Zavrieť

Porady

Opereta, muzikál a iné

Inšpiráciu pre založenie témy som našla v tohoročných You Tube - áckych videách z silvestrovských, či novoročných koncertov elitných operných spevákov. Mnohí z nich na prelome rokov už tradične vystupujú v divadlách po celom svete a so svojimi fanúšikmi oslavujú príchod Nového roka pri ľúbivých operetných, či muzikálových melódiách. Predpokladám, že aj v priebehu roka sa fanúšikovia tohto žánru radi vrátia do sveta rozprávok, peknej hudby a sveta, kde sa väčšinou všetko skončí happy endom.

Už som si zvykla na Porade pripájať hudbu, ktorá ma v tej ktorej chvíli poteší a urobí mi dobre. Ak sa nájde aj niekto ďalší, kto na preliečenie života občas potrebuje aj objatie takýchto tónov, budem sa tešiť spolu s ním pri jeho výbere. Ak nie, budem sa kurírovať sama.

Na Porade sú zastúpene takmer všetky žánre hudby, aspoň si myslím, tak prečo nie aj opereta a muzikál?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Valčake Pozri príspevok

...rada by som počula váš názor...mne sa náramne páči!!!!
Je to predovšetkým vynikajúci šansón Sergea Lamu a Lara Fabian jú spieva skvelo. Ja mám rada aj tento clip – montáž, v ktorej spieva Dalida a autor. Ale onehdá ju výborne spievala aj Mária Rotrová.

2 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

V názve tejto témy ... a iné, som presne mierila na šansón, prípadne iné príbuzné žánre. A keď Valčake načala šansónovú časť, pripojím tvorbu speváka, ktorého mám veľmi rada. Léo Ferré. Hudobník, skladateľ, básnik a celý život anarchista. Tieto jeho piesne ma vždy „chytia“ za srdce.
„Requiem“ a „Thank you satan“.

3 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

kukučka Pozri príspevok
našťastie nie popri chorobe ale tak o polnoci, hádaj, kedy potom idem spať?
Najmä keď sa chytím na tvoju návnadu v podobe Glenn Close, škoda preškoda, že jej nerozumiem Spieva nádherne, vôbec som o tom nevedela. Hádaj koľkokrát som si ju pustila?
Aj ja som len prednedávnom zistila, že je aj muzikálová herečka. Dokonca ocenená. Netrúfnem si hádať, koľko ráz si si ju prehrala. Ale, ja som ju počúvala asi hodinu dookola v slúchadlách, aby som nerušila. Po tej hodine mi v hlave hučalo, tak som si povedala, nikdy viac slúchadlá! Teraz aj v noci počúvam cez reproduktory, ale tíško.

Tak ešte raz Glenn Close z Loyd Webberovho muzikálu Sunset Boulevard, kde stvárnila starnúcu herečku, na ktorú zabudol celý svet, ale náhoda chce, aby znovu zažiarila v svetle reflektorov.
'As If We Never Said Goodbye' a 'With One Look'

2 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Je to predovšetkým vynikajúci šansón Sergea Lamu a Lara Fabian jú spieva skvelo. Ja mám rada aj tento clip – montáž, v ktorej spieva Dalida a autor. Ale onehdá ju výborne spievala aj Mária Rotrová.

Petra, to je fenomenálne.. Dalida..moje mládí, ale nepočula som to od nich. Je to lepšie ako od Lary. Veeeľmi sa páči, ďakujem ti. Francúzštinu mám veľmi rada a onoho času som z nej maturovala..bohužiaľ už nič neviem

...niečo podobné
2 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

..a po maďarsky...možno niekto rozumie
2 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake



...milujem túto tému ....nesmierna vďaka za ňu Petra Nová..
5 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

4 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Valčake Pozri príspevok

...milujem túto tému ....nesmierna vďaka za ňu Petra Nová..
Valčake, teším sa, že Ťa táto téma zaujala a že sa v nej cítiš ako „doma“.

Vieš, už dávno som pochopila, že v odborných témach, v ktorých sa trochu vyznám, je toľko radcov, že sa tieto témy celkom dobre zaobídu aj bezo mňa. Ale zvykla som si sem chodiť a keďže som aktívny človek, vytvorila som tému, ktorej cieľom by mohla byť obdoba(nie konkurencia) CCCC, ale v hudbe. Teda téma príjemná, úsmevná, pestrá, ktorá poteší, bude sa v nej dať poznať niečo nové, ale hlavne bude nekonfliktná. Nie každému sa musí pozdávať žáner, ukážky, nie každý sa rád v týchto hudobných témach rozpráva. Ale bola by som rada, keby toho, kto si nájde čas a pozrie do nej, potešila a pozrel do nej opäť. A samozrejme, aby sa chcel podieľať na tvorbe a smerovaní tejto témy, pre radosť seba aj iných. Však uvidíme.
3 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...lepšie si to ani nemohla napísať. Hovoríš mi zo srdca. Tak vitajte v tejto téme....
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Muzikál v službách športu. To možno povedať o známej piesni „ You'll Never Walk Alone“ z muzikálu "Carousel" od Richarda Rodgersa a Oscara Hammersteina. Pre fanúšikov FC Liverpool sa stala klubovým chorálom, ktorým burcujú svoje futbalové ikony pred každým vystúpením. A že spievajú ako jeden muž, vidieť aj z krátkej ukážky.
Na druhom videu je celá oficiálna hymna fanúšikov Liverpoolu.

2 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Dnes o tomto čase mám chuť na Franza Lehára
Tu je úryvok z jeho najúspešnejšej operety Veselá vdova v podaní Placida Dominga.

3 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Franz Lehár: Veselá vdova - Finále a kankán

3 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

A ešte raz Franz Lehár.
Opereta "Zem úsmevov" a "Veselá vdova"

3 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

No a do tretice Franz Lehár, nech je pekne pohromade.

Meine Lippen, sie küssen so heiß z operety Giuditta.
Mám rada túto nahrávku, lebo ju spieva plnokrvná Giuditta. Už som ju v ktorejsi téme pripájala, podľa mňa si to zaslúži aj v tejto. Druhá ukážka je tiež Giuditta, ale v podaní Andrei Rost, vynikajúcej maďarskej opernej speváčky, o ktorej som si myslela, že operety vôbec nespieva.

3 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

4 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Uff... či mi dobre padlo vypočuť.

2 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...trošku odbočím,

2 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

2 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...a to je pre mňa numero UNO...

2 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Valčake Pozri príspevok
...a to je pre mňa numero UNO...
Valčake, to je ale kus chlapiska! Normálne by som sa bála.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať