Zavrieť

Porady

Odkúpenie fungujúcej s. r. o.

Pekný deň,
som zamestnaný v s.r.o., ktorej majiteľmi sú 2 spoločníci (jeden z ČR druhý zo SR) v pomere cca 90/10. Obaja sa rozhodli spoločnosť predať a ponúkli ju ako zamestnancovi mne - odkúpenie 100%-neho podielu.
Spoločnosť normálne funguje už vyše 10 rokov. Základné imanie spoločnosti uvádzané v OR je cca 50.000 eur, ale spoločnosť v podstate nemá žiaden majetok, len 2 cca 7 ročné autá, nejaký nábytok a 2 počítače s nulovou zostatkovou hodnotou a hlavne vraj akési viacmenej "vymyslené" know-how. Priemerný ročný čistý zisk sa pohybuje v rozmedzi 3.000 - 4.000 eur.
Zaujímalo by ma hlavne :
Aká je cca reálna suma za odkúpenie takejto s. r. o. ?
Prípadne aj :
Ak ju odkúpim, musím si ešte otvoriť aj živnosť ?
Je problém, ak by som chcel rozšíriť predmet podnikania spoločnosti o ďalšie ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    VladimirBA Pozri príspevok
    Pekný deň,
    som zamestnaný v s.r.o., ktorej majiteľmi sú 2 spoločníci (jeden z ČR druhý zo SR) v pomere cca 90/10. Obaja sa rozhodli spoločnosť predať a ponúkli ju ako zamestnancovi mne - odkúpenie 100%-neho podielu.
    Spoločnosť normálne funguje už vyše 10 rokov. Základné imanie spoločnosti uvádzané v OR je cca 50.000 eur, ale spoločnosť v podstate nemá žiaden majetok, len 2 cca 7 ročné autá, nejaký nábytok a 2 počítače s nulovou zostatkovou hodnotou a hlavne vraj akési viacmenej "vymyslené" know-how. Priemerný ročný čistý zisk sa pohybuje v rozmedzi 3.000 - 4.000 eur.
    Zaujímalo by ma hlavne :
    Aká je cca reálna suma za odkúpenie takejto s. r. o. ? otázku by ti malo zodpovedať účtovníctvo danej sro
    Prípadne aj :
    Ak ju odkúpim, musím si ešte otvoriť aj živnosť ? nie
    Je problém, ak by som chcel rozšíriť predmet podnikania spoločnosti o ďalšie ?
    nie je

    Odkúpenie fungujúcej s. r. o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.