Zavrieť

Porady

Je moja pracovná zmluva platná? SÚRNE

Dobrý deň. Prosím o radu. Mám uzavretú zmluvu na dobu určitú. Zamestnávateľ však v zmluve neuviedol svoj názov presne ako je uvedené v obchodnom registri. V zmluve mám s.r.o v registri je toto viac rozpísané. Zistil som to až po opatovnom nahliadnutí/ v čase písania výpovedi/ Je takáto zmluva vôbec platná?
Naposledy upravil Dav : 26.01.11 at 03:58
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    § 107 obchodného zákonníka
    Obchodné meno spoločnosti musí obsahovať označenie "spoločnosť s ručením obmedzeným", postačí však skratka "spol. s r. o." alebo "s. r. o.".


    Zvolené označenie právnej formy je súčasťou obchodného mena a zapisuje sa do obchodného registra s právotvorným účinkom. Preto sa používa v tej forme, ktorá je v obchodnom registri zapísaná.
    Obchodná spoločnosť si dosť často skracuje značku "spol. s r. o." pri používaní názvu, v zmluve by však mala byť totožná s registrom. Môže sa to však aj považovať za chybu v písaní.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Tak čo má tvoj zamestnávateľ v obchodnom registri?
    Ja si myslím, že všade inde (napr. dane, odvody) to zamestnávateľ uvádza správne a o tej tvojej zmluve vieš len ty. Môžeš si to dať opraviť priamo v zmluve na okraji s podpisom a pečiatkou zamestnávateľa. Tak opravuje chyby v zmluvách aj kataster.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ondrej121 Pozri príspevok
    V obchodnom registri je uvedená tiež iná firma s rovnakým názvom, len tam má spol. s.r.o.
    Bude to považované za chybu v písaní a zmluva je platná. Doteraz si na základe tej zmluvy pracoval, takže aj keby nebola platná, máš riadny pracovný pomer s firmou, lebo si pracoval a poberal si za prácu mzdu.

    Príliš špekuluješ...

    ondrej121 je offline (nepripojený) ondrej121

    ondrej121
    V obchodnom registri je uvedená tiež iná firma s rovnakým názvom, len tam má spol. s.r.o.

    Ibaaktak je offline (nepripojený) Ibaaktak

    Ibaaktak
    určite je platná a dokonca by zrejme bola platná aj keby nebola v písomnej forme. Pracovná zmluva iba pracovný pomer zakladá.Vznik pracovného pomeru je nástup do prvej pracovnej zmeny s vedomím účastníkov

    Je moja pracovná zmluva platná? SÚRNE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.