Zavrieť

Porady

Odvody z podielov zo zisku

Dobrý deň,
prosím o radu:
spoločníci sa rozhodli, že si vyplatia podiel na zisku za roky 2004-2009.
Chcel by som vedieť, či sa z toho platia odvody do SP a ZP.

Ďakujem
Usporiadat
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

prosim vyplatili sme spoločnikom podiel na zisku za rok 2012 do kedy je potrebné poslať oznámenie na zdravotnú poisťovnu a zaplatiť 10% z vyplateného zisku??? prosím o radu treba to v tom mesiaci ako sme vyplatili???
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
zuzanna Pozri príspevok
prosim vyplatili sme spoločnikom podiel na zisku za rok 2012 do kedy je potrebné poslať oznámenie na zdravotnú poisťovnu a zaplatiť 10% z vyplateného zisku??? prosím o radu treba to v tom mesiaci ako sme vyplatili???
nie netreba, budete posielať hlásenie a podľa mňa to bude súčasťou RZZP 2012 v r.2013.
Mimochodom, zisk za rok 2012? To snáď nie, ved rok 2012 ešte neskončil.
1 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

prepac kejka za rok 2011
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

prosim vas a treba platit okrem zdravotnej poistovne aj na socialnu a odviest dan z vyplateneho zisku to snad uz nie len ma zavadza jedna kamaratka zevraj ano neviete mi aj v tomto poradit
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nie, iba ZP
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

tigy Pozri príspevok
Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, keď je spoločník vo svojej s.r.o-čke aj zamestnaný, zo svojho platu platí maximálne odvody a v roku 2012 bude mať vyplatené aj dividendy za rok 2011, bude musieť zaplatiť tých 10% aj tak, t.j. dividendy majú svoj samostatný vymeriavací základ a je jedno, že on už odvody v maximálnej výške zaplatil z príjmov zo závislej činnosti - t.j. suma sumarum zaplatí maximálne odvody + ešte 10% z dividend?
Vďaka za radu.
Prečo je zamestnancom a nemá nepravidelný príjem, lebo v takejto forme niektoré položky do SP neplatí.
1 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

KEJKA Pozri príspevok
nie, iba ZP
takze spolocnost vyplati cely zisk nic nebude zrazat ziadnych 10% do ZP ale len posle oznamenie do ZP ze vyplatila tomu a tomu tolko a tolko zisku a hotovo tak???. neviete do kedy treba podat to oznamenie na ZP???
a spolocnik si v roku 2013 poda rocne zuctovanie a odvedie tych 10% tak???
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
sro - áno, hlásenie, niekde na Porade sa riešilo aj tlačivo aj dokedy, ......
RZZP robí už ZP, takže spoločník nie.
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

http://www.porada.sk/t158325-p7-odvo...-zo-zisku.html .. príspevok č. 66 a aj 67 ... a neposledne aj 70 ...či?
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

ked sa vyplatil zisk za rok 2010 spolocnikom bolo to potrebne nahlasit do 31.05.2012 vsak z toho nesli este odvody trebalo podat aj tak to oznamenie ZP lebo ja som tak neurobila
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

zuzanna Pozri príspevok
ked sa vyplatil zisk za rok 2010 spolocnikom bolo to potrebne nahlasit do 31.05.2012 vsak z toho nesli este odvody trebalo podat aj tak to oznamenie ZP lebo ja som tak neurobila
http://www.porada.sk/t158325-odvody-...-zo-zisku.html príspevok č. 1 ... a zíde sa Ti, ak si prečítaš celé vlákno tejto témy ...
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

tak ak som to spravne pochopila tak oznamenie budem podavat az z vyplateneho zisku za rok 2011 takze musim to oznamenie podat do 31.05.2013 spravne
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

zuzanna Pozri príspevok
tak ak som to spravne pochopila tak oznamenie budem podavat az z vyplateneho zisku za rok 2011 takze musim to oznamenie podat do 31.05.2013 spravne
... tlačivko si má vypísať a aj podávať poistenec sám ( ... môže sa ľahko stať, že takýto poistenec môže mať také príjmy, o ktorých nemusíš mať ani potuchy ...)... no do 31. 5. 2013 je ešte ďaleko ...
Naposledy upravil promont maja : 21.08.12 at 04:45
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

majka tak staci to podat v tom termine ako si pisala ze?
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

zuzanna Pozri príspevok
majka tak staci to podat v tom termine ako si pisala ze?
... problém je len v tom, že ešte nové tlačivká nie sú .. takže musíme počkať ... ale v každom prípade, o tom bude informácia na stránke www.vszp.sk ...
Naposledy upravil promont maja : 21.08.12 at 08:26
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Na tomto "vynovenom" zákone ma najviac hnevá to, že vlastne zdvihne výdavky tým, ktorí poctivo platia, bolo by podľa mňa vhodnejšie, zamyslieť sa nad novelizáciou zákona, aby nebolo možné robiť prehmaty s niekoľkými s.r.o.čkami, a tak mať možnosť vymáhať od tých, ktorí platby poistenia ignorujú. Keď sa pozriem na to množstvo neplatičov, ktorí majú veselo založenú inú firmu, aj keď "stará" je dlžníkom s pekne objemnou sumou, tak krútim neveriac hlavou.
Neplatiči zostanú stále neplatičmi a "poctivci" ich vlastne takto budú stále dotovať.
1 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... no je pripravovaná novela zákona o zdravotnom poistení ... tá dvíha percento z 10% na 14% z vyplatených dividiend ... a týka sa aj prípadu, ak by bol napr. podiel na zisku po zdanení za rok 2011 vyplatený po 1. 1. 2013 = vtedy zaplatíme nie 10% ale už 14% ...

Definícia dividendy je už v súčasnosti platnom zákone v §10b ods.1 písm. e) :
"e) podiel na zisku vyplácaný zo zisku obchodnej spoločnosti alebo družstva, určeného na rozdelenie osobám, ktoré sa podieľajú na ich základnom imaní, alebo členom štatutárneho a dozorného orgánu tejto obchodnej spoločnosti alebo družstva, aj keď sú zamestnancami tejto obchodnej spoločnosti alebo družstva, vyrovnací podiel, podiel na likvidačnom zostatku obchodnej spoločnosti alebo družstva a podiel na výsledku podnikania vyplácaný tichému spoločníkovi okrem podielu na výsledku podnikania vyplácaného tichému spoločníkovi verejnej obchodnej spoločnosti, podielu na zisku spoločníka verejnej obchodnej spoločnosti a komplementára komanditnej spoločnosti a okrem podielu spoločníka verejnej obchodnej spoločnosti a komplementára komanditnej spoločnosti na likvidačnom zostatku pri likvidácii spoločnosti a vyrovnacieho podielu pri zániku účasti spoločníka vo verejnej obchodnej spoločnosti alebo pri zániku účasti komplementára v komanditnej spoločnosti, podiel na zisku vyplatený obchodnou spoločnosťou alebo družstvom zamestnancovi bez účasti na základnom imaní tejto spoločnosti alebo družstva podľa osobitného predpisu24) (ďalej len "dividendy")."
Naposledy upravil promont maja : 19.09.12 at 12:17
0 0
tigy tigy

tigy je offline (nepripojený) tigy

pavol54 Pozri príspevok
Prečo je zamestnancom a nemá nepravidelný príjem, lebo v takejto forme niektoré položky do SP neplatí.
... rozumiem, čo chceš povedať, ale potrebovala by som odpoveď na daný stav, nie ako by to mohlo byť
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
22Silvicka Pozri príspevok
dobrý den takže vyplatenie podielu na zisku z rokov 2002 a 2003 podliehajú zdaneniu a treba ich zdaniť 19 percentnou danou??
dakujem pekne..

Na doplnenie:

Vyberám z Usmernenia 13/2004 MF SR uverejneného vo FS 2/2004:

Podľa § 52 ods. 24 zákona o dani z príjmov, ustanovenie § 3 ods. 2 písm. c) a § 12 ods. 7 písm. c), podľa ktorého uvedené plnenia nie sú zdaňované, sa použije na podiely na zisku vykázaného za zdaňovacie obdobie po nadobudnutí účinnosti zákona o dani z príjmov, na vyrovnacie podiely a na podiely na likvidačnom zostatku, na vyplatenie ktorých vznikol nárok po nadobudnutí účinnosti tohto zákona, resp. po 31. decembri 2003. Uvedené sa použije aj na prípady, ak takéto príjmy vyplácajú subjekty so sídlom alebo bydliskom mimo územia Slovenskej republiky.

Na základe uvedeného sa nevyplatené podiely na zisku určené na základe hospodárskeho výsledku vykázaného do konca roka 2003, vyplácané po 31. decembri 2003 zdania ako súčasť základu dane príjemcu platnou sadzbou dane podľa § 15 zákona o dani z príjmov. Podiely na zisku prijaté zo zahraničia zo zisku vykázaného do 31. decembra 2003, vyplatené po 31. decembri 2003 sa rovnako zahrnujú do základu dane s tým, že daň ktorá bola zrazená v zahraničí sa vysporiada v zmysle úpravy vyplývajúcej z príslušnej zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia.

Podiely na zisku, aj keď sú určené na základe hospodárskeho výsledku vykázaného do konca roka 2003, vyplácané po 31. decembri 2003 daňovníkovi s obmedzenou daňovou povinnosťou, nie sú príjmom zo zdroja na území Slovenskej republiky podľa § 16 zákona o dani z príjmov, a to už počnúc nadobudnutím účinnosti tohto zákona.



1 0
janka-l janka-l

janka-l je offline (nepripojený) janka-l

A ako je to s odvodom do ZP z vyplateného zisku z roku 2002? ZP pýta 14%, nakoľko tento príjem sa uvádza v DP v kolónke ost. príjmy par. 8. Má na to VšZP vôbec právo?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať