Zavrieť

Porady

Platobny rozkaz nedoruceny?

Dobry den,

Chcem sa spytat ci je mozne zistit ci namna bol podany platobny rozkaz a ak ano ako.
ide oto ze sestre prisiel platobny rozkaz a mne nie pritom sme v istej zalezitosti postupovali rovnako.
(3 faktury v hodnote zapezpeky sme neuhradili kedze firma nam zabezpeku odmietla vratit.)

ja som sa odvtedy ale 2x stahoval a preto ak na moje meno vydal sud rozkaz tiez ako to mozem zistit?
Dakujem
Usporiadat
focalor focalor

focalor je offline (nepripojený) focalor

1. staci zavolat na sud (informacne oddelenie), v ktorom mas trvaly pobyt, alebo si mal trvaly pobyt a spytat sa, ci sa voci tebe nevedu nejake sudne konania, ak by teta nechcela povedat, tak da sa to riesit cez pisomnu ziadost na sud...

2. neviem akou formou vam ten zavazok vznikol, ale ak ste zaviazani spolocne a nerozdielne, mohol zalovat len tvoju sestru...
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Matou Matou

Matou je offline (nepripojený) Matou

Zavezok bol zvlast na jej meno aj moje meno.
Co ak pri registracii alebo zavazku bola uvedena adresa kde som byval vtedy(koly korespondencii)?
Zistitim to aj tak na sude v mieste trvaleho bydliska?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Matou Pozri príspevok
Dobry den,

Chcem sa spytat ci je mozne zistit ci namna bol podany platobny rozkaz a ak ano ako.
ide oto ze sestre prisiel platobny rozkaz a mne nie pritom sme v istej zalezitosti postupovali rovnako.
(3 faktury v hodnote zapezpeky sme neuhradili kedze firma nam zabezpeku odmietla vratit.)

ja som sa odvtedy ale 2x stahoval a preto ak na moje meno vydal sud rozkaz tiez ako to mozem zistit?
Dakujem
AK si si trvalé bydlisko nahlasoval poriadne, tak si evidovaný v registri obyvateľstva a súd si ťa vie ľahko nájsť aj na zmenenej adrese. Ak si si nenahlásil nový trvalý pobyt, tak ti budú posielať poštu na poslednú známu adresu (ktorú máš evidovanú v centrálnom registri) .
0 0
Matou Matou

Matou je offline (nepripojený) Matou

Chobot Pozri príspevok
AK si si trvalé bydlisko nahlasoval poriadne, tak si evidovaný v registri obyvateľstva a súd si ťa vie ľahko nájsť aj na zmenenej adrese. Ak si si nenahlásil nový trvalý pobyt, tak ti budú posielať poštu na poslednú známu adresu (ktorú máš evidovanú v centrálnom registri) .
Trvale bydlisko mam riadne vyplnene, prechodne bydlisko neuvadzam ani nemam vybavene.

Takze Ak som to dobre pochopil...

Pokial nejaka firma namna poda platobny rozkaz uvazda sudu aj adresu ktoru eviduje firma? alebo po vydani prikazu sud zasiela rozhodnutie na adresu trvaleho alebo prechodneho pobytu a adresa ktoru som zadal firme v tom case je irelevantna?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Matou Pozri príspevok
Trvale bydlisko mam riadne vyplnene, prechodne bydlisko neuvadzam ani nemam vybavene.

Takze Ak som to dobre pochopil...

Pokial nejaka firma namna poda platobny rozkaz uvazda sudu aj adresu ktoru eviduje firma? alebo po vydani prikazu sud zasiela rozhodnutie na adresu trvaleho alebo prechodneho pobytu a adresa ktoru som zadal firme v tom case je irelevantna?
Najprv zasiela na adresu, ktorú uvedie navrhovateľ v návrhu. Ak je PL nedoručiteľný (pošta vráti, že adresát neznámy, alebo sa odsťahoval),tak súd pátra v centr. registri po aktuálnej adrese odporcu a zasiela PL na túto adresu.
1 0
Matou Matou

Matou je offline (nepripojený) Matou

No odkedy je pravoplatny tento platobny rozkaz?
odo dna dorucenia(prevzatia do vlastnych ruk)..ak je tam 15dnova lehota na odvolanie a mne to dorucia o 10 dni neskor lebo sa to mota na postach? ako je to?
0 0
Matou Matou

Matou je offline (nepripojený) Matou

Este jedna otazka k tomu...
Musi byt platobny rozkaz doruceny do vlastnych ruk alebo si to mozem najst len vhodene v schranke?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Matou Pozri príspevok
Este jedna otazka k tomu...
Musi byt platobny rozkaz doruceny do vlastnych ruk alebo si to mozem najst len vhodene v schranke?
V schránke nájdeš maximálne odkaz od poštára/ky , že si nebol zastihnutý doma ...

Jasné , že do vlastných rúk ...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Matou Pozri príspevok
No odkedy je pravoplatny tento platobny rozkaz?
odo dna dorucenia(prevzatia do vlastnych ruk)..ak je tam 15dnova lehota na odvolanie a mne to dorucia o 10 dni neskor lebo sa to mota na postach? ako je to?
Lehota na podanie odporu voči PL sa počíta dňom prevzatia PL. PL sa doručuje do vlastných rúk s doručenkou, takže súd vie presne, ktorý deň si prevzal PL (ak si ho prevzal).
0 0
focalor focalor

focalor je offline (nepripojený) focalor

pokial nebude platobny rozkaz doruceny, sud nariadi pojednavanie, ak sa pocas pojednavania nepodari zistit pobyt zalovaneho (teda teba), a nebudu ta vediet predvolat a dorucovat ti pisomnosti, moze ti byt ustanoveny opatrovnik v tejto veci, ktory ta bude zastupovat, ale povacsine su to ludia zo sudu, ktori o veci nemaju ani sajnu, takze ani branit ta nebudu, len formalne sa zucastnia konania a nasledne moze byt rozhodnute v tvoj neprospech a exekutor si uz najde tvoj majetok, resp. ucty a pod...

osobne by som skusil sa po sude informovat, ci nie je voci mne vedene akekolvek sudne konanie...

s tym zavazkom to teraz celkom nechapem, aky to bol zavazok, aby som vedel urcit ci ide o zavazok za ktory zodpovedate spolocne a nerozdielne (t. j. zalobca moze cely dlh vymahat len od tvojej sestry a vobec nemusi postupovat voci tebe...)
1 0
Matou Matou

Matou je offline (nepripojený) Matou

Ako je potom mozne ze sestra to nasla v schranke..Ziadne do vlastnych ruk ..

A ak bol navrh na platobny rozkaz podany v bratislave da sa zistit ci voci mne niesu vedene spory na sude v mieste mojeho bydliska ktore je mimo BA alebo na sude kde to bolo bodane?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Matou Pozri príspevok
Ako je potom mozne ze sestra to nasla v schranke..Ziadne do vlastnych ruk ..

A ak bol navrh na platobny rozkaz podany v bratislave da sa zistit ci voci mne niesu vedene spory na sude v mieste mojeho bydliska ktore je mimo BA alebo na sude kde to bolo bodane?

Platobný rozkaz v schránke? Obyčajný, nedoporučený list? To neverím, že by až tak fatálnu chybu spravil súd...
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
určite by to súd neposlal bez návratky za doručenie...nezavádza nás tak trocha aj autor témy????
0 0
Eva10 Eva10

Eva10 je offline (nepripojený) Eva10

katarina.j Pozri príspevok
určite by to súd neposlal bez návratky za doručenie...nezavádza nás tak trocha aj autor témy????
Podľa mňa to bol list od vymáhačskej firmy, tváriaci sa ako platobný rozkaz. Skúšajú to takto na menej znalých aby sa dostali k peniazom.

Opýtaj sa sestry čo jej to vlastne prišlo, kto bol na obálke ako odosielateľ a aká bola podacia pošta.
0 0
Matou Matou

Matou je offline (nepripojený) Matou

Opravujem..

List dostala od pani u ktorej byvala predtym..ale bol to len list v ktorom ju informovali ze voci nej zacal sudny spor..

Rozhodnutie jej prislo na adresu trvaleho bydliska..
Ospravedlnujem sa...

Tym padom mi je to jasne...
Rozhodnutie prijde aj mne na adresu trvaleho bydliska ale na ktorom sude sa mozem informovat ohladom sporov vedenych voci mne pokial nedostanem rozhodnutie neviem a asi sa to ani neda zistit.?


Tym padom dakujem za odpovede a rady.
0 0
focalor focalor

focalor je offline (nepripojený) focalor

tak informovat sa o sudnych sporoch vedenych voci svojej osobe sa mozes informovat na kazdom sude v SR, ale podla Osp je dana prislusnost sudu tym, ze sa zaluje v mieste bydliska zalovaneho (az na presne stanovene vynimky), cize v prvom rade sa informujes na sude, ktory je v obvode tvojho trvaleho bydliska...
0 0
Kána Prá Kána Prá

Kána Prá je offline (nepripojený) Kána Prá

Chobot Pozri príspevok
Lehota na podanie odporu voči PL sa počíta dňom prevzatia PL. PL sa doručuje do vlastných rúk s doručenkou, takže súd vie presne, ktorý deň si prevzal PL (ak si ho prevzal).
Dobry den,

ja som ta sestra.
Mozem sa odvolat aj proti postupu firmy? resp. ako to naformulovat? je to na to sablona?
A to, ze ma nekontaktovali a rovno po 2 rokoch dali na sud za neuhradene faktury za telefon? Ale ktorych uhradu som musela predlozit uz pred 2 rokmi, pretoze telefonne cislo som ziadala previest z firmy na mna, v com mi napokon bolo vyhovene?
dakujem
0 0
Kána Prá Kána Prá

Kána Prá je offline (nepripojený) Kána Prá

Viete mi prosim vysvetlit, preco mi v platobnom rozkaze zalobca zvysuje uroky z omeskania na 14,25% rocne podla §369 ods.1 ObZ a §3 nar.vlady sr č. 87/1995?
0 0
focalor focalor

focalor je offline (nepripojený) focalor

proti platobnemu rozkazu sa podava odpor, ktory musi byt odovodneny, ak su tieto podmienky splnene, sud platobny rozkaz zrusi a nariadi pojednavanie (toto vychadza z Obcianskeho sudneho poriadku)

veritel ma volnu dispoziciu so svojou pohladavkou, moze ta zalovat kedy sa mu zachce (t. j. hlavne v premlcacej dobe), takze aj po 2 rokoch je to OK, veritel ta nemusi vyzyvat na splnenie splatneho zavazku, ak bol raz splatny a si v omeskani s jeho splatenim, tak moze rovno podat navrh na sud...

v odpore treba potom odovodnit, preco je ich vymahanie nedovodne, resp. v akom rozsahu je dovodne...

pokial ide o uroky z omeskania - zmluva bola uzatvorena podla Obchodneho zakonnika predpokladam, a vyska uroku z omeskania sa urcuje podla pravidiel danych v pravnom predpise, kedy doslo 1x k omeskaniu, pricom tento urok ostava zachovany pocas celej doby omeskania....
0 0
Eva10 Eva10

Eva10 je offline (nepripojený) Eva10

Kána Prá Pozri príspevok
Viete mi prosim vysvetlit, preco mi v platobnom rozkaze zalobca zvysuje uroky z omeskania na 14,25% rocne podla §369 ods.1 ObZ a §3 nar.vlady sr č. 87/1995?
Ide o postup, ktorý umožňuje zákon, podľa tebou citovaných ustanovení môže požadovať 2 násobok diskontnej sadzby NBS, pokiaľ dlh vznikol do 31.12.2008 alebo základnú úrokovú sadzbu ECB ak dlh vznikol po 1.1.2009. Ak chceš oprávnenosť požadovanej úrokovej sadzby si skontroluj na stránke NBS v časti úrokové sadzby.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať