Zavrieť

Porady

Kontrola DPH na DU

Dobrý deň, prosím Vás volali mi z DU, že mám zajtra priniesť DPH - doklady za 3Q/2010 na kontrolu. Čo všetko mám priniesť okrem samotných dokladov (pokladňa + faktúry za dané obdobie) - aké výstupy? Ďakujem!
Usporiadat
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

vznikol nám nadmerný odpočet na základe dovozu z Azie, nám nenechali žiadnu zápisnicu, prezreli si všetky doklady, odkontrolovali so zaúčtovnými skutočnosťami. Brali si akurát kópie faktúry za tovar, faktúru za prepravu tovaru, faktúru od prepravcu, ktorý platil colný dlh, výmer colného dlhu a kópie bankových výpisov kde sme platili za tovar. Pripomienky nemali žiadne, tak myslí, že by to malo byť ok. Nepodpisovala som nič. Toto bola moja prvá kontrola v živote, tak neviem ako to funguje Tie peniaze by sme teraz veľmi potrebovali, tak preto sa pýtam koľko im to asi môže trvať.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

tweedle Pozri príspevok
vznikol nám nadmerný odpočet na základe dovozu z Azie, nám nenechali žiadnu zápisnicu, prezreli si všetky doklady, odkontrolovali so zaúčtovnými skutočnosťami. Brali si akurát kópie faktúry za tovar, faktúru za prepravu tovaru, faktúru od prepravcu, ktorý platil colný dlh, výmer colného dlhu a kópie bankových výpisov kde sme platili za tovar. Pripomienky nemali žiadne, tak myslí, že by to malo byť ok. Nepodpisovala som nič. Toto bola moja prvá kontrola v živote, tak neviem ako to funguje Tie peniaze by sme teraz veľmi potrebovali, tak preto sa pýtam koľko im to asi môže trvať.
ani o prevzatí dokladov?
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

nie nič nám nenechali, kedže brali len kópie tak mi to ani neprišlo,, ako som už povedala bola to moja prvá kontrola a bola som z nich v strese
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
pri začatí kontroly musia dať podpísať zápisnicu o zahájení kontroly.
aj ked berú kopie dokladov, vy by ste si mali nechať podpísať prevzatie - načo stresy, sú to ľudia ako my.
Pokiaľ oficiálne neuzavrú kontrolu, NO nedostanete, takže skúste sa na to popýtať.
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

podľa zákona môže byť daňová kontrola 1 rok odo dňa jej začatia + 30 dní ak by prerušili konanie na 30 dní. inak končí dňom doručenia protokolu kontrolovanému subjektu
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

KEJKA Pozri príspevok
pri začatí kontroly musia dať podpísať zápisnicu o zahájení kontroly.
aj ked berú kopie dokladov, vy by ste si mali nechať podpísať prevzatie - načo stresy, sú to ľudia ako my. nabudúce budem kludnejšie
Pokiaľ oficiálne neuzavrú kontrolu, NO nedostanete, takže skúste sa na to popýtať. Odpoveď znela : podľa zákona môže aj rok.
preto chcem vedieť koľko to skutočne trvá na základe vašich skúseností
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

tweedle Pozri príspevok
preto chcem vedieť koľko to skutočne trvá na základe vašich skúseností
ak nerozšíria kontrolu na iné obdobia alebo iné druhy daní môj odhad do 30 dní
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

ďakujem za odpoveď, ostáva nám len čakať a dúfať, že všetko bude v poriadku
0 0
Ivuchak Ivuchak

Ivuchak je offline (nepripojený) Ivuchak

srska Pozri príspevok
ak nerozšíria kontrolu na iné obdobia alebo iné druhy daní môj odhad do 30 dní
A ak rozšíria, môžu tak urobiť hneď alebo " odídu " na daňový úrad, písomne ohlásia rozšírenie a zas prídu? Zaujíma ma to, či ak nahlásia kontrolu napr. za 01/2012, mám chystať aj staršie obdobia, resp. obdobia po 01/2012 ...Alebo hneď budem tasiť staré šanony v rámci pôvodnej kontroly ? Máte niekto skúsenosť, ako vyzerá rozšírenie kontroly v praxi? Ďakujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať