Zavrieť

Porady

Opereta, muzikál a iné

Inšpiráciu pre založenie témy som našla v tohoročných You Tube - áckych videách z silvestrovských, či novoročných koncertov elitných operných spevákov. Mnohí z nich na prelome rokov už tradične vystupujú v divadlách po celom svete a so svojimi fanúšikmi oslavujú príchod Nového roka pri ľúbivých operetných, či muzikálových melódiách. Predpokladám, že aj v priebehu roka sa fanúšikovia tohto žánru radi vrátia do sveta rozprávok, peknej hudby a sveta, kde sa väčšinou všetko skončí happy endom.

Už som si zvykla na Porade pripájať hudbu, ktorá ma v tej ktorej chvíli poteší a urobí mi dobre. Ak sa nájde aj niekto ďalší, kto na preliečenie života občas potrebuje aj objatie takýchto tónov, budem sa tešiť spolu s ním pri jeho výbere. Ak nie, budem sa kurírovať sama.

Na Porade sú zastúpene takmer všetky žánre hudby, aspoň si myslím, tak prečo nie aj opereta a muzikál?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake



..no nebol úžasný?..aká ho škoda!!!!
3 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Valčake Pozri príspevok


..nie je to síce opereta, ale ja ich mám tiež rada..
Dekuji Ti dobrá vílo.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N




osobne pre Tweety a je ho vééééééľmi škoda bol to veľký sympaťak.
Naposledy upravil IVETA N : 04.02.11 at 21:14
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N




a este jedno ,,repete ,,
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

//www.youtube.com/watch?v=eHY7CWF0Nqk
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

1 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

1 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Hop, hop... a som na Brodway sedemdesiatych rokov kde žal úspech muzikál Man of La Mancha. Hudba Mitch Leigh, text Joe Darion. A najznámejšia pieseň z tohto muzikálu v podaní Bryna Terfela, slávneho welského bas-barytonistu.

The Impossible Dream

3 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Každý deň niečo poteší, každý deň niečo nasrdí. Dnes ma potešilo zistenie, že mnohí Slováci robia úžasné veci a vedia sa aj presadiť vo svete. Smutné je, že o ich práci vie len malá skupinka ľudí, hoci o iných „celebritách“ vieme ešte aj to, v akých nočných košieľkach spávajú.

Dnes som len tak po pamäti zisťovala, kto bol nominovaný na ceny GRAMMY v oblasti, ktorá ma zaujíma. A bola som prekvapená, že keď som našla jedno z piatich mien nominovantov v kategórii „najlepší klasický spevácky výkon“ s koncovkou -ová. Bola to Lucia Duchoňová. Dala som do googla a zistila, čo som ani netušila, že nomináciu za svoj výkon si vyslúžila pre mňa absolútne neznáma speváčka zo Slovenska. A nebola to Adriana Kučerová. Samozrejme, že v googli som sa dozvedela, že v našom mediálnom svete dostala sluchu táto nominácia asi dva dni pred udeľovaním cien.

Lucia Duchoňová nevyhrala, pretože ťažká bola šanca nováčika rovnať sa s takými menami ako Cecilia Bartoli a Anne Sofie von Otter. A veľmi ma pobavilo, keď som vygooglila rozhovor s Jurajom Čurným, kde hovoril o vyrovnanej šanci.

Pre mňa už samotná nominácia sa rovná víťazstvu a som potešená tým, že vo veľkom svete sa spomenulo Slovensko v súvislosti s niečím hodnotným a pozitívnym.

A že to nemá nič spoločné s touto témou? Nuž, tak som mimo témy!
2 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...teeeda, ja som si ňou bola istá. Škoda.
0 0
Fairy Fairy

Fairy je offline (nepripojený) Fairy

Valčake Pozri príspevok
...a to je pre mňa numero UNO...

Zbožňujem túto pieseň. Je úžasná. Len som doteraz nevedela, kto to spieva.
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

No spieva ju snad kazdy, ale povodne ju spievala 17-rocna Judy Garland vo filme The Wizard of Oz (1939).



A myslim, ze ako jej interpretka, aj ked sme videli viacero zaujimavych interpretacii, zostala neprekonana.





Naposledy upravil Slayer666 : 15.02.11 at 08:56
1 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...áno, snáď od mladučkej 17 ročnej Judy Garland je tá pieseň pekná, ale nikto to tak precítene nezaspieva, ako ten "velikán". Nikto nemá tak krásny zamatový hlas,/aspoň podľa mňa/ Ten chlap pri tej piesni celkom opeknel ...no nie???
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Aj u nás uvedený americký muzikál La Cage aux Folles (Klietka bláznov) od Jerryho Hermana, z bizarného prostredia francúzskej gay komunity.

Hudobne vyjadrená myšlieka muzikálu : "I am what I am, we are what we are"

2 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Od muzikálu na skok k francúzskemu šansónu.

Mon Légionnaire, od dvojice Raymond Asso a Marguerite Monnot, v podaní Edith Piaf a Serge Gainsbourga. Priznám sa, že tej šepkanej verzii od Gainsbourga akosi neviem prísť na chuť a rozmýšľam, čo všetko sa dá dorobiť s jedným klasickým šansónom.

2 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Trochu z iného súdka. Krátky záznam z koncertu André Rieu v Schönbrunne, kde zrejme panovala veľmi dobrá nálada. A detto z rímskych kúpeľov Caracalla v podaní troch tenorov.

2 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...muzikál na ľade -Mrázik
2 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

..ostaňme ešte trošku v Rusku...
2 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...a ešte Turecký pochod...
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať