Zavrieť

Porady

Reklamácia

Dobrý deň potreboval by som radu. Zakúpil som si externy HDD značky Seagate v hodnote cca 150eur asi pred pol az tristvrte rokom. Za ten čas som ho bol už asi dvakrát reklamovať. Teraz sa mi stalo znovu že prestal z ničoho nič ísť (už som raz reklamoval ten istý problém). Zapojili ho, vyskúšali a na počkanie mi ho vymenili. A teraz mám najväčší problém s tým že som stratil bloček, no mám hdd fyzicky nepoškodeny aj krabicu a celé príslušenstvo ku nemu (niektoré dokonca ani nerozbalené). Mám právo na reklamáciu aj bez bločku? resp. môžem ich požiadať nech prezrú záznami o kúpe, alebo niečo také, alebo prísť s niekym kto mi to dosvedči aby mi uznali reklamáciu? a ešte jedna otázočka. Ak áno mám právo na výmenu za iný tovar v tej hodnote v akej som ho kupoval predtým, alebo v tej akú ma teraz, alebo na vrátenie plnej kupnej ceny? Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

    miramax1
    DJJonny Pozri príspevok
    a pokial by si ma pamatal, alebo podla nejakeho cisla tovaru na krabici?
    To, že si tovar reklamoval, by mali mať zapísané v knihe reklamácii/ tam by si to mohli overiť/, ale ako som písala, všetko je na ochote predávajúceho.

    DJJonny je offline (nepripojený) DJJonny

    DJJonny
    cize ak som to uz raz reklamoval v knihe reklamacii to musia mat zaevidovane? cize mozem sa odvolat na tu knihu nech to nejako overia?

    miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

    miramax1
    DJJonny Pozri príspevok
    cize ak som to uz raz reklamoval v knihe reklamacii to musia mat zaevidovane? cize mozem sa odvolat na tu knihu nech to nejako overia?
    Skús, za pokús to stojí.

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    DJJonny Pozri príspevok
    cize ak som to uz raz reklamoval v knihe reklamacii to musia mat zaevidovane? cize mozem sa odvolat na tu knihu nech to nejako overia?
    Môžeš ich slušne požiadať, ale podľa zákona nie sú povinný Ti reklamáciu uznať bez dokladu o kúpe, záleží na ich rozhodnutí...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    DJJonny Pozri príspevok
    a pokial by si ma pamatal, alebo podla nejakeho cisla tovaru na krabici?
    Nešpekuluj, ak nemáš doklad, predávajúci reklamáciu nemusí prijať. Môžeš to skúsiť, ale nedonútiš ho. Žiadni svedkovia alebo číslo tovaru ti nepomôže.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.