Zavrieť

Porady

zamestnanecká premia za rok 2010

Dobrý deň,
chcem sa opytat na zamestnanecku premiu za rok 2010. zamestnanecku premiu ma nárok ten kto zarobil za rok 2010 od 1846,20 eur do 3692,40 eur. Je to spravne..??? ak som robila cely rok na Prac.pomer a mam napriklad sumu zakladu 3360,00 ako si vypocitam zamestnanecku premiu. Dakujem vopred za vase rady..
Usporiadat
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Silkov Pozri príspevok
Dala som do Alfy DP typ A; HP 1898,39Eur - pois. 253,31Eur = ČP 1645,08. 6mes. a hodilo mi ZP 78,52 Eur. Ale ČP je menší ako 1898,39 vzniká nárok na ZP?
Nemá nárok na ZP, nakoľko musí mať základ dane minim. vo výške 6-násobku minim. mzdy 1846,20 €./307,70x6/
Naposledy upravil katka50 : 10.02.11 at 08:55
0 0
Silkov Silkov

Silkov je offline (nepripojený) Silkov

To je škoda, ale čo už. Pekne ďakujem za odpovede....
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

katka50 Pozri príspevok
Nemá nárok na ZP, nakoľko musí mať základ dane minim. vo výške 6-násobku minim. mzdy 1846,20 €./307,70x6/
nie základ dane, ale zdaniteľný príjem musí mať 1846,20...a ten má, vyrátalo jej to dobre
3 0
Silkov Silkov

Silkov je offline (nepripojený) Silkov

Ták je to HP alebo ČP na prehodnotenie ZP??? Prosím dajte vedieť.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

§32 a

(3) Ak zamestnanec za príslušné zdaňovacie obdobie dosiahol posudzované príjmy v úhrnnej sume aspoň 6-násobku minimálnej mzdy a nižšej ako 12-násobok minimálnej mzdy, zamestnaneckou prémiou je suma vypočítaná percentuálnou sadzbou dane podľa § 15 z rozdielu sumy nezdaniteľnej časti základu dane podľa § 11 ods. 2 písm. a) a základom dane vypočítaným podľa § 5 ods. 8 zo sumy 12-násobku minimálnej mzdy. Ak zamestnanec za zdaňovacie obdobie dosiahol posudzované príjmy najmenej vo výške 12-násobku minimálnej mzdy, zamestnaneckou prémiou je suma vypočítaná percentuálnou sadzbou dane podľa § 15 z rozdielu sumy nezdaniteľnej časti základu dane podľa § 11 ods. 2 písm. a) a základom dane vypočítaným podľa § 5 ods. 8 z posudzovaných príjmov tohto zamestnanca. Vypočítaná suma zamestnaneckej prémie sa zaokrúhľuje na eurocenty nahor.


Pre posúdenie nároku na ZP sa vychádza z hrubého príjmu.
3 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

ewita888 Pozri príspevok
nie základ dane, ale zdaniteľný príjem musí mať 1846,20...a ten má, vyrátalo jej to dobre
Máš právdu, ospravedlňujem sa. Už som asi prepracovaná. Jasné.Pri posudzovaní nároku na ZP berie sa do úvahy zd. príjem, pri samotnom výpočte ZP - základ dane.
0 0
luciadr luciadr

luciadr je offline (nepripojený) luciadr

Zdravím,
prosím Vás o pomoc. Uhrn.prijmov zamestnanca bol 4442,- z toho poist.591, ciastk.zaklad dane teda 3851. Mal aj zivot.poistku 300. Ma narok na zam.premiu? Ak ano, ako sa pocita?

Dakujem
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

luciadr Pozri príspevok
Zdravím,
prosím Vás o pomoc. Uhrn.prijmov zamestnanca bol 4442,- z toho poist.591, ciastk.zaklad dane teda 3851. Mal aj zivot.poistku 300. Ma narok na zam.premiu? Ak ano, ako sa pocita?

Dakujem
Musí si vybrať, čo je pre neho výhodnejšie. Nemôže mať nárok aj na ZP aj na poistku.
1 0
Arava Arava

Arava je offline (nepripojený) Arava

Prosím poraďákov o radu,
zamestnanec v pracovnom pomere od 1.1.2010 do 30.6.2010, apríl, máj, jún bol na PN vo výplate za jún mu bolo vyplatené odstupné a prémie - ukončil sa s ním pracovný pomer 30.6.2010 jeho Brutto príjem bol 2 453,26 EUR spolu s odstupným. Od 1.7.2010 do 31.12.2010 bol evidovaný na úrade práce a zároveň v našej firme pracoval na dohodu v mesiaci november a december. Vznikne mu nárok na zemestnaneckú prémiu?? Podmienku príjmu aspoň 1846,20 splňa ale ako posudzovať podmienku poberania príjmov minimálne 6 kalendárnych mesiacov?? započítava sa aj mesiac v korom mal vyplatené odstupné?? a práca na dohodu??
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Arava Pozri príspevok
Prosím poraďákov o radu,
zamestnanec v pracovnom pomere od 1.1.2010 do 30.6.2010, apríl, máj, jún bol na PN vo výplate za jún mu bolo vyplatené odstupné a prémie - ukončil sa s ním pracovný pomer 30.6.2010 jeho Brutto príjem bol 2 453,26 EUR spolu s odstupným. Od 1.7.2010 do 31.12.2010 bol evidovaný na úrade práce a zároveň v našej firme pracoval na dohodu v mesiaci november a december. Vznikne mu nárok na zemestnaneckú prémiu?? Podmienku príjmu aspoň 1846,20 splňa ale ako posudzovať podmienku poberania príjmov minimálne 6 kalendárnych mesiacov?? započítava sa aj mesiac v korom mal vyplatené odstupné?? a práca na dohodu??
Na ZP nemá nárok - nespĺňa podmienku 6 mesiacov pracovného pomeru, počíta sa január, február, marec a jún. Ak v apríli a v máji nebol vyplatený žiaden príjem, tieto sa nepočítajú. Tak isto ani dohody sa nepočítajú do odpracovaných mesiacov.
6 0
Arava Arava

Arava je offline (nepripojený) Arava

Tamila Pozri príspevok
Na ZP nemá nárok - nespĺňa podmienku 6 mesiacov pracovného pomeru, počíta sa január, február, marec a jún. Ak v apríli a v máji nebol vyplatený žiaden príjem, tieto sa nepočítajú. Tak isto ani dohody sa nepočítajú do odpracovaných mesiacov.
Ďakujem za odpoveď, mám však ešte jednu otázku: Keby tomuto zamestnancovi boli ešte doplatené prémie za vykonanú prácu po ukončení pracovného pomeru teda v mesiaci júl a august vznikol by mu nárok na zamestnaneckú prémiu?? (Mal by príjem za mesiace január, február, marec, jún, júl a august.)
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

a ako chceš spätne doplatiť prémie ??? - odvody , daň ...
0 0
Arava Arava

Arava je offline (nepripojený) Arava

jeso Pozri príspevok
a ako chceš spätne doplatiť prémie ??? - odvody , daň ...
Nechcem mu spatne nič doplcáť, ale v naše firme sme vyplácali prémie na základe odpracovaných hodín z predchádzajúceho mesiaca, to znamená, že zamestnanec skončil pracovný pomer 30.6.2010 a v júli (už po skončení pracovného pomeru) mal vyplatené prémie podľa mzdového predpisu našej firmy - tie mu boli zadanené zrážkovou daňou, odvody už neboli žiadne lebo to mal vyplatené po skončení PP.
0 0
Gabo71 Gabo71

Gabo71 je offline (nepripojený) Gabo71

Ja mám zaujímavý prípad:

Pracovníčka bola v r. 2010

- od 01.01.do 09.02.2010 evidovaná na úrade práce

- od 10.02.do 09.11.2010 zamestnaná v spoločnosti, ktorá jej nevyplatila ani jednu mzdu - bolo jej vystavené potvrdenie o príjme za r. 2010 s nulovými hodnotami - mzda jej síce bola zúčtovaná ale nevyplatená - (Potvrdenie o príjme nekorešpondovalo so mzdovým listom).

- od 10.11.2010 do 31.12.2010 zamestnaná v spoločnosti, kde mala úhrn príjmov 1.271,36 po odrát.poistného: 1.101.,39 eur čiast.základ dane.

nárok na zamestnaneckú prémiu vzniká-nevzniká?, pretože nespĺňa podmienku dosiahnutia 6-násobku minimálnej mzdy. Ale čo znamená "dosiahol príjmy?", lebo teoreticky ich dosiahla, ale jej neboli vyplatené. Aký je Váš názor?
0 0
aglv aglv

aglv je offline (nepripojený) aglv

Prosím o radu. Ak zamestnanec od 1.1.2010 do 11.5.2010 bol nezamestnaný a vedený na UPSVAR a od 12.5.2010 do 31.12.2010 zamestnaný mám mu počítať pomernú časť zamestnaneckej prémie za 7 alebo 8 mesiacov?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

aglv Pozri príspevok
Prosím o radu. Ak zamestnanec od 1.1.2010 do 11.5.2010 bol nezamestnaný a vedený na UPSVAR a od 12.5.2010 do 31.12.2010 zamestnaný mám mu počítať pomernú časť zamestnaneckej prémie za 7 alebo 8 mesiacov?
Za 8 mesiacov, nakoľko v 8 mesiacoch roku 2010 mal príjem.
0 0
jenny5 jenny5

jenny5 je offline (nepripojený) jenny5

Ja mám takú otázočku, dokedy je potrebné vyplatiť zamestnancovi zamestnaneckú prémiu za rok 2010? Vopred vďaka.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
jenny5 Pozri príspevok
Ja mám takú otázočku, dokedy je potrebné vyplatiť zamestnancovi zamestnaneckú prémiu za rok 2010? Vopred vďaka.
Zákon o dani z príjmov

§ 38
Ročné zúčtovanie

(6) Ročné zúčtovanie a výpočet dane vykoná zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) najneskôr do 31. marca roka nasledujúceho po uplynutí zdaňovacieho obdobia. Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) zamestnancovi po vykonaní ročného zúčtovania, najneskôr však pri zúčtovaní mzdy za apríl v roku, v ktorom sa ročné zúčtovanie vykonáva, vráti rozdiel medzi vypočítanou daňou a úhrnom zrazených preddavkov na daň v prospech zamestnanca a vyplatí zamestnaneckú prémiu (§ 32a) a daňový bonus alebo jeho časť (§ 33) do výšky ustanovenej týmto zákonom. O vrátený rozdiel z ročného zúčtovania zníži zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) odvod preddavkov na daň (dane) najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom sa ročné zúčtovanie vykonalo, alebo sa uplatní postup podľa § 35 ods. 7. Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) postupoval podľa § 36 ods. 5, zníži odvod preddavku na daň (dane) aj o sumu daňového bonusu najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom sa ročné zúčtovanie vykonalo, alebo uplatní postup podľa § 35 ods. 7. Správca dane použije postup podľa § 40 ods. 8. Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane122) a ktorý postupoval podľa § 32a ods. 5, zníži odvod preddavkov na daň (dane) aj o sumu zamestnaneckej prémie najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom sa ročné zúčtovanie vykonalo, alebo uplatní postup podľa § 35 ods. 7.
Naposledy upravil rodina1 : 17.02.11 at 13:57 Dôvod: Doplnenie
2 0
jenny5 jenny5

jenny5 je offline (nepripojený) jenny5

Ďakujem krásne
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Neviem, do akej témy do dať, dám to sem:
Bola som si zaniesť DPFO A na daňový úrad. Nakoľko mi za rok 2010 vznikol nárok na zamestnaneckú prémiu. Pani na daňovom úrade ma upozornila, že pokiaľ si uplatňujem zamestnaneckú prémiu, riadok č. 37 (nezdaniteľná čiastka na daňovníka) sa vôbec nevypĺňa.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať