Zavrieť

Porady

Psy v bytoch

Psy v bytovkách sú už reálny problém, stačí sa pozrieť na priestory okolo barákov. Je to problém nielen etický voči ostatným ale aj hygienický a v neposlednom rade aj finančný nakoľko údržba a prevádzka je oveľa nákladnejšia.
Chcem týmto začať poradu nie len ako riešiť tieto problémy ale dať do pozornosti aj konkrétne prípady o ktoré by som Vás chcel požiadať.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

arizona Pozri príspevok
Ja som pisala, ze mesto by malo vytvorit podmienky, t.j. umiestnit specialne kontajnery na exkrementy a vyhradit v mestach nejake miesta pre vencenie psov,aby psickari nemuseli pre nedostatok vhodnych miest vencit na travnikoch....
U nás sa v jednom období objavilo hodne veľa nádob na psie exkrementy, avšak nikto ich nevyužíval na tento účel, tak bola väčšina z nich asi zdemontovaná.
Taktiež, ako som písal v predch. príspevku, u nás máme vytvorené miesto na venčenie psov a tiež ho máloktorí psičkari využívajú (česť vynimkam).
Nestačí vytvárať podmienky. Všetko je to o ľuďoch.

arizona Pozri príspevok
... A preco by psickari nemali nic cakat? Ked musia platit,mozu za to nieco aj cakat, nie? Tak to funguje aj v okolitom svete...
Tu sa nejedna o to, ze sa tym pomoze iba psickarom, ale hlavne o to, ze sa nebudu znecistovat okolia piskovisk,ci travniky...
Myslím, že v okolitom svete to nerobia iba kvôli psičkárom, ale skôr kvôli tým ostatným, čo by museli trpieť to nehorázne znečisťovanie.
A čo sa týka platenie, čo mám napríklad čakať ja od mesta že platím dane za chatu?
1 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Tiež si myslím, že poplatok za psa v bytovom dome je dosť veľký, aby mesto vytvorilo aj nejaké podmienky. U nás sa za psov v rodinných domoch neplatí.
Psie exrementy sa nesmú dávať do normálneho odpadu. Všade na západe sú na to označené odpadkové koše.
Všade sú umiestnené cedule "Zákaz vstupu so psom" ale nikde som sa nestretla s vyznačeným miestom určeným ako výbeh pre psov ako je to v iných krajinách.
Mne sa už niekoľkokrát stalo, že pri upozornení majiteľa psa na odstránenie exkrementu mi vynadal. Ja mám plné vrecká sáčkov, ktoré pri výhovorke "nemám pri sebe sáčok" ponúknem.
Tam, kde chodím so svojím psíkom, tak z počtu asi 30 majiteľov
majú obyvatelia okolitých rodinných domov zrátaných spolu piatich majiteľov psov, ktorí si extrementy zbierajú.
Ani Mestská polícia pri pokutovaní neuspela, lebo aj v zákone je prikázané mať na tento účel označené odpadové nádoby. Takže môžu len upozorňovať a nie pokutovať.
Niekde som čítala, že v Ružinove kúpilo mesto vysávač na psie extrementy.
Každé mesto by z tých vyzbieraných peňazí na poplatkoch takto mohlo čiastočne vyriešiť tento problém.
Naposledy upravil verkaz : 05.02.11 at 19:08
3 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať