Zavrieť

Porady

zmluva s družstvom - pôda v prenájme

Dobrý deň, poraďte mi prosím, čo mám robiť ak...
Zomrela mi mamička a na mňa ako na dedičku /po dohode s ostatnými/ prešli aj drobné pozemky /časti lúk, orná pôda, lesy/. Mamička počas života podpísala s družstvom v dedine, kde vyrastala zmluvu, ktorou umožnila družstvu prenájom časti pôdy za určitý poplatok ročne. Po jej smrti sa mám /dedičské už prebelo/ obrátiť sa na príslúšné družstvo a pôvodnú zmluvu vypovedať? , resp. je potrebné napísať nejakú žiadosť? Poraďte zákon, kde si niečo naštudujem. Aké mám možnosti?Súri.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    danniellka Pozri príspevok
    Dobrý deň, poraďte mi prosím, čo mám robiť ak...
    Zomrela mi mamička a na mňa ako na dedičku /po dohode s ostatnými/ prešli aj drobné pozemky /časti lúk, orná pôda, lesy/. Mamička počas života podpísala s družstvom v dedine, kde vyrastala zmluvu, ktorou umožnila družstvu prenájom časti pôdy za určitý poplatok ročne. Po jej smrti sa mám /dedičské už prebelo/ obrátiť sa na príslúšné družstvo a pôvodnú zmluvu vypovedať? , resp. je potrebné napísať nejakú žiadosť? Poraďte zákon, kde si niečo naštudujem. Aké mám možnosti?Súri.
    Ďakujem
    Predlož osobne na družstvo - pracovníkovi pre pôdny fond kópiu dedičského konania, oni si upravia len meno a odplata v peniazoch alebo naturáliách bude chodiť na Teba.

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Súhlasím, ale od zadavateľky článku som pochopila, že dedinka, kde matka vyrastala, je asi mimo jej bydliska, preto to môže riešiť aj zaslaním kópie osvedčenia o dedičstve (samozrejme, že musí byť právoplatné) so žiadosťou o zmenu zmluvy a mali by ostatné urobiť bez problémov. Osobne je samozrejme výhodnejšie, ale nie každý má na to čas a možnosti, preto som navrhla tento spôsob, akým som to urobila aj ja.
    Naposledy upravil GabiZ : 07.02.11 at 13:27

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Ak už máte dedičské konanie právoplatné a máš aj právoplatné osvedčenie o dedičstve, stačí ak na družstvo napíšeš žiadosť o spísanie novej zmluvy na tvoje meno s tým, že žiadaš o výplatu ročného nájomného. Ja som to riešila tak, že som zavolala, poslala som im overené osvedčenie o dedičstve a ostatné urobili oni. Poslali mi zmluvu, ktorú som podpísala a potom som už dostávala ročné nájomné. Je to ďaleko od môjho bydliska, tak som to riešila takto. Ale neviem, ako sa ktoré družstvo k tomu stavia, určite ich treba ale osloviť najlepšie písomne. Zmluvu nemusíš vypovedať, ona zaniká smrťou osoby, ktorá bola v zmluve uvedená (v tvojom prípade matka).
    Naposledy upravil GabiZ : 07.02.11 at 13:12

    zmluva s družstvom - pôda v prenájme

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.