Zavrieť

Porady

Odvody do ZP a Sociálnej od 1.1.2011

Dobry den,

rad by som sa spytal, ze pokial by som chcel popri TPP zalozit aj s.r.o. ake odvody by som platil. Do Socialnej by som prvy rok podnikania nemal platit nic pokial sa nemylim a do zdr\votnej ? Popripade kolko najmenej by som musel platit. V spolocnosti by som figuroval iba ja ako spolocnik aj ako konatel a neplanoval by som zo spolocnosti najblizsie 2-3 roky peniaze vyberat ale ich tam len tocit a rozsirovat povedzme pole posobnosti teda by som nebol odkazany na zisk spolocnosti.

Dakujem za rady tipy a napady :-D
Usporiadat
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

V s.r.o. sa neplatia žiadne odvody do SP ani ZP, pokiaľ nikoho nezamestnávaš. Až pri výplate zisku spoločníkovi budú po novom odvody (do r.2010 neboli), ale to bude až o 3 roky podľa Tvojich plánov, dovtedy ktovie čo sa ešte pomení...Možno to nejaká nová vláda zruší
1 0
Idtomasko Idtomasko

Idtomasko je offline (nepripojený) Idtomasko

tak to je celkom fajn ale este predsa mam nejaku tu otazocku ked uz si teda takuto firmu spravim vybavim si zivnostensky list teda aspon pokial sa nemylim ci nie? a ako postupovat potom dalej na uradoch co povedat v zdravotnej a socialnej dakujem za doplnenie iformacie
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Idtomasko Pozri príspevok
tak to je celkom fajn ale este predsa mam nejaku tu otazocku ked uz si teda takuto firmu spravim vybavim si zivnostensky list teda aspon pokial sa nemylim ci nie? a ako postupovat potom dalej na uradoch co povedat v zdravotnej a socialnej dakujem za doplnenie iformacie
Na s.r. o. nestačí len živnostenský list, treba aj zakladateľskú listinu (pri viacerých spoločníkoch spoločenskú zmluvu) a iné formuláre povypisovať, pohľadaj vo vyhľadávači. Dnes Ti s.r.o. založí prof. firma za 200-300 €. Po založení ju treba zaregistrovať na príslušnom daňovom úrade.

Na zdravotnej a soc. poisťovni nepovieš nič, lebo pokiaľ nebudeš nikoho zamestnávať, nič s nimi nemáš. Ak budeš chcieť niekoho zamestnať, potom tam firmu zaregistruješ.
1 0
Idtomasko Idtomasko

Idtomasko je offline (nepripojený) Idtomasko

hej o tych firmach co zakaldaju sro viem len ma zaujimalo ako je to potom zo socialkou a zdravotnou ci sa treba registrovat alebo nie dakujem velmi pekne za pomoc
0 0
pantheon pantheon

pantheon je offline (nepripojený) pantheon

chcem sa spytat naco si davat pozor pri zakladani s.r.o. cez firmu...je niekde nejaky overeny zoznam takychto firiem aby sa clovek nepopalil? vdaka.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Neviem o tom, aby existoval zoznam firiem zaoberajúcich sa zakladaním spoločnosti, ale na internete je ich spústa. Možno pomôžu referencie od niekoho známeho.
0 0
pantheon pantheon

pantheon je offline (nepripojený) pantheon

oki vdaka za info.
0 0
midnight_man midnight_man

midnight_man je offline (nepripojený) midnight_man

Keď tu už riešite odvody a ZP, ako konateľ s.r.o má človek potom aký status? nezamestnaný? Pretože soc a zdravotne poistenie treba platiť a keď nebudem mat sam so sebou mandatnu zmluvu tak na zaklade coho budem platit socialne a zdravotne? alebo sa oplati spravit si mandatnu? alebo ako to je?


//// a teraz môj prípad, študen strednej školy, plnoletý...odvody a ZP platí štát...čo keď sa stanem konateľom s.r.o ? strácam status študenta a budem si musieť platiť všetko sám? alebo sa nezmení nič, nadalej budem študovať a môžem byť konateľom spoločnosti?
Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

midnight_man Pozri príspevok
Keď tu už riešite odvody a ZP, ako konateľ s.r.o má človek potom aký status? nezamestnaný? Pretože soc a zdravotne poistenie treba platiť a keď nebudem mat sam so sebou mandatnu zmluvu tak na zaklade coho budem platit socialne a zdravotne? alebo sa oplati spravit si mandatnu? alebo ako to je?


//// a teraz môj prípad, študen strednej školy, plnoletý...odvody a ZP platí štát...čo keď sa stanem konateľom s.r.o ? strácam status študenta a budem si musieť platiť všetko sám? alebo sa nezmení nič, nadalej budem študovať a môžem byť konateľom spoločnosti?
Ďakujem
za študentov do veku 26 rokov štát platí len preddavky na zdr. poistenie. V soc. poisťovni nie si poistený - môžeš sa prihlásiť ako dobrovolne poistená osoba
0 0
midnight_man midnight_man

midnight_man je offline (nepripojený) midnight_man

Cize keby som sa stal konatelom spoločnosti, štát bude zamna nadalej platit preddavky na zdravotné, a do sociálnej poistovne sa prihlasovať nemusím. Chápem to správne?

/////čo by znamenalo ist sa prihlasit do socialnej ako dobrovolne poistena osoba? okrem toho ze by som mesacne musel platit...ake to ma + ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

midnight_man Pozri príspevok
Cize keby som sa stal konatelom spoločnosti, štát bude zamna nadalej platit preddavky na zdravotné, a do sociálnej poistovne sa prihlasovať nemusím. Chápem to správne?

/////čo by znamenalo ist sa prihlasit do socialnej ako dobrovolne poistena osoba? okrem toho ze by som mesacne musel platit...ake to ma + ?
Či budeš povinne platiť odvody do soc. poisťovne, závisí od tvojho príjmu v s.r.o. - či budeš súčasne zamestnanec, konatel s pravidelným príjmom, konatel s nepravidelným príjmom.

Ak sa prihlásiš ako dobrovolne poistená osoba, napr. na nem. poistenie - po 270 dňoch poistenia budeš mať nárok na nemocenské dávky v prípade nemoci. Ak sa prihlásiš na dôchodkové poistenie, započíta sa ti táto doba do dôchodku, pri dobrovolnom poistení v nezamestnanosti - po splnení podmienky 730 dní poistenia - máš nárok na dávku v nezamestnanosti.
1 0
midnight_man midnight_man

midnight_man je offline (nepripojený) midnight_man

budem len konatelom spoločnosti, nie jej zamestnanec...cize nemusim nikde nič hlásiť....super diky moc
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

midnight_man Pozri príspevok
budem len konatelom spoločnosti, nie jej zamestnanec...cize nemusim nikde nič hlásiť....super diky moc
konatelom s príjmom - či bez príjmu ?
0 0
midnight_man midnight_man

midnight_man je offline (nepripojený) midnight_man

bez, nebudem oficialne brat ziadne peniaze zo spoločnosti a všetok zisk pôjde spet do firmy na rozvoj
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ako zaokrúhlim odvody u zamestnanca, najskôr mi program zaokrúhlil na 5,30 napr. potom som prerábala mzdu a už je tam 5,32? ktoré je správne? DíK
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
sybila3 Pozri príspevok
ako zaokrúhlim odvody u zamestnanca, najskôr mi program zaokrúhlil na 5,30 napr. potom som prerábala mzdu a už je tam 5,32? ktoré je správne? DíK
Odvody za január. Na sociálne poistenie?

§ 129 ods. 2 zákona o sociálnom poistení

... vypočítané poistné sa zaokrúhľuje na najbližší eurocent nadol.
Naposledy upravil rodina1 : 17.02.11 at 13:43 Dôvod: Doplnenie
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ale práve som sa dočítala, že na dve desatinné, tak by to malo byť 5,32, doteraz bolo 5,30???
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
sybila3 Pozri príspevok
ale práve som sa dočítala, že na dve desatinné, tak by to malo byť 5,32, doteraz bolo 5,30???
V predchádzajúcom príspevku som doplnila odpoveď.
Kým minulý rok sa odvody do ZP zaokrúhľovali na eurocent nadol, do SP sa odvody zaokrúhľovali na desaťcenty nadol.
Od roku 2011 je to zjednotené. Takže aj odvody do ZP aj SP sa zaokrúhľujú na eurocenty nadol.
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no neviem mne do decembra program zaokrúhľoval SP na jedno des. miesto a teraz od januára na 2???
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sybila3 Pozri príspevok
no neviem mne do decembra program zaokrúhľoval SP na jedno des. miesto a teraz od januára na 2???
a aký máš teraz problém ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať