Zavrieť

Porady

Zamestnávateľ neposkytuje stravné lístky

Prosím o radu...
Manžel dostal od zamestnávateľa stravné lístky naposledy v apríli min. roka. Potom mala firma problémy s vyplácaním aj miezd. Mzdy doplatili, ale stravné lístky dodnes nie... (dlžia zamestnancom strav.lístky od mája až doteraz)
Zamestnanci sa dozvedeli, že spoločnosť odkúpi iná firma a majú obavu, či im terajší zamestnávateľ doplatí nárok na stravné, akým spôsobom (je možné, že im stravenky nedá, len vyplatí 45% z ich hodnoty?) a či dostanú vôbec mzdu, keďže firma zrejme zanikne...
Je možné nejakým spôsobom stravenky vymáhať?
Ďakujem
Usporiadat
kendy kendy

kendy je offline (nepripojený) kendy

pavol54 Pozri príspevok
Prepáč ale na žiadne stravné lístky zo zákona nemá nikto nárok , ale zo zákona má nárok na stravu alebo dve( ak na to splní podmienky) a tento nárok môže byť riešený-teplou stravou alebo stravnými lístkami ak preukáže zamestnávateľ že zabezpečil stravu tak bohužiaľ.
Ja viem, ale zamestnávateľ žiadnu stravu nezabezpečil. A nedostali ani stravenky...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Takže zamestnávateľ je v reštrukturalizácii, už je po termíne, kedy sa dala pohľadávka uplatniť.

Čiste teoreticky by sa dalo považovať za nepeňažnú pohľadávku - ale je to neisté a ak by aj do toho nejaký právnik išiel (naozaj veľmi neistý spor aj s ohľadom na reštrukturalizáciu), tak by to stálo viac ako by bol prípadný prínos.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

pavol54 Pozri príspevok
Prepáč ale na žiadne stravné lístky zo zákona nemá nikto nárok , ale zo zákona má nárok na stravu alebo dve( ak na to splní podmienky) a tento nárok môže byť riešený-teplou stravou alebo stravnými lístkami ak preukáže zamestnávateľ že zabezpečil stravu tak bohužiaľ.
Nárok zo zákona je len na jedno teplé hlavné jedlo vrátana vhodného nápoja zamestnancovi v priebehu pracovnej zmeny.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Llívia Pozri príspevok

Nárok zo zákona je len na jedno teplé hlavné jedlo vrátana vhodného nápoja zamestnancovi v priebehu pracovnej zmeny.
Schválne som napísal aj dve ak splní podmienky (teda pracuje viac ako 11 hodín môže poskytnúť ďalšie. §152 zp
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

pavol54 Pozri príspevok
Schválne som napísal aj dve ak splní podmienky (teda pracuje viac ako 11 hodín môže poskytnúť ďalšie. §152 zp
V tvojom predchádzajúcom príspevku si to napísal zle.
Napísal si, že má nárok na jednu stravu alebo aj na dve:
pavol54 Pozri príspevok
Prepáč ale na žiadne stravné lístky zo zákona nemá nikto nárok , ale zo zákona má nárok na stravu alebo dve( ak na to splní podmienky) a tento nárok môže byť riešený-teplou stravou alebo stravnými lístkami ak preukáže zamestnávateľ že zabezpečil stravu tak bohužiaľ.
Až teraz si sa opravil (po tom, čo som citovala presné znenie zo Zákonníka práce), že nárok je len na jednu stravu a druhú zamestnávateľ môže, ale nemusí, poskytnúť.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať