. Ja som si nemohla dovolit cakat na to kym zverejnia tieto "interaktivne" tlaciva. Nahadzala som ich rucne do formstudia, a cez drsr.sk som si to skusila na DP 2009 (aspon ci mam dobre sucty a tak, ci niekde nesvieti oranzove okienko ktore som zabudla vyplnit), a skontrolovala s mojim rucne vyplnenym 2010 (samozrejme pri kontrole riadkov a podobne ) Mat ZEP je fajnove. Ja s DPPO idem osobne na DU tak ci tak, tak som to chcela mat spravene uz skor. Bohvie kedy to zverejnia, a kedy to vobec bude fungovat.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Hurá na to .

http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...ElVRS82XzBfQkw!
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...&cID=6_0_2QR11
funguje pre PO.
nedostatky
1. nevie si zapamätať a vytlačiť meno zostaviteľa DPPO
2. pri elektronickom podaní je zablokovaná V.časť - miesto pre osobitné záznamy. Toto sa dá obísť - najskôr kompletne vyplniť bez prihlásenia, uložiť a po prihlásení iba načítať. Záznamy V.časti načíta, ale neumožní editáciu.
Naposledy upravil KEJKA : 20.02.11 at 05:34
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
vyššie uvedené nedpstatky - bod 1 - platí aj pre editovateľné tlačivo bez prihlásenia. Meno zostaviteľa si zapamätá, dá sa uložiť, aj načítať, akurát ho netlačí.

neviete mi poradiť, ako vypnúť prílohy pre prijímateľov, ved je to naviac hádam 8 strán, rozčuľuje ma to neustále nekonečné rolovanie na koniec tlačiva.
0 0
zabka83 zabka83

zabka83 je offline (nepripojený) zabka83

Dobry den,
neviete mi poradit preco ked vyplnim DP na internete typu A, a idem vytlacit upozorni ma ze tam je logicka chyba? Ved som to aj rucne skontrolovala a sedi to...
Tu je ukazka:
uhrn prijmov 3692,40
poistne 493,20
zaklad dane 3199, 20

uplatnuje si DB za 12 mesiacov 240,12 a ZP za 12 157,04
to je vsetko ...tak nechapem preco to vyhadzuje ako chybu
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

zabka83 Pozri príspevok
Dobry den,
neviete mi poradit preco ked vyplnim DP na internete typu A, a idem vytlacit upozorni ma ze tam je logicka chyba? Ved som to aj rucne skontrolovala a sedi to...
Tu je ukazka:
uhrn prijmov 3692,40
poistne 493,20
zaklad dane 3199, 20

uplatnuje si DB za 12 mesiacov 240,12 a ZP za 12 157,04
to je vsetko ...tak nechapem preco to vyhadzuje ako chybu
Tiež mi to vypísalo, ale je to v poriadku.
1 0
Antonia1 Antonia1

Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

zabka83 Pozri príspevok
Dobry den,
neviete mi poradit preco ked vyplnim DP na internete typu A, a idem vytlacit upozorni ma ze tam je logicka chyba? Ved som to aj rucne skontrolovala a sedi to...
Tu je ukazka:
uhrn prijmov 3692,40
poistne 493,20
zaklad dane 3199, 20

uplatnuje si DB za 12 mesiacov 240,12 a ZP za 12 157,04
to je vsetko ...tak nechapem preco to vyhadzuje ako chybu
nemáš vypísanú nezdaniteľnú časť na daňovníka?
0 0
zabka83 zabka83

zabka83 je offline (nepripojený) zabka83

Mám vypísanu nezdanitelnu cast na danovnika 4025,70...
0 0
Antonia1 Antonia1

Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

zabka83 Pozri príspevok
Mám vypísanu nezdanitelnu cast na danovnika 4025,70...
Tak práve preto vypisuje, že máš logickú chybu lebo máš nárok na ZP a vtedy sa nezd. časť r. 43 nevypisuje. Pozri pouč. k DP.
Naposledy upravil Antonia1 : 21.02.11 at 06:56
0 0
zabka83 zabka83

zabka83 je offline (nepripojený) zabka83

Takze tam necham prazdne policko alebo dam 0?
0 0
Antonia1 Antonia1

Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

zabka83 Pozri príspevok
Takze tam necham prazdne policko alebo dam 0?
ja dávam na r. 45 0
Naposledy upravil Antonia1 : 21.02.11 at 07:15 Dôvod: doplnenie
0 0
zabka83 zabka83

zabka83 je offline (nepripojený) zabka83

Ale v tom pouceni, je uvedene:
Ak daňovníkovi vznikol nárok na zamestnaneckú prémiu riadky č. 38 až 44 sa nevyplnia a na riadok č. 45 sa uvedie 0 (nula).
Ale nezdan.cast je na r. 37.....

Riadok č. 37 - uvádza sa suma nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka, ktorá sa môže vypočítať v XIII. oddiele daňového priznania. Na výpočet nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka možno použiť pomôcku, ktorá je súčasťou poučenia na vyplnenie priznania typ A.
0 0
Antonia1 Antonia1

Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

zabka83 Pozri príspevok
Ale v tom pouceni, je uvedene:
Ak daňovníkovi vznikol nárok na zamestnaneckú prémiu riadky č. 38 až 44 sa nevyplnia a na riadok č. 45 sa uvedie 0 (nula).
Ale nezdan.cast je na r. 37.....

Riadok č. 37 - uvádza sa suma nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka, ktorá sa môže vypočítať v XIII. oddiele daňového priznania. Na výpočet nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka možno použiť pomôcku, ktorá je súčasťou poučenia na vyplnenie priznania typ A.
ano na r. 37 napíšeš 4 027,50 ale od r. 38 sa nevyplnia až do r. 45 dáš 0
VI. ODDIEL - VÝPOČET DANE
Riadok č. 36 - vypočíta sa základ dane. Ak je základ dane najmenej zo 6-násobku minimálnej mzdy ≤ suma v riadku 36 < nezdaniteľná časť základu dane na daňovníka podľa § 11 ods. 2 písm. a) zákona, potom môže vzniknúť daňovníkovi nárok na zamestnaneckú prémiu.

Upozornenie: Ak daňovníkovi vznikol nárok na zamestnaneckú prémiu riadky č. 38 až 44 sa nevyplnia a na riadok č. 45 sa uvedie 0 (nula).

Riadok č. 37 - uvádza sa suma nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka, ktorá sa môže vypočítaťv XIII. oddiele daňového priznania. Na výpočet nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka možno použiť pomôcku, ktorá je súčasťou poučenia na vyplnenie priznania typ A.
2 0
zabka83 zabka83

zabka83 je offline (nepripojený) zabka83

Dakujem velmi pekne uz som si to opravila a nevyhadzuje to ziadnu chybu...
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

Antonia1 Pozri príspevok
ano na r. 37 napíšeš 4 027,50 ale od r. 38 sa nevyplnia až do r. 45 dáš 0
VI. ODDIEL - VÝPOČET DANE
Riadok č. 36 - vypočíta sa základ dane. Ak je základ dane najmenej zo 6-násobku minimálnej mzdy ≤ suma v riadku 36 < nezdaniteľná časť základu dane na daňovníka podľa § 11 ods. 2 písm. a) zákona, potom môže vzniknúť daňovníkovi nárok na zamestnaneckú prémiu.

Upozornenie: Ak daňovníkovi vznikol nárok na zamestnaneckú prémiu riadky č. 38 až 44 sa nevyplnia a na riadok č. 45 sa uvedie 0 (nula).

Riadok č. 37 - uvádza sa suma nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka, ktorá sa môže vypočítaťv XIII. oddiele daňového priznania. Na výpočet nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka možno použiť pomôcku, ktorá je súčasťou poučenia na vyplnenie priznania typ A.
pri vyplnani tlaciva na internete- na stranke danoveho riaditelstva je v pomocke uvedene takto:
Upozornenie: Ak daňovníkovi vznikol nárok na zamestnaneckú prémiu riadky č. 37 až 44 sa nevyplnia a na riadok č. 45 sa uvedie 0 (nula).
a pritom riadok 37 svieti na oranzovo akoze tam treba nieco vyplnit a nakoniec vyhadzuje, ze tlacivo obsahuje logicke chyby.

Vdaka Vasej diskusii viem, co je vo veci. Takze vdaka.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať