Zavrieť

Porady

zamestnanecká premia za rok 2010

Dobrý deň,
chcem sa opytat na zamestnanecku premiu za rok 2010. zamestnanecku premiu ma nárok ten kto zarobil za rok 2010 od 1846,20 eur do 3692,40 eur. Je to spravne..??? ak som robila cely rok na Prac.pomer a mam napriklad sumu zakladu 3360,00 ako si vypocitam zamestnanecku premiu. Dakujem vopred za vase rady..
Usporiadat
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

rodina1 Pozri príspevok
Neviem, do akej témy do dať, dám to sem:
Bola som si zaniesť DPFO A na daňový úrad. Nakoľko mi za rok 2010 vznikol nárok na zamestnaneckú prémiu. Pani na daňovom úrade ma upozornila, že pokiaľ si uplatňujem zamestnaneckú prémiu, riadok č. 37 (nezdaniteľná čiastka na daňovníka) sa vôbec nevypĺňa.
áno, dokonca je to aj v poučení
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
ewita888 Pozri príspevok
áno, dokonca je to aj v poučení
no, a vidíš, keď som si z Krosu stiahla DP, tak, keď nezakliknem nezdaniteľnú čiastku, tak zamestnanecká prémia je nulová.
... Učíme sa celý život ...
1 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

no veru.. a čím viac toho študujem, tým viac sa mi to v hlave moce a zas si pripadám blbá.. jáj, tie pamäťové bunky..
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
čo dnes platilo, zajtra už neplatí ... aby sme nič iné nerobili, len každú chvíľku boli "zavesení" na internete ... tie každodenné novoty ma už nebavia
0 0
bobiko bobiko

bobiko je offline (nepripojený) bobiko

Tony1 Pozri príspevok
Tak to je dosť nespravodlivé, keď je to tak, lebo ten zamestnanec z tej dotácie nemal nič.
mal pracu... to je nic?
0 0
mery356 mery356

mery356 je offline (nepripojený) mery356

Prosím o radu. Mám nezvyčajný prípad. Zamestnanec má u jedného zamestnávateľa (Obecný úrad) dva pracovné pomery počas celého roka na polovičné úväzky. Dosť nelogické, ale tak to je. Celkový čiastkový základ dane je 3891,12€. Má nárok na zamestnaneckú prémiu, keď má dva pracovné pomery, aj keď je to jeden zamestnávateľ?
0 0
Ali36 Ali36

Ali36 je offline (nepripojený) Ali36

Zamestnávateľ v roku 2009 dostal podľa §47 finančný príspevok na vzdelávanie zamestnancov, s podmienkou udržania ich zamestnávania do dobu 12 mesiacov. Má zamestnanec nárok na zamestnaneckú prémiu v roku 2010? Totižto podmienka 12 mesiacov uplynula 30.11.2010. Ďakujem za odpoveď.
0 0
mirka06121985 mirka06121985

mirka06121985 je offline (nepripojený) mirka06121985

ALI: Ak ide o zamestnanca, na ktorého podporu udržania v zamestnaní sa v príslušnom
zdaňovacom období (v roku 2010) poskytol príspevok podľa zákona č. 5/2004 Z. z.
o službách zamestnanosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších
predpisov, konkrétne
· § 47- teoretická a praktická príprava zamestnancov na získanie nových
vedomostí a odborných zručností
· § 50a - príspevok na podporu udržania v zamestnaní zamestnancov s nízkymi mzdami
· § 50c - príspevok na podporu zamestnávania znevýhodneného uchádzača o zamestnanie
v sociálnom podniku, ide o časť príspevku, ktorá sa vzťahuje k udržaniu pracovného
miesta u zamestnávateľa
· § 50d - príspevok na podporu udržania zamestnanosti
· § 53 - príspevok na dochádzku za prácou
· § 53a - príspevok na presťahovanie za prácou
· § 53b - príspevok na dopravu do zamestnania
· § 56a - príspevok na udržanie občana so zdravotným postihnutím v zamestnaní
· § 59 - príspevok na činnosť pracovného asistenta – zamestnanca
· § 60 - príspevok na úhradu prevádzkových nákladov chránenej dielne alebo chráneného
pracoviska a na úhradu nákladov na dopravu zamestnancov,
nárok na zamestnaneckú prémiu nevzniká.
Súbeh zamestnaneckej prémie a poskytnutia príspevku na udržanie v zamestnaní sa
vylučuje.
0 0
detektív detektív

detektív je offline (nepripojený) detektív

Ako zistím , či zamestnanec bol počas TPP práceneschopný?
Ide mi o to, že z prinesených potvrdení to nezistím .
Chcem sa vyhnúť situácii, že ak by mal v nejakom mesiaci nulový príjem sa to nezapočítava do časového sledu 6 mesiacov.
0 0
detektív detektív

detektív je offline (nepripojený) detektív

detektív Pozri príspevok
Ako zistím , či zamestnanec bol počas TPP práceneschopný?
Ide mi o to, že z prinesených potvrdení to nezistím .
Chcem sa vyhnúť situácii, že ak by mal v nejakom mesiaci nulový príjem sa to nezapočítava do časového sledu 6 mesiacov.
DAKUJEM
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

detektív Pozri príspevok
Ako zistím , či zamestnanec bol počas TPP práceneschopný?
Ide mi o to, že z prinesených potvrdení to nezistím .
Chcem sa vyhnúť situácii, že ak by mal v nejakom mesiaci nulový príjem sa to nezapočítava do časového sledu 6 mesiacov.
Na doloženom potvrdení máš kolonku Údaje potrebné na uplatn ZP.
0 0
detektív detektív

detektív je offline (nepripojený) detektív

katka50 Pozri príspevok
Na doloženom potvrdení máš kolonku Údaje potrebné na uplatn ZP.
Čiže, ak by bol v prac.pomere, ale jeden cely mesiac by bol na PN,
v potvrdení bude nezaškrknutý mesiac?

Dakujem
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

detektív Pozri príspevok
Čiže, ak by bol v prac.pomere, ale jeden cely mesiac by bol na PN,
v potvrdení bude nezaškrknutý mesiac?

Dakujem
Áno, zakrížikované budú iba tie, v ktorých vzniká nárok.
0 0
detektív detektív

detektív je offline (nepripojený) detektív

Tamila Pozri príspevok
Áno, zakrížikované budú iba tie, v ktorých vzniká nárok.
ok, ĎAKUJEM .
0 0
Tony1 Tony1

Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

Neviem, či tu náhodou nebola takáto otázka a možno sa opakujem,ale chcem sa uistiť?

Zmluva s ÚPSVaR §50a bola uzavretá v 10/2010. No prvú dotáciu dostali zamestnanci až v mzde za 01/2011. Majú za rok 2010 nárok na zamestnaneckú prémiu?
0 0
Tony1 Tony1

Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

Tony1 Pozri príspevok
Neviem, či tu náhodou nebola takáto otázka a možno sa opakujem,ale chcem sa uistiť?

Zmluva s ÚPSVaR §50a bola uzavretá v 10/2010. No prvú dotáciu dostali zamestnanci až v mzde za 01/2011. Majú za rok 2010 nárok na zamestnaneckú prémiu?
Prosím Vás poraďte mi niekto.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Tony1 Pozri príspevok
Neviem, či tu náhodou nebola takáto otázka a možno sa opakujem,ale chcem sa uistiť?

Zmluva s ÚPSVaR §50a bola uzavretá v 10/2010. No prvú dotáciu dostali zamestnanci až v mzde za 01/2011. Majú za rok 2010 nárok na zamestnaneckú prémiu?
A ako znie dohoda. Tam musí byť uvedené, za aké obdobie to je.
0 0
Tony1 Tony1

Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

Dohoda je uzavretá dňa 30.09.2010. A je uzavretá tuším na dva roky, nemám ju teraz pred sebou, tak to neviem povedať isto. Ale začala tak ako hovorím. No fyzicky peniaze dostali až v januári 2011. Tak neviem, či by ešte za rok 2010 mali nárok na ZP?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Tony1 Pozri príspevok
Dohoda je uzavretá dňa 30.09.2010. A je uzavretá tuším na dva roky, nemám ju teraz pred sebou, tak to neviem povedať isto. Ale začala tak ako hovorím. No fyzicky peniaze dostali až v januári 2011. Tak neviem, či by ešte za rok 2010 mali nárok na ZP?
Ak je dohoda uzavretá 30. 9. 2010, zrejme príspevok, ktorý dostali v januári 2011 bude za október 2010. Ak je to tak, potom na ZP nárok nevzniká. Prosím, pridajte aj ďalší názor.
0 0
stan013 stan013

stan013 je offline (nepripojený) stan013

lexa, harabin, meciar, fico, dzurinda, slota.. vsetko su to narodne poklady, mali by sme ich mumifikovat.. cim skor, tym lepsie - padla otazka, ze ci zaziva? tu odpovedam, ze to by som nechal na odbornikoch, kazdopadne ale do konca kalendarneho roka https://www.youtube.com/watch?v=88f7MHLtS00 ...viac
Dobrý deň,

Správny výpočet by mal byť 157,04*9/12 = 117,78€, ak bol príjem z dohody v inom mesiaci, než príjem z TPP, mýlim sa? Príjmy z dohôd mimo pracovný pomer sa nezapočítavajú len do tzv. "časového testu" ako podmienky pre nárok na zamestnaneckú prémiu..(aj v prípade, že bola odvedená zrážková daň)?

Ďakujem za objasnenie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať