Zavrieť

Porady

Zamestnanecká prémia

Dobrý deň.
Má nárok na túto prémiu a v akej výške zamestnankyňa, keď mala úhrn príjmov vo výške 1986,74/čiastkový základ dane 1721,27/ - zúčovaných 1-7 mesiac na prac.zmluvu, dohodu vo výške 37,13 Eur za 8-12 mesiac? V zákone čítam príjem od 1846,20 - 3692,40. No neviem či brať do úvahy úhrn alebo čiastkový základ dane. Nárok má na celú zamestnaneckú prémiu 157,04 Eur, keďže pracovala aj na dohodu, alebo len na pomernú časť a to za tých 7 mesiacov vo výške 91,60 Eur?
Vopred ďakujem za odpovede.
Usporiadat
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Maxinka Pozri príspevok
Mám otázočku, trošku mimo,
- čo s tým, ked bola omylom vyplatená Zam.prémia za rok 2009?
Zamestnanec podá dodatočné daňové priznanie za rok 2009, kde bude uvedená v riadku 45d suma zamestnaneckej prémie nesprávne vyplatenej zamestnávateľom alebo správcom dane.
1 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Kvaka Pozri príspevok
Zamestnanec podá dodatočné daňové priznanie za rok 2009, kde bude uvedená v riadku 45d suma zamestnaneckej prémie nesprávne vyplatenej zamestnávateľom alebo správcom dane.
aa nie zamestnávateľ ked on to robil cez Hlásenie.... za rok 2009?
Zamestanenc by mal potom aké Daň Priznanie " A "?
Naposledy upravil Maxinka : 04.03.11 at 14:03 Dôvod: oprava
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Maxinka Pozri príspevok
Aké DP?
Dodatočné daňové priznanie za rok 2009, typ A. Ak mu bola vyplatená ZP omylom, a je povinný podať DP typ B, tak to uvedie v riadku 98. Použije tlačivo DP za rok 2009.
0 0
mimča mimča

mimča je offline (nepripojený) mimča

Dobrý deň..
je určená minimálna suma na vyplatenie zamestnaneckej prémie?

Ide o zamestnanca, pracoval 12mesiacov:
hrubý príjem: 4626,44
Poistné a príspevky: 617,60
Čiastkový základ dane: 4008,84
Uhrn preddavkov na daň :15,99

môj výpočet ZP: 4025,7 - 4008,84 x 19% = 3,21
+ preplatok dane 15,99

je to správne? nikde som sa nedočítala o minimálnej sume na vyplatenie zamestnaneckej prémie..
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

mimča Pozri príspevok
Dobrý deň..
je určená minimálna suma na vyplatenie zamestnaneckej prémie?

Ide o zamestnanca, pracoval 12mesiacov:
hrubý príjem: 4626,44
Poistné a príspevky: 617,60
Čiastkový základ dane: 4008,84
Uhrn preddavkov na daň :15,99

môj výpočet ZP: 4025,7 - 4008,84 x 19% = 3,21
+ preplatok dane 15,99

je to správne? nikde som sa nedočítala o minimálnej sume na vyplatenie zamestnaneckej prémie..
Je to správne.
0 0
mimča mimča

mimča je offline (nepripojený) mimča

Kvaka Pozri príspevok
Je to správne.
ďakujem
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Kvaka Pozri príspevok
Dodatočné daňové priznanie za rok 2009, typ A. Ak mu bola vyplatená ZP omylom, a je povinný podať DP typ B, tak to uvedie v riadku 98. Použije tlačivo DP za rok 2009.
nerozumiem
"asi len DP-A by mal teda podať"
-asi nie je povinný podať DP-B ked je zamestnanec, ale aj zároveň konateľ ktorý poberá len podiel zo zisku.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Maxinka Pozri príspevok
nerozumiem
"asi len DP-A by mal teda podať"
-asi nie je povinný podať DP-B ked je zamestnanec, ale aj zároveň konateľ ktorý poberá len podiel zo zisku.
Maxinka, ja neviem, prečo mu bola omylom vyplatená ZP, či mal aj nejaké iné príjmy, pre ktoré mu nepatrí. Nenapísala si to. Ty si sa najprv pýtala aké DP má použiť, tak som ti najprv napísala typ A. Potom som upravila odpoveď, že aj v type B je taký riadok, kde sa uvedie suma zamestnaneckej prémie nesprávne vyplatenej zamestnávateľom alebo správcom dane. Ak dôvodom boli len dividendy, čo si napísala až teraz, tak typ A. A ďakujem, že si doplnila svoju otázku.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Kvaka Pozri príspevok
Maxinka, ja neviem, prečo mu bola omylom vyplatená ZP, či mal aj nejaké iné príjmy, pre ktoré mu nepatrí. Nenapísala si to. Ty si sa najprv pýtala aké DP má použiť, tak som ti najprv napísala typ A. Potom som upravila odpoveď, že aj v type B je taký riadok, kde sa uvedie suma zamestnaneckej prémie nesprávne vyplatenej zamestnávateľom alebo správcom dane. Ak dôvodom boli len dividendy, čo si napísala až teraz, tak typ A.
prepáč, že som sa hned nevyjadrila ako som som sa mala.
Ďakujem za radu!
-môžem ešte?
vtedy tú ZP vyplatil zamestnávateľ = zamestnancovi, a následne DÚ vyplatil zamestnávateľovi.
Teraz to bude len o zamestnancovi a DÚ? s.r.o. nemusí nič opravovať?
0 0
DS1 DS1

DS1 je offline (nepripojený) DS1

Dobrý deň,
prosím o odpoveď na otázku : ak je člen družstva súčasne aj jeho zamestnancom ( pracuje na pracovnú zmluvu ) pri splnení ostatných podmienok má alebo nemá nárok na zamestnaneckú prémiu ?
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Má nárok na zamestnaneckú prémiu zamestnanec, ktorý pracuje v chránenej dielni teda je vo firme prijatý na základe projektu z úradu práce podľa §56 nie podľa §50 ako je to uvedené v potvrdení o príjme.?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

miriza Pozri príspevok
Má nárok na zamestnaneckú prémiu zamestnanec, ktorý pracuje v chránenej dielni teda je vo firme prijatý na základe projektu z úradu práce podľa §56 nie podľa §50 ako je to uvedené v potvrdení o príjme.?
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov..._prem_2011.pdf
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...stprem0110.pdf
3 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Aj ja som to v príspevku 86 pripla, ale nikto nechce študírovať.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
každý chce hneď hotovú odpoveď ...
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

presne tak
0 0
Lila Lila

Lila je offline (nepripojený) Lila

do výšky príjmu na uplatnenie zamestnaneckej prémie sa započítava aj
nemocenské, ktoré vypláca SP?
myslím, že nie, ale chcem si to overiť
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Lila Pozri príspevok
do výšky príjmu na uplatnenie zamestnaneckej prémie sa započítava aj
nemocenské, ktoré vypláca SP?
myslím, že nie, ale chcem si to overiť
Nie, nezapočítava sa tu nemocenské vyplácané SP a ani náhrada príjmu za nemoc vyplácaná zamestnávateľom.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

miriza Pozri príspevok
Má nárok na zamestnaneckú prémiu zamestnanec, ktorý pracuje v chránenej dielni teda je vo firme prijatý na základe projektu z úradu práce podľa §56 nie podľa §50 ako je to uvedené v potvrdení o príjme.?
Podala by som dopyt na DRSR, lebo mne sa ten ich výklad nepáči. Zákon sa odvoláva iba na § 50a zákona o službách zamestnanosti, nie je tam napísané, že napr. § 50a. Myslím si, že keby tam vtedy chceli dať aj iné paragrafy, mohli ich dať, lebo tie iné paragrafy vtedy už existovali, alebo mal byť odkaz na zákon o službách zamestnanosti formulovaný inak, stačilo pred § 50a napísať slovo napríklad. Ak sa aj neskôr tieto príspevky na podporu zamestnanosti doplnili, napr. § 50c alebo § 50d, tak tie sa už netýkali priamo zamestnanca, tak ako je uvedené v § 50a. Príspevok podľa § 50a je poskytovaný na úhradu preddavkov na zdravotné a a sociálne poistenie platené zamestnávateľom ale aj zamestnancom. Podľa neho sa príspevok poskytuje, ak hrubá mesačná mzda zamestnanca, ktorý pracuje na plný pracovný úväzok, dosahuje najviac 50 % z priemernej mesačnej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky za prvý až tretí štvrťrok kalendárneho roka, ktorý predchádza kalendárnemu roku. Ak mu štát platí poistenie, tak mu nedá možnosť získať zamestnaneckú prémiu. To chápem. Ale tie ostatné príspevky? Keby ich tam chceli mať, bola v decembri novela, prečo to nedoplnili? DRSR nemôže meniť zákon, ani robiť výklad nad rámec zákona.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Maxinka Pozri príspevok
vtedy tú ZP vyplatil zamestnávateľ = zamestnancovi, a následne DÚ vyplatil zamestnávateľovi.
Teraz to bude len o zamestnancovi a DÚ? s.r.o. nemusí nič opravovať?
a ešte
nedalo by sa to nejako predsa len cez to Hlásenie.....??
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Ahojte, čítam dookola to usmernenie z daňového úradu a neviem či naši dvaja zamestnanci majú nárok na prémiu alebo nie. Pracujú v chránenej dielni na základe dohody podľa §56 dohoda boloa uzatvorená ešte v roku 2009. V roku 2010 nám boli poskytnuté peniaze na zariadenie do chránenej dielne a na refundáciu miezd. Prevádzkové náklady podľa §60 nám refundované ešte neboli, o tie požiadame až v apríli 2011. Majú podľa Vás nárok na prémiu alebo nie? Nevie sa mi k tomu vyjadriť, ani úrad práce, ani firma od ktorej máme software a to usmernenie čítam dookola a nerada by som urobila chybu. Ďakujem za každú radu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať