Zavrieť

Porady

panicka porucha

Dlhe roky mám zdr.problém....vraj je to Panická porucha. no napriek liečbe mi nič nepomaha.Viem, že táto stránka je predovšetkým o účtovníctve, ale keď je tu toľko ľudí, chcela by som sa spýtať, či niekto ju má tiež a aké sú jeho skúsenosi a rady.
Za všetko vopred ĎAKUJEM!!!
Usporiadat
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Vďaka dievčeatá, chcela som sa dnes objednať - obvodná má dovolenku. To je smola, čo? Takže na budúci týždeň.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Zo zvládneš v pohode aj budúci týždeň, stačí mať len rozhodnutie, že to chceš.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Určite ta pôjdem. Veľmi pekne vám ďakujem za podporu.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Marianna01
Určite ta pôjdem. Veľmi pekne vám ďakujem za podporu.
Vieš aký mail behal pred Vianocami po nete? Nezabudnite, že Ježiško sa narodil v chlieve, preto sa nenamáhajte s upratovaním, aby sa cítil u Vás ako doma. To Ti píšem preto, aby si podobne pristupovala aj k domácej robote na Veľkonočné sviatky. Veľká noc príde, či budeš mať umyté okná alebo nie. Napečieš raz-dva v každom hypermarkete. Zdravie je totiž to najdôležitejšie. Ak sa budeš stresovať kvôli sviatkom, nebude Ti to na prospech. Cez tieto voľné dni si dopraj dlhé prechádzky, nezostávaj sama a priprav si beletriu, ktorá Ťa nebude veľmi namáhať, ale odpúta Ťa od nepríjemných stavov. Nech sa smeje kto chce, ale červená knižnica je presne na toto ako stvorená. Ja si doprajem v rámci liečenia výlet do Prahy, lebo inak by som sedela sama 4 dni zavretá v dome. A to je to najhoršie. A keď Ti bude zle, pomysli si na nás, spolutrpiacich, ako Ti držíme palce. Pomáha aj také dychové cvičenie: pri hlbokom nádychu si v duchu hovor "do vnútra kľud" a pri výdychu "von stres, strach" - uprav si podľa vlastnej potreby. Niekoľko krát sa takto hlboko nadýchni, vydýchni a trochu to pomáha. Niekedy sa tým predíde panickým záchvatom.
Drž sa a neboj, zase bude svietiť slnko.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Eulalia
. Pomáha aj také dychové cvičenie: pri hlbokom nádychu si v duchu hovor "do vnútra kľud" a pri výdychu "von stres, strach" - uprav si podľa vlastnej potreby. Niekoľko krát sa takto hlboko nadýchni, vydýchni a trochu to pomáha. Niekedy sa tým predíde panickým záchvatom.
Drž sa a neboj, zase bude svietiť slnko.
To si skutočne napísala pravdu .
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Eulalia
Vieš aký mail behal pred Vianocami po nete? Nezabudnite, že Ježiško sa narodil v chlieve, preto sa nenamáhajte s upratovaním, aby sa cítil u Vás ako doma. To Ti píšem preto, aby si podobne pristupovala aj k domácej robote na Veľkonočné sviatky. Veľká noc príde, či budeš mať umyté okná alebo nie. Napečieš raz-dva v každom hypermarkete. Zdravie je totiž to najdôležitejšie. Ak sa budeš stresovať kvôli sviatkom, nebude Ti to na prospech. Cez tieto voľné dni si dopraj dlhé prechádzky, nezostávaj sama a priprav si beletriu, ktorá Ťa nebude veľmi namáhať, ale odpúta Ťa od nepríjemných stavov. Nech sa smeje kto chce, ale červená knižnica je presne na toto ako stvorená. Ja si doprajem v rámci liečenia výlet do Prahy, lebo inak by som sedela sama 4 dni zavretá v dome. A to je to najhoršie. A keď Ti bude zle, pomysli si na nás, spolutrpiacich, ako Ti držíme palce. Pomáha aj také dychové cvičenie: pri hlbokom nádychu si v duchu hovor "do vnútra kľud" a pri výdychu "von stres, strach" - uprav si podľa vlastnej potreby. Niekoľko krát sa takto hlboko nadýchni, vydýchni a trochu to pomáha. Niekedy sa tým predíde panickým záchvatom.
Drž sa a neboj, zase bude svietiť slnko.
Cez moje zaprášené okno aprílové slniečko už presvieti... takže máte pravdu, okná môžem umyť aj po Veľkej noci, nikomu tým neublížim. A tých pár "sliepok", čo ma budú ohovárať, mi môže byť ukradnutých, no nie?
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

eulalia, máš svätú pravdu, len niektoré ženy sú také - ako moja sesternica - najdôležitejšie je mať vždy upratané, za cenu toho, že príde asi o 15:30 z práce, samozrejme že vstáva asi o 04:50. Príde z práce, vyhodí doslova celú izbu, vysprchuje kvety, všetky porcelány a sklá a koberce atď, má pritom štyri deti, keď ju vidím ide na mňa hrôza ja nie som taká dokonalá, samozrejme že upratujem, ale to by ste museli vidieť!!!
Vždy na mňa príde depresia. Na druhej strane, lebo každá minca má dve strany, má pri výške 177 cm asi 49 kg a to som možno aj prehnala a fajčí jednu od druhej. A jej menšie deti - 8 a 4 ročná sú radšej u mňa ako doma.
A tieto upratovačky robí nielen pred sviatkami, ale každý týždeň. Veľmi si zakladá na tom, že hocikedy, keď k nej niekto príde, tak híka, že bože ty máš pri štyroch deťoch takto upratané!!!
Možno som mimo témy, sorry, ale súvisí to s tým stresom, netreba sa uupratovať a stresovať, lebo stres veľa dokáže
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Baby, nevšímajte si žiadne sliepky!!!!!!!!!!!!!!!! No a čo keď má upratané!!! Aký to má význam mať byt ako zo škatuľky, keď sa v ňom jej vlastné deti necítia dobre! Zoderie sa a aj tak ju deti okašlu, lebo nebudú mať od nej ten správny základ - lásku. Tú nenahradia ani najvyblýskanejšie krištáľové poháre. To je všetko o rebríčku hodnôt. A v tomto prípade sa mi to zdá pomýlené. A mne je dnes už jasné, že za veľkú časť mojich problémov môžu práve tie koncoročné naháňačky, keď sa každých 5 minút ozval nejaký známy, ktorý ma celý rok nepotreboval, ale daňové priznanie chcel mať hotové ešte včera. Veď len pred pár dňami Vám všetkým skončil ten každoročný maratón, poznáte to, že ste ako vyžmýkaný citrón. Zákonite sa to niekde musí prejaviť, preto sa nedivte, že "práve my - účtovníčky" trpíme panickou poruchou. Ja si už hovorím - ak sa Ti nepáči, že nemám upratané, máš možnosť sa realizovať a upratať mi. Ja to robím vtedy, keď mám JA čas a kedy sa to MNE hodí. A spolu so Zitou5 si hovorím: nech si všetky sliepky trhnú nohou! A najlepšie, nech si ňou trhnú niekde na hnojisku a nie u mňa!!!
Tie problémy, ktoré panická porucha spôsobuje, sú tisíckrát horšie, ako neumyté okná. No a čo, tak si zapálim vonné sviečky a mám intímne osvetlenie.
Držím nám všetkým, spolutrpiacim, palce a nedajme sa!!!!!!!
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

A ešte dopĺňam:
Už tu bolo povedané viackrát - ak cítim, že už sama niečo nezvládam - napr. tie panické záchvaty - hľadám pomoc. Lekár, kamoška, ktorá mi urobí bútľavú vŕbu, kineziológ, psychológ, autogénny tréning, SRT - všetko, o čom si myslím, že mi pomôže. Proste nezostať s tým sama!!!!!!!!!!!!!!!!! Bohužiaľ, túto chorobu málokto zvládne sám - aspoň ja som o takom zázračnom vyliečení ešte nepočula. Ten, kto to nezažil, sa na mňa možno pozerá, že si namýšľam blbosti, ale my to cítime, vieme, že si nič nenamýšľame. Preberáme hektický spôsob života západu, nedá sa nič robiť, musíme prebrať aj tých psychoterapeutov. Čo myslíte, prečo práve psychiatri patria na západe medzi najbohatších? Len naše lekárske fakulty ešte nevychovávajú psychiatrov tymto spôsobom, tak hľadajme pomoc všade, kde to je možné. Aj tu, na PORADE.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Milí spolutrpiaci a milé spolutrpiace, môžem Vám s veľkou radosťou oznámiť, že terapia, ktorú som si sama naordinovala, celosviatkový výlet do Prahy, u mňa perfektne zafungovala. Bola som u kamošky, ktorej môžem povedať všetko, mala som sa jak prasa v žite a bolo mi fajn. Je pravda, že keď som išla na stretnutie s bývalými kolegyňami do centra, tak som na tom Václaváku stála a rozmýšľala, či som normálna, že sa vyberiem medzi ten najväčší dav ľudí, pretože sa o mňa pokúšal ďalší záchvat, ale podarilo sa mi to predýchať a potom som si povedala, ako dobre som spravila, ze som sa v tom metre nezvrtla na päte a neodišla. Ale aj to pomohlo, že som deň pred odchodom bola na sedení u kineziologičky a zase sa niečo odblokovalo. A teraz uz asi hodinu sedím doma, pekne v nočnej košeli a teším sa, že som našla odvahu a išla. Pomohlo to. Na zajtra som síce objednaná psychiatrovi, ale stále považujem lieky len ako za pomocnú barličku, ktorá mi pomôže prekonať najhoršie chvíle. Pre tých, ktorí majú výhrady ku kineziológii, mám jeden svoj poznatok. Pri takomto odblokovaní by kineziológ mal pomôcť zistiť paralelu medzi tým starým nájdeným problémom a súčasnou situáciou. Ak sa rieši len to staré, pomôže to síce, ale ak sa podarí nájsť spojitosť s momentálnym stavom a problémom, je to to pravé orechové. Ak teda chodíte na kineziologické sedenia, skúste porozmýšľať aj nad tým, čím Vám tá stará skúsenosť - Vaša, alebo geneticky prenesená z rodičov - pripomína Váš súčasný stav, Vaše súčasné problémy. Ak nájdete odpoveď, môžete si v mysli vytvoriť správne riešenie aj na súčasnosť.
Dúfam, že napriek tomu, že ste "podľahli" davovej psychoze a upratovali, varili a piekli ste o dušu, mali ste pekné sviatky.
Držme si palce navzájom a ak sa budeme aj tu podporovať, ľahšie sa nám budú riešiť aj takéto zdravotné problémy.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Teším sa s Tebou, nech Ti kľud a pokoj v srdci dlho vydrží.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Eulalia , tešíme sa s Tebou a som šťastná , že Ty si šťastná.
Premohla si sama seba a najdôležitejšie je , že si vyhrala nad tým blbým pocitom , ktorému si nedovolila pretrvať vo Tvojom vnútri a prežila si pekné sviatky .
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

lenkak
Teším sa s Tebou, nech Ti kľud a pokoj v srdci dlho vydrží.
Lenka, takáto veta je lepším liekom ako desať Seroxatov. Máš to u mňa.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Tak, ako vidím, tých Seroxatov je tu viac. Dúfam, že moje skúsenosti aspoň trochu pomôžu aj niekomu ďalšiemu. Mne pomohli aj Vaše reakcie. A veľmi.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
O to ma viac teší.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Eulalia
Tak, ako vidím, tých Seroxatov je tu viac. Dúfam, že moje skúsenosti aspoň trochu pomôžu aj niekomu ďalšiemu. Mne pomohli aj Vaše reakcie. A veľmi.
Seroxat je dobrý liek , len ho treba užívať tak ako je treba .Ja mám dokonca kolegu , čo užíva Seroxat , keď prišiel od doktora s týmto liekom tak som neverila vlastným očiam .Aj ja mám tieto lieky ...ale som lajdák ...nezodpovedná na užívanie .

Minule som niekde čitala , že v 90-tich rokoch túto chorobu nazývali chorobu podnikateľov a manežérov , ale teraz sa tak premohla medzi obyvateľstvo , že nevedia čo to spôsobuje ......hoci každý si môže domyslieť ....myslím že tento náš súčasný život .
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
skús si pozrieť:
http://www.uzkost.sk/Default.aspx?catID=6
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

lenkak
Lenka, pozrela som, otestovala sa a moje šťastie bolo, že som už užila tie Vaše Seroxaty, lebo by tie moje výsledky mali veľmi nepriaznivý dopad na aktuálny duševný stav. Mimochodom, v tom zozname lekárov, ktorý sa okrem iného skrýva pod Tvojim linkom, je aj ten, u ktorého som bola dnes. Prvý psychiater, ktorý pacientovi aj niečo vysvetli!!! A kľudne prizná, že dnešné problémy môžu mať korene aj v detstve a vôbec v minulosti. Uvidím, ako to pôjde ďalej.
Ale zistila som, že ďalšie dobré Seroxaty a iné lieky na depku sú aj v poradách, napr. preklepy, výroky detí a pod. Ked mi je nanič, vždy tam nájdem niečo, na čom sa schuti zasmejem.
Tieto odľahčené poradičky by som kľudne naordinovala nám všetkým rovnako trpiacim ako prvú pomoc.
Vďaka
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Prvý psychiater, ktorý pacientovi aj niečo vysvetli! -no to je super.
A choď do témy Srandičky, tam sa Ti úsmev na tvári nestratí.
0 0
Nelys Nelys

Nelys je offline (nepripojený) Nelys

Prečítala som si niektoré odpovede a mala by som otázku. Trpím pravdepodobne panickou poruchou, ale diagnozu som si takpovediac stanovila sama a lieky mi predpísala psychiatrička. Neviete mi odporučiť lekára, ktorý sa tejto chorobe venuje a to BA. Dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať