Zavrieť

Porady

Zivotna poistka

Caute, jedna taka otazocka. Mailom som kontaktoval niekolko poistovni, ze mam zaujem o uzatvorenie zivotnej poistky, ze by som mal zaujem o nejake ich materialy, aby som si mohol vybrat. Vsetci mi vsak odpisali, aby sme sa stretli osobne. To je vsak nonsens, aby som obehaval kazdu poistovnu a minimalne hodinu sa nechal v kazdej oblbovat. Cakal som, ze budu mat nejako zverejnene svoje produkty (ako ked si vyberate napr. terminovany vklad v banke), ale zda sa, ze to dosledne taja. Neviete, kde by som nasiel nejake blizsie konkretne informacie s pribliznymi cislami?
Usporiadat
stevoho stevoho

stevoho je offline (nepripojený) stevoho

Dobrý pokus, ale uvažuj trošku. V terajšej situácii :načo nám doktorov, pozri si na internete návod a opis choroby a vylieč a zoperuj sa sám.
A teraz vážne, životná poistka je šitá každému na mieru. Zohľadňuje sa v nej kopa vecí ktoré ty nemáš šancu sám zobrať do úvahy a preto sú tu profesie ako poistný poradca a kadejakí makléri a pod. Oni na to majú školenie aby to všetko s tebou prebrali lebo ináč sú to len vyhodené peniaze ktoré ti nebudú kryť riziká ktoré potrebuješ, životka nie je PZP-čko aby si si ho vybraj na nete čo najlacnejšie a potom sa divil.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Manželovi končí v budúcom roku životné poistenie v Amslico. Neviem, či sme urobili dobre, keď sme nezrušili poistenie v tomto roku, lebo mám obavy, že pri súčasnej ekonomickej a finančnej kríze dostane na budúci rok menej, ako by bol dostal v tomto roku. Alebo sa mýlim?
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Kvaka Pozri príspevok
Manželovi končí v budúcom roku životné poistenie v Amslico. Neviem, či sme urobili dobre, keď sme nezrušili poistenie v tomto roku, lebo mám obavy, že pri súčasnej ekonomickej a finančnej kríze dostane na budúci rok menej, ako by bol dostal v tomto roku. Alebo sa mýlim?
pokial je to kapitalove ZP, tak nie je dovod preco by mal dostat menej, ked tam ma garantovanu poistnu sumu ... ked to je IZP, tak ano, je tu iste riziko
1 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

stevoho Pozri príspevok
Dobrý pokus, ale uvažuj trošku. V terajšej situácii :načo nám doktorov, pozri si na internete návod a opis choroby a vylieč a zoperuj sa sám.
A teraz vážne, životná poistka je šitá každému na mieru. Zohľadňuje sa v nej kopa vecí ktoré ty nemáš šancu sám zobrať do úvahy a preto sú tu profesie ako poistný poradca a kadejakí makléri a pod. Oni na to majú školenie aby to všetko s tebou prebrali lebo ináč sú to len vyhodené peniaze ktoré ti nebudú kryť riziká ktoré potrebuješ, životka nie je PZP-čko aby si si ho vybraj na nete čo najlacnejšie a potom sa divil.
ano toto je dalsi z mnohých mytov, tak uspesne sírených vyrobcami, predajcami, poradcami atd ... poistovak vie najlepsie co potrebujem ... haha ... on najlepsie vie len to kde ma najvacsiu proviziu a co ma predat ...
ked som chcel poistenie pre pripad akejkolvek smrti kvoli hypo, vravim chcem len rizikove na smrt, on ze jasne, a uz zacinal s IZP ... vravim nechcem sporenie, on akoze nechcem ? nechcete nic dostat ked sa vam nic nestane ? nie nechcem, je to tak tazke pochopit ? ked zacal s kapitalovkou, poslal som ho do čerta a odisiel ...
ked som chcel urazove pre deti, detto ...najlepsie je IZP, urazove pripoistenie vyhodne, deti zadarmo ... asi doteraz nechape preco som to "zadarmo" nechcel a nezobral ...
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Je to životné poistenie Zlatý kapitál. Takže asi ok.
IŽP mám ja v Alianz, keď som chcela úrazové, nedalo sa bez IŽP. Mne končí v novembri, takže asi zaplačem.
0 0
Z.E.Ú.S. Z.E.Ú.S.

Z.E.Ú.S. je offline (nepripojený) Z.E.Ú.S.

www.ekonomickesluzby.eu Som ekonóm, poskytujem finančné a účtovné služby. ...viac
doktor01 neviem do akej miery ty si odborník v tejto oblasti, že tu píšeš že len úrazové poistenie ?? uvedomuješ si že v úrazovom sa nedá poistiť smrť spoôsobená chorobou ale len úrazom ? že sa tam nedajú poistiť kritické choroby (rakovina, infarkt a dalšich viac ako 20 čo väčšian poisťovní má... ) že sa tam nedá poistiť väčšinou PN chorobou ? že sa tam nedá poistiť invalidita či oslobodenie od platenia v prípade invalidity... a to nechcem ísť do detailov... áno úrazové poistenie je fajn produkt ale pre ľudí od ktorých nikto finančne nezávisí nie pre rodičov detí, nie pre manžela živiteľa rodiny a podobne, potom je vhodné pre tých čo si nemôžu platiť minimálne 30 € mesačne za komplexné životné poistenie, tak vtedy je určite lepšie mať poistené aspoň Trvalé následky úrazom, smrť spôsobenú úrazom, či dobu nevyhnutného liečenia úrazu. Nemám rád ked sa niekto tvári že je odborník aj tam kde tomu nerozumie... každý sme dobrý v niečom inom, niekto sa vyzná v PC, ďalší vie vymaľovať byt, iný zase opraviť auto ale na Slovensku je veľa ľudí čo "vedia" všetko... ja neidem niekomu radiť čo má spraviť s autom ked mu pištia brzdy lebo sa autám nerozumiem...
0 0
Z.E.Ú.S. Z.E.Ú.S.

Z.E.Ú.S. je offline (nepripojený) Z.E.Ú.S.

www.ekonomickesluzby.eu Som ekonóm, poskytujem finančné a účtovné služby. ...viac
v prvom rade si treba uvedomiť že poistenie je od slova poistiť a je jedno či sa jedná od kapitálové alebo investičné... na sporenie sú iné produkty, poistenie má slúžiť výlučne na poistenie, ako sporenie je to dosť drahý produkt, na komplexné životné poistenie pre ľudí ktorí majú deti alebo od nich finančné závisia iné osoby je najlepšie ižp ale urobiť to ako poistenie, do sporenia nedať nič... prečo ižp lebo v kžp sa častokrát nedajú poistiť ani kritické choroby a ďalšie pripoistenia... pracujem s takmer všetkými životnými poisťovniami (12) keby odo mňa niekto chcel úrazovku a bol by to napr. živiteľ rodiny tak mu vysvetlím rozdiel ale ak si nedá povedať tak nepôjdem preč a neodmietnem mu spraviť čo najlepšie úrazové poistenie ako tu niekto písal... úrazové je fajn pre ľudí ktorí nemajú peniaze na životné a od ktorých nikto finančne nezávisí ale vždy je to s rizikom že ak raz bude chcieť životné tak už nemusí byť poistiteľní (chrbita, tlak, hoci čo sa môže stáť za pár rokov... ) preto si treba zvážiť či ušetriť denne napr. 1 € je naozaj úspora ak si spravim len úrazovku
0 0
Z.E.Ú.S. Z.E.Ú.S.

Z.E.Ú.S. je offline (nepripojený) Z.E.Ú.S.

www.ekonomickesluzby.eu Som ekonóm, poskytujem finančné a účtovné služby. ...viac
mizu24 Pozri príspevok
Ja momentálne riešim rizikovú poistku pre manžela, kvôli úveru. Má už kapitálové ŽP uzavreté od r. 2003,ale je na strašne smiešne sumy. Ako som sa tu dočítala, keď má úrokovú mieru vyššiu ako 3, 5%, tak sa to neoplatí rušiť. Ide o to, že sumu v prídade smrti má veľmi nízku a chceli by sme to navýšiť, alebo uzavrieť inú, ale keďže sa lieči na vysoký krvný tlak, tak s tým bude asi problém. Neviete mi poradiť, ktorá poisťovňa by ho mohla poistiť bez veľkej prirážky (za vysoký tlak vraj dávajú 50 - 100% prirážku), ale aby mala potom aj dobré plnenie .A tiež, či je výhodné pripoistenie kritických chorôb a na akú sumu (ale tie pri rizikovom poistení neponúkajú, len pri IŽP, vraj je aj také, pri ktorom sa postupne z nasporenej časti platí poistné a preto mesačná suma poistného nemusí byť až taká vysoká, no na konci v prípade dožitia by nedostal nič, ale je to IŽP a po prečítaní predchádzajúcich príspevkov mám pred ním nejaký rešpekt). Na stránke jednej poisťovne som čítala aj o postupne znižujúcej sa sume poistného plnenia. Súčastne so znižovaním hypotéky, by sa znižovala aj poistná suma, no nie veľmi súbežne, lebo najprv platíme úroky pri hypotéke a až po niekoľkých rokoch sa začne znižovať istina . Veľmi by som bola vďačná, keby mi niekto poradil, lebo v januári má výročie tej kapitálky, tak aby sme vedeli, či riešiť starú poistku, alebo radšej zrušiť pripoistenia, nechať len dožitie a smrť a riešiť novú. Trochu som sa rozpísala, ale ďakujem za všetky cenné rady...
čo sa týka tlaku tak je pravda že nie všetky poisťovne dajú rovnako vysokú prirážku, preto som rád že robím takmer so všetkými (12) lebo neexistuje univerzálna poisťovňa pre všetkých ľudí... a čo sa týka kritických chorôb určite áno, ak je to pre živiteľa rodiny jednoznačne, životné poistenie treba vedieť nastaviť, teda myslím konkrétne sumy na koľko smrť, trvalé následky, kritické... závisí to do príjmu výdajov, či máte úvery ako staré deti, či pôjdu na výšku atd... ak sa chce životné poistenie nastaviť poctivo a tak by aj malo lebo je to produkt na celý život tak je to dosť komplikovaný produkt, ak chceš konkrétnejšie napíš SS
0 0
Z.E.Ú.S. Z.E.Ú.S.

Z.E.Ú.S. je offline (nepripojený) Z.E.Ú.S.

www.ekonomickesluzby.eu Som ekonóm, poskytujem finančné a účtovné služby. ...viac
znamenie Pozri príspevok
Ja som uzavrela pred 8 rokmi životné a investičné poistenie u poistovne K O O P E R A T Í V A , po 8.rokoch ked mi zhruba ostala 1/3 penazí čo som tam vložila pokrčili plecami že to bol bohužial neštastný produkt a peniaze pošli na administratívu, vedeniu účtu a poistenie. Má ešte niekdo skúsenost s bezrizikovýn poistením Einstain v kooperatíve, a či mu boli poskytnuté údaje kde sa peniaze podeli, iste sa viac ludí chceli zabezpečit do budúcnosti.Nečakala som ,že aj v poistovni človek príde o peniaze ,aj ked to nie je nebanková inštitucia.
treba si uvedomiť že poistenie je od slova poistiť nie od slova sporiť, po celú dobu si bola poistená či boli sumy nastavené adekvátne tvoj životnej situácii to neviem ked nevidím zmluvu. Ľudia uvedomte si konečne že poistenie či kapitalové alebo investičné neslúži na sporenie ! je to veľmi drahé na sporenie ! poviem konkrétny príklad riešil som teraz cca 42 ročného živiteľa rodiny má príjem asi 1200 € .. za 59 € mesačne mu viem spraviť poistenie ktoré zodpovedá tomu že má 3 deti a je živiteľ rodiny ale na konci nedostane nič ! lebo všetko dávam do postenia aby v prípade trvalých následkov, kritickych chorôb , PN, úrazu... dostal čo má pri jeho príjme, výdavkoch a že má 3 malé deti... môžem mu urobiť životku na 120 € mesačne a bude mať aj sporenie krásne na konci kopu peňazí ale ak nie je fakt že bohatý tak neodporúčam radšej nech dá na termínované vklady ten rozdiel ... alebo iné formy sporenia
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

Kvaka Pozri príspevok
Manželovi končí v budúcom roku životné poistenie v Amslico. Neviem, či sme urobili dobre, keď sme nezrušili poistenie v tomto roku, lebo mám obavy, že pri súčasnej ekonomickej a finančnej kríze dostane na budúci rok menej, ako by bol dostal v tomto roku. Alebo sa mýlim?
VZDY, ked poistku zrusis skor, ako ma naozaj skoncit, dostanes menej ako ked pockas do konca
nevydrzis rok pockat?
0 0
micheallin micheallin

micheallin je offline (nepripojený) micheallin

Chobot Pozri príspevok
bubkoch má svoj názor na poistenie, ja mám tiež svoj - iný.

Nemyslím si, že je to zlé. Kapitálová poistka je dobrá, ak chceš zabezpečiť rodinu v prípade tvojej smrti. Ak sa ti nič nestane, tak pri dožití aspoň dostaneš dohodnutú poistnú sumu.

Nesuhlasim.
Uz len technicka urokova miera verzus priemerna rocna inflacia a neratam poplatky.
0 0
leO pARD leO pARD

leO pARD je offline (nepripojený) leO pARD

Nesúhlasím. Sankcie sa dĺžkou poistenia znižujú. Zatiaľ čo som stretol, tak všetci sú v mínuse oproti začiatku roka a vkladom.
0 0
znamenie znamenie

znamenie je offline (nepripojený) znamenie

presne, pri kapitálovom poistení, sú velké poplatky , ja som rok počkala a mala som o dalších 900 eur na účte menej, a ešte 2 roky tak z mojích 27 tis eur by som nemala nič a možno by som musela zaplatit za zrušenie poistenia
0 0
lienka123 lienka123

lienka123 je offline (nepripojený) lienka123

Ja by som Ti poradila nájsť si skôr poradcu nezávislého a keď mu dáš konkrétne čo chceš on ti je ochotný urobiť prehľad zo všetkých poisťovní. A stojí ho to menej času ako Teba a zamestnancov poisťovní, lebo som pracovala v poisťovni a aj ako finančný poradca a viem aké sú tam podmienky na prácu...
0 0
znamenie znamenie

znamenie je offline (nepripojený) znamenie

Boužial, už som pri tejto poistke prišla o úspory za 6 rokov o 16 tis.Eur. Spolahla som sa ,že poistku zastrešuje Kooperatíva a garanciu, že o vklad neprídem.A preto okrem zákonnej poistky na auto už o poistení nechcem ani počut.
0 0
leO pARD leO pARD

leO pARD je offline (nepripojený) leO pARD

Záleží na tom, či ste mali Kapitálové(garantované) alebo Investičné(podľa trhu) životné poistenie. Za predčasné splatenie ukončenie je sankcia, podľa dĺžky poistenia.
0 0
znamenie znamenie

znamenie je offline (nepripojený) znamenie

ved hovorím, že každým rokom prišiel výpis o 900 eur nižší/na všetkých účtoch/ pri tomto produkte prišli skoro všetci o peniaze a kooperatíva si umyla nad tým ruky,že to bol neštastný produkt ale poplatky si makleri brali bez hanby ako za dobre vykonanú prácu
0 0
scarlett007 scarlett007

scarlett007 je offline (nepripojený) scarlett007

Z poisťovne ti neposlali žiadne informácie, lebo to bola asi pre nich zbytočná práca zadarmo. Ak chceš, pošlem ti informácie veľmi rada a zadarmo. Samozrejme budú to informácie všeobecné, ale aj tak ti môžu pomôcť. Ak sa už naozaj rozhodneš pre živ.poistenie, musí byť prispôsobené presne tvojim potrebám. Veľa ľudí si platí v poistkách rôzne pripoistenia, ktoré ani nepotrebuje a dôležité veci nemá kryté. Ak k nim nechceš patriť, napíš.
0 0
Milan0905 Milan0905

Milan0905 je offline (nepripojený) Milan0905

Zdravím ak mi napíšete, čo by ste chceli tak Vám môžem poslať nejaké informácie
0 0
fo1122 fo1122

fo1122 je offline (nepripojený) fo1122

Som kto som :)
znamenie Pozri príspevok
ved hovorím, že každým rokom prišiel výpis o 900 eur nižší/na všetkých účtoch/ pri tomto produkte prišli skoro všetci o peniaze a kooperatíva si umyla nad tým ruky,že to bol neštastný produkt ale poplatky si makleri brali bez hanby ako za dobre vykonanú prácu
A ešte by som dodal, že v hodnotení roka mala spoločnosť KOOPERATIVA vysoké zisky... z čoho asi??? a dávali si nehorázne odmeny...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať