Zavrieť

Porady

Zivotna poistka

Caute, jedna taka otazocka. Mailom som kontaktoval niekolko poistovni, ze mam zaujem o uzatvorenie zivotnej poistky, ze by som mal zaujem o nejake ich materialy, aby som si mohol vybrat. Vsetci mi vsak odpisali, aby sme sa stretli osobne. To je vsak nonsens, aby som obehaval kazdu poistovnu a minimalne hodinu sa nechal v kazdej oblbovat. Cakal som, ze budu mat nejako zverejnene svoje produkty (ako ked si vyberate napr. terminovany vklad v banke), ale zda sa, ze to dosledne taja. Neviete, kde by som nasiel nejake blizsie konkretne informacie s pribliznymi cislami?
Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ice dive Pozri príspevok
no tie podmienky sú alfou a omegou na tvoju odpoveď...

ak bola hypotéka čerpaná v 5/2008 - kedy nastal úraz? a čo je definované v podmienkach ako vznik poistnej udalosti... nakoľko ak na PNku nastupil už v dvojročnej lehote mohla by sa poisťovňa domnievať, že k uzavretiu poistenia došlo zo špekulatívnych dôvodov... nakoľko ak žiadosť bude ešte len poslaná v máji - nejedná sa o vznik udalosti, ale len o oznámenie...
Absolutne som tomu neporozumela. Hyp. bola uzavreta v maji 2008.
Osoba ochorela v marci 2010, doteraz je na PN, prehdnotena v SP bude az v marci 2011, no uz teraz posudkovy lekar oznamil, ze je to na plny inv.dochodok. Nie je to uraz.
Citacia z podmienok naroku."Nárok na oslobodenie od platenia poistného alebo na výplatu poistného plnenia je za plný invalidný dôchodok (pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť je viac ako 70 %) priznaný poistenej osobe Sociálnou poisťovňou po uplynutí dvojročnej ochrannej lehoty od uzavretia poistenia. "
tak ID nad 70% bude priznany az asi v maji 2011. To su 3
roky.tento rok poistnu udalost plati tiez poistovna, nakolko je dlhodoba PN:
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

anonym222 Pozri príspevok
Mal som niekoľko jednaní s takouto spoločnosťou. Na moje naliehanie mi poskytli aj tlačiva zmlúv s VOP konkrétnej poisťovne. Nechceli mi však poskytnúť kalkulačku na výpočet poistného, aby som si svoje poistenie tzv. optimálne nastavil.
Keď mi však na záver povedali, že dohodnuté podmienky platia iba 48 hodín, do kedy sa musím rozhodnúť a po tomto čase budú už podmienky pre mňa nevýhodnejšie, tak mi bolo hneď jasné o čo ide. Poďakoval som sa im za ich čas a rozlúčil sa s nimi navždy.
na Slovenskom trhu pôsobí viac ako 400 maklérskych spoločností ktoré majú niekoľko x zamestnancov... + pôsobí tu aj niekoľko samostatných finančných sprostredkovateľov... takže na základe jednej skúsenosti by som celú brandžu neodsudzoval...
Vaša skúsenosť svedčí len o jednom a to o neprofesionalite daného sprostredkovateľa keďže na Vás takto nezmyselne tlačil..., avšak na druhej strane sa niet čomu čudovať, keďže s Vami trávil čas chcel byť aj za svoju prácu zaplatený a nie pripraviť pôdu pre konkurenta...
Vás by asi tiež nahnevalo, ak by ste vykonali prácu a potom by prišiel Váš kolega a zlízol by smotanu...
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

alaya1 Pozri príspevok
Absolutne som tomu neporozumela. Hyp. bola uzavreta v maji 2008.
Osoba ochorela v marci 2010, doteraz je na PN, prehdnotena v SP bude az v marci 2011, no uz teraz posudkovy lekar oznamil, ze je to na plny inv.dochodok. Nie je to uraz.
Citacia z podmienok naroku."Nárok na oslobodenie od platenia poistného alebo na výplatu poistného plnenia je za plný invalidný dôchodok (pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť je viac ako 70 %) priznaný poistenej osobe Sociálnou poisťovňou po uplynutí dvojročnej ochrannej lehoty od uzavretia poistenia. "
tak ID nad 70% bude priznany az asi v maji 2011. To su 3
roky.tento rok poistnu udalost plati tiez poistovna, nakolko je dlhodoba PN:
tak potom by to malo byť hradené... ak už poisťovňa danú vec posudzuje ako poistnú udalosť z titulu PN, avšak okrem vyššie uvedeného odstavca si prečítajte aj časť výluky z poistenia, povinnosti poistníka/poisteného, poistné plnenie, nakoľko v týchto častiach podmienok môžu byť skryté ešte ďalšie obmedzenia, ktoré by plnenie mohli nejako ohroziť...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

dakujem, nic ine som nenasla, je to len tlacivo na vypisanie na ich stranke na nete.
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

Ice dive Pozri príspevok
na Slovenskom trhu pôsobí viac ako 400 maklérskych spoločností ktoré majú niekoľko x zamestnancov... + pôsobí tu aj niekoľko samostatných finančných sprostredkovateľov... takže na základe jednej skúsenosti by som celú brandžu neodsudzoval...
Vaša skúsenosť svedčí len o jednom a to o neprofesionalite daného sprostredkovateľa keďže na Vás takto nezmyselne tlačil..., avšak na druhej strane sa niet čomu čudovať, keďže s Vami trávil čas chcel byť aj za svoju prácu zaplatený a nie pripraviť pôdu pre konkurenta...
Vás by asi tiež nahnevalo, ak by ste vykonali prácu a potom by prišiel Váš kolega a zlízol by smotanu...
Je mi jasné, že sa obávali aby som neuzatvoril zmluvu s konkurenciou. Celý čas mi však tvrdili, že robia pre viaceré poisťovne a že mi vyberú a poskytnú iba ten najlepší resp. najvýhodnejší produkt. Ak by to tak bolo, čoho sa potom obávali, veď nikto iný by mi už výhodnejší produkt neposkytol? Možno predpokladali, že pôjdem rovno do uvedenej poisťovne.
0 0
fabrisia fabrisia

fabrisia je offline (nepripojený) fabrisia

pracujem v poistovni a vobec nemam problem s tym podat informacie alebo poistne podmienky a navrh zmluvy mailom.Pokial ma niekto zaujem kludne ma kontaktujte a rada pomožem
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

fabrisia Pozri príspevok
pracujem v poistovni a vobec nemam problem s tym podat informacie alebo poistne podmienky a navrh zmluvy mailom.Pokial ma niekto zaujem kludne ma kontaktujte a rada pomožem
ahoj,mozes mi prosim poradit, mam uzatvorenu zivotku a plnenie v pripade,ze sa mi nieco stane som dala napisat na syna. nedavno som sa druhykrat vydala a s manzelom pracujeme na tom,aby si maleho osvojil,/bio nema o syna zaujem,ale obaja spravujeme podla sudu jeho majetok /teda stal sa jeho zak.zastupcom. neviem,dokedy to cele bude trvat a ci sa nam to vobec podari,ked exmanzel /bio otec/ nam bude hadzat polena pod nohy. mna zaujima,ze keby som zomrela,kym ma maly za zak.zastupcu exa, ci ten bude moct disponovat s peniazmi,kedze syn je neplnolety. bojim sa,ze mu ich prehajdaka,je to nezodpovedny a zadlzeny asocial. co mi poradis,mam kontaktovat poistovnu a radsej si to dat napisat na manzela,alebo netreba a stresujem sa zbytocne ? taku istu dilemu mam,co sa tyka vkladnej knizky maleho,ktoru sme mu zalozili so sucasnym manzelom,no myslim,ze to je ine,lebo knizku si moze vybrat az dovrsenim 18rokov,takze tam nehrozi zneuzitie. ale ako je to so zivotkou ?dakujem
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

suzika1979 Pozri príspevok
ahoj,mozes mi prosim poradit, mam uzatvorenu zivotku a plnenie v pripade,ze sa mi nieco stane som dala napisat na syna. nedavno som sa druhykrat vydala a s manzelom pracujeme na tom,aby si maleho osvojil,/bio nema o syna zaujem,ale obaja spravujeme podla sudu jeho majetok /teda stal sa jeho zak.zastupcom. neviem,dokedy to cele bude trvat a ci sa nam to vobec podari,ked exmanzel /bio otec/ nam bude hadzat polena pod nohy. mna zaujima,ze keby som zomrela,kym ma maly za zak.zastupcu exa, ci ten bude moct disponovat s peniazmi,kedze syn je neplnolety. bojim sa,ze mu ich prehajdaka,je to nezodpovedny a zadlzeny asocial. co mi poradis,mam kontaktovat poistovnu a radsej si to dat napisat na manzela,alebo netreba a stresujem sa zbytocne ? taku istu dilemu mam,co sa tyka vkladnej knizky maleho,ktoru sme mu zalozili so sucasnym manzelom,no myslim,ze to je ine,lebo knizku si moze vybrat az dovrsenim 18rokov,takze tam nehrozi zneuzitie. ale ako je to so zivotkou ?dakujem
ty možeš určit ako opravnenu osobu pre poistne plnenie koho len chces, staci prist do poistovne a vypisat jedno tlacivo "Ziadost o zmenu"

ak je tou opravnenou osobou maloletý, plnenie poistovna vyplatí zákonnému zástupcovi maloletého a nasledne už nik nekontroluje co s peniazmi urobí ... tak sa zariad podla toho ...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

suzika1979 Pozri príspevok
ahoj,mozes mi prosim poradit, mam uzatvorenu zivotku a plnenie v pripade,ze sa mi nieco stane som dala napisat na syna. nedavno som sa druhykrat vydala a s manzelom pracujeme na tom,aby si maleho osvojil,/bio nema o syna zaujem,ale obaja spravujeme podla sudu jeho majetok /teda stal sa jeho zak.zastupcom. neviem,dokedy to cele bude trvat a ci sa nam to vobec podari,ked exmanzel /bio otec/ nam bude hadzat polena pod nohy. mna zaujima,ze keby som zomrela,kym ma maly za zak.zastupcu exa, ci ten bude moct disponovat s peniazmi,kedze syn je neplnolety. bojim sa,ze mu ich prehajdaka,je to nezodpovedny a zadlzeny asocial. co mi poradis,mam kontaktovat poistovnu a radsej si to dat napisat na manzela,alebo netreba a stresujem sa zbytocne ? taku istu dilemu mam,co sa tyka vkladnej knizky maleho,ktoru sme mu zalozili so sucasnym manzelom,no myslim,ze to je ine,lebo knizku si moze vybrat az dovrsenim 18rokov,takze tam nehrozi zneuzitie. ale ako je to so zivotkou ?dakujem
Tvoje obavy nie sú zbytočné. Je to tak, že ak je oprávnenou osobou maloletá osoba, tak peniaze síce vyplatí poisťovňa jemu, ale jeho zákonný zástupca môže mať k tým peniazom prístup a môže mu ich minúť.

Dôležitý je v tomto postoj aj samotnej poisťovne, ale aj prípadnej finančnej inštitúcie, kam by sa peniaze previedli. V prvom rade ide o poisťovňu. Niektoré poisťovne podmieňujú vyplatenie prostriedkov maloletej osobe na nejaký finančný produkt, napr. na vkladnú knižku znejúcej na meno maloletej osoby, účet na meno tej osoby alebo iný bankový produkt. Ale sú aj také poisťovne, ktoré vyplatia peniaze aj v hotovosti na adresu, či prevodom na účet, ktorý uvedie zákonný zástupca.

V prvom prípade - ak zák. zástupca je donútený založiť účet či vkladnú knižku a peniaze sa prevedú na tento produkt potom záleží na banke, či umožní zák. zástupcovi disponovať s peniazmi. Tu sa banky opierajú o ustanovenie Obč. zákonníka - § 28:


"Ak zákonní zástupcovia sú povinní aj spravovať majetok tých, ktorých zastupujú, a ak nejde o bežnú vec, je na nakladanie s majetkom potrebné schválenie súdu."


Preložené do bežnej reči, pokiaľ ide o bežnú sumu bubákov, tak môže zákonný zástupca tieto peniaze vybrať a použiť. Nikde nie je stanovené, čo je bežná vec, resp. do koľko EUR je manipulácia bežnou vecou. Ak má dieťa na účte 1000 EUR, tak to jednoznačne bežná vec je, teda zákonný zástupca môže touto sumou disponovať na účte maloletého dieťaťa (bol by to opačný extrém, keby rodič chcel takúto sumu dieťaťu uložiť do inej banky a potreboval by na to súhlas súdu... asi by sa to mnohým rodičom nepáčilo... ).

AK má dieťa na účte 500.000 EUR, tak sa asi zhodneme, že to už o bežnú vec nepôjde a ak bude chcieť rodič za tieto peniaze kúpiť nehnuteľnosť (teda investovať v mene dieťaťa peniaze do nehnuteľnosti), tak tam by sa už žiadal súhlas súdu.

Takže späť k tvojmu problému. Predpokladám, že poistná suma nebude viac, ako 10.000 EUR. AK by sa ti niečo stalo a tvoj syn by túto sumu dostal na účet, tak s veľkou pravdepodobnosťou by jeho zákonný zástupca tieto peniaze minul.

Zase trochu odbočím - poznám aj prípad, kedy dieťa zdedilo značnú sumu peňazí a jeho zákonným zástupcom bola matka, ktorá naozaj žila na hranici chudoby. Príbuzenstvo otca jej bránilo, aby použila zdedené peniaze. Myslím, že bol z toho aj súd, ktorého verdikt bol, že matka môže použiť časť synových peňazí na bežné výdavky na život. Lebo je nelogické, že syn má obrovský majetok, ale matka, s ktorou vyrastá, mu nemôže zabezpečiť riadnu výchovu na primeranej úrovni a financovať detstvo. Takže tie misky váh by mali byť vyrovnané.

Takže ak nechceš, aby sa otec (súčasný zák. zástupca) tvojho syna dostal k poistnej sume, budeš musieť tie peniaze zveriť niekomu inému, komu veríš. Po smrti nedokážeš jednoznačne zabezpečiť, aby ich on nedokázal minúť, kým syn dovŕši 18 rokov. Daj teda ako oprávnenú osobu súčasného priateľa, ak mu natoľko dôveruješ, že synove peniaze neminie. Iné opatrenie mi teraz nenapadá, ako to zabezpečiť. Oprávnenú osobu môžeš meniť v poisťovni kedykoľvek a akokoľvek často. Je to zmena bez poplatku s okamžitou platnosťou od podania zmeny. Po doriešení opatrovníctva môžeš zase dať oprávnenú osobu syna.
1 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Chobot Pozri príspevok
Tvoje obavy nie sú zbytočné. Je to tak, že ak je oprávnenou osobou maloletá osoba, tak peniaze síce vyplatí poisťovňa jemu, ale jeho zákonný zástupca môže mať k tým peniazom prístup a môže mu ich minúť.

Dôležitý je v tomto postoj aj samotnej poisťovne, ale aj prípadnej finančnej inštitúcie, kam by sa peniaze previedli. V prvom rade ide o poisťovňu. Niektoré poisťovne podmieňujú vyplatenie prostriedkov maloletej osobe na nejaký finančný produkt, napr. na vkladnú knižku znejúcej na meno maloletej osoby, účet na meno tej osoby alebo iný bankový produkt. Ale sú aj také poisťovne, ktoré vyplatia peniaze aj v hotovosti na adresu, či prevodom na účet, ktorý uvedie zákonný zástupca.
to hadam nemyslis vazne ...
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

bubkoch Pozri príspevok
ty možeš určit ako opravnenu osobu pre poistne plnenie koho len chces, staci prist do poistovne a vypisat jedno tlacivo "Ziadost o zmenu"

ak je tou opravnenou osobou maloletý, plnenie poistovna vyplatí zákonnému zástupcovi maloletého a nasledne už nik nekontroluje co s peniazmi urobí ... tak sa zariad podla toho ...
toho som sa bala...no uz vela casu na vybavovacky nemam,o par tyzdnov rodim. manzela to vzdy naserie,ale radsej myslim dopredu,co ak pri porode exnem...clovek nikdy nevie a pri prvom ma tiez museli ozivovat. dik, tak to radsej rychlo vybavim hned bud.tyzden
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

Chobot Pozri príspevok
Tvoje obavy nie sú zbytočné. Je to tak, že ak je oprávnenou osobou maloletá osoba, tak peniaze síce vyplatí poisťovňa jemu, ale jeho zákonný zástupca môže mať k tým peniazom prístup a môže mu ich minúť.

Dôležitý je v tomto postoj aj samotnej poisťovne, ale aj prípadnej finančnej inštitúcie, kam by sa peniaze previedli. V prvom rade ide o poisťovňu. Niektoré poisťovne podmieňujú vyplatenie prostriedkov maloletej osobe na nejaký finančný produkt, napr. na vkladnú knižku znejúcej na meno maloletej osoby, účet na meno tej osoby alebo iný bankový produkt. Ale sú aj také poisťovne, ktoré vyplatia peniaze aj v hotovosti na adresu, či prevodom na účet, ktorý uvedie zákonný zástupca.

V prvom prípade - ak zák. zástupca je donútený založiť účet či vkladnú knižku a peniaze sa prevedú na tento produkt potom záleží na banke, či umožní zák. zástupcovi disponovať s peniazmi. Tu sa banky opierajú o ustanovenie Obč. zákonníka - § 28:


"Ak zákonní zástupcovia sú povinní aj spravovať majetok tých, ktorých zastupujú, a ak nejde o bežnú vec, je na nakladanie s majetkom potrebné schválenie súdu."

Preložené do bežnej reči, pokiaľ ide o bežnú sumu bubákov, tak môže zákonný zástupca tieto peniaze vybrať a použiť. Nikde nie je stanovené, čo je bežná vec, resp. do koľko EUR je manipulácia bežnou vecou. Ak má dieťa na účte 1000 EUR, tak to jednoznačne bežná vec je, teda zákonný zástupca môže touto sumou disponovať na účte maloletého dieťaťa (bol by to opačný extrém, keby rodič chcel takúto sumu dieťaťu uložiť do inej banky a potreboval by na to súhlas súdu... asi by sa to mnohým rodičom nepáčilo... ).

AK má dieťa na účte 500.000 EUR, tak sa asi zhodneme, že to už o bežnú vec nepôjde a ak bude chcieť rodič za tieto peniaze kúpiť nehnuteľnosť (teda investovať v mene dieťaťa peniaze do nehnuteľnosti), tak tam by sa už žiadal súhlas súdu.

Takže späť k tvojmu problému. Predpokladám, že poistná suma nebude viac, ako 10.000 EUR. AK by sa ti niečo stalo a tvoj syn by túto sumu dostal na účet, tak s veľkou pravdepodobnosťou by jeho zákonný zástupca tieto peniaze minul.

Zase trochu odbočím - poznám aj prípad, kedy dieťa zdedilo značnú sumu peňazí a jeho zákonným zástupcom bola matka, ktorá naozaj žila na hranici chudoby. Príbuzenstvo otca jej bránilo, aby použila zdedené peniaze. Myslím, že bol z toho aj súd, ktorého verdikt bol, že matka môže použiť časť synových peňazí na bežné výdavky na život. Lebo je nelogické, že syn má obrovský majetok, ale matka, s ktorou vyrastá, mu nemôže zabezpečiť riadnu výchovu na primeranej úrovni a financovať detstvo. Takže tie misky váh by mali byť vyrovnané.

Takže ak nechceš, aby sa otec (súčasný zák. zástupca) tvojho syna dostal k poistnej sume, budeš musieť tie peniaze zveriť niekomu inému, komu veríš. Po smrti nedokážeš jednoznačne zabezpečiť, aby ich on nedokázal minúť, kým syn dovŕši 18 rokov. Daj teda ako oprávnenú osobu súčasného priateľa, ak mu natoľko dôveruješ, že synove peniaze neminie. Iné opatrenie mi teraz nenapadá, ako to zabezpečiť. Oprávnenú osobu môžeš meniť v poisťovni kedykoľvek a akokoľvek často. Je to zmena bez poplatku s okamžitou platnosťou od podania zmeny. Po doriešení opatrovníctva môžeš zase dať oprávnenú osobu syna.
dakujem, perfektne si mi to vysvetlil,dam napisat na sucasneho manzela,tomu verim a viem ako ma maleho rad, stara sa o neho a ten by ho neobral ani o cent...ano,malemu sme nasetrili zatial okolo 1000,-eur
0 0
znamenie znamenie

znamenie je offline (nepripojený) znamenie

Ja som uzavrela pred 8 rokmi životné a investičné poistenie u poistovne K O O P E R A T Í V A , po 8.rokoch ked mi zhruba ostala 1/3 penazí čo som tam vložila pokrčili plecami že to bol bohužial neštastný produkt a peniaze pošli na administratívu, vedeniu účtu a poistenie. Má ešte niekdo skúsenost s bezrizikovýn poistením Einstain v kooperatíve, a či mu boli poskytnuté údaje kde sa peniaze podeli, iste sa viac ludí chceli zabezpečit do budúcnosti.Nečakala som ,že aj v poistovni človek príde o peniaze ,aj ked to nie je nebanková inštitucia.
0 0
znamenie znamenie

znamenie je offline (nepripojený) znamenie

[QUOTE=znamenie;1761617]Ja som uzavrela pred 8 rokmi životné a investičné poistenie u poistovne K O O P E R A T Í V A , po 8.rokoch ked mi zhruba ostala 1/3 penazí čo som tam vložila pokrčili plecami že to bol bohužial neštastný produkt a peniaze pošli na administratívu, vedeniu účtu a poistenie.Aj s výpovedou čakali skoro 2 mesiace,hoci do 30 dní mal zvyšok byť vyplatený. Má ešte niekdo skúsenost s bezrizikovýn poistením Einstain v kooperatíve, a či mu boli poskytnuté údaje kde sa peniaze podeli, iste sa viac ludí chceli zabezpečit do budúcnosti.Nečakala som ,že aj v poistovni človek príde o peniaze ,aj ked to nie je nebanková inštitucia.Takže pozor na životné a investičné poistenia kde nemáte odkupnú garantovanú sumu,to mi vysvetlili až teraz ,že hoci produkt je bezrizikový negarantovali mi odkupnú hodnutu a dovidenia
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

znamenie Pozri príspevok
Ja som uzavrela pred 8 rokmi životné a investičné poistenie u poistovne K O O P E R A T Í V A , po 8.rokoch ked mi zhruba ostala 1/3 penazí čo som tam vložila pokrčili plecami že to bol bohužial neštastný produkt a peniaze pošli na administratívu, vedeniu účtu a poistenie. Má ešte niekdo skúsenost s bezrizikovýn poistením Einstain v kooperatíve, a či mu boli poskytnuté údaje kde sa peniaze podeli, iste sa viac ludí chceli zabezpečit do budúcnosti.Nečakala som ,že aj v poistovni človek príde o peniaze ,aj ked to nie je nebanková inštitucia.
Ľudia, ale vy si stále neuvedomujete jednu vec, a to že ide o investničné životné poistenie. A akákoľvek investícia do podielových fondov či iných nástrojov kolektívneho investovania nesie so sebou riziko. Investor má síce možnosť dosiahnuť vyššie výnosy, ale na druhej strane sa vystavuje riziku straty v prípade poklesu hodnoty podielových jednotiek.

Takže ak vložíš na investičné živ. poistenie 1000 EUR, nikde nemáš garanciu, že dostaneš 1000 EUR plus výnos. Investičné poistenie, tak ako investovanie do podielových jednotiek sa nedá porovnávať s garantovanými produktami fin. trhu, napr. vkladnou knižkou, termínovaným vkladom, kde sú vklad aj úrokový výnos garantované a dokonca chránené fondom vkladov alebo kapitálovým živ. poistením, kde je garantovaná tech. úroková miera a klient navyše dostane ešte podiel na prebytkoch poistného. V investičnom živ. poistení nie je nič garantované (akurát tak poistná suma pre prípad smrti), pri dožití môže poistený dostať aj menej. V prípade, že predčasne zruší poistenie, tak v 99% prípadoch poistený finančne stráca. A to si málokto uvedomuje, väčšina ľudí len lačne skočí po sľubovanom vyššom výnose investičného produktu, než aby mali radšej nižší, ale garantovaný výnos. Je to chamtivosť ľudí a potom nariekajú, že dostali menej.

Píšeš, že poistenie už trvá 8 rokov. Koľko bola dohodnutá celková poistná doba?
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

ja mam kapitalove zivotne poistenie...znamena to,ze nestracam? je tam garancia ? nemozem najst zmluvu a precitat si... este som sa nedostala do poistovne,prisli zdravotne tazkosti,ale chcela by som stihnut tam ist do porodu a napisat to na manzela konecne.. tak daleko maju tie pobocky, napr.dostojevskeho rad...na mape obrovska dlha cesta,neviete niekto aky spoj mhd tam ide z biskupic? alebo mi staci aj zastavka,spoje si uz vyhladam.dakujem
0 0
prudky prudky

prudky je offline (nepripojený) prudky

Chobot Pozri príspevok
Ľudia, ale vy si stále neuvedomujete jednu vec, a to že ide o investničné životné poistenie. A akákoľvek investícia do podielových fondov či iných nástrojov kolektívneho investovania nesie so sebou riziko. Investor má síce možnosť dosiahnuť vyššie výnosy, ale na druhej strane sa vystavuje riziku straty v prípade poklesu hodnoty podielových jednotiek.

Takže ak vložíš na investičné živ. poistenie 1000 EUR, nikde nemáš garanciu, že dostaneš 1000 EUR plus výnos. Investičné poistenie, tak ako investovanie do podielových jednotiek sa nedá porovnávať s garantovanými produktami fin. trhu, napr. vkladnou knižkou, termínovaným vkladom, kde sú vklad aj úrokový výnos garantované a dokonca chránené fondom vkladov alebo kapitálovým živ. poistením, kde je garantovaná tech. úroková miera a klient navyše dostane ešte podiel na prebytkoch poistného. V investičnom živ. poistení nie je nič garantované (akurát tak poistná suma pre prípad smrti), pri dožití môže poistený dostať aj menej. V prípade, že predčasne zruší poistenie, tak v 99% prípadoch poistený finančne stráca. A to si málokto uvedomuje, väčšina ľudí len lačne skočí po sľubovanom vyššom výnose investičného produktu, než aby mali radšej nižší, ale garantovaný výnos. Je to chamtivosť ľudí a potom nariekajú, že dostali menej.

Píšeš, že poistenie už trvá 8 rokov. Koľko bola dohodnutá celková poistná doba?
Ak chcete mať trochu prehľad o svojich financiách , urobte to nasledovne :
1, Jedna zmluva na poistenie
2, Jedna zmluva na investície (ak už teda neviete čo s peniazmi a chcete živiť medzičlánok) / alebo investovať sám.
Sám si vyberiem / investujem / a nebudem o 8 rokov vypisovať : Poraďte mi, čo s tým.
0 0
prudky prudky

prudky je offline (nepripojený) prudky

suzika1979 Pozri príspevok
ja mam kapitalove zivotne poistenie...znamena to,ze nestracam? je tam garancia ? nemozem najst zmluvu a precitat si... este som sa nedostala do poistovne,prisli zdravotne tazkosti,ale chcela by som stihnut tam ist do porodu a napisat to na manzela konecne.. tak daleko maju tie pobocky, napr.dostojevskeho rad...na mape obrovska dlha cesta,neviete niekto aky spoj mhd tam ide z biskupic? alebo mi staci aj zastavka,spoje si uz vyhladam.dakujem
V takomto prípade je to zle od začiatku = neinvestuj, daj na hocijaký termiňák (s čo najmenšími poplatkami).

PS
To ako keby si na aute dostala "hodiny" a vtedy začneš hľadať :
Mám dobré bezpečnostné pásy /airbagy ??
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

suzika1979 Pozri príspevok
ja mam kapitalove zivotne poistenie...znamena to,ze nestracam? je tam garancia ? nemozem najst zmluvu a precitat si...
... toto je ťažká otázka, či nestrácaš. Životné poistenie je komplikovaný produkt. Treba si uvedomiť, že v poistnom, čo platíš, nemáš len sporivú časť. Teda nemôžeš to porovnať s vkladom na vkladnú knižku, kde všetky peniaze, čo vložíš, sú tvoje. V prípade poistenia z mesačného (príp. ročného) poistného časť platíš poisťovni ako poplatok za správu, časť ako poplatok za pokrytie rizika smrti a zvyšná časť sa ukladá ako sporivá. Viac si o skladbe poistného pozri v tejto téme:

http://www.porada.sk/757695-post108.html

Isté je, že tá sporivá časť sa ti zhodnocuje minimálne o garantovanú úrokovú mieru. Ale v niektorých prípadoch, ak je poistná doba krátka (menej ako 10 rokov), vek poistenej osoby je vysoký (platí sa vyšší poplatok za riziko smrti) sa môže stať, že na konci poistenia dostaneš menej, než si zaplatila spolu na poistnom. Ale nemôžeš povedať, že si stratila, lebo si mala po celú dobu poistnú ochranu.

suzika1979 Pozri príspevok
este som sa nedostala do poistovne,prisli zdravotne tazkosti,ale chcela by som stihnut tam ist do porodu a napisat to na manzela konecne.. tak daleko maju tie pobocky, napr.dostojevskeho rad...na mape obrovska dlha cesta,neviete niekto aky spoj mhd tam ide z biskupic? alebo mi staci aj zastavka,spoje si uz vyhladam.dakujem
Biskupice sú široký pojem. Ak myslíš Podunajské Biskupice, tak odtiaľ ide 70-ka až na Nivy. Zo sídliska Dolné Hony ti chodí trolejbus 202.
0 0
znamenie znamenie

znamenie je offline (nepripojený) znamenie

Dohodnutá doba bola na 20 rokov s možnostou skoršie vypovedania,
lenže investovanie bolo asi velmi zlé a kooperatíva to už vedela hned po prejdení na euro ale spokojne si každý rok strhala svoje administratívne poplatky ,za vedenie účtu a čert vie čo ešte, pretože taký výpis kam sa odpočítavali peniaze nie je.Každý vie ako sú poistné zmluvy písané . Vložené prostriedky by nepokryli
náklady a musela by som ešte doplácať a po 20.rokoch by mala osoh z mojich penazí len poistovna. Škoda že som sa dala nahovorit .Mohla som si dat peniaze do banky na úrok a z urokov si platit normálnu poistku.
Určite to nebola vidina obrovských penazí,ale zase som nečakala,že prídem o viac ako polovicu,za 8 rokov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať