Zavrieť

Porady

domáca vodáreň

chcel by som sa opýtať, mám v pivnici domácu vodárničku zn.belumi s 50L zásobnikom (cam pgc 1100) zásobujem vodu do wc a do práčky, vodu vytláča na 1 posch. a do podkrovia , neviem či mám spravne nadstavený zopínací a vypínaci tlak , keď otvorím ventil , teda spláchnem wc čerpadlo hneď zopne ,napúšťa v poriadku , keď napustí, čerpadlo vypne. Neviem či by to čerpadlo nemalo zopínať neskôr , keďže je v nádobe natlakovaná voda , tlak vypínaci je 3 atm, pri akom tlaku zopína to neviem , má niekto podobnú skúsenosť?
Usporiadat
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

Sagittarius_SA Pozri príspevok
Pripájam sa k problematike nasledovne:

Mám v pláne, v blízkosti za RD do zeme uložiť 3000 lit nádrž na dažďovú vodu, a zakryť cca 50 cm zeminou, nasávanie z hĺbky 1,2 m a následne cca 18-19 mertov po 1" pvc potrubí v miestnosti kotolne umiestniť vodárničku, otázné je či z tej diaľky bude možné nasávať vodu z nádrže ? Nechcel by som budovať šachtu vedľa nádrže, izolácia v zime a podobné veci
Niekto nápady ?
bolo by veľmi problematické vedľa nádrže urobiť šachtu pre vodárničku? ušetríš... lebo nebude potrebné čerpadlo s tak veľkým sacím výkonom ako keď bude o 20 metrov ďalej
1 1
Sagittarius_SA Sagittarius_SA

Sagittarius_SA je offline (nepripojený) Sagittarius_SA

apropo podľa teba aký veľký by mal byť ten sací výkon, návrh ? typ vodárničky ? uvažujem aj o verzii že do nádrže umiestnim ponorné tlakové čerpadlo a tlaková nádoba bude o 18m v dome v tech. miestnosti
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

bud daj ponorku - tam nebude ziadny problem, ale pozor na nedostatok vody - zhori ani nevies ako.
Alebo daj niekde do domu sigmacke cerpadlo - podla tych parametrov to zvladne lavou zadnou a este si bude pri tom aj piskat :-)
Kazdopadne, tak ci tak by som riesil elektronicku ochranu pred nedostatkom vody - to nie je studna.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

potreboval by si ako spomínal tienik, nejaké sigma čerpadlo... najlepšie 2-3 lamelové, samozrejme samonasávacie, k tomu dvojkilovatový motor... ale ak dáš vedľa nádrže šachtu, tak za cenu samotného čerpadla kúpiš malú kompaktnú vodáreň a peniaze za motor, nádrž, tlakový spínač strčíš do vrecka
2 1
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
tienik Pozri príspevok
Kazdopadne, tak ci tak by som riesil elektronicku ochranu pred nedostatkom vody - to nie je studna.
Toto ma zaujima. Ako sa to da dorobit?
Mam studnu iba na polievanie zahrady. Donedavna som pouzival cerpadlo Al-ko a behal s hadicou. Manzelku to prestalo bavit, znamy nam odporucil Wilo so zasobnikom, polozim trubky popod zem a ukoncim ventilom. Rad by som to dal na casovy spinac, ale bojim sa ze cerpadlo bez dozoru vytiahne vsetku vodu a zhori. Kdesi v sekcii poruchy sa pise, ze ak nebezi motor, mohla to sposobit ochrana proti behu nasucho, ale nikde inde nie je zmienka, ze cerpadlo je vybavene takou funkciou ... a skusat to nebudem.
Zaujimave, ze ponorne cerpadla maju plavak na zistenie hladiny, preco to nemoze mat aj sacie cerpadlo? (Termin "samonasavacie" sa mi nepaci, potom moze byt aj samotlakove a samoponorne cerpadlo. A nejde to samo, potrebuje motor a ten elektrinu.)
A preco ponorne cerpadlo nemoze mat taky vytlak ako sacie? Nuz toto je uz ina tema, priotita mojich otazok klesa zhora nadol.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
jednoduché zariadenie k čerpadlám:Pressure Manager












Registrácia pre odber noviniek
Majte neustále najnovšie informácie o produktoch, technológiách a akciách Grundfos. Registrujte sa a budete dostávať pravidelne tieto novinky mailom.Odoberať



Technické dáta

Krivky, CAD obrázky, manuály, servis.Prejsť do WebCAPS







Popis

Pressure Manager Grundfos je komplexné sofistikované zariadenie,
ktoré reguluje vaše čerpadlo v domácom systéme zásobovania vodou a v systémoch pre zvyšovanie tlaku.

Tlaková riadiaca jednotka pokrýva všetky potreby jednoduchých aj zložitých aplikácií.
Tento moderný produkt vyvinutý spoločnosťou Grundfos ponúka našu overenú kvalitu a osobitný rukopis, čo sa týka inovatívnych vlastností a funkcií, integrácie systému, pohodlia funkcie "zapoj a čerpaj" a ľahkej obsluhy.
Tlakovú riadiacu jednotku vám ponúkame v dvoch vynikajúcich modeloch: Model PM1 zabezpečujúci základnú flexibilitu a PM2 pre všestrannú reguláciu.
Použitie

PM 1 - ZÁKLADNÁ FLEXIBILITA
PM1 sa hodí na použitie tam, kde sa vyžaduje spustenie/ zastavenie čerpadla podľa spotreby. Je to riešenie umožňujúce základnú flexibilitu, ktoré čerpadlo spustí pri tlaku 1.5 alebo 2.2 barov.
PM1 spúšťa čerpadlo po dosiahnutí spúšťacieho tlaku a udržiava ho v chode, pokiaľ je v systéme prúdenie.
PM1 poskytuje pre vyššiu bezpečnosť ochranu pred chodom nasucho a alarm pri vratnom chode. Okrem toho sa hrdí zvyčajnou kvalitou výrobkov Grundfos, ktorá zaručuje vysokú flexibilnosť, masívnu elektroniku a dlhú životnosť.
PM 2 - VŠESTRANNÁ REGULÁCIA
PM2 je riešenie so všestrannou reguláciou, pričom čerpadlo spúšťa podľa nastavenia medzi 1.5 až 5 barov. Umožňuje tak prispôsobenie sa rôznym typom inštalácie a požadovanej úrovni komfortu. Spúšťací tlak sa nastaví vnútri jednotky, kým aktuálny tlak sa odčítava na intuitívnom LED displeji na prednej strane tlakovej riadiacej jednotky.
PM2 spúšťa čerpadlo po dosiahnutí spúšťacieho tlaku a udržiava ho v chode, pokiaľ je v systéme prúdenie.
PM2 je vybavený internou tlakovou nádržou, čím sa minimalizuje spúšťanie a zastavenie čerpadla v prípade presakovania zariadenia.
Okrem toho je PM2 možné optimalizovať na prevádzku s veľkou externou tlakovou nádobou, čo umožní funkciu diferenčného tlaku 1 bar. Výrazne sa tým znižuje počet hodín prevádzky čerpadla v zariadeniach s tlakovou nádobou.
Vlastnosti a výhody

  • Rozhranie s ľahkou obsluhou
  • Voľba pozície inštalovania
  • Flexibilný zdroj napájania
  • Otáčavá výtlačná prípojka
  • Ochranné funkcie
  • Prispôsobivosť
  • Vnútorná tlaková nádoba (PM 2)
  • Vhodné na napájanie benzínovými generátormi
  • Indikácia zapnutia
  • Indikácia chodu čerpadla
  • Poplašná signalizácia
  • Ochrana proti prevádzke nasucho
  • Otáčavá výtlačná prípojka.


Odporučiť




Výhody

  • Rozhranie s ľahkou obsluhou
  • Voľba pozície inštalovania
  • Flexibilný zdroj napájania

























0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať