Zavrieť

Porady

Odvody z podielov zo zisku

Dobrý deň,
prosím o radu:
spoločníci sa rozhodli, že si vyplatia podiel na zisku za roky 2004-2009.
Chcel by som vedieť, či sa z toho platia odvody do SP a ZP.

Ďakujem
Usporiadat
Agneša Agneša

Agneša je offline (nepripojený) Agneša

ano.
0 0
22Silvicka 22Silvicka

22Silvicka je offline (nepripojený) 22Silvicka

Dobrý den..
Chcem sa opýtať už som sa pýtala na túto otázku podiely na zisku z rokov 2002,2003 vyplatených v roku 2011 treba zdaniť 19 percentnou danou a musí si konateľ podať daňové priznanie do 31.3.2112 a co dohoto datumu zaplatiť aj dan ale to musí si sám odviesť túto daň alebo to ide cez zamestnávatela nakolko je zamestnancom firmy aj konatelom...dakujem pekne za odpoved...
0 0
22Silvicka 22Silvicka

22Silvicka je offline (nepripojený) 22Silvicka

Naozaj nikto nevie mi poradiť...dakujem pekne..
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

22Silvicka Pozri príspevok
Dobrý den..
Chcem sa opýtať už som sa pýtala na túto otázku podiely na zisku z rokov 2002,2003 vyplatených v roku 2011 treba zdaniť 19 percentnou danou a musí si konateľ podať daňové priznanie do 31.3.2112 a co dohoto datumu zaplatiť aj dan ale to musí si sám odviesť túto daň alebo to ide cez zamestnávatela nakolko je zamestnancom firmy aj konatelom...dakujem pekne za odpoved...
Konateľ si podá DP sám, nakoľko príjmy zo zisku nepatria do príjmov zo ZČ.
0 0
22Silvicka 22Silvicka

22Silvicka je offline (nepripojený) 22Silvicka

No a tú 19 percentú daň kto musí zaplatiť z toho podielu na zisku lebo za tieto roky to podliehalo dani tak preto sa pýtam..díky pekne...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

22Silvicka Pozri príspevok
No a tú 19 percentú daň kto musí zaplatiť z toho podielu na zisku lebo za tieto roky to podliehalo dani tak preto sa pýtam..díky pekne...
Veď som písala, že si podá DP.
1 0
22Silvicka 22Silvicka

22Silvicka je offline (nepripojený) 22Silvicka

Dobre jasné dakujem ti pekne viem že si podá daňové priznanie sám a teda sám má uhradiť aj túto daň do 31.12.2012 pýtam sa lebo tomu nerozumiem...dakujem ti pekne..
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

22Silvicka Pozri príspevok
Dobre jasné dakujem ti pekne viem že si podá daňové priznanie sám a teda sám má uhradiť aj túto daň do 31.12.2012 pýtam sa lebo tomu nerozumiem...dakujem ti pekne..
Ak nemá posunutý termín podania, DP podá a daň aj zaplatí do 31.3.1012, resp. 2.4.2012.
0 0
22Silvicka 22Silvicka

22Silvicka je offline (nepripojený) 22Silvicka

Aha jasné tak dakujem ti pekne..
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Ahojte, len by som si chcela overiť informáciu, že vyplácané podiely na zisku spoločníkovi, ktorý je zároveň aj zamestnancom firmy (vyplatené mimo miezd) niesú predmetom dane, ale musí sa zaplatiť 10% odvod do zdravotnej poisťovne a to tak,že si v roku 2013 (za rok 2012) podajú daňové priznanie a tam si v ostatných príjmoch túto čiastku nad 44,2% napíšu? ďakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

V podstate áno, ale spôsob preukazovania príjmu zo zisku ešte nie je zákonom stanovený, pravdepodobne sa to bude oznamovať do ZP - taký je návrh zákona ale treba počkať, kým bue fungovať parlament.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

prosím Vás konateľ má postupne vyplácané podiely na zisku ešte z r. 2009, 2010 to nezdaňuje ani neodvádza do sp a zp? za r. 2011 vyšiel zisk, ktorý si dvaja konatelia rozdelia napoly a ak sa im vyplatí treba platiť do ZP z toho odvody? treba to niekde uvádzať aj do zápisnice z VZ? ďakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

r. 2009 a 2010 je bez akejkoľvek povinnosti
a 2011 je zatiaľ nie je určený postup, ktorý oznámi ZP vyplatený zisk......
inak majú poistenci povinnosť sa k nemu priznať.....
v roku 2012 majú sumu 339.89.€ ktorá je pre každú FO oslobodená od ZP, t.j. vyplatíš 10 000 € - 339.89. = 9660.11€ x10% = povinnosť 960.10€ pre spoločníka.....asi tak nejako
2 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

takže zatiaľ zaúčtujem rozdelenie zisku, vyplácať budem postupne v priebehu roka ako budú peniaze ale najskôr vyplatím r. 2009 a 2010. a r. 2011 možno až v 2013 podľa toho ako budú peniaze. a ešte otázočka ako majú povinnosť sa k nemu priznať. díky moc
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ak budeš vyplácať r. 2011 zavolaj do ZP a zisti si to.....
tú povinnosť viem iba zo školenia, zákon som neštudovala......
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

na ZP nič nevedia. Odbijú tým, že nevyšlo žiadne usmernenie k tomu ako preukazovať vyplácanie dividend. Že to sa bude robiť v roku 2013, nech si zavolám o rok ....
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ďakujem, takže to budem riešiť o rok
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

sybila3 Pozri príspevok
ďakujem, takže to budem riešiť o rok
Ja som zatiaľ ani nezachytila informáciu, či to bude povinnosťou toho kto vypláca dividendy alebo toho kto prijal dividendy.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Dobrý den,

chcela by som sa spýtať a poradiť ohľadne tohto.
Spoločník - konateľ, ktorý je občanom Rakúska sa v roku 2011 presťahoval na Slovensko (prenajal si tu byt) a nahlasil si tu trvalé bydlisko. V rakúsku je zdravotne poistený. Má vraj nejaké komerčné poistenie, ktoré v Rakúsku stačí keď tam nie je povinne poistný zo žiadneho titulu zamestnania alebo čohosi.


Je od momentu prehlásenia si bydliska rezidentom Slovenska?
Je už povinný prihlásiť sa na povinné ZP na Slovensku?
Ak áno, bude platiť v tomto prípade ZP zo zisku dosiahnutého v roku 2011?

Ďakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

K ZP :
(2) Povinne verejne zdravotne poistená je fyzická osoba, ktorá má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky; to neplatí, ak
a) je zamestnaná v cudzine a je zdravotne poistená na území štátu, v ktorom vykonáva činnosť zamestnanca,
b) vykonáva samostatnú zárobkovú činnosť v cudzine a je zdravotne poistená na území štátu, v ktorom vykonáva činnosť,
c) dlhodobo sa zdržiava v cudzine a je zdravotne poistená v cudzine; za dlhodobý pobyt v cudzine sa považuje pobyt dlhší ako šesť po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov.

Keďže má trvalý pobyt v SR a nevzťahuje sa na neho ani a) ani b) ani c) má byť povinne poistený v SR - mal sa prihlásiť do ZP hneď po prihlásení sa na trvalý pobyt. Z dividend platiť poistné bude, ak budú vyplatené v čase, kedy ešte bude poistený v SR.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať