Zavrieť

Porady

DPH 19% alebo 20% ?

Prosím o radu. Mám zaúčtovanú faktúru v júli 2010 s dph 19%. Nebola zaplatená, a teraz v jan. 2011 mám vystaviť v plnej výške dobropis k tejto faktúre. Ak dám dph 20%, tak faktúra bude na vyššiu sumu. Aké dph mám uviesť pri dobropise? Môžem v jan. 2011 urobiť faktúru s dph 19 %?
Usporiadat
roncsula roncsula

roncsula je offline (nepripojený) roncsula

Dobrý deň! Prosím Vás o radu. Dostali sme od tuzemského dodávateľa faktúru na osivo - dofakturácia ceny. Osivo sme dostali ešte vlani, teraz len cenu zvýšili. Dátum dodania je február 2011, ale DPH vypočítali 19 %. Je to OK?
Ďakujem za odpovede.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

roncsula Pozri príspevok
Dobrý deň! Prosím Vás o radu. Dostali sme od tuzemského dodávateľa faktúru na osivo - dofakturácia ceny. Osivo sme dostali ešte vlani, teraz len cenu zvýšili. Dátum dodania je február 2011, ale DPH vypočítali 19 %. Je to OK?
Ďakujem za odpovede.
Dofakturácia ceny je so správnou výškou dph.
0 0
roncsula roncsula

roncsula je offline (nepripojený) roncsula

Ďakujem za rýchlu odpoveď. Ale ak sadzbu DPH uvádzali správne (19 %), nemali by uvzádzať na faktúre dátum dodania 12/2010 a nie dátum 2/2011? A dokonca je k tomu aj príjemka-dofakturácia tiež s dátumom 2/2011. Program mi ani nepustí zadať 19 %.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

roncsula Pozri príspevok
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Ale ak sadzbu DPH uvádzali správne (19 %), nemali by uvzádzať na faktúre dátum dodania 12/2010 a nie dátum 2/2011? A dokonca je k tomu aj príjemka-dofakturácia tiež s dátumom 2/2011. Program mi ani nepustí zadať 19 %.
Áno, dátum dodania je nesprávny.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať