Zavrieť

Porady

neuplatnená DPH

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
A máme problém. Sme mesačný platcovia DPH. Zistili sme, že máme nesprávne naúčtovanú faktúru, z ktorej sme si nesprávne uplatnili DPH poníženú o výšku vyúčtovacej zálohovej faktúry. Nanešťastie faktúra bola predmetom daňovej kontroly na DPH za zdaňovacie obdobie 3-05. Máme ešte nejakú možnosť si túto nesprávne uplatnenú DPH znárokovať? Nevie niekto o nejakom spôsobe? A ak nie, tak táto neuplatnená DPH, na ktorú sme mali nárok na odpočitanie bude daňovo neuznaná?
Usporiadat
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

jaaaa som furt tu, nikam som nešla :-))
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

no apo, presne o tom čo píseš... o tom istom.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Janka, vitaj
to už nám je igen /teda "asi"/

....mňa len vlastne zarazilo spojenie v DPH /na ktoré upozorňuje apo/ a to:
b) podkladová časť nálepky, ktorou sa preukazuje zaplatenie úhrady /je to zo zákona o DPH/

....a pozastavila som sa, že veď registračný blok preukazuje uhradenie a nie "podkladová časť" a teda som začala rozmýšlať, že ak nemám podkladovú časť, tak básnik /viď vyššie citovaná časť zo zákona/ chcel povedať, že nemám ani doklad o úhrade??

Ja som vlastne celú dobu iba o tom "spletala"
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

konečne mrník, nepotrebujete (moju) odbornú pomoc ?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

preukázanie úhrady = Blok z ERP
preukázanie nároku na odpočítanie DPH t.j."mám faktúru" = podkladová časť nálepky
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Johanka Pozri príspevok
konečne mrník, nepotrebujete (moju) odbornú pomoc ?
No vitaj a prispej.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

konečne veru konečne... hurá mrník...
JOhanka pomáhaj
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Horšie je, že v tom mrníku už neviem identifikovať zadanie .
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pru Pozri príspevok
mne vôbec nenosia podkladovú časť, len blok o kúpe, kde je základ napr. 10 00, dph 0, vždy som účtovala sumu 1000 do réžie, až teraz nad tým začínam rozmýšlať či to je dobre.
No nie je. Buď časť je dph, alebo VNOZD.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Johanka,
neboj, už ani my
Apo nám o chvíľu plesne
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Johanka Pozri príspevok
konečne mrník, nepotrebujete (moju) odbornú pomoc ?
Johanka,
síce som Ti dala súhlas, ale mohla by si sa vyjadriť k tomuto:
http://www.porada.sk/869929-post61.html
....to aby sa na nás apo nehneval :
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ten mrník je v prvom kole na podkladovej časti , mal by si ho autor dať patentovať

Ale keby tam nebol, nemali by sme mrník tu a to by bolo smutné.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Muška Pozri príspevok
Johanka,
síce som Ti dala súhlas, ale mohla by si sa vyjadriť k tomuto:
http://www.porada.sk/869929-post61.html
....to aby sa na nás apo nehneval :
žehlíš , žehlíš?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

apo Pozri príspevok
Poraďáci,

nik neporadí, či je možné uznať daňový výdavok za dialničnú známku ak sa stratí zadná časť, ktorá by mala slúžiť iba ako faktúra k uplatneniu nároku na odpočet dane?

Ďakujem.

apo
Nie je možné uznať ako daňový výdavok DPH, na ktorej odpočítanie máš NÁROK v zmysle § 49 Zákona o DPH, ale nemáš právo na odpočítanie dane, pretože nespĺňaš podmienku uvedenú v § 51 ods.1 písm.a) Zákona o DPH.

V zákone o dani z príjmov je to Monikou citované ustanovenie §17 ods.3 písm.k).
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Johanka,
a ešte by sme privítali Tvoj názor na príspevky 41-43

Pjosím, pjosím
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

apo Pozri príspevok
Priatelia ASI riešime viac otázok odrazu.


2. Okruh by mohol byť názor podľa Jany Acsovej, že môžeme odpočítať DPH aj o niekoľko daňových období neskôr keď budeme mať konečne zadnú časť nálepky a opozdený odpočet odôvodníme nepoužívaním dialníc pred odpočítaním dane.



apo
To čo je, že konečne budeme mať zadnú časť - akože ju nájdem zapadnutú v aute pod koberčekom ?
V §51 ods.2 sú dve možnosti :
1.platiteľ odpočíta AK MÁ DOKLAD v období kedy právo na odpočet vzniklo ale v prvom nasledujúcom
2.platiteľ odpočíta v tom období, kedy DOSTANE doklad.

Verím, že nikto neodíde napr. z čerpacej stanice iba z bločkom z ERP, ale stíska v ruke aj DN nalepenú na podkladovej časti. Takže ju MÁ.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Jana Acsová Pozri príspevok
A kedy vznikla daňová povinnosť? Dodaním služby údržby dialnic? Kedy mi bola služba dodaná? Podľa môjho názoru napríklad aj momentom, kedy som dialnicu využil a nie nevyhnutne momentom, kedy som známku kúpil. Jedná sa o špecifické dodanie, ktoré osobne nespájam iba s dokladom o nákupe, ktorý nie je ani podkladom pre odpočítanie dane. Nakoniec služba je dodávaná počas celého kalendárneho roka. Na tejto skutočnosti by som postavila prípadnú obhajobu, ak by bolo potrebné.
§49 1) Právo odpočítať daň z tovaru alebo zo služby vzniká platiteľovi v deň, keď pri tomto tovare alebo službe vznikla daňová povinnosť.

Hmmm, kedy vzniká daňová povinnosť Národnej dialničnej spoločnosti ? Asi neskúmajú kedy používame diaľnice ...
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Muška Pozri príspevok
Johanka,
a ešte by sme privítali Tvoj názor na príspevky 41-43

Pjosím, pjosím
Keďže § 71 odst. 4 hovorí aj o tom, že podkladová časť nálepky musí obsahovať aj dátum predaja nálepky a nadväzne § 51 odst. 2, že DPH môžem odpočítať v zdaňovacom období alebo v nasledujúcom, v ktorom právo vzniklo, tak neviem, na základe ktorého ustanovenia by som mohla postupovať inak.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

OK, baby....s tým všetkým súhlasím,

ale ja som príspevok od Janky Acsovej pochopila, tak, ako keby som mala na výber kedy v priebehu roka uplatním odpočet DPH z podkladovej časti

...alebo som už prepracovaná
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Jana Acsová Pozri príspevok
A kedy vznikla daňová povinnosť? Dodaním služby údržby dialnic? Kedy mi bola služba dodaná? Podľa môjho názoru napríklad aj momentom, kedy som dialnicu využil a nie nevyhnutne momentom, kedy som známku kúpil. Jedná sa o špecifické dodanie, ktoré osobne nespájam iba s dokladom o nákupe, ktorý nie je ani podkladom pre odpočítanie dane. Nakoniec služba je dodávaná počas celého kalendárneho roka. Na tejto skutočnosti by som postavila prípadnú obhajobu, ak by bolo potrebné.
....toto neviem či som pochopila správne
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať