Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane za rok 2010

Dobrý deň, môže mi, prosím, niekto poradiť? Od júna 2010 som bola nezamestnaná, vedená na Úrade práce a dostávala som pol roka podporu v nezamestnanosti, teda do novembra. Za prvých 5 mesiacov mi bývalý zamestnávateľ dal potvrdenie o príjmoch FO zo závislej činnosti... Mám aj potvrdenie na uplatnenie nezdaniteľných častí základu dane FO... zo životnej poisťovne. Neviem, čo mám teraz robiť. Mám nárok na vrátenie dane? Mám si sama podať daňové priznanie? Za radu vopred ďakujem.
Usporiadat
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

milanr Pozri príspevok
1. Može si dôchodca (predčasný starobný od 04/2010) uplatniť v RZD nezdaniteľnú časť na vyživovanú manželku, ak pracoval od 01-06/2010 potom bol už iba na dôchodku, v prípade že manželka nemala vlastný príjem a žili spolu 12 mesiacov v spoločnej domácnosti má nárok na plnú sumu 4025,70 € a samozrejme mal ZD nižší ako 31489,92 € ? Môže si uvedený dôchodca uplatniť v RZD aj zaplatené príspevky na DDS ? Sme jeho posledný zamestnávateľ a požiadal nás o vykonanie RZD.
2. Čo v prípade, ak sa jedná o výsluhového dôchodcu (k 1.1.2010) pracujúceho celý rok 2010, nárok na NČZD na daňovníka nemá ale zaplatené príspevky na životné poistenie a DDS si v RZD uplatniť môže ? Ďakujem.
ak nebol k 1.1.2010 dochodcom, on si može uplatnit celú NČZD.. ak manželka nemala žiadny príjem, tak tiež celú NČZD.. životné poistenie tiež može odrátať..
0 0
ROBOTKA* ROBOTKA*

ROBOTKA* je offline (nepripojený) ROBOTKA*

účtovníčka
ak zamestnanec neplatil ziadnu dan a ma narok na zamestnanecku premiu treba mu tam dat zivotnu poistku? myslim ze je to zbytocne.

a este mam jedneho pracovnika 1-6mes bol na UP aj u nas na dohode 5-6mes od 7-12 nas zamestnanec dostavame od UP preplatene odvody. Treba robit RZ mne vychadza ze ma narok aj na zamestnanecku premiu(204,72EUR)jeho prijem na dohodu bol 150 EUR a dan 28,50 ta sa mu tiez vrati . inak prijem mal 2160EUR a dan bola v tomto pripade 0,-

dakujem za radu
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

ROBOTKA* Pozri príspevok
ak zamestnanec neplatil ziadnu dan a ma narok na zamestnanecku premiu treba mu tam dat zivotnu poistku? myslim ze je to zbytocne.Nie, neuplatníš životnú poistku.

a este mam jedneho pracovnika 1-6mes bol na UP aj u nas na dohode 5-6mes od 7-12 nas zamestnanec dostavame od UP preplatene odvody. Treba robit RZ mne vychadza ze ma narok aj na zamestnanecku premiu(204,72EUR)jeho prijem na dohodu bol 150 EUR a dan 28,50 ta sa mu tiez vrati . inak prijem mal 2160EUR a dan bola v tomto pripade 0,- Treba pozrieť, podľa akého § máte príspevok z úradu práce, tam väčšinou nevzniká nárok na ZP

dakujem za radu
v texte
1 0
ROBOTKA* ROBOTKA*

ROBOTKA* je offline (nepripojený) ROBOTKA*

účtovníčka
mame pripevok 50a tak asi nema narok na premiu a dan mu mam z dohody vratit lebo z prac,pomeru dan nemal
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

ROBOTKA* Pozri príspevok
mame pripevok 50a tak asi nema narok na premiu a dan mu mam z dohody vratit lebo z prac,pomeru dan nemal
Daň mu vrátiš
0 0
ROBOTKA* ROBOTKA*

ROBOTKA* je offline (nepripojený) ROBOTKA*

účtovníčka
Tamila Pozri príspevok
Daň mu vrátiš


dakujem pekne
0 0
ALEXOLIVER ALEXOLIVER

ALEXOLIVER je offline (nepripojený) ALEXOLIVER

dobrý večer, chcela by som sa spýtať, ako sa dá vysporiadať nedoplatok na dani bývalého zamestnanca.Zamestnanec pracoval vo firme do 31.12.2010, požiadal o RZD a vyšiel mu nedoplatok, ako ho teraz firma so zamestnancom vysporiada? ďakujem.
0 0
ALEXOLIVER ALEXOLIVER

ALEXOLIVER je offline (nepripojený) ALEXOLIVER

nikto mi nevie prosím povedať, ako sa vysporiada nedoplatok na dani s bývalým zamestnancom? Stačí ked mu firma pošle ročné zúčtovanie dane a on si to sám musí uhradiť? Nie je firma povinná dávať nejaké oznámenie na daňový úrad?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

§ 40 Zák. o dani z príjmov :
5) Ak nemôže zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) zraziť zo zdaniteľnej mzdy zamestnanca nedoplatok dane z dôvodu podľa odseku 4 písm. a) a nedoplatok dane, ktorý vyplýva z ročného zúčtovania, alebo ak nemôže vybrať od zamestnanca daňový bonus podľa odseku 4 písm. b) a vyššiu sumu daňového bonusu, ako je ustanovená týmto zákonom, ktorá vyplýva z ročného zúčtovania, z dôvodu, že mu už nevypláca mzdu, alebo z dôvodu, že nemožno zamestnancovi podľa osobitných predpisov zrážku vykonať, vyberie nedoplatok dane alebo sumu rozdielu daňového bonusu správca dane príslušný podľa trvalého pobytu zamestnanca. Na tento účel zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) zašle všetky potrebné doklady do 30 dní odo dňa, keď táto skutočnosť nastala alebo keď ju tento zamestnávateľ zistil. Zamestnanec je povinný daňový nedoplatok vzniknutý jeho zavinením vrátane sankčného úroku alebo sumu rozdielu daňového bonusu vrátane sankčného úroku uhradiť miestne príslušnému správcovi dane najneskôr do konca zdaňovacieho obdobia, v ktorom správca dane úkon vykonal alebo v ktorom bolo rozhodnutie o tomto daňovom nedoplatku alebo sume rozdielu daňového bonusu zamestnancovi doručené. Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) a správca dane tento postup nepoužijú, ak sa daňový nedoplatok alebo suma rozdielu daňového bonusu rovná 3, 32 eura alebo je nižšia ako 3, 32 eura, ale len ak daňovník nevyužije možnosť podať vyhlásenie podľa § 50.
3 0
ALEXOLIVER ALEXOLIVER

ALEXOLIVER je offline (nepripojený) ALEXOLIVER

ďakujem pekne Andyke za odpoveď.
0 0
zuza8 zuza8

zuza8 je offline (nepripojený) zuza8

Chcem sa spýtať, ak robím ročné zúčtovanie preddavkov na daň a uplatňujem zamestnaneckú prémiu(úhr. vyplatených príjmov 3936,64 - 520,84 poistné a príspevky) to tlačiva mám vypísať aj r.04 4025,70 ? A môžem uplatniť aj daň vybranú zrážkou 21,22 € aj keď uplatňujem zam. prémiu?
Zamest.prémia vyšla 115,88€ + daň vybraná zrážkou = preplatok
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

zuza8 Pozri príspevok
Chcem sa spýtať, ak robím ročné zúčtovanie preddavkov na daň a uplatňujem zamestnaneckú prémiu(úhr. vyplatených príjmov 3936,64 - 520,84 poistné a príspevky) to tlačiva mám vypísať aj r.04 4025,70 ? A môžem uplatniť aj daň vybranú zrážkou 21,22 € aj keď uplatňujem zam. prémiu?
Zamest.prémia vyšla 115,88€ + daň vybraná zrážkou = preplatok
Do r. 04a vpíšeš 4025,70, ale do r. spolu r.04a+04b+04f nepíšeš nič.
Daň vybratú zrážkou mu vrátiš aj keď má nárok na ZP
0 0
Ľaľa Ľaľa

Ľaľa je offline (nepripojený) Ľaľa

Náš zamestnanec má za rok 2010 príjmy zo závislej činnosti, okrem toho v roku 2010 predal 1 ks hovädzieho dobytka (nie je živnostník ani nepodniká v poľnohospodárskej výrobe) v sume 340 €. Možno sumu 340 € považovať za ostatné príjmy podľa § 8 ods. 1 písm. b zákona o dani z príjmov a následne za príjem oslobodený od dane podľa § 9,ods. 1, písm. h), zamestnanec tým pádom nemusí podávať daňové priznanie a môžem mu urobiť RZD.
Naposledy upravil Ľaľa : 15.03.11 at 09:12
0 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

Ak zamestnancovi vyšiel nedoplatok z RZD 0,05 centov a chce darovať 2% musím mu túto čiastku strhnúť zo mzdy? Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

suklova Pozri príspevok
Ak zamestnancovi vyšiel nedoplatok z RZD 0,05 centov a chce darovať 2% musím mu túto čiastku strhnúť zo mzdy? Ďakujem.
ano
0 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

Ďakujem.
0 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

Zamestnanec doniesol potvrdenie od iného zamestnávateľa a má tam aj zrážkovú daň. Tú zrážkovú daň uviesť do riadku 15? Ja si osobne myslím že áno, len ma zmiatlo, že v poradcovi podnikateľa vo vzore vypísaného RZD do dávali do riadku 14. Čo je podľa Vás správne? Ďakujem.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

suklova Pozri príspevok
Zamestnanec doniesol potvrdenie od iného zamestnávateľa a má tam aj zrážkovú daň. Tú zrážkovú daň uviesť do riadku 15? Ja si osobne myslím že áno, len ma zmiatlo, že v poradcovi podnikateľa vo vzore vypísaného RZD do dávali do riadku 14. Čo je podľa Vás správne? Ďakujem.
Do riadku 14 ide preddavková daň a do r. 15 zrážková
3 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

Ďakujem, takže som si myslela správne. Pekný deň.
0 0
jojka2001 jojka2001

jojka2001 je offline (nepripojený) jojka2001

ahojte poradaci, chcela by som sa poradit, ci je potrebne podat dan. priznanie typ A, ak som od roku 2008 na MD, ale od 21-31.10.2010 som bola zamestnana, cista mzda cinila 261e, a od 2.11.2010 som PN doteraz....
kedze som nasla tuto vetu....
Povinnosť podať daňové priznanie máte vtedy, ak ste dosiahli príjmy väčšie než je 50 % sumy nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka. Za zdaňovacie obdobie 2010 sa jedná o čiastku 2 012,85 eur.
cize to sedi, a rodicovsky prispevok je oslobodeny...nie? iba si chcem potvrdit spravnost...dakujem pekne...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať