Zavrieť

Porady

Olymp-správny výpočet mzdy

som záhradník aj učtovník zároveň ...viac
Pekný deň.Chcem Vás poprosiť ,zaučam sa v programe Olymp .Od marca príjmem ľudi na dohodu ,ktorý sú evidovaný na UP .zaujíma ma ,aké odvody v tomto prípade budem platiť .V programe som zadala hrubu mzdu 130,00 eur .Vyrátalo mi to daň 24,45 eur a UP 0,90 eur a GP 0,20 eur .Je to správne .Nie som si istá .
A šte kam idu odvody -daň zo mzdy?.A ako sa zasielaju odvody do SP cez učet ,alebo aký je v tom postup?Veľmi pekne Ďakujem .Sú to pre mňa veľmi užitočné rady .
Usporiadat
remenka remenka

remenka je offline (nepripojený) remenka

ospravedlňujem sa rodina1, že som neodpísala, ale dopadlo to dobre dalo sa. Veľmi si mi pomohla.
Ak by mi vedel niekto poradiť ešte mám taký problémik pri
nahodení dohodára o pracovnej činnosti. Pri stanovení
hodín som mu dala, že odpracoval 30 hodín za mesiac a po zadaní hodín keď
chcem odísť z priečinka "tvorby mzdy" ma upozorní, že " pre dohodu o
pracovnej činnosti bol maximálny počet hodín/10 hod/týždeň/ prekročený o 30
hodín. Prajete si aj napriek tomu pokračovať? Ale veď 30 hodín nie je nad limit. Niečo mám asi zle odfajknuté. Prosím o radu.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
a čo máš zakliknuté na dochádzke? resp. aký úväzok si mu dala v pracovnej zmluve v Personalistike?
Mne to totiž tiež vyhadzuje, lebo odpracuje 40 hodín za dva týždne zvyšok má voľno, musela som zadať presne a fiktívne odpracovanie 10 hodín týždenne, pričom je to v rozpore s jeho reálnou dochádzkou.
0 0
remenka remenka

remenka je offline (nepripojený) remenka

kejka dala som mu plný úväzok s tým, že som dala tarifu 2,5 Eur za hodinu. Teraz mám v kalendári pridávať dni ? ako myslíš že si fiktívne zadala presne v čom?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
remenka Pozri príspevok
kejka dala som mu plný úväzok s tým, že som dala tarifu 2,5 Eur za hodinu. Teraz mám v kalendári pridávať dni ? ako myslíš že si fiktívne zadala presne v čom?
dohoda o pracovnej činnosti predpoladá 10 hod pracovný týždeň, ja som mu dala 1/4-ový. Automaticky to počíta správne, ale ked som mi zadala dochádzku podľa skutočnosti, tak sa mu to nepáči - OLYMP testuje dodržanie 10 hod. týždenne, nie 40 hod mesačne. Ešte vyskúšam zadať zmenový kalendár, uvidím......tiež však uvítam radu ako to riešiť jednoduchšie.
fiktívne - preto, lebo nepracoval každý týždeň 10 hodín, ale dva týždne po 20 hodín a dva týždne mal voľno.
0 0
remenka remenka

remenka je offline (nepripojený) remenka

keby som to hlásenie ignorovala a pokračovala? Ešte ma znepokojuje, že pri tom zamestnancovi pri výpočte mzdy v kolonke plat mám tú fajočku červenú . Môže to byť tým, že mám licenciu iba na 10 zamestnancov a je desiaty?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

remenka Pozri príspevok
keby som to hlásenie ignorovala a pokračovala? Ešte ma znepokojuje, že pri tom zamestnancovi pri výpočte mzdy v kolonke plat mám tú fajočku červenú . Môže to byť tým, že mám licenciu iba na 10 zamestnancov a je desiaty?
nie je to z toho dôvodu. Skontroluj si v peronalistike, aký máš zadaný pracovný kalendár.
0 0
remenka remenka

remenka je offline (nepripojený) remenka

no môže to byť v tom kalendári ale ako to mám zadať, keď on robí nepravidelne iba ak ho potrebujem?
0 0
remenka remenka

remenka je offline (nepripojený) remenka

mám zadaný štandardný , zle? či?
0 0
remenka remenka

remenka je offline (nepripojený) remenka

ďakujem veronikasad, takže svietilo to za ten kalendár. Navolila som si nový nepravidlený kalendár s tým, že som dala iba 2 hodiny denne a vo výpočte som upravila hodiny. Takže je to o.k. díki ešte raz
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
hm, a teda neriešiš tú nepravidelnú dochádzku?
0 0
remenka remenka

remenka je offline (nepripojený) remenka

takže som dala 1/4 hodinový úväzok, štandardný kalendár, ako si mi poradila a pri tvorbe mzdy po vygenerovaní konkrétneho pracovníka keď ťuknem na pracovné dni, tak sa mi tam ukáže taká malá dvojka-2 hod. denne. Ľavým tlačítkom ťukneš ak nepracoval v ten deň- on sa prefarbí na sivo a ak pracoval viac ako 2 hodiny, tak pravým opravíš hodiny na ten deň podľa toho koľko bol. Ale mne to zatiaľ sedí, že naozaj odpracoval iba tých 20 hodín týždenne, ale určite bude mať aj viac, ale podľa mňa si skús dať asi 1/2 úväzok a tak to tam poopravovať. Keď som to takto spravila už sa mi to tam nezobrazovalo.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
1/4 hodinový úväzok,,,,,,, to je 10 hod, týždenne.
ja ked som dala skutočnú dochádzku, teda 20 hod za týžden dva razy a potom dva týždne nič, tak vykrikuje....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať