Zavrieť

Porady

Zivotna poistka

Caute, jedna taka otazocka. Mailom som kontaktoval niekolko poistovni, ze mam zaujem o uzatvorenie zivotnej poistky, ze by som mal zaujem o nejake ich materialy, aby som si mohol vybrat. Vsetci mi vsak odpisali, aby sme sa stretli osobne. To je vsak nonsens, aby som obehaval kazdu poistovnu a minimalne hodinu sa nechal v kazdej oblbovat. Cakal som, ze budu mat nejako zverejnene svoje produkty (ako ked si vyberate napr. terminovany vklad v banke), ale zda sa, ze to dosledne taja. Neviete, kde by som nasiel nejake blizsie konkretne informacie s pribliznymi cislami?
Usporiadat
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

dakujem chobot, ano myslim podunajske biskupice,mala som to napisat cele... 70 -ka aj 202-ka idu na dostojevskeho rad? nieco sa mi mari,ze by ten allianz mohol byt niekde za nivami,bodol by nazov zastavky blizko pobocky
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

prudky Pozri príspevok
V takomto prípade je to zle od začiatku = neinvestuj, daj na hocijaký termiňák (s čo najmenšími poplatkami).

PS
To ako keby si na aute dostala "hodiny" a vtedy začneš hľadať :
Mám dobré bezpečnostné pásy /airbagy ??
preco si myslis,ze je to od zaciatku zle? kapitalova zivotka neni dobra ? terminak to je ako terminovany vklad v banke,dobre rozumiem? tu zivotku mam cca 4 roky,chcela som nejaku zabezpeku do buducnosti pre svoje dieta
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

suzika1979 Pozri príspevok
preco si myslis,ze je to od zaciatku zle? kapitalova zivotka neni dobra ? terminak to je ako terminovany vklad v banke,dobre rozumiem? tu zivotku mam cca 4 roky,chcela som nejaku zabezpeku do buducnosti pre svoje dieta
jednoducho akekolvek sporenie v poistovni je od zaciatku zle ... akekolvek sporenie v poistovni je jeden velky nezmysel, z ktoreho vzdy profituje len a len poistovna, a klient je vzdy stratový ...
ked chces zabezpeku pre svoje dieta, poistovne vynechaj ...
o potrebe zabezpecit dieta do buducna si tiez myslim svoje, ale to je uz mimo temy ...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

suzika1979 Pozri príspevok
dakujem chobot, ano myslim podunajske biskupice,mala som to napisat cele... 70 -ka aj 202-ka idu na dostojevskeho rad? nieco sa mi mari,ze by ten allianz mohol byt niekde za nivami,bodol by nazov zastavky blizko pobocky
Na Dostojevského ide 70-ka. Treba vystúpiť na Malej scéne alebo na zastávke Wustenrot (Allianz je medzi nimi).

Ale agentúry AllianzSP máš aj bližšie, netreba chodiť priamo na ústredie:

http://www.allianzsp.sk/index.php?s=...sto=Bratislava
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

suzika1979 Pozri príspevok
preco si myslis,ze je to od zaciatku zle? kapitalova zivotka neni dobra ? terminak to je ako terminovany vklad v banke,dobre rozumiem? tu zivotku mam cca 4 roky,chcela som nejaku zabezpeku do buducnosti pre svoje dieta
bubkoch má svoj názor na poistenie, ja mám tiež svoj - iný.

Nemyslím si, že je to zlé. Kapitálová poistka je dobrá, ak chceš zabezpečiť rodinu v prípade tvojej smrti. Ak sa ti nič nestane, tak pri dožití aspoň dostaneš dohodnutú poistnú sumu.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Chobot Pozri príspevok
Kapitálová poistka je dobrá, ak chceš zabezpečiť rodinu v prípade tvojej smrti. .
nie, kapitalovka nesluzi na zabezpecenie v pripade smrti ... na to je poistenie pre pripad smrti ... bez sporenia

Chobot Pozri príspevok
Ak sa ti nič nestane, tak pri dožití aspoň dostaneš dohodnutú poistnú sumu.
ovela viac by si pri doziti dostal, keby si si od zaciatku platil v poistovni len rizikovku pre pripad smrti a zvysok sporil napr. na terminovanom ucte ... matematika nepusti, vid velmi zjednoduseny nazorny priklad:
poistne kapitaloveho poistenia (P) si možme rozložit takto:
P=A + B + C + D
kde
A=poistne pre pripad dožitia
B=poplatky spojene s poistenim dozitia
C=poistne pre pripad smrti
D=poplatky spojene s poistenim smrti

teda v poistovni si na sporenie ukladas z celeho poistného P len sumu A a jej naakumulovaná hodnota je poistna suma pre pripad dozitia ktora sa na konci vyplatí ...
ak by si uzavrel len poistenie pre pripad smrti, platil by si poistne C+D, a na terminaku by si si mohol ukladat sumu A+B, nie len A ... a ver tomu ze B a D nie su zanedbatelne sumy

Naposledy upravil bubkoch : 08.06.11 at 07:20
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

bubkoch Pozri príspevok
jednoducho akekolvek sporenie v poistovni je od zaciatku zle ... akekolvek sporenie v poistovni je jeden velky nezmysel, z ktoreho vzdy profituje len a len poistovna, a klient je vzdy stratový ...
ked chces zabezpeku pre svoje dieta, poistovne vynechaj ...
o potrebe zabezpecit dieta do buducna si tiez myslim svoje, ale to je uz mimo temy ...
aha,uz rozumiem... no ja som si tu zivotku nezakladala kvoli sporeniu a myslim,ze keby som ju teraz zrusila,bola by to strata. oni slubovali daku sumicku,ktoru dostanem ak sa dozijem 60-ky, tak som sa nechala namotat, ze nieco budem mat v starobe,popripade to dostane moj syn. len som si nemyslela,ze k peniazom bude mat pristup ex. maly ma zalozenu aj knizku... to mimo temy mi mozes napisat ss ak sa ti chce.zaujima ma to
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

Chobot Pozri príspevok
Na Dostojevského ide 70-ka. Treba vystúpiť na Malej scéne alebo na zastávke Wustenrot (Allianz je medzi nimi).

Ale agentúry AllianzSP máš aj bližšie, netreba chodiť priamo na ústredie:

http://www.allianzsp.sk/index.php?s=...sto=Bratislava
velmi pekne ti dakujem
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

Chobot Pozri príspevok
bubkoch má svoj názor na poistenie, ja mám tiež svoj - iný.

Nemyslím si, že je to zlé. Kapitálová poistka je dobrá, ak chceš zabezpečiť rodinu v prípade tvojej smrti. Ak sa ti nič nestane, tak pri dožití aspoň dostaneš dohodnutú poistnú sumu.
presne pre toto som si ju zakladala
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

bubkoch Pozri príspevok
nie, kapitalovka nesluzi na zabezpecenie v pripade smrti ... na to je poistenie pre pripad smrti ... bez sporenia


ovela viac by si pri doziti dostal, keby si si od zaciatku platil v poistovni len rizikovku pre pripad smrti a zvysok sporil napr. na terminovanom ucte ... matematika nepusti, vid velmi zjednoduseny nazorny priklad:
poistne kapitaloveho poistenia (P) si možme rozložit takto:
P=A + B + C + D
kde
A=poistne pre pripad dožitia
B=poplatky spojene s poistenim dozitia
C=poistne pre pripad smrti
D=poplatky spojene s poistenim smrti

teda v poistovni si na sporenie ukladas z celeho poistného P len sumu A a jej naakumulovaná hodnota je poistna suma pre pripad dozitia ktora sa na konci vyplatí ...
ak by si uzavrel len poistenie pre pripad smrti, platil by si poistne C+D, a na terminaku by si si mohol ukladat sumu A+B, nie len A ... a ver tomu ze B a D nie su zanedbatelne sumy

zaujimave... a dalo by sa to popripade aj teraz zmenit? ze by som si zrusila B a D ? to sa im iste nebude pacit... a ten terminak by som si kde mala zalozit? napr.v tatrabanke ?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

suzika1979 Pozri príspevok
zaujimave... a dalo by sa to popripade aj teraz zmenit? ze by som si zrusila B a D ? to sa im iste nebude pacit... a ten terminak by som si kde mala zalozit? napr.v tatrabanke ?
Teraz to nezmeníš. Ale nezúfaj - ako dlho ti už beží to poistenie? Ja mám napr. poistku od roku 2000 a vtedy boli garantované tech. úrokové miery okolo 5%. Je to síce zhodnotenie len tej sporivej časti, ale v každom prípade je to dobré zhodnotenie, ktoré inde nedosiahnem. Skús si v tvojej zmluve či návrhu pozrieť, akú TÚM ti garantovali. Túto máš garantovanú po celú dobu poistenia. V súčasnosti je maximálna TÚM podľa opatrenia NBS č. 1/2008 2,5%, teda poisťovňa ti nemôže garantovať vyššiu úrkovú mieru na technických rezervách. Preto, ako uvádza bubkoch, v súčasnosti nie je tak výhodné uzatvárať kap. živ. poistenie. Je ale škoda rušiť poistky spred 5-10 rokov, kedy sa TÚM pohybovala medzi 4-6 %. Ak máš na poistke garantovanú TÚM viac, ako 3,5 %, tak je to dobrá poistka a škoda je ju rušiť.
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

Chobot Pozri príspevok
Teraz to nezmeníš. Ale nezúfaj - ako dlho ti už beží to poistenie? Ja mám napr. poistku od roku 2000 a vtedy boli garantované tech. úrokové miery okolo 5%. Je to síce zhodnotenie len tej sporivej časti, ale v každom prípade je to dobré zhodnotenie, ktoré inde nedosiahnem. Skús si v tvojej zmluve či návrhu pozrieť, akú TÚM ti garantovali. Túto máš garantovanú po celú dobu poistenia. V súčasnosti je maximálna TÚM podľa opatrenia NBS č. 1/2008 2,5%, teda poisťovňa ti nemôže garantovať vyššiu úrkovú mieru na technických rezervách. Preto, ako uvádza bubkoch, v súčasnosti nie je tak výhodné uzatvárať kap. živ. poistenie. Je ale škoda rušiť poistky spred 5-10 rokov, kedy sa TÚM pohybovala medzi 4-6 %. Ak máš na poistke garantovanú TÚM viac, ako 3,5 %, tak je to dobrá poistka a škoda je ju rušiť.
idem tu zmluvu hladat... mala som asi od roku 1998 zivotku u ing,potom som ju dala zrusit,lebo ta poradkyna vedela dojst,len ked islo o inflaciu a chcela suhlas s vyssou splatkou a ked som ju potrebovala ja tak nebola schopna si na mna najst cas a tak znamy makler mi vybavil prestup do allianzu. vlastne mi prisli peniazky z ing a hned sa vlozili na allianz,ale netusim kedy to presne bolo. a malemu som tiez dala urobit poistku baby buducnost asi ked mal 3 mesiace,to ma zlomila zdravotna sestra z porodnice,tak dlho otravovala,az som sa nehala ukecat,maly bude mat v auguste 5 rockov
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

To je najhoršie,
ľudia ako keby si neuvedomovali, že poistné produkty sú na dlhšiu dobu a treba poriadne zvážiť, čo chcem mať poistené, či chcem mať poistenie a prečo chcem mať poistku.

Základom je nemeniť, hlavne nerušiť poistenia lebo vtedy dochádza k obrovským stratám. A hlavné je neveriť maklérom, ktorí znosia pod zem poistku, ktorú máš uzavretú.
Robia to s cieľom len a len zarobiť, teda zrušiť starú a ponúknuť novú poistku.
Ak je človek nerozhodný a dá sa ľahko ovplyvniť a zmanipulovať tak potom je jedno kde je poistený, vždy bude nadávať na poistku a hlavne na poisťovňu.

A tým pádom víťaz je jasný, je ním poisťovňa. Lebo aj ten maklér ak mu zrušíte poistku skôr ako za pár rokov, tak pekne časť provízii alebo celú vracia nazad poisťovni.

Ľudia premýšľajte keď idete uzatvárať poistku.

Ako áno uznávam sú aj zlé poistky, teda také s nedostatočným krytím a poistky o ktorých si myslíte, že sú super kým nepríde k plneniu a vtedy zistíte na čo všetko nie ste poistený.
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

Xanti Pozri príspevok
To je najhoršie,
ľudia ako keby si neuvedomovali, že poistné produkty sú na dlhšiu dobu a treba poriadne zvážiť, čo chcem mať poistené, či chcem mať poistenie a prečo chcem mať poistku.

Základom je nemeniť, hlavne nerušiť poistenia lebo vtedy dochádza k obrovským stratám. A hlavné je neveriť maklérom, ktorí znosia pod zem poistku, ktorú máš uzavretú.
Robia to s cieľom len a len zarobiť, teda zrušiť starú a ponúknuť novú poistku.
Ak je človek nerozhodný a dá sa ľahko ovplyvniť a zmanipulovať tak potom je jedno kde je poistený, vždy bude nadávať na poistku a hlavne na poisťovňu.

A tým pádom víťaz je jasný, je ním poisťovňa. Lebo aj ten maklér ak mu zrušíte poistku skôr ako za pár rokov, tak pekne časť provízii alebo celú vracia nazad poisťovni.

Ľudia premýšľajte keď idete uzatvárať poistku.

Ako áno uznávam sú aj zlé poistky, teda také s nedostatočným krytím a poistky o ktorých si myslíte, že sú super kým nepríde k plneniu a vtedy zistíte na čo všetko nie ste poistený.
ja by som aj rada premyslala,keby som sa tomu rozumela tuto neplanujem rusit,xcem si ju nechat az do skoncenia,teda do svojej 60-tky,ak sa jej dozijem. mna teraz trapi iba to, ze ex bude mat pristup k synovym peniazom,to som predtym netusila
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

To nebolo myslené priamo na teba,
to bola taká výzva všetkým.
A radšej si to dať vysvetliť 100x ako raz ľutovať.
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

v pohode ale mas pravdu,ze my,co sa dotoho nerozumieme,sa nechame ukecat na hocico... ten makler mi tolko vysvetloval,ze allianz je lepsi a kedze som bola na ing nahnevana,nemusel ma dlho lamat...kam som dala tu zmluvu,musim ju do zajtra najst,idem tam osobne radsej a necham si vsetko povysvetlovat
0 0
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

Mám len takú otázočku. Keď si rušila poistnú zmluvu, bolo to bez problémov? Ja som sa o to pokúsila nie tak dávno a z hrôzou som cúvla po ich reakcii. Musím im zaplatiť všetky straty spojené s vedením zmluvy až do riadneho termínovaného ukončenia. Moja "patrónka" sa so mnou neusiluje skontaktovať 2-3 roky. Stala som sa pre ňu nezaujímavou, hoci výška mesačného poistného je viac ako 40 euro. Stratila som dôveru, ale peniaze by som straiť nechcela.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Klimentová Viera Pozri príspevok
Mám len takú otázočku. Keď si rušila poistnú zmluvu, bolo to bez problémov? Ja som sa o to pokúsila nie tak dávno a z hrôzou som cúvla po ich reakcii. Musím im zaplatiť všetky straty spojené s vedením zmluvy až do riadneho termínovaného ukončenia. Moja "patrónka" sa so mnou neusiluje skontaktovať 2-3 roky. Stala som sa pre ňu nezaujímavou, hoci výška mesačného poistného je viac ako 40 euro. Stratila som dôveru, ale peniaze by som straiť nechcela.
okrem toho ze netusim co znamena tá podčiarknuta veta, "musis" len to co je napisane v poistnej zmluve a poistnych podmienkach ...
takze ked ta niečo vystrasilo a nerozumela si tomu, preco si sa nespytala, na zaklade ktoreho bodu zmluvy alebo podmienok nieco "musis" ?
oni tí pracovníci poistovní sú vychcaní, vzdy strašia a casto aj uplne nezmyselne a spoliehaju sa na to ze neznalý laik sa zlakne a cuvne ...

ale mozno pod pojmom "straty spojene s vedením zmluvy do riadneho ukoncenia" len mala na mysli len to, co aj tak je už vzdy zahrnuté v tvojej odkupnej hodnote ... odkupna hodnota je totiž nasporena suma znízená o nesplatené jednorázové náklady na začiatku poistenia ... ale povedala to tak akoby si mala nieco navyse doplatit
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

Klimentová Viera Pozri príspevok
Mám len takú otázočku. Keď si rušila poistnú zmluvu, bolo to bez problémov? Ja som sa o to pokúsila nie tak dávno a z hrôzou som cúvla po ich reakcii. Musím im zaplatiť všetky straty spojené s vedením zmluvy až do riadneho termínovaného ukončenia. Moja "patrónka" sa so mnou neusiluje skontaktovať 2-3 roky. Stala som sa pre ňu nezaujímavou, hoci výška mesačného poistného je viac ako 40 euro. Stratila som dôveru, ale peniaze by som straiť nechcela.
ahoj, no pre mna to bolo bezproblemove,pretoze vsetko vybavil za mna makler,ja som nikam nemusela ist,ale ze o kolko ma obrali to netusim,urcite to nebolo zadarmo...vtedy som riesila ine veci a teraz je uz neskoro sa trapit. velmi ma nahneval postoj tej baby z ing,takze nakoniec som bola rada a spokojna, ze som sa jej zbavila.este mala tu drzost po rokoch sa ozvat,ze ci nechcem nejaku poistku u nich.. mali daky novu produkt,no poslala som ju niekam aj s odovodnenim
0 0
prudky prudky

prudky je offline (nepripojený) prudky

Chobot Pozri príspevok
Teraz to nezmeníš. Ale nezúfaj - ako dlho ti už beží to poistenie? Ja mám napr. poistku od roku 2000 a vtedy boli garantované tech. úrokové miery okolo 5%. Je to síce zhodnotenie len tej sporivej časti, ale v každom prípade je to dobré zhodnotenie, ktoré inde nedosiahnem. Skús si v tvojej zmluve či návrhu pozrieť, akú TÚM ti garantovali. Túto máš garantovanú po celú dobu poistenia. V súčasnosti je maximálna TÚM podľa opatrenia NBS č. 1/2008 2,5%, teda poisťovňa ti nemôže garantovať vyššiu úrkovú mieru na technických rezervách. Preto, ako uvádza bubkoch, v súčasnosti nie je tak výhodné uzatvárať kap. živ. poistenie. Je ale škoda rušiť poistky spred 5-10 rokov, kedy sa TÚM pohybovala medzi 4-6 %. Ak máš na poistke garantovanú TÚM viac, ako 3,5 %, tak je to dobrá poistka a škoda je ju rušiť.
Môžeš to brať aj na % a roky.

Oveľa jednoduchšie je (keď už musím mať makléra) vyžiadať si od neho 2-3 čísla :
1, koľko vložím za celú dobu trvania zmluvy
2, koľko dostanem po ukončení zmluvy
3, čo mi ešte tá zmluva dáva (pocit / uspokojenie / peniaze pri úrazoch)

Ak 2 deleno 1 je menšie (po 10 rokoch ) ako 0,91 = skončite debatu, lebo 0,91 bola nominálna hodnota (reálna bude o 9x infláciu menšia / kde sú výnosy za 9 rokov/ atď. ).

Ak je u vás 3 slabšia, predstavte si, že 1 ukladáte pod vankúš .
Po 10 rokoch (bez papierovačiek a zmlúv ) spod toho vankúša vytiahnete 2 (ktorá NIE je 0,91, ale 1)

A ešte ste mali aj vyššie pod hlavou .
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať